Sarajevska zicara?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Kad ce radovi na zicari poceti?

2011
14
5%
2012
18
6%
2013
8
3%
2014
6
2%
2015
46
16%
nikad
197
68%
 
Total votes: 289

User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1226 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

muha_sa wrote:prozorce se otškrine maksimalno 5 cm--ne kontam kako se moglo kamenjat :-)

jedino se moglo kad se poklopac digne, al je i to ubleha :-)

al hajd--o necem se moralo pisat
Nije ba ubleha podizanje poklopca, ja sam bio u zicari kad frajer podize poklopac, nikada ga prije u zivotu nisam video, ziv sam se utrzo. :D

Za snajperisanje vazdusnom ne znam, ali kao ideja nije lose. :D

Kod nas ganjala murija kad su momci gadjali bochare :D iz vazdusne.
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1227 Re: Sarajevska zicara?

Post by muha_sa »

Edin H. wrote:
muha_sa wrote:prozorce se otškrine maksimalno 5 cm--ne kontam kako se moglo kamenjat :-)

jedino se moglo kad se poklopac digne, al je i to ubleha :-)

al hajd--o necem se moralo pisat
Nije ba ubleha podizanje poklopca, ja sam bio u zicari kad frajer podize poklopac, nikada ga prije u zivotu nisam video, ziv sam se utrzo. :D

Za snajperisanje vazdusnom ne znam, ali kao ideja nije lose. :D

Kod nas ganjala murija kad su momci gadjali bochare :D iz vazdusne.
dizo sam i ja poklopac :-) djecje budalaštine :-) :-)

govorim o kamenjanju i snajperanju vazdušnom puškom kroz prozorce
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1228 Re: Sarajevska zicara?

Post by vješalica »

insomnia78 wrote:Ma istrazivali su oni karinu i ovu zicaru im Česi napravili
eto francusko spadalo zna najbolje.sta je energoinvest
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#1229 Re: Sarajevska zicara?

Post by trambusek88 »

Edin H. wrote:
karanana wrote:
Max Bunker wrote:Gondola Pale-Jahorina je 5 KM.
Zar su je vec napravili do jahorine? Ja sam mislio da je napravljen samo jedan manji dio do medjustanice ravna planina za skijaliste. Nekih mozda 500-600 metara.

Trebevicka bila jedina zicara u jugoslaviji?
Haha, a neko prije nekoliko stranica napisa da su u energoinvestu jedini radili neka testiranja za sve zicare u jugoslaviji.
Sta cemo sa Voglom, Dubrovnikom, pa i zagrebackim Starim gradom... ili se to ne pika? :D
Kad je počela sa radom 1959 bila je jedina u bivšoj državi, a i oni članci iz novina su iz te 1959.

Dubrovačka, Vogelska, Sljemenska, su izgrađene 60-tih.

Ali kako ljudi sve čitaju površinski, to je čudo jedno...

Nego interesantno kako su u početku žičaru pogrešno nazivali uspinjačom, jer uspinjača je sasvim druga vrsta transporta, u bivšoj jugoslaviji imamo pravi primjer uspinjače u Zagrebu između gornjeg i donjeg grada, a mini verzija uspinjače je kosi lift.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1230 Re: Sarajevska zicara?

Post by zateznistub »

karanana wrote:
Max Bunker wrote:Gondola Pale-Jahorina je 5 KM.
Zar su je vec napravili do jahorine? Ja sam mislio da je napravljen samo jedan manji dio do medjustanice ravna planina za skijaliste. Nekih mozda 500-600 metara.

Trebevicka bila jedina zicara u jugoslaviji?
Haha, a neko prije nekoliko stranica napisa da su u energoinvestu jedini radili neka testiranja za sve zicare u jugoslaviji.
Šta ti nije jasno u tom postu?
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1231 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

trambusek88 wrote:
Edin H. wrote:
karanana wrote:
Zar su je vec napravili do jahorine? Ja sam mislio da je napravljen samo jedan manji dio do medjustanice ravna planina za skijaliste. Nekih mozda 500-600 metara.

Trebevicka bila jedina zicara u jugoslaviji?
Haha, a neko prije nekoliko stranica napisa da su u energoinvestu jedini radili neka testiranja za sve zicare u jugoslaviji.
Sta cemo sa Voglom, Dubrovnikom, pa i zagrebackim Starim gradom... ili se to ne pika? :D
Kad je počela sa radom 1959 bila je jedina u bivšoj državi, a i oni članci iz novina su iz te 1959.

Dubrovačka, Vogelska, Sljemenska, su izgrađene 60-tih.

Ali kako ljudi sve čitaju površinski, to je čudo jedno...

Nego interesantno kako su u početku žičaru pogrešno nazivali uspinjačom, jer uspinjača je sasvim druga vrsta transporta, u bivšoj jugoslaviji imamo pravi primjer uspinjače u Zagrebu između gornjeg i donjeg grada, a mini verzija uspinjače je kosi lift.

Gdje pise 59-te, sta pricas ti?

shake69 wrote:Koja smo mi bili ''dolina bijede i skrguta zuba, sto bi rekao Ceslav Milos, ako je ta zicara (uspinjaca :mrgreen: ) bila jedina u bivsoj YU.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1232 Re: Sarajevska zicara?

Post by shake69 »

Edin H. wrote:
muha_sa wrote:prozorce se otškrine maksimalno 5 cm--ne kontam kako se moglo kamenjat :-)

jedino se moglo kad se poklopac digne, al je i to ubleha :-)

al hajd--o necem se moralo pisat
Nije ba ubleha podizanje poklopca, ja sam bio u zicari kad frajer podize poklopac, nikada ga prije u zivotu nisam video, ziv sam se utrzo. :D

Za snajperisanje vazdusnom ne znam, ali kao ideja nije lose. :D

Kod nas ganjala murija kad su momci gadjali bochare :D iz vazdusne.
Dakle, rijesili smo enigmu, poklopac se samo dizao nekih recimo desetak cm, ali kako progura none neki da mlataraju? I ovdje je to neko napisao!Kako to?
Opet, bolje i to od prakticne nastave s vazdusnom puskom! :-) Mogo je zaginut Merlinov otac pa nam Fanaticosi ne bi imali Bosnom behar probeharao...
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#1233 Re: Sarajevska zicara?

Post by Max Bunker »

karanana wrote:
Max Bunker wrote:Gondola Pale-Jahorina je 5 KM.
Zar su je vec napravili do jahorine? Ja sam mislio da je napravljen samo jedan manji dio do medjustanice ravna planina za skijaliste. Nekih mozda 500-600 metara.

Trebevicka bila jedina zicara u jugoslaviji?
Haha, a neko prije nekoliko stranica napisa da su u energoinvestu jedini radili neka testiranja za sve zicare u jugoslaviji.
Jaran sto je gore isao prosli vikend mi rece da je zicara izgradjena i da pici najnormalnije i da je petaka karta u jednom pravcu.
Ja licno nisam bio ali me drugi haver sa Pala zvao na otvaranje a otvaranje koje trase i u kojoj duzini, ne znam.
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1234 Re: Sarajevska zicara?

Post by muha_sa »

shake69 wrote:
Edin H. wrote:
muha_sa wrote:prozorce se otškrine maksimalno 5 cm--ne kontam kako se moglo kamenjat :-)

jedino se moglo kad se poklopac digne, al je i to ubleha :-)

al hajd--o necem se moralo pisat
Nije ba ubleha podizanje poklopca, ja sam bio u zicari kad frajer podize poklopac, nikada ga prije u zivotu nisam video, ziv sam se utrzo. :D

Za snajperisanje vazdusnom ne znam, ali kao ideja nije lose. :D

Kod nas ganjala murija kad su momci gadjali bochare :D iz vazdusne.
Dakle, rijesili smo enigmu, poklopac se samo dizao nekih recimo desetak cm, ali kako progura none neki da mlataraju? I ovdje je to neko napisao!Kako to?
Opet, bolje i to od prakticne nastave s vazdusnom puskom! :-) Mogo je zaginut Merlinov otac pa nam Fanaticosi ne bi imali Bosnom behar probeharao...
ne pratiš na casu :-) :-) :lol:

al jebo to--nebitno
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1235 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

muha_sa wrote:
shake69 wrote: Dakle, rijesili smo enigmu, poklopac se samo dizao nekih recimo desetak cm, ali kako progura none neki da mlataraju? I ovdje je to neko napisao!Kako to?
Opet, bolje i to od prakticne nastave s vazdusnom puskom! :-) Mogo je zaginut Merlinov otac pa nam Fanaticosi ne bi imali Bosnom behar probeharao...
ne pratiš na casu :-) :-) :lol:

al jebo to--nebitno
Previse lufta s foruma :D
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#1236 Re: Sarajevska zicara?

Post by karanana »

Max Bunker wrote:
karanana wrote:
Max Bunker wrote:Gondola Pale-Jahorina je 5 KM.
Zar su je vec napravili do jahorine? Ja sam mislio da je napravljen samo jedan manji dio do medjustanice ravna planina za skijaliste. Nekih mozda 500-600 metara.

Trebevicka bila jedina zicara u jugoslaviji?
Haha, a neko prije nekoliko stranica napisa da su u energoinvestu jedini radili neka testiranja za sve zicare u jugoslaviji.
Jaran sto je gore isao prosli vikend mi rece da je zicara izgradjena i da pici najnormalnije i da je petaka karta u jednom pravcu.
Ja licno nisam bio ali me drugi haver sa Pala zvao na otvaranje a otvaranje koje trase i u kojoj duzini, ne znam.
Nije do jahorine gotova. Po onime sto se na google maps moze odokativno vidjeti, odradjeno je mozda 20-25% duzine do jahorine
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#1237 Re: Sarajevska zicara?

Post by karanana »

zateznistub wrote:
karanana wrote:
Max Bunker wrote:Gondola Pale-Jahorina je 5 KM.
Zar su je vec napravili do jahorine? Ja sam mislio da je napravljen samo jedan manji dio do medjustanice ravna planina za skijaliste. Nekih mozda 500-600 metara.

Trebevicka bila jedina zicara u jugoslaviji?
Haha, a neko prije nekoliko stranica napisa da su u energoinvestu jedini radili neka testiranja za sve zicare u jugoslaviji.
Šta ti nije jasno u tom postu?
Pa to da “sve zicare u jugoslaviji” = jedna zicara
Mislim, sve je meni jasno ali smijesno. Reko bi covjek gigant firma odrzavala i atestirala bar 5-10 zicara
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1238 Re: Sarajevska zicara?

Post by zateznistub »

karanana wrote: Pa to da “sve zicare u jugoslaviji” = jedna zicara
Mislim, sve je meni jasno ali smijesno. Reko bi covjek gigant firma odrzavala i atestirala bar 5-10 zicara
Kad neko priča o nečemu, onda mora biti malo potkovaniji a ne lupati ko Maksim po diviziji. Žičara nije samo jedna, tu spadaju i ski liftovi sve ono što spada u kosi transport. Ljudi i materijala. A gigant firma jeste to sve ispitivala i davala upotrebne dozvole.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#1239 Re: Sarajevska zicara?

Post by Matijevic_Vlado »

vješalica wrote:
insomnia78 wrote:Ma istrazivali su oni karinu i ovu zicaru im Česi napravili
eto francusko spadalo zna najbolje.sta je energoinvest
Suka Vjele :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22804
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1240 Re: Sarajevska zicara?

Post by drndalo »

Max Bunker wrote:
karanana wrote:
Max Bunker wrote:Gondola Pale-Jahorina je 5 KM.
Zar su je vec napravili do jahorine? Ja sam mislio da je napravljen samo jedan manji dio do medjustanice ravna planina za skijaliste. Nekih mozda 500-600 metara.

Trebevicka bila jedina zicara u jugoslaviji?
Haha, a neko prije nekoliko stranica napisa da su u energoinvestu jedini radili neka testiranja za sve zicare u jugoslaviji.
Jaran sto je gore isao prosli vikend mi rece da je zicara izgradjena i da pici najnormalnije i da je petaka karta u jednom pravcu.
Ja licno nisam bio ali me drugi haver sa Pala zvao na otvaranje a otvaranje koje trase i u kojoj duzini, ne znam.
5 KM je povratna, i nije izgradjena do Jahorine, nego vjerovatno do podstanice gdje ce kasnije biti moguc izlazak/nastavak putovanja...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1241 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

Alaj su je i ispitali. Morali je prepravljati cim je krenula
User avatar
drndalo
Posts: 22804
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1242 Re: Sarajevska zicara?

Post by drndalo »

insomnia78 wrote:Alaj su je i ispitali. Morali je prepravljati cim je krenula
A u Francuskoj ne rade tako? Tamo sve od prve radi? Sifra: Air France A320 u sumicu na reklamnom letu punom novinara?

https://m.youtube.com/watch?v=I9gELPxPG8Q
Last edited by drndalo on 03/02/2018 21:23, edited 2 times in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1243 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

Poredis nesto tako komplikovano ko avion sa sest metara zice i dva kotača?
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1244 Re: Sarajevska zicara?

Post by Streptokok »

drndalo wrote:
insomnia78 wrote:Alaj su je i ispitali. Morali je prepravljati cim je krenula
A u Francuskoj ne rade tako? Tamo sve od prve radi? Sifra: Air France A320 u sumicu na reklamnom letu punom novinara?

https://m.youtube.com/watch?v=I9gELPxPG8Q
samo što on nije iz francuske, tamo se udo, no iz kalesije ili u najboljem slučaju iz banovića.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1245 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

Jel to sramota biti iz Kalesije ili Banovica? Ustat pa spomenuti
User avatar
drndalo
Posts: 22804
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1246 Re: Sarajevska zicara?

Post by drndalo »

insomnia78 wrote:Poredis nesto tako komplikovano ko avion sa sest metara zice i dva kotača?
Kao i obicno pricas o necem sto ne znas ni malo... Posebno ovaj dio o 6 metara zice i 2 tocka...

Sta je onda avion? 6 tockova, malo aluminija, par sto metara zice...?

Gdje je Francuska sa svojom tehnologijom i parama '88, a gdje Yuga '59 sa svojom? Ne zaboravimo da smo prije 2. Sv.rata bili jako puno seljacka zemlja, a iz njega smo izasli sa 80-90% porusene industrije, koje je svakako bilo malo i na pocetku... I onda neko sere po svemu sto je doslovno iz pepela izraslo? Dize li ti se kad tako pricas ? Kad nas pljujes i vise nego zasluzujemo? Nekrofilu jedan!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1247 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

Ne sesee niko al mojne mi muda pod bubrege. Eno ti tekstova iz tog doba o zicari
User avatar
drndalo
Posts: 22804
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1248 Re: Sarajevska zicara?

Post by drndalo »

insomnia78 wrote:Ne sesee niko al mojne mi muda pod bubrege. Eno ti tekstova iz tog doba o zicari
Sta je problem u tekstovima? Napravljeno nesto novo, moze bolje, treba popraviti? Popravio...
Zar to nije normalno? Nenormalno bi bilo da se znalo da nesto ne valja ali se drljalo dok nije uzginulo 200 ljudi... A to se nije desavalo...

Talijani napravili prvu? Sve im bilo odlicno od prve? Nije bilo prepravki? Poboljsanja? Sta su? Prof. Baltazar? :evil:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1249 Re: Sarajevska zicara?

Post by insomnia78 »

Napravili je Cesi majstore
User avatar
drndalo
Posts: 22804
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1250 Re: Sarajevska zicara?

Post by drndalo »

Aha, Cesi su je napravili s greskama? Onda je i ČKD kurac firma vazda bila... Jebo tramvaje i ostalo sto je pravila... Jebo Praske fakultete inzenjerstva...
Post Reply