Sarajevska zicara?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Kad ce radovi na zicari poceti?

2011
14
5%
2012
18
6%
2013
8
3%
2014
6
2%
2015
46
16%
nikad
197
68%
 
Total votes: 289

User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3252 Re: Sarajevska zicara?

Post by konektovan »

Dobar...

:lol:
mistek
Posts: 3390
Joined: 23/05/2010 15:16

#3253 Re: Sarajevska zicara?

Post by mistek »

Ma ovo je skroz ok cijena za strance. Rijetko gdje u Evropi ima jeftinije, a nije bezveze. Evo čak i regija može da se pogleda. U Tirani, Dajti Ekspres je 14€ za strance povratna. Vožnja jeste nešto duža, ali polazi iz zabiti, a ne iz centra i generalno je u Sarajevu novije i bolje. Uostalom, Sarajevo bi trebalo biti iznad Tirane. Nedavno otvorena žičara Lovćen je fakat fascinantna, nestvaran pogled. Dužina tu negdje s našom. Cijena 23€. Dubrovnik ne treba ni spominjati. Dužina višestruko kraća, a cijena 27€.
elk
Posts: 2800
Joined: 14/08/2006 12:03

#3254 Re: Sarajevska zicara?

Post by elk »

Treba i skuplje od ovih 30km. Kako nama kozu deru vani, muka mi bude.
zigson
Posts: 3012
Joined: 04/04/2015 22:17

#3255 Re: Sarajevska zicara?

Post by zigson »

mistek wrote: 18/12/2023 02:23 Ma ovo je skroz ok cijena za strance. Rijetko gdje u Evropi ima jeftinije, a nije bezveze. Evo čak i regija može da se pogleda. U Tirani, Dajti Ekspres je 14€ za strance povratna. Vožnja jeste nešto duža, ali polazi iz zabiti, a ne iz centra i generalno je u Sarajevu novije i bolje. Uostalom, Sarajevo bi trebalo biti iznad Tirane. Nedavno otvorena žičara Lovćen je fakat fascinantna, nestvaran pogled. Dužina tu negdje s našom. Cijena 23€. Dubrovnik ne treba ni spominjati. Dužina višestruko kraća, a cijena 27€.
Jes
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2827
Joined: 14/01/2019 04:56

#3256 Re: Sarajevska zicara?

Post by Porodice Foht »

E ako je Dzena Zenicanin odlucila peMziju docekati kod Bakira, sve mi je jasno. :-)

Pozdravljamo uspjehe Zicare. Budzetlijama na radost. :-D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3257 Re: Sarajevska zicara?

Post by Hajvan »

mistek wrote: 18/12/2023 02:23 Ma ovo je skroz ok cijena za strance. Rijetko gdje u Evropi ima jeftinije, a nije bezveze. Evo čak i regija može da se pogleda. U Tirani, Dajti Ekspres je 14€ za strance povratna. Vožnja jeste nešto duža, ali polazi iz zabiti, a ne iz centra i generalno je u Sarajevu novije i bolje. Uostalom, Sarajevo bi trebalo biti iznad Tirane. Nedavno otvorena žičara Lovćen je fakat fascinantna, nestvaran pogled. Dužina tu negdje s našom. Cijena 23€. Dubrovnik ne treba ni spominjati. Dužina višestruko kraća, a cijena 27€.
mozda bi trebalo biti, ali nije
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#3258 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

Dobro a sto se mi koji qrac brinemo za strance?!

Ljudi ovo je realna cijena.

Mi domaci je ne placamo jer smo kokuzi. I to grad finansira, subvencionira. Kontate li to? Da natjera ljude da je koriste. Sta vam nije jasno jebote sve se mora crtati.

Nema nikakvog plana da sjebemo strance. Nego je racunica takva.

Stoga, nemaju stranci skuplju kartu. Nego mi imamo jeftiniju.

U Becu imas godisnju kartu za muzej neka smijesna cijena, a dnevna je ovako nesto trecina godisnje. Dakle, to je samo kulturno napravljeno za domace da je haman dzaba. Jer necu ja uzet godisnju, ako cu u bec otici jednom u 5 godina. A ako i toliko. I tako je i za sve.
mistek
Posts: 3390
Joined: 23/05/2010 15:16

#3259 Re: Sarajevska zicara?

Post by mistek »

Hajvan wrote: 22/12/2023 20:38
mistek wrote: 18/12/2023 02:23 Ma ovo je skroz ok cijena za strance. Rijetko gdje u Evropi ima jeftinije, a nije bezveze. Evo čak i regija može da se pogleda. U Tirani, Dajti Ekspres je 14€ za strance povratna. Vožnja jeste nešto duža, ali polazi iz zabiti, a ne iz centra i generalno je u Sarajevu novije i bolje. Uostalom, Sarajevo bi trebalo biti iznad Tirane. Nedavno otvorena žičara Lovćen je fakat fascinantna, nestvaran pogled. Dužina tu negdje s našom. Cijena 23€. Dubrovnik ne treba ni spominjati. Dužina višestruko kraća, a cijena 27€.
mozda bi trebalo biti, ali nije
Ma jeste vala u svakom smislu :D Obično kad se vratiš iz bilo kojeg evropskog grada u Sarajevo imaš onaj ružan osjećaj kako je tamo sve uređeno, pismeno, sređeno, i kako smo mi Kabul. Kad god se vratim iz Tirane, pomislim "dobro je i ovo". Znači, sve ono što zamjeramo Sarajevu je dole 10x gore. Gradnja užasna, novogradnja je Tibra na Tibru. Ceste užasne. I glavne, a ako se negdje zavučeš, ma ne postoji onakav užas kod nas. Prljavština na nivou. Hajd saobraćajna kultura, parkiranje i to je već ispričana priča. U Sarajevu je broj stranih turista baš osjetno veći. Pa eto i ta žičara, u Sarajevu je bolja :) Helem, koliko god mi nekad kukali i s pravom bili nezadovoljni, ipak je Sarajevo debelo iznad Tirane.
Post Reply