Sarajevska zicara?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Kad ce radovi na zicari poceti?

2011
14
5%
2012
18
6%
2013
8
3%
2014
6
2%
2015
46
16%
nikad
197
68%
 
Total votes: 289

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2626 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

I sva tri glicerida
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#2627 Re: Sarajevska zicara?

Post by Sarajevo1970 »

Gledam danas kako dvoje invalida u kolicima iz busa izadjose, pogledas u one stepenice i rekose "no way i'm gonna make it up there".
Natrag u bus i odose.

Pa bas nesta kontam, ima li drugi put do polazne stanice osim preko stepenica?
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#2628 Re: Sarajevska zicara?

Post by spree »

ima
User avatar
Logovan
Posts: 94413
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2629 Re: Sarajevska zicara?

Post by Logovan »

Sarajevo1970 wrote:Gledam danas kako dvoje invalida u kolicima iz busa izadjose, pogledas u one stepenice i rekose "no way i'm gonna make it up there".
Natrag u bus i odose.

Pa bas nesta kontam, ima li drugi put do polazne stanice osim preko stepenica?
Ima, ide se kroz ulicu Bakarevića.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2630 Re: Sarajevska zicara?

Post by radiša »

made_in_sarajevo wrote:Eto otvorena je kao trafika.na donjoj stanici, bit ce i suveniri,a kaze mi juce zastitar, danas ili sutra najavila se velika grupa slovenaca, ja koliko njega skontah dosli sa vide grad ali prvenstveno radi zicare i trebevica
jos malo pa ce otvorit i zmaj tu,valja nahranit goste :P
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#2631 Re: Sarajevska zicara?

Post by made_in_sarajevo »

radiša wrote:
made_in_sarajevo wrote:Eto otvorena je kao trafika.na donjoj stanici, bit ce i suveniri,a kaze mi juce zastitar, danas ili sutra najavila se velika grupa slovenaca, ja koliko njega skontah dosli sa vide grad ali prvenstveno radi zicare i trebevica
jos malo pa ce otvorit i zmaj tu,valja nahranit goste :P
Ne bi bilo lose, ali bit ce na gornjoj neki pokusaj restorana, a bit ce market dole. Hljeb, narezati salame i sira i zameziti :D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#2632 Re: Sarajevska zicara?

Post by thekupus »

Novo radno vrijeme : od 9 do 20, ponedjeljkom i utorkom od 10 do 20 :izet:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#2633 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

thekupus wrote:Novo radno vrijeme : od 9 do 20, ponedjeljkom i utorkom od 10 do 20 :izet:
To je vec nesto. :D

Kud nema neka tubing staza ili cijev. Odes prije zatvaranja zicare, sjedis, cugas, i onda se samo uvuces u tubu i izletis kod Vijecnice. :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2634 Re: Sarajevska zicara?

Post by problemnatravunu »

Ja sam, recimo, zainteresiran da mogu kupiti povratnu ili jednokratnu kartu na Trebeviću, ne znam gdje je problem da se i to omogući, mislim nema logike da to ne moze!
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2635 Re: Sarajevska zicara?

Post by lajkujMe »

problemnatravunu wrote:Ja sam, recimo, zainteresiran da mogu kupiti povratnu ili jednokratnu kartu na Trebeviću, ne znam gdje je problem da se i to omogući, mislim nema logike da to ne moze!
Bice i to kad zavrse gornju stanicu
Hint: nije jos zavrsena nego je provizorno otvorena
koraks
Posts: 5
Joined: 12/04/2018 18:46

#2636 Re: Sarajevska zicara?

Post by koraks »

problemnatravunu wrote:Ja sam, recimo, zainteresiran da mogu kupiti povratnu ili jednokratnu kartu na Trebeviću, ne znam gdje je problem da se i to omogući, mislim nema logike da to ne moze!
Moze se na gornjoj stanici kupiti karta "za dole" - jednokratna.
Kupljeno prije desetak dana, dakle provjereno.
Nije trebala povratna pa nisam ni pitao. :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2637 Re: Sarajevska zicara?

Post by problemnatravunu »

koraks wrote:
problemnatravunu wrote:Ja sam, recimo, zainteresiran da mogu kupiti povratnu ili jednokratnu kartu na Trebeviću, ne znam gdje je problem da se i to omogući, mislim nema logike da to ne moze!
Moze se na gornjoj stanici kupiti karta "za dole" - jednokratna.
Kupljeno prije desetak dana, dakle provjereno.
Nije trebala povratna pa nisam ni pitao. :D
Dakle, misterija je zasto onda i gore ne prodaju povratnu :shock:
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2638 Re: Sarajevska zicara?

Post by holowey »

problemnatravunu wrote:
koraks wrote:
problemnatravunu wrote:Ja sam, recimo, zainteresiran da mogu kupiti povratnu ili jednokratnu kartu na Trebeviću, ne znam gdje je problem da se i to omogući, mislim nema logike da to ne moze!
Moze se na gornjoj stanici kupiti karta "za dole" - jednokratna.
Kupljeno prije desetak dana, dakle provjereno.
Nije trebala povratna pa nisam ni pitao. :D
Dakle, misterija je zasto onda i gore ne prodaju povratnu :shock:
ono kada medo krene u grad da moze kupiti povratnu, jeftinije je...
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2639 Re: Sarajevska zicara?

Post by Pitar sa Kariba »

Image
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#2640 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

problemnatravunu wrote: Dakle, misterija je zasto onda i gore ne prodaju povratnu :shock:
U nedjelju kupio kartu na gornjoj stanici - povratnu. Dakle - moze se kupiti.

S tim sto je fazon kada sidjes da moras izaci, te ponovo u red. Tako da neko ko zeli samo da kruzi - ne moze to uraditi. Mozda i moze da zamolis ono radnika, da ostanes u kabini.

Mi smo srecom htjeli malo do carsije skoknuti, pa kad smo se vracali uopste nije bilo guzve i brzo smo dosli na red.

I jos bitna info. Ta povratna na gornjoj stanici se moze kupiti samo vikendom. Zasto, nemam pojma. Ali eto uglavnom moze.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#2641 Re: Sarajevska zicara?

Post by made_in_sarajevo »

sve radi, funkcionise, radovi se nastavili na gornjoj stanici, nema se po cemu srati i tema umrla? :mrgreen:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2642 Re: Sarajevska zicara?

Post by un1ted »

Prosao hajp.

Sama prica zicare jos nije zaokruzena i nema sta da ponudi kada se izadje na dolaznoj stanici.
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#2643 Re: Sarajevska zicara?

Post by mistek »

I u subotu je bilo sasvim solidno raje. Manje-više, u onoj ulici od Vijećnice ka žičari je uvijek vikendom prisutan fin broj ljudi, koji špartaju gore-dole. Sad je već žičara bez gužve i laganica upadneš sa rajom, a mislim da je i dalje promet vikendom baš pofin. Grad treba užurbano raditi na uređenju prostora na oko dolazne stanice, šetnica, dovođenja šiblja/šume u red itd. Od dolazne stanice do bob staze nema niti jedna kanta za smeće. Nisam siguran ni do Pinne ima li, ali ostavljam mogućnost. Već se može vidjeti dosta turista i prema žičari i na Trebeviću. I to grad treba da se potrudi da svaka turistička tura ima u svom programu žičaru i da se ima radi čega ići gore.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2644 Re: Sarajevska zicara?

Post by So What! »

Kako se hijene razbježaše, sad se može normalno i diskutovati, te usputnoi koja kritika ubaciti.

Generalno kod žičare, svi hvale samu žičaru, dakle ono što je Leitner napravio i postavio.

Pohvale su stizale i za objekte, koji su zaista lijepa rješenja, ali se iz nekog razloga oteglo s njihovom izgradnjom.

Okolina polazne stanice je loša, trebaće se zaista potruditi da to malo srede. Što se tiče sadržaja na Trebeviću, to je nešto što će postepeno stizati.

Iako je zaista skoro nemoguće tako nešto bilo realizovati, ali zaista bi bilo ljepše, da je polazna stanica nekako realizovana bliže Vijećnici.

S druge strane, online kupovina ulaznica je sasvim moguća, recimo po cijenama za strance, jer turisti većinom i vole to online da kupuju.

Ima tu primjedbi nekih još, ali ono što je najbitnije, da žičara radi, da interes i dalje postoji, da privlači turiste i zaista obogaćuje naš glavni grad.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2645 Re: Sarajevska zicara?

Post by So What! »

Noćni pogled na Sarajevo s Trebevićke žičare oduzima dah
Image

Hiljade Sarajlija, stranaca i drugih gostiju glavnog grada naše zemlje uživali su proteklih mjesec dana u panoramskoj vožnji Trebevićkom žičarom. Pogled na sarajevsku kotlinu iz gondola nekadašnjeg simbola grada mnoge je ostavio bez daha, a naš fotoreporter zabilježio je kako ljepote Sarajeva izgledaju noću s Trebevićke žičare.

Dužinom cijelog puta, od polazne stanice na Bistriku do vidikovca na Trebeviću, uživali smo u zalasku sunca i zanosnom pogledu na starogradska naselja, svjetla grada i brojne kulturno-historijske građevine. Kao najupečatljiviji simbol glavnog grada BiH, obasjana sarajevska Vijećnica izgleda nevjerovatno prilikom vožnje iznad šehera.

Trebevićka žičara od početka maja ima produženo radno vrijeme, pa se do "pluća" Sarajeva može putovati do 20 sati. Međutim, s obzirom da dolaze duži dani, Sarajlije i turisti neće još dugo moći uživati u noćnom pogledu na grad iz žičare.

Podsjećamo, Trebevićka žičara ponedjeljkom i utorkom radi od 10 do 20 sati, a ostalim danima od 9 do 20 sati. Cijena povratne karte za državljane BiH je 6 KM, a za turiste 20 KM.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Klix
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2646 Re: Sarajevska zicara?

Post by Pitar sa Kariba »

Sta li đikani i Limonov misle o ovome iznad... 8-)

Image
User avatar
Logovan
Posts: 94413
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2647 Re: Sarajevska zicara?

Post by Logovan »

So What! wrote:
Klix
:thumbup: Divota. Trebalo bi biti više osvjetljenih objekata, kao što je slučaj sa Vijećnicom.

Nadam se da će uskoro početi sa uređivanjem okoline na dolaznoj stanici.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2648 Re: Sarajevska zicara?

Post by So What! »

JP "Sarajevo" zadovoljno posjetom Trebevičkoj žičari, najviše ima bh. građana
Image

Direktor JP "Sarajevo" doo Esad Tanović kazao je Feni da su više nego zadovoljni dosadašnjim brojem posjeta i korištenja Trebevićke žičare.

Prema njegovim riječima, još uvijek je rano da iznese konkretne podatke, ali za sada su više nego zadovoljni.

Tanović se zahvalio svim građanima Sarajeva na pozitivnom odnosu koji imaju prema samoj žičari.

"Do sada nismo imali niti jedan problem, niti jedan incident, niti jedan slučaj nekog vandalizma. Sve protiče u najboljem redu", ocijenio je Tanović.

On kaže da su domaći turisti, kao što je i očekivano, većinski, ali čak i u predsezoni imaju značajan broj stranih turista.

"Očekujemo u nastavku turističke sezone, već sredinom sljedećeg mjeseca, da će taj procenat stranih turista biti puno veći", naveo je Tanović.

Kaže da je JP "Sarajevo" doo već ostvarilo saradnju s turističkim radnicima grada Sarajeva i regiona, da imaju komunikaciju s njima.

"Mislimo da smo uspjeli i da najveći broj turista ima informaciju o Trebevićkoj žičari", kazao je Tanović.

JP "Sarajevo" doo i Udruženje "Čuvari tradicije" su razvili jedinstvenu mobilnu aplikaciju Sarajevo City Hall - audio vodič za Sarajevsku vijećnicu koja je predstavljena jučer u Vijećnici. Aplikaciju upotpunjuje 3D kartonska suvenir mapa enterijera i eksterijera objekta koja se transformiše u realističnu 3D maketu Gradske vijećnice.

Podsjećajući da JP "Sarajevo" doo trenutno upravlja sa dva objekta, Sarajevskom žičarom i Vijećnicom, Tanović je najavio da sličan projekat razvijaju i za žičaru.

"Bit će jedna maketa žičare koju će turisti moći da kupe i kada se popnu na Trebević, na naš stanični objekat kada bude u potpunosti završen, oni će dobiti jednu mapu grada sa najznačajnijim tačkama koje se mogu vidjeti sa gornje stanice Trebevičke žičare. Tu će također biti jedan audio guide koji će turistima pomoći da im kaže par riječi o najznačajnijim objektima koji se vide u gradu", kazao je Tanović.

Obnovljena Trebevićka žičara svečano je puštena u rad 6. aprila ove godine, na Dana grada Sarajeva.
Klix
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#2649 Re: Sarajevska zicara?

Post by mokra_carapa »

Nije moja app, jaran napravio za strance koji idu na zicaru https://play.google.com/store/apps/deta ... ecarzicara
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#2650 Re: Sarajevska zicara?

Post by BadBoy »

Bio danas, sve pohvale zaista svaka čast.

Treba samo nastaviti s radom i bit će ovo jedan od najboljih projekata u Sarajevu.
Post Reply