Sarajevske općine i načelnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

VjecitiStudent

Sarajevske općine i načelnici

Post by VjecitiStudent » 16/09/2015 19:34

Predizborna godina je počela, dolazi nam vrijeme izgradnje dječijih igrališta, ogradica, zidića, podjela načelničkih paketića itd. itd.
Zabilježimo ovdje sve uspjehe napravljene od naših para, koje sebi pripisuju naši vrijedni i nesebični načelnici.

Sheftelija

Re: Sarajevske općine i načelnici

Post by Sheftelija » 16/09/2015 22:13

Uh ovu sam temu čekala godinama.
Ja živim u Starom Gradu gdje nema ni jednog igrališta za djecu. Moj glas će dobiti samo onaj ko izgradi nesto prikladno. U ostalim dijelovima grada ima bar nešto a kod nas, barem koliko ja znam nema ni jedno.
Prije dvije godine sam pisala mail načelniku Ibrahimu, na fin i pristojan način mu dala do znanja da bi bilo dobro da nađu neka sredstva i urede prostor za djecu, ovu najmlađu. Gospodin načelnik se udostojio da odgovori i to prvo mi kaže da se vidi da je moj mail zlonamjeran te kako će me on lično odvesti da obiđem te parkove. :? Te kako su uložili sredstva u obnovu nekih sportskih dvorana i kako imamo uređen park ispred ekonomije sa spravama za vježbanje koje mogu koristiti svi od 9 do 99 godina!!! Isto tako imamo i park na At mejdanu gdje ima sadržaja za djecu (Ko ne zna to su jedan ringišpil i vozić koji se plaćaju).
Opet sam poslala upit i objasnila govoreći da se očito nismo dobro razumjeli i da sam ja govorila o igralištu za najmlađe sa klackalicama,ljuljama i ostalim vragonlijama a ne o fudbalskim terenima i sportskim dvoranama. Drugi put su iz neke službe odgovorili kako imamo igrališta već gore navedena a za najmlađe igralište preko puta Vjećnice (Tada je bio jedan slomljeni tobogan a sada nema ni njega) i negdje na Alifakovcu, Ja sva sretna odem tražiti to na Alifakovcu, jedno dijete pod ruku, drugo u kolicima kad tamo imam šta i vidjeti,par starih sprava,zaraslih u travugu,neupotrebljivih totalno.
Da je Ibrahim Hadžibajrić bio imalo realan ne bih mu zamjerila ali ocjeniti zlonamjernom moju molbu da za moju i stotine druge djece naprave igralište,e to mi je dno dna.
Kada vidim sta Efendić radi, stalno neke projekte,igrališta,parkove...u Starom Gradu se ne radi ništa.

Maharadza

Post by Maharadza » 16/09/2015 23:42

Nisam glasao za njega ali moram priznati da ovaj Efendić rastura u Novome Gradu! :shock:

http://www.novigradsarajevo.ba/site/arhiva.php?catid=19

Aferim! :thumbup:

__Phoenix__

Post by __Phoenix__ » 16/09/2015 23:45

Ovo igralište u Halilovićima ne može bolje biti za jaliju iz Buljakovog i AP, a lokacija sama preglupa za bilo kog u gradu...

jao_situacije

Post by jao_situacije » 16/09/2015 23:46

__Phoenix__ wrote:Ovo igralište u Halilovićima ne može bolje biti za jaliju iz Buljakovog i AP, a lokacija sama preglupa za bilo kog u gradu...

u normalnim državama to bi bio plus za policiju
pošto kod nas rade debili u mupu nema veze što će se svi skupiti na jednom mjestu

cyprus

Post by cyprus » 16/09/2015 23:56

Evo i ja baš kontam da je lokacija za taj park u Halilovićima teško mogla biti gluplja... OK, moglo je i u Rajlovcu, to bi bilo gore, priznajem... Pa puno bi svrsishodnija lokacija bila tamo između Remize i Kumrovca... Al' eto... Nek se gradi... Valjda bude i nekog hajra :)

P308

Post by P308 » 17/09/2015 00:03

Maharadza wrote:Nisam glasao za njega ali moram priznati da ovaj Efendić rastura u Novome Gradu! :shock:

http://www.novigradsarajevo.ba/site/arhiva.php?catid=19

Aferim! :thumbup:

Kad skontas ko su mu kolege iz drugih Opcina i sta su uradili, fkt shvatis da je ovaj Efendic za njih sjajan. Ponavljam - sjajan je za kolege iz drugih Opcina, a da li je stvarno takav, to ne bih znao reci. Ima i on svojih ispada.

Koliko sam shvatio, u ovaj park ce se vremenom naplacivati ulaz, a nocu ce biti zatvoren i pod kljucem.

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 17/09/2015 07:56

Većina općina zadnje tri godine nije ni eksera ukucala, sve se štedi za zadnjih predizbornih 12 mjeseci. Sad možemo očekivati poplavu akcija 'dobrih' načelnika i naručenih medijskih izvještaja.

vješalica

Post by vješalica » 17/09/2015 09:49

Hadžibajrić-Stari Grad
Ima li s enešto posebno o njemu pričati.
Bruka i sramota.

Cherry-Cherry

Post by Cherry-Cherry » 17/09/2015 10:05

Nije se rodio, ko je narodu ugodio. Ne valja, kad se ne gradi, ne valja, kad se gradi.

supercali

Post by supercali » 17/09/2015 12:32

Cherry-Cherry wrote:Nije se rodio, ko je narodu ugodio. Ne valja, kad se ne gradi, ne valja, kad se gradi.

Pa vidis problem je kad se gradi zgrada na lokaciji parka kao sto je problem sto se ne gradi ono sto je potrebno kao npr autoput ceste koje trebaju obnova vodovodnih cijevi i jos milion stvari za koje ih boli ona stvar jer ne vide sebe u tome

DaffyDuck

Post by DaffyDuck » 17/09/2015 13:26

Sheftelija wrote:Uh ovu sam temu čekala godinama.
Ja živim u Starom Gradu gdje nema ni jednog igrališta za djecu. Moj glas će dobiti samo onaj ko izgradi nesto prikladno. U ostalim dijelovima grada ima bar nešto a kod nas, barem koliko ja znam nema ni jedno.
Prije dvije godine sam pisala mail načelniku Ibrahimu, na fin i pristojan način mu dala do znanja da bi bilo dobro da nađu neka sredstva i urede prostor za djecu, ovu najmlađu. Gospodin načelnik se udostojio da odgovori i to prvo mi kaže da se vidi da je moj mail zlonamjeran te kako će me on lično odvesti da obiđem te parkove. :? Te kako su uložili sredstva u obnovu nekih sportskih dvorana i kako imamo uređen park ispred ekonomije sa spravama za vježbanje koje mogu koristiti svi od 9 do 99 godina!!! Isto tako imamo i park na At mejdanu gdje ima sadržaja za djecu (Ko ne zna to su jedan ringišpil i vozić koji se plaćaju).
Opet sam poslala upit i objasnila govoreći da se očito nismo dobro razumjeli i da sam ja govorila o igralištu za najmlađe sa klackalicama,ljuljama i ostalim vragonlijama a ne o fudbalskim terenima i sportskim dvoranama. Drugi put su iz neke službe odgovorili kako imamo igrališta već gore navedena a za najmlađe igralište preko puta Vjećnice (Tada je bio jedan slomljeni tobogan a sada nema ni njega) i negdje na Alifakovcu, Ja sva sretna odem tražiti to na Alifakovcu, jedno dijete pod ruku, drugo u kolicima kad tamo imam šta i vidjeti,par starih sprava,zaraslih u travugu,neupotrebljivih totalno.
Da je Ibrahim Hadžibajrić bio imalo realan ne bih mu zamjerila ali ocjeniti zlonamjernom moju molbu da za moju i stotine druge djece naprave igralište,e to mi je dno dna.
Kada vidim sta Efendić radi, stalno neke projekte,igrališta,parkove...u Starom Gradu se ne radi ništa.

Hadzibajrić je najveće zlo koje je moglo zadesit SG :twisted:

ultima_palabra

Post by ultima_palabra » 17/09/2015 13:32

Efendić ipak sredio biciklističku stazu, cuke eliminiše redovno... nisam imao nikakva očekivanja od njega, ali osjeti se makar minimalan napredak u odnosu na prethodni period. I u odnosu na kriminalnog Joe Colea.

Haris.ba

Post by Haris.ba » 17/09/2015 13:43

Jedina borba izgleda će biti na Ilidži. Trenutno ne vidim šanse da u drugim općinama bude izabran iko drugi osim trenutnih načelnika.

Efendić radi nešta, trudi se (napravio i novi, moderni, prilaz Domu zdravlja Kumrovec - ustvari nije on već investitor, ustvari nije za Dom zdravlja, već stambene zgrade koje se rade pored....). Ali mi nisu jasne tenzije u odnosu sa Kantonom. Hajd, svako želi biti svoj gazda. Ali, to dovodi do problema oko cestogradnje i drugih strateških planova. Znam da je Kanton potonuo, ali toliko malo želje da se zajedno radi na A i šestoj tranferzali, ja ne mogu obasniti nego nekim ličnim interesima oko placeva za izgradnju.

Ista borba sa višim nivoima vlasti ko Memić sa spojem autoputa sa Mostarskim raskršćem. Pa kućama na Vrelu Bosne, pa zgradom na Stupskoj pretlji, Tibra....

Admir_1984
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

Post by Admir_1984 » 17/09/2015 13:51

Haris.ba wrote:Jedina borba izgleda će biti na Ilidži. Trenutno ne vidim šanse da u drugim općinama bude izabran iko drugi osim trenutnih načelnika.

Efendić radi nešta, trudi se (napravio i novi, moderni, prilaz Domu zdravlja Kumrovec - ustvari nije on već investitor, ustvari nije za Dom zdravlja, već stambene zgrade koje se rade pored....). Ali mi nisu jasne tenzije u odnosu sa Kantonom. Hajd, svako želi biti svoj gazda. Ali, to dovodi do problema oko cestogradnje i drugih strateških planova. Znam da je Kanton potonuo, ali toliko malo želje da se zajedno radi na A i šestoj tranferzali, ja ne mogu obasniti nego nekim ličnim interesima oko placeva za izgradnju.

Ista borba sa višim nivoima vlasti ko Memić sa spojem autoputa sa Mostarskim raskršćem. Pa kućama na Vrelu Bosne, pa zgradom na Stupskoj pretlji, Tibra....

jedino ako mislis na unutarstranačku borbu sda ko će biti kandidat

Capsicum

Post by Capsicum » 17/09/2015 14:26

Ja bih da malo pljunem u smjeru nacelnika Opstine Centar Dzevada Becirevica. U ovoj opstini imaju u nastanku jedno veliko novo naselje zvano Bare/Sip. Znaci imate jedinstvenu priliku da uticete na to da se jedno naselje pocne graditi planski, da obezbjedite neke normalne sadrzaje za njegove stanovnike itd. Ali od toga nema nista. Opstina se nije udostojila ni na koji nacin da unaprijedi zivot u ovom naselju. Ne daj Boze da su napravili kakvu ambulantu, vrtic, djecije igraliste, kosarkaski teren, skolu, da naprave barem normalnu pjesacku stazu kojom mozete doci do grada da vas ne zgazi kakav auto... Ma jedno veliko nista.

Stvarno mi nije jasno da se eto nije mogao napraviti neki sportski teren, da se nije mogla napraviti biciklisticka/pjesacka staza da da naselje poveze sa Betanijom, a samim time i gradom. Makar to... Ono kad zivis u centru grada, a jedini bezbjedan nacin da dodjes do strogog centra je motornim vozilom. Ali zato nek je otvoreno 356 auto salona. Cak je i onaj "kongresni centar" koji je tako pompezno najavljivan pretvoren u auto salon. Fuj!

Toliki diletantizam nije odavno vidjen nigdje. Sram te i stid bilo Dzevade!

S druge strane svaka cast Efendicu na onome sto radi u Novom Gradu, bez obzira na stranku koju mu ne simpatisem, da ne kazem sta vulgarnije.

crno_sa_zlatnim

Post by crno_sa_zlatnim » 18/09/2015 13:52

Da Bog da vam umjesto Hadžibajrića osvano Efendić u Starom Gradu. S obzirom da je Nole Reket za njega malo dijete, Efendić bi vas u jednom mandatu iselio iz porodičnih kuća.
Poštenije bi bilo da ste temu nazvali "hajmo pljuvat po Ibri".

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 18/09/2015 13:57

Bećirević - Centar.
Postavi se 15 jebenih kanti za smeće i to onda novine objavljuju kao veliki uspjeh načelnika.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... za-otpatke

Sheftelija

Post by Sheftelija » 18/09/2015 14:12

crno_sa_zlatnim wrote:Da Bog da vam umjesto Hadžibajrića osvano Efendić u Starom Gradu. ".

Amin! Efendić ili neko sličan njemu,samo da se ovaj makne. Da je Ibrahim dobar ne bi se pljuvalo po njemu. Ja sam izrazila svoje nezadovoljstvo i to iz ličnog iskustva. Ne vidim da se oni koji su za njega oglašavaju i navode pozitivne stvari. Blaćenje Efendića ne čini Hadzibajrića boljim.

DaffyDuck

Post by DaffyDuck » 18/09/2015 14:18

Capsicum wrote:Ja bih da malo pljunem u smjeru nacelnika Opstine Centar Dzevada Becirevica. U ovoj opstini imaju u nastanku jedno veliko novo naselje zvano Bare/Sip. Znaci imate jedinstvenu priliku da uticete na to da se jedno naselje pocne graditi planski, da obezbjedite neke normalne sadrzaje za njegove stanovnike itd. Ali od toga nema nista. Opstina se nije udostojila ni na koji nacin da unaprijedi zivot u ovom naselju. Ne daj Boze da su napravili kakvu ambulantu, vrtic, djecije igraliste, kosarkaski teren, skolu, da naprave barem normalnu pjesacku stazu kojom mozete doci do grada da vas ne zgazi kakav auto... Ma jedno veliko nista.

Stvarno mi nije jasno da se eto nije mogao napraviti neki sportski teren, da se nije mogla napraviti biciklisticka/pjesacka staza da da naselje poveze sa Betanijom, a samim time i gradom. Makar to... Ono kad zivis u centru grada, a jedini bezbjedan nacin da dodjes do strogog centra je motornim vozilom. Ali zato nek je otvoreno 356 auto salona. Cak je i onaj "kongresni centar" koji je tako pompezno najavljivan pretvoren u auto salon. Fuj!

Toliki diletantizam nije odavno vidjen nigdje. Sram te i stid bilo Dzevade!

S druge strane svaka cast Efendicu na onome sto radi u Novom Gradu, bez obzira na stranku koju mu ne simpatisem, da ne kazem sta vulgarnije.

U pravu si za Sip, cak je i onaj park prema jezeru totalno zapusten. Pravo ružno za vidjeti.

crno_sa_zlatnim wrote:Da Bog da vam umjesto Hadžibajrića osvano Efendić u Starom Gradu. S obzirom da je Nole Reket za njega malo dijete, Efendić bi vas u jednom mandatu iselio iz porodičnih kuća.

Hajd ti, ako imas, napisi sta lijepo da nas prosvijetlis.

supercali

Post by supercali » 18/09/2015 16:43

jel opstina pravo mjesto da se trazi postavljanje onih zutih ivicnjaka jer se od auta ne moze proci kad parkiraju

todd_smith

Post by todd_smith » 18/09/2015 23:50

crno_sa_zlatnim wrote:Da Bog da vam umjesto Hadžibajrića osvano Efendić u Starom Gradu. S obzirom da je Nole Reket za njega malo dijete, Efendić bi vas u jednom mandatu iselio iz porodičnih kuća.

SBB udure je, mojne vise

Hadzibajric je privatizovao nacionalni spomenik tj Zutu Tabiju i stavio sebi kafic gore i uzima pare, jeb`o on sam sebe, sta dalje o takvom smecu pricati?!

Logovan

Post by Logovan » 19/09/2015 01:01

VjecitiStudent wrote:Bećirević - Centar.
Postavi se 15 jebenih kanti za smeće i to onda novine objavljuju kao veliki uspjeh načelnika.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... za-otpatke

Bećirević je vazda bio smiješan zajedno sa svojim "uspjesima".

mali_milojica
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

Post by mali_milojica » 19/09/2015 08:39

Za Efendica nisam glasao na proslim izborima,ali na sljedecim sigurno ima glas. Svaka mu cast na stvarima koje je uradio dole u kasarni,svaka mu cast na parku na Vojnickom,terenu na Vojnickom,na planovima da se uradi spomen obiljezje za sve poginule u ratu. Vjerovatno ima i nekih losih stvari koje je uradio,ali za sad je po meni vise pozitivnih

bubi_mama

Post by bubi_mama » 19/09/2015 09:24

mali_milojica wrote:Za Efendica nisam glasao na proslim izborima,ali na sljedecim sigurno ima glas. Svaka mu cast na stvarima koje je uradio dole u kasarni,svaka mu cast na parku na Vojnickom,terenu na Vojnickom,na planovima da se uradi spomen obiljezje za sve poginule u ratu. Vjerovatno ima i nekih losih stvari koje je uradio,ali za sad je po meni vise pozitivnih

U mom naselju godinama ima jedno mjesto gdje je sikara i smece. Prije nepuna dva mjeseca poceli radovi. Sikara i smece ocisceno, struja se sprovela i sad se gradi teren za fudbal, basket sta vec. Da ne pricam ponovo da nas je medju prvima oslobodio lutalica i svega sto su one donosile. Ove izbore glasam za Efendica.

Post Reply