Sarajevska zicara?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Kad ce radovi na zicari poceti?

2011
14
5%
2012
18
6%
2013
8
3%
2014
6
2%
2015
46
16%
nikad
197
68%
 
Total votes: 289

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31539
Joined: 16/04/2011 18:46

#3126 Re: Sarajevska zicara?

Post by skafiskafsnjak »

amidzazeher wrote:
Ma Jahorina je drugi svijet. Uskoro ce i gondolu napraviti, ljudi stalno ulazu u nesto. Naravno moraju te pare nekako i izvuci ali kako sam citao zimska sezona im je bila veoma uspjesna a i ovaj coaster ce unovciti dobro, iako se dosta pise da su karte skupe.
Jebiga ja kazem da su barem neki djeciji park gore na Trebevicu napravili, tobogan, ljuljacke ma bilo sta dok se ne sredi, ovako fakat odes samo eto da mozes sebi reci ”eto bio sam, provozao sam se”
pa sad trenutno nema nista, ali vidio sam da je malo vece gradiliste.... Ovaj coaster je pusten i prije vremena, valjda da zarade sto prije :D
karte Bgm jesu povisoke, pogotovo ko uzme sestosjed i coaster. Zeni i meni 30km :D racunaj jos gorivo do Jahorine ... Sve ukupno haman 40km . Ali na kraju,nije mi zao ...i otici cu prije zime jos jednom sigurno . Otici cu i na Trebevic, iako sam rekao da necu...sjetio sam se da je mozda nocu ljepse.

Ev odakle se krece coasterom :

Image
upload image
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#3127 Re: Sarajevska zicara?

Post by amidzazeher »

skafiskafsnjak wrote:
amidzazeher wrote:To je i najvece njesra kod ovih coastera, u ova 2,5 kilometra velike su sanse da ce nekog ispred tebe biti strah i da ce kociti u svakoj krivini. Na kraju se i tebi posere u ceif :evil:
Pa ja sam prvi put nedavno bio....tek na drugoj trecini otprilike sam se opustio, da ne kocim :lol: Vidim lika iza mene leti .... kontam udarit ce me. Pogledam za 10 sec, nema ga... Uspori, saceka da odem i opet...

Ma znas sta , nema neke guzve...tako da, mozes zamoliti njih gore da sacekas malo prije nego krenes.
:lol: :lol:
Ma isti sam! Gdje neces kociti, previse mi crnih misli prodje kroz glavu, jebo adrenalin :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31539
Joined: 16/04/2011 18:46

#3128 Re: Sarajevska zicara?

Post by skafiskafsnjak »

amidzazeher wrote:
:lol: :lol:
Ma isti sam! Gdje neces kociti, previse mi crnih misli prodje kroz glavu, jebo adrenalin :lol:
ma ja sam se opustio poslije. Kad sam se uvjerio da ne mogu ispasti :lol:
Zato ima da letim kad odem drugi put :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3129 Re: Sarajevska zicara?

Post by Nisrin »

skafiskafsnjak wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
Nisrin wrote:je li prebrz ili je ko na sunnylandu?
Nisam jos bio ali sam vidio da se moze kočiti i tako prilagođavati brzinu kako tebi odgovara.

Nadam se da nećeš biti ispred mene odmah pa me usporavati. :evil: :mrgreen:
40kmh max kako sam skontao. Ovako se cini sporo, ali kada se vozis, vjeruj da nije :D

Garant hocu kociti, posebno na krivinama, pa jesam zeMsko ili nisam hahaha Nekad kao dijete se nisam bojala nicega, a sad me spuca adrenalin, mislim da cu puci k'o kokica...mozda da ipak sjednem u Termag i jedem :D

Sta me mozda i vise privlaci je ZIP LINE, vidjeh da ima na Ravnoj planini, je li nam komplikovano doci do gore i ima li se sta pametno jesti? :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31539
Joined: 16/04/2011 18:46

#3130 Re: Sarajevska zicara?

Post by skafiskafsnjak »

Nisrin wrote:

Garant hocu kociti, posebno na krivinama, pa jesam zeMsko ili nisam hahaha Nekad kao dijete se nisam bojala nicega, a sad me spuca adrenalin, mislim da cu puci k'o kokica...mozda da ipak sjednem u Termag i jedem :D

Sta me mozda i vise privlaci je ZIP LINE, vidjeh da ima na Ravnoj planini, je li nam komplikovano doci do gore i ima li se sta pametno jesti? :D
ma par krivina kocis, kad vidis da je sve ok, onda maalo brze ides :P
Sto se Ravne tice, tu sam isao na skijanje . Sama rijec kaze, ravna... u ravnici je , hahahaha. CIm dodjes na Pale, i ravna ti je minut voznje .
Ima i za jesti, tamo su bas super napravili, vidjet cess.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#3131 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

skafiskafsnjak wrote: pa sad trenutno nema nista, ali vidio sam da je malo vece gradiliste.... Ovaj coaster je pusten i prije vremena, valjda da zarade sto prije :D
karte Bgm jesu povisoke, pogotovo ko uzme sestosjed i coaster. Zeni i meni 30km :D racunaj jos gorivo do Jahorine ... Sve ukupno haman 40km . Ali na kraju,nije mi zao ...i otici cu prije zime jos jednom sigurno . Otici cu i na Trebevic, iako sam rekao da necu...sjetio sam se da je mozda nocu ljepse.
Spustanje na Sunnylandu je 6 KM. Spustanje koje traje citavih 40-50 sekundi. Koliko sam vidio ovo traje dosta, dosta duze. Tako da je to ok cijena.
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3132 Re: Sarajevska zicara?

Post by konektovan »

Je li to i sunnyland poskupio?? Zar nije bilo 5 KM spuštanje??
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#3133 Re: Sarajevska zicara?

Post by Company85 »

6KM je za turiste :mrgreen:
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#3134 Re: Sarajevska zicara?

Post by N.N. »

Danas zena, od sestre mi kcerka (18 godina) i ja krenemo na zicaru...
Mala nema nase dokumente, samo l. kartu od strane drzave...
I mi ti gore, kada ona hanuma (manja, plavka, nosi naocale) trazi dokumente, mi damo, kaze za vas po 6 KM karta, za malu 20 KM.
Pa rekoh rodjena je ovdje, sa nama je, moze li i za nju 6 KM, nije sama dosla, nije uredu da ona plati 3x skuplju kartu od mene npr., kada ona sva nadobudna, jel' nema nase dokumente, nema, onda je 20 KM.
Gledam je onako, ona dva sekjuritija se priblizila :mrgreen:, ajde rekoh hvala Vam velika, ali mi sada ne zelimo karte. I niz stepenice nazad...
Jebem joj mater u picku. A i onom ko takve odluke donosi. Nikada vise ne bih otisao, nema saMse.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3135 Re: Sarajevska zicara?

Post by Logovan »

Ma vala previše je 20 KM što jest jest.

Što mene nerviraju likovi iz zaštitarskih agencija sa tim približavanjem zbog gluposti. :roll:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3136 Re: Sarajevska zicara?

Post by Nisrin »

Ovi moji Amerikanci kad su bili platili svi po 6KM, odavno nemaju nase dokumente, a nisu im ni trazili?!
Stvarno je previse, jer nije Mont Everest, nekih 10KM bi bila mjera i 10x punije...
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3137 Re: Sarajevska zicara?

Post by Qler »

Jebi ga, mala nema nase dokumente, nije nas drzavljanin... ne vidim gdje je problem? Ima li cjenovnik?

I malo je 20KM za strance...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31539
Joined: 16/04/2011 18:46

#3138 Re: Sarajevska zicara?

Post by skafiskafsnjak »

Jasta malo..nek stave 20 e... buahahah.
Za 5 min voznje :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3139 Re: Sarajevska zicara?

Post by alibaba_i_30_godina »

N.N. wrote:Danas zena, od sestre mi kcerka (18 godina) i ja krenemo na zicaru...
Mala nema nase dokumente, samo l. kartu od strane drzave...
I mi ti gore, kada ona hanuma (manja, plavka, nosi naocale) trazi dokumente, mi damo, kaze za vas po 6 KM karta, za malu 20 KM.
Pa rekoh rodjena je ovdje, sa nama je, moze li i za nju 6 KM, nije sama dosla, nije uredu da ona plati 3x skuplju kartu od mene npr., kada ona sva nadobudna, jel' nema nase dokumente, nema, onda je 20 KM.
Gledam je onako, ona dva sekjuritija se priblizila :mrgreen:, ajde rekoh hvala Vam velika, ali mi sada ne zelimo karte. I niz stepenice nazad...
Jebem joj mater u picku. A i onom ko takve odluke donosi. Nikada vise ne bih otisao, nema saMse.
I nemoj. Neka si se ti napravio pametan, a ljudi mjesecima trube ovdje o tome i kako je za strance skuplje.

Nema naše papire, zdra'o. Neka plati 20 KM. Tako i moji isto i ne prave problem, što bi za tu neku malu bilo drugačije. :oops:
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#3140 Re: Sarajevska zicara?

Post by al-em »

Da nas covjek ode negdje vani i vidi da te zicara vodi na planinu za 10 eura, ibretio bi se kako je jeftino i svima pricao o toj avanturi.
Bio sam na 5 zicara u evropi, i nijedna nije ispod 10 eura bila, a najduza voznja nije trajala vise od 20 sekundi.
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#3141 Re: Sarajevska zicara?

Post by N.N. »

Ma oni imaju pravo da stave cijenu i 50 KM.
Ali posto ja nisam Jan Si Šmung nikakav, niti indijanac da me prave budalom, neka im se matere vozaju.

Nije rahmetli moj otac, a dido od 'te male', svoje kosti ostavio na Bijelom bucju '93, eto onako, pa da bi ovi kleptomani mene/nas u svojoj drzavi pucali po usima, usta im se na*serem svima od reda.
Jesi li cuo alibaba!? :)
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3142 Re: Sarajevska zicara?

Post by Hajvan »

eto more i djaba za ove nase migrante sto su se razmilili po bijelome svijetu.
al isto tako da se formiraju cijene za svaki zavrseni fakultet o trosku drustva, pa da sve te pobjegulje plate sto je drustvo i drzava ulozila u njihA.
takodje, formirati tandeme za likvidacije onih sto nece da plate, kako bi se buduce neplatise destimulisale od nakane neplacanja.

:lol:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3143 Re: Sarajevska zicara?

Post by alibaba_i_30_godina »

N.N. wrote:Ma oni imaju pravo da stave cijenu i 50 KM.
Ali posto ja nisam Jan Si Šmung nikakav, niti indijanac da me prave budalom, neka im se matere vozaju.

Nije rahmetli moj otac, a dido od 'te male', svoje kosti ostavio na Bijelom bucju '93, eto onako, pa da bi ovi kleptomani mene/nas u svojoj drzavi pucali po usima, usta im se na*serem svima od reda.
Jesi li cuo alibaba!? :)
Ma sta kažeš?! Da ti damo i neki orden zbog dede i babe jos za zasluge u 2 svjetskom ratu?

Kakvo je to razmišljanje pogrešno, nevjerovatno. Malo je i 6 KM, treba povećati na 10 minimalno pa da još više kukate. :oops:

Mala nema papire naše I zdra'o. Kada svi plaćaju, neka plati I ona. Kada se znala odreći naših papira, neka ide u ambasadu i žali se. :oops:

Jeste li joj prijavili i boravak kao stranog državljanina? :evil:
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3144 Re: Sarajevska zicara?

Post by konektovan »

Da ste fino zamolili, pardon bili ljubazni ubjedjen sam da bi mala platila kartu 6 KM. Takvih situacija ima svaki dan, ali neko voli da se raspravlja bez prijeke potrebe....
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3145 Re: Sarajevska zicara?

Post by konektovan »

Nisrin wrote:Ovi moji Amerikanci kad su bili platili svi po 6KM, odavno nemaju nase dokumente, a nisu im ni trazili?!
Stvarno je previse, jer nije Mont Everest, nekih 10KM bi bila mjera i 10x punije...
Haj ne pretjwruj, uporedi cijene u inostranstvu pa ce ti se sve reci. Kukuruz na moru 20 kn, a ti bi za dzaba na zivžcaru....... :mrgreen: :zzzz:
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3146 Re: Sarajevska zicara?

Post by Qler »

Malo je 20KM....
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#3147 Re: Sarajevska zicara?

Post by Guadalajara »

Hajvan wrote:eto more i djaba za ove nase migrante sto su se razmilili po bijelome svijetu.
al isto tako da se formiraju cijene za svaki zavrseni fakultet o trosku drustva, pa da sve te pobjegulje plate sto je drustvo i drzava ulozila u njihA.
takodje, formirati tandeme za likvidacije onih sto nece da plate, kako bi se buduce neplatise destimulisale od nakane neplacanja.

:lol:
:lol: :lol: :thumbup:
demagog
Posts: 547
Joined: 26/11/2003 00:00

#3148 Re: Sarajevska zicara?

Post by demagog »

Ja kad sam bio nisu mi trazili dokumente, valjda neko izgleda kao stranac a neko onako domace. :zoka:
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#3149 Re: Sarajevska zicara?

Post by zLatk0 »

Dubrovnik 25€ po službenom cjenovniku (za lokalce jeftinije), vozis se 3 minute, i to imaju 2 kabine, koje TEK PO POTREBI idu gore dole, tj. tek kad se skupi dovoljno osoba.

Zidine haman isto tako, 200kn
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3150 Re: Sarajevska zicara?

Post by Tesla Edison »

alibaba_i_30_godina wrote:
N.N. wrote:Ma oni imaju pravo da stave cijenu i 50 KM.
Ali posto ja nisam Jan Si Šmung nikakav, niti indijanac da me prave budalom, neka im se matere vozaju.

Nije rahmetli moj otac, a dido od 'te male', svoje kosti ostavio na Bijelom bucju '93, eto onako, pa da bi ovi kleptomani mene/nas u svojoj drzavi pucali po usima, usta im se na*serem svima od reda.
Jesi li cuo alibaba!? :)
Ma sta kažeš?! Da ti damo i neki orden zbog dede i babe jos za zasluge u 2 svjetskom ratu?

Kakvo je to razmišljanje pogrešno, nevjerovatno. Malo je i 6 KM, treba povećati na 10 minimalno pa da još više kukate. :oops:

Mala nema papire naše I zdra'o. Kada svi plaćaju, neka plati I ona. Kada se znala odreći naših papira, neka ide u ambasadu i žali se. :oops:

Jeste li joj prijavili i boravak kao stranog državljanina? :evil:
Dijasporac bezbel odrekao se u ratu domovine, drvlje i kamenje na Bosnu i kad dođe ovdje samo pravi belaj i čudi se kako kod nas ovo, a kod "njiha" je sve po PS-u.

Takvima ne da treba troduplo kartu naplatiti već donijeti zakon da im se oduzima kompletna imovina na teritoriji BiH po podnošenju zahtjeva za odricanje državljanstva. Uvesti im i posebne vize te ograničiti boravak na 15 dana godišnje maksimalno.

Odu u Njemačku, čiste klozete a ovdje glume neku civilizaciju, rentaju auta u Njemačkoj kako bi se "pokazali" bosanskoj "sirotinji".

Haj ovi što su otišli nedavno da rade i razumijem ali ovi ratni dijasporci su gamad obična. Dezerteri, pobjegulje.
Post Reply