Sarajevska zicara?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Kad ce radovi na zicari poceti?

2011
14
5%
2012
18
6%
2013
8
3%
2014
6
2%
2015
46
16%
nikad
197
68%
 
Total votes: 289

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40711
Joined: 29/06/2011 23:39

#2526 Re: Sarajevska zicara?

Post by dječak sa šibicama »

ne vec bi nametanje bilo da nema popiti nista osim alkohola

nije tesko za shvatiti

svjetonazor se pise bez i
User avatar
konektovan
Posts: 40533
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2527 Re: Sarajevska zicara?

Post by konektovan »

Zejnep wrote:
dječak sa šibicama wrote:ko nece da pije pivu, ne mora, naruci sok... ko hoce, ne moze, jer nema... a to je po svakoj logici stvari NAMETANJE svjetonazora

moze shisha, moze svaleracija, ali mojne alkohola

na rende kora
Znači ako neko ko ne pije uđe u kafanu gdje ima alkohola i to je nametanje svijetonazira?
Upravo... :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2528 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

dječak sa šibicama wrote:ne vec bi nametanje bilo da nema popiti nista osim alkohola

nije tesko za shvatiti

svjetonazor se pise bez i
To bez i joj vuce na nesto vlasko :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40533
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2529 Re: Sarajevska zicara?

Post by konektovan »

dječak sa šibicama wrote:ne vec bi nametanje bilo da nema popiti nista osim alkohola

nije tesko za shvatiti

svjetonazor se pise bez i
Ne trazi dlaku u jajetu, jedno slovo se pogriješi, ti sad lektor hebeni?!
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#2530 Re: Sarajevska zicara?

Post by Zejnep »

dječak sa šibicama wrote:ne vec bi nametanje bilo da nema popiti nista osim alkohola

nije tesko za shvatiti

svjetonazor se pise bez i
Niko tebi ne brani da poneseš sebi u flašici i negdje na klupi popiješ. Ako je dotle došlo.

Meni se baš sviđa sa i.
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2531 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

shake69 wrote:Posto je stota stranica teme mozda bise umjesto izblijedjele ankete u vrhu mogla postaviti nova: Jeste li za korigovane cijene Trebevicke zicare - jos prilagodljivije bh.gradjanima (godisnje, poodicne) kao i da budu jeftinije turistima?

Izvjestan je rezultat, ali eto da se i to ima.
Diskriminacija se rjesava zakonom, a ne anketom ili nekim recimo referendumom.
Zato postoje sudovi.

Popust se naravno moze uvesti, ali za to vec treba uspostaviti sistem.
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2532 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

Zejnep wrote:
dječak sa šibicama wrote:ko nece da pije pivu, ne mora, naruci sok... ko hoce, ne moze, jer nema... a to je po svakoj logici stvari NAMETANJE svjetonazora

moze shisha, moze svaleracija, ali mojne alkohola

na rende kora
Znači ako neko ko ne pije uđe u kafanu gdje ima alkohola i to je nametanje svijetonazira?
Vjerniku nije mjesto u kafani. :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2533 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

Ovim modernima jeste. Da im je i dunjaluka i dzenet.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#2534 Re: Sarajevska zicara?

Post by Zejnep »

Edin H. wrote:
Vjerniku nije mjesto u kafani. :oops:
Ko je pomenuo vjernike? :mrgreen:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#2535 Re: Sarajevska zicara?

Post by Zejnep »

I zašto najviše o žičari naprđuju ovi koji i ne žive u Sarajevu? :zoka:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#2536 Re: Sarajevska zicara?

Post by shake69 »

Edin H. wrote:
shake69 wrote:Posto je stota stranica teme mozda bise umjesto izblijedjele ankete u vrhu mogla postaviti nova: Jeste li za korigovane cijene Trebevicke zicare - jos prilagodljivije bh.gradjanima (godisnje, poodicne) kao i da budu jeftinije turistima?

Izvjestan je rezultat, ali eto da se i to ima.
Diskriminacija se rjesava zakonom, a ne anketom ili nekim recimo referendumom.
Zato postoje sudovi.

Popust se naravno moze uvesti, ali za to vec treba uspostaviti sistem.
O cemu ti? Pozivam na anketu kao neku provjeru misljenja a ti o diskriminaciji i sudu!? :-) Mogao si jos zakaciti Visoko tuzilacko vijece!
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#2537 Re: Sarajevska zicara?

Post by neki »

bitanga_sa_otesa wrote:
zateznistub wrote:
Šteta sto se nije malo bolje zakucala u onaj zid
:lol: :lol: :lol: mekan neki tramvaj bio
Papanka licemjerna..ismijava se sarajevskim dosljama, a tamo pokušava da bude “prihvaćena” u Zagrebu..
Labirint
Posts: 1996
Joined: 24/06/2013 14:37

#2538 Re: Sarajevska zicara?

Post by Labirint »

Zejnep wrote:
Edin H. wrote:
Vjerniku nije mjesto u kafani. :oops:
Ko je pomenuo vjernike? :mrgreen:
vijernike
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#2539 Re: Sarajevska zicara?

Post by Zejnep »

Labirint wrote:
Zejnep wrote:
Edin H. wrote:
Vjerniku nije mjesto u kafani. :oops:
Ko je pomenuo vjernike? :mrgreen:
vijernike
:lol: :mrgreen:

https://sjedi5.com/kako-se-pise-praviln ... -vijernik/
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2540 Re: Sarajevska zicara?

Post by mayab »

Svojevrsna atrakcija, jedan od simbola Sarajeva, Trebevićka žičara puštena je u rad 6. aprila, nakon 26 godina, ali svi koji su se njome prevezli od Bistrika do Vidikovca na Trebeviću pitaju se kada izađu iz žičare gdje će, na koju stranu?
Na Trebeviću oko žičare se još nalazi svojevrsno gradilište i većina posjetilaca ne zna gdje se uputiti. Postoji pokoji putokaz, ali ne znate kojim putem ići kako biste došli do bob staze, ili kuda se uputiti i doći do najbližeg ugostiteljskog objekta?

Iako se taj dio olimpijske planine nalazi na području općine Stari Grad, u ovoj općini su nam kazali kako uređenje prostora oko žičare i općenito Trebevića nije u njihovoj nadležnosti.

- Podsjećamo, 2014. godine usvojen je Zakon o proglašenju zaštićenog pejzaža Trebevića. Nakon usvajanja ovog Zakona sve nadležnosti izvođenja bilo kakvih radova na ovom području date su Kantonalnoj javnoj ustanovi za zaštićena prirodna područja, a nakon izgradnje Trebevićke žičare, i Grad Sarajevo - odgovorili su nam u ovoj općini.

Razgovarali smo sa Osmanom Delićem, direktorom Kantonalne javne ustanove za zaštićena područja, koji nam je rekao kako bi se narednih dana trebao sastati sa predstavnicima Gradske uprave, JP Sarajevo kako bi razgovarali o uređenju prostora oko dolazne stanice žičare na Trebeviću.

- Sjest ćemo da vidimo koje ćemo putokaze postaviti. Apsolutno razumijem o čemu govorite. Posjetioci kada izađu iz žičare uglavnom su dezorijentirani. Izađu na plato i ne znaju kuda će. Znamo da se teško orijentirati. Smatramo da se to mora riješiti koliko sutra, a ja kažem još jučer. Mi smo prošle godine 50-ak klupa i korpi postavili, ali još dobar dio nadstrešnica i klupa ćemo postaviti na Trebeviću. Dio udarnih rupa od hotela Pino do Vidikovca zasuli smo pijeskom dok se ne steknu uvjeti da se taj dio sanira. Evo mi ćemo narednih dana sjesti sa predstavnicima Gradske uprave i JP Sarajevo, odrediti izgled unificiranih putokaza kako bi pomogli posjetiocima - ispričao nam je Delić.

Dodaje kako je popriličan problem to što se već na izlasku iz žičare još nalazi gradilište.

- Zaista je poseban doživljaj voziti se žičarom. Fascinantan je ta panoramski pogled. Ne znam gdje još u svijetu imate žičaru koja će vas za sedam minuta "odnijeti" na planinu, čist zrak i kada poželite da se vratite, spustiti gotovo u jezgro grada. Jedva sam čekala da se provozam, ali zaista kada sam sa društvom izašla iz žičare, iako sam rođena u ovom gradu i milion puta bila na Trebeviću, nisam se znala orijentirati. Nismo znali gdje ćemo, a htjeli smo do bob staze, međutim do nje nismo znali doći i isto su prošli i mnogi drugi posjetioci. Malo smo se provrtili u blizini žičare, sjeli na obližnje klupe, slikali se i vratili nazad. Treba neko da uputi turiste, posjetioce kuda da se kreću, kakve sadržaje imaju na raspolaganju - ispričala nam je pedesetogodišnja Sarajka.
Zanima me, iz prve ruke, od onih koji su se popoeli gore zicarom, šta je urađeno u vezi ovog problema, trebaju mi doći neki gosti, a ja nisam u mogućnosti da izigravam vodiča, dakle sami da idu u istraživanje ....???? :bih:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2541 Re: Sarajevska zicara?

Post by zateznistub »

Sa lica mjesta

Image
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2542 Re: Sarajevska zicara?

Post by zippoo87 »

lijep dan,nedjelja,proljece...i ja bih se zelio popeti gore danas :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2543 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

De nam mslo zumViraj tu konu
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2544 Re: Sarajevska zicara?

Post by zateznistub »

Samo puno se seljačića kojima je za uhar makar za jednom mjesto nekome se uvaliti
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#2545 Re: Sarajevska zicara?

Post by shake69 »

zateznistub wrote:Samo puno se seljačića kojima je za uhar makar za jednom mjesto nekome se uvaliti
@zatezni, de malo pojasni ovo, ziv bio! Tri put citam i ne ide da razumijem sta je autor htio reci! Jedno mjesto za uhar (valjda u gondoli), uvaliti se kako i kome...itd. :?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2546 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

Ma u redu
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2547 Re: Sarajevska zicara?

Post by zateznistub »

shake69 wrote:
zateznistub wrote:Samo puno se seljačića kojima je za uhar makar za jednom mjesto nekome se uvaliti
@zatezni, de malo pojasni ovo, ziv bio! Tri put citam i ne ide da razumijem sta je autor htio reci! Jedno mjesto za uhar (valjda u gondoli), uvaliti se kako i kome...itd. :?
A jest i napisao, sam se sebi divim.
Ma čekaš u redu i od jednom onaj za kojeg znaš da je bio iza tebe, od jednom ispred... i sve tako malo po malo.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2548 Re: Sarajevska zicara?

Post by zateznistub »

insomnia78 wrote:Ma u redu
Kako je to insomnia odma skonto :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2549 Re: Sarajevska zicara?

Post by hrasno38 »

zateznistub wrote:Samo puno se seljačića kojima je za uhar makar za jednom mjesto nekome se uvaliti
Isto ko i na svakoj sarajevskoj raskrsnici gdje papcici preteknu citavu kolonu koja uredno stoji u redu a skretanje i uvale se.....na takve bih pucao prije nego na one sto kradu!
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2550 Re: Sarajevska zicara?

Post by sheilak »

zateznistub wrote:
insomnia78 wrote:Ma u redu
Kako je to insomnia odma skonto :thumbup:
Nije on to skonto nego govori da je u redu to (r)
Post Reply