Sarajevska zicara?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Kad ce radovi na zicari poceti?

2011
14
5%
2012
18
6%
2013
8
3%
2014
6
2%
2015
46
16%
nikad
197
68%
 
Total votes: 289

NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#101 Re: Sarajevska zicara?

Post by NeenaSa »

Nastranu sva sprdancija.
Osobno, ono sto zelim je, ... da konacno proradi. :)
Tko ju je svojedobno dozivio shvatit' ce. :)
User avatar
karanana
Posts: 47212
Joined: 26/02/2004 00:00

#102 Re: Sarajevska zicara?

Post by karanana »

sta ce se desiti sa doniranim korpama i opremom?
je li neko vec na otpadu hajrovo?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#103 Re: Sarajevska zicara?

Post by VjecitiStudent »

Cijeli projekat očito postoji samo zato da bi nehljebi iz gradske uprave mogli izmišljati nove honorare za sebe i svoje.
Znate ono, pred-pred-studija, pred-studija, post-studija, revizija studije, studijsko putovanje, ekspertska grupa, ...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#104 Re: Sarajevska zicara?

Post by StupskaBitanga »

VjecitiStudent wrote:Cijeli projekat očito postoji samo zato da bi nehljebi iz gradske uprave mogli izmišljati nove honorare za sebe i svoje.
Znate ono, pred-pred-studija, pred-studija, post-studija, revizija studije, studijsko putovanje, ekspertska grupa, ...
:thumbup:
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#105 Re: Sarajevska zicara?

Post by neki »

i da se napravi radila bi godinu-dvije max i zatvorili bi je zbog nerentabilnosti i slabe posjecenosti.
Bolje pare iskoristiti za rekonstrukciju pruge i osposobljavanje kojeg tramvaja..
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#106 Re: Sarajevska zicara?

Post by The 51st State »

neki wrote:i da se napravi radila bi godinu-dvije max i zatvorili bi je zbog nerentabilnosti i slabe posjecenosti.
Bolje pare iskoristiti za rekonstrukciju pruge i osposobljavanje kojeg tramvaja..
nidje veze, pa recimo danas da radi zicara, radila bi u full-u koliko bi se raje parilo na cisti zrak...
K2YU
Posts: 96
Joined: 09/01/2014 13:09

#107 Re: Sarajevska zicara?

Post by K2YU »

Zamisli scene, neki dan kad je bio onaj teski smog, fino u zicaru i izranjas iz magle, odjednom vidis nebo i vidljivost ti se poveca na preko tri metra :) :) :)

al realno ne vidim obnovu jos duze vrijeme
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#108 Re: Sarajevska zicara?

Post by DuckZz »

Za one koji se pitaju šta rade one korpe na Butmiru što nam je Švicarska donirala, slobodno ih otpišite. Korpe su neispravne iz mnogih razloga, nama su date samo na kratko korištenje, kao neki povod da se ima šta pokrenut ako se napravi žicara. Ako mislite da nisam ozbiljan, pitajte Komšića.
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#109 Re: Sarajevska zicara?

Post by neki »

The 51st State wrote:
neki wrote:i da se napravi radila bi godinu-dvije max i zatvorili bi je zbog nerentabilnosti i slabe posjecenosti.
Bolje pare iskoristiti za rekonstrukciju pruge i osposobljavanje kojeg tramvaja..
nidje veze, pa recimo danas da radi zicara, radila bi u full-u koliko bi se raje parilo na cisti zrak...
jedino ako uz korpe zavare i neku platformu da 'raja' na trebevic povuce i svog cetverotockasa.
'raja' u sarajevu vise ni u granap ne ide bez auta.
Zicara je propao projekat, treba je zaboraviti. Lijepa uspomena na neko drugo vrijeme kad su vrijednosti bile drugacije
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#110 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

DuckZz wrote:Za one koji se pitaju šta rade one korpe na Butmiru što nam je Švicarska donirala, slobodno ih otpišite. Korpe su neispravne iz mnogih razloga, nama su date samo na kratko korištenje, kao neki povod da se ima šta pokrenut ako se napravi žicara. Ako mislite da nisam ozbiljan, pitajte Komšića.
Komsicu, da li je DuckZz ozbiljan?
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#111 Re: Sarajevska zicara?

Post by NeenaSa »

DuckZz wrote:Za one koji se pitaju šta rade one korpe na Butmiru što nam je Švicarska donirala, slobodno ih otpišite. Korpe su neispravne iz mnogih razloga, nama su date samo na kratko korištenje, kao neki povod da se ima šta pokrenut ako se napravi žicara. Ako mislite da nisam ozbiljan, pitajte Komšića.
Objasni; za kratko korishtenje :? i :? Komsica.
Edit: i da, samo papcima ne treba ista.
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#112 Re: Sarajevska zicara?

Post by DuckZz »

@Edin H.

Ne znam da li i dalje živiš u Tirani ali valjda bi trebao znati tko je gradonačelnik Sarajeva.

@NeenaSa

Korpe nisu nove već korištene, Švicarska ih više ne koristi, sebi je stavila nove, a nama dala ove, zbog sigurnosti one su se mogle, čini mi se, koristiti samo 2 godine nakon što su došle kod nas, a taj period je prošao, i sada ne znam, da li se moraju skroz zamijeniti ili popraviti pa do neke inspekcije, ne znam.

Siguran sam da on ima odgovore na sva pitanja u vezi žičare, i u kakvom su stanju korpe, a siguran sam da situacija nije dobra. Ne poznajem ga lično ali znam iz druge ruke da je govorio o tome i kako za sada nema rješenja. Također je kazao da je ustvari žičara i dalje u vlasništvu Grasa, i da se i oni moraju nešto ukljuciti.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4819
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#113 Re: Sarajevska zicara?

Post by Tvrtko II Kotromanić »

neki wrote:
The 51st State wrote:
neki wrote:i da se napravi radila bi godinu-dvije max i zatvorili bi je zbog nerentabilnosti i slabe posjecenosti.
Bolje pare iskoristiti za rekonstrukciju pruge i osposobljavanje kojeg tramvaja..
nidje veze, pa recimo danas da radi zicara, radila bi u full-u koliko bi se raje parilo na cisti zrak...
jedino ako uz korpe zavare i neku platformu da 'raja' na trebevic povuce i svog cetverotockasa.
'raja' u sarajevu vise ni u granap ne ide bez auta.
Zicara je propao projekat, treba je zaboraviti. Lijepa uspomena na neko drugo vrijeme kad su vrijednosti bile drugacije
volim ovako pozitivne stavove :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#114 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

Hoce li vrijediti godisnja karte GRASA na ovoj novoj zicari, kao sto je to bio slucaj sa starom? :zoka:
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#115 Re: Sarajevska zicara?

Post by braca »

Biti će veselo žičaru (osoba koja radi na žičari) zanoćiti gore, biti će prepušten sam sebi, svojoj snalažljivosti i sposobnosti, ali svakako neće mu biti lako. :run:
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#116 Re: Sarajevska zicara?

Post by NeenaSa »

DuckZz wrote:@NeenaSa

Korpe nisu nove već korištene, Švicarska ih više ne koristi, sebi je stavila nove, a nama dala ove, zbog sigurnosti one su se mogle, čini mi se, koristiti samo 2 godine nakon što su došle kod nas, a taj period je prošao, i sada ne znam, da li se moraju skroz zamijeniti ili popraviti pa do neke inspekcije, ne znam.

Siguran sam da on ima odgovore na sva pitanja u vezi žičare, i u kakvom su stanju korpe, a siguran sam da situacija nije dobra. Ne poznajem ga lično ali znam iz druge ruke da je govorio o tome i kako za sada nema rješenja. Također je kazao da je ustvari žičara i dalje u vlasništvu Grasa, i da se i oni moraju nešto ukljuciti.
Za korpe znam da nisu nove i da ih je Svicarska ranzirala. Jos uvijek ne razumijem, rok trajanja. Nije zivotna namirnica te da joj ju je istekao rok. Gotov sva prijevozna sredstva su donacije. Ukoliko su tehnicki ispravne i redovno se odrzavaju, zasto, ne?
Izgleda da se Komsic zabavio svojom strankom i bacio istu u zapecinu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#117 Re: Sarajevska zicara?

Post by vješalica »

NeenaSa wrote:
DuckZz wrote:@NeenaSa

Korpe nisu nove već korištene, Švicarska ih više ne koristi, sebi je stavila nove, a nama dala ove, zbog sigurnosti one su se mogle, čini mi se, koristiti samo 2 godine nakon što su došle kod nas, a taj period je prošao, i sada ne znam, da li se moraju skroz zamijeniti ili popraviti pa do neke inspekcije, ne znam.

Siguran sam da on ima odgovore na sva pitanja u vezi žičare, i u kakvom su stanju korpe, a siguran sam da situacija nije dobra. Ne poznajem ga lično ali znam iz druge ruke da je govorio o tome i kako za sada nema rješenja. Također je kazao da je ustvari žičara i dalje u vlasništvu Grasa, i da se i oni moraju nešto ukljuciti.
Za korpe znam da nisu nove i da ih je Svicarska ranzirala. Jos uvijek ne razumijem, rok trajanja. Nije zivotna namirnica te da joj ju je istekao rok. Gotov sva prijevozna sredstva su donacije. Ukoliko su tehnicki ispravne i redovno se odrzavaju, zasto, ne?
Izgleda da se Komsic zabavio svojom strankom i bacio istu u zapecinu.
To iz tvoje perspektive...eto materijal se godinama uopće ne troši i ne uništava,pa se tako može beskonačno koristiti.... :-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#118 Re: Sarajevska zicara?

Post by KatarinaKosaca »

:D Tom logikom bismo i automobile mogli samo voziti kod mehaničara i voziti po stotinjak godina :lol:
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#119 Re: Sarajevska zicara?

Post by OldMayor »

Pa stanite malo ljudi, lokalni izbori su tek za dvije godine?
Ne kontam, sacekajte dvije godine i bice otvorenje zicare.

Ceka se na donaciju stubova, sajli, betona i radnika.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#120 Re: Sarajevska zicara?

Post by MedenoSrce »

KatarinaKosaca wrote::D Tom logikom bismo i automobile mogli samo voziti kod mehaničara i voziti po stotinjak godina :lol:

to su old timeri
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#121 Re: Sarajevska zicara?

Post by NeenaSa »

vješalica wrote:To iz tvoje perspektive...eto materijal se godinama uopće ne troši i ne uništava,pa se tako može beskonačno koristiti.... :-)
'Bem ti zivot', uopce nisam upoznata. :-)
Zanemario/la si/ te :) tehnichki ispravno :wink:
Da l' da pishem? ..... Da!!!
Zaostali, za*ebite!!!
P.s.
Nadam se , da ce kad-tad, proradit'.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#122 Re: Odg: Sarajevska zicara?

Post by manekenka u penziji »

NeenaSa wrote:
vješalica wrote:To iz tvoje perspektive...eto materijal se godinama uopće ne troši i ne uništava,pa se tako može beskonačno koristiti.... :-)
'Bem ti zivot', uopce nisam upoznata. :-)
Zanemario/la si/ te :) tehnichki ispravno :wink:
Da l' da pishem? ..... Da!!!
Zaostali, za*ebite!!!
P.s.
Nadam se , da ce kad-tad, proradit'.
http://www.klix.ba/forum/viewtopic.php?t=118934

Sta je pisac htio/la/bla/bla... reci? :lol:
mali_balon
Posts: 11362
Joined: 12/09/2012 09:57

#123 Re: Sarajevska zicara?

Post by mali_balon »

NeenaSa wrote:
vješalica wrote:To iz tvoje perspektive...eto materijal se godinama uopće ne troši i ne uništava,pa se tako može beskonačno koristiti.... :-)
'Bem ti zivot', uopce nisam upoznata. :-)
Zanemario/la si/ te :) tehnichki ispravno :wink:
Da l' da pishem? ..... Da!!!
Zaostali, za*ebite!!!
P.s.
Nadam se , da ce kad-tad, proradit'.
Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#124 Re: Sarajevska zicara?

Post by stakasa »

KatarinaKosaca wrote::D Tom logikom bismo i automobile mogli samo voziti kod mehaničara i voziti po stotinjak godina :lol:
Pa mogli bi. To je tehnicki izvodivo. Ali nije ekonomski isplativo. Na Kubi su jos uvjek isti automobili iz pedesetih. Jer znaju, kad rikne, neces drugog. Tako bi se i zicara mogla krpit jos sto godina. Sto se, naravno, ne isplati
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#125 Re: Sarajevska zicara?

Post by KatarinaKosaca »

stakasa wrote:
KatarinaKosaca wrote::D Tom logikom bismo i automobile mogli samo voziti kod mehaničara i voziti po stotinjak godina :lol:
Pa mogli bi. To je tehnicki izvodivo. Ali nije ekonomski isplativo. Na Kubi su jos uvjek isti automobili iz pedesetih. Jer znaju, kad rikne, neces drugog. Tako bi se i zicara mogla krpit jos sto godina. Sto se, naravno, ne isplati
Ma, naravno, na to sam i mislila, samo što mi se nije dalo detaljno elaborirati. :)
Post Reply