Sarajevska policija - All about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Dozer
Posts: 28475
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1 Sarajevska policija - All about

Post by Dozer »

Tema bi trebala biti prostor za iznosenje iskustava s nasom policijom, pohvale, ali i ukazivanje na nepravilnosti.
Sve zajedno mozda neke policajce, ali i sistem generalno, navede da se povede malo vise racuna o nekimi stvarima. Na kraju krajeva, policiju placamo mi, gradjani, i oni su tu da nama sluze i nas stite, a ne da nas tlace.

Nazalost, ali zapocecu temu s negativnim primjerom, a vjerujem da se desio jer se i meni desilo isto prosle godine, i to cak na istom mjestu.

Sjedim jutros s prijateljem, covjek pravo iznerviran, pokazuje mi plavu kovertu i obavjestenje o pocinjenom prekrsaju. Negdje se pogresno parkirao. I prica sta je bilo. Kaze da je stao u Envera Sehovica, posao u Sidro da pokupi papire od kaska za sluzbeni auto, i stao na trotoar ispred. U tom momentu se pored njega zaustavila policija i policajac mu samo rukom mahnuo da ide odatle. Ovaj pitao moze li 2 minute i rekao da vozilo ima odobrenje za parkiranje u zabranama, ali policajac nista ne rece i samo ode dalje. I ovaj moj se preparkira odmah iza zgrade, na onaj parking iza Veterine, a policajac je morao vidjeti da je otisao jer je bio samo 20m nize kada se to desilo.

I doslo mu to obavjestenje, u kojem cak pise da mu je ostavljen prekrsajni nalog. A kaze da drot nije ni izasao iz auta, a ne da mu je dao ili ostavio prekrsajni nalog. S njim u autu bila i kolegica koja je sve to vidjela. I ode u stanicu jutros da se zali na to ponasanje i nacin kaznjavanja...

A meni se desilo skoro isto prosle godine, samo sto sam isao da kupim sporet u Kupi tehniku. I ja imam isto odobrenje, i stao ispred, uz vanjsku ivicu trotoara da ne smetam pjesacima, usao na 3 minute samo da uzmem fakturu. Minut nakon sto sam usao, i cekam radnicu da mi izda fakturu, vidim kroz prozor vani policajca kako pise kaznu covjeku koji je stao iza mene. Izadjem,i vidim nekakvog nadobudnog novokomponovanog drota. Kod mene jos nema nista na sajbi. I upitam ga mogu li samo 2 minute, da uzmem fakturu, i uz to mu kazem da vozilo ima odobrenje za zaustavljanje u zabranama.
Kaze balo - moze, ako je 2 minute.
I ja izlazim nakon 2 minute, bukvalno, a on mi kaci kaznu. Reko', gospodine dragi, sta bi s 2 minute, i vidite li vi to odobrenje s unutrasnje strane stakla, samo 40cm iznad vase ruke? On nista, samo suti, zakaci kaznu i krenu da ide.
Mene, logicno, uhvatila huja. Ne radi se o 20 KM, nego o tom idiotskom ponasanju i ocigledno namjernom papanskom ignorisanju zakona. Valjda on misli da je on zakon, i to je to.
Ja mu jos fino kazem da upravo on krsi zakon, s obzirom da vidi odobrenje i da je unaprijed upozoren da odobrenje postoji i stoji vidljivo okaceno, a njegov odgovor, i to drcno i repetiranih obrva je bilo - ne zanima me. I ode on, kao, zajeban i ljut.

----
Jbg, ako nam se policija ponasa ovako, i ako se na ovaj nacin ubiru pare za budzet, onda smo svi otisli u pm, jer je ovo onda klasicni drzavni reket i sila, pa cak i otimacina.
Po ovim primjerima ispada da policija moze bilo kome, bilo gdje i bilo kada napisati kaznu, pri tome uopste ne moraju ostaviti kopiju naloga, nego je dovoljno da se provozaju bilo kojom ulicom, popisu tablice, i onda nas samo obavijestiti o "pocinjenom prekrsaju", pri cemu niko nema nikakav mehanizam da dokaze da to nije ucinio, kao i da policija jeste to odradila na ovaj nacin.

Iz primjera jarana je upravo ovo ocigledno tako. Ocito je lik samo zapisao tablice i poslao kaznu, ispunio tako dio svoje dnevne kvote, a nema nikakve veze sto prekrsaj uopste nije pocinjen, i to na 2 nacina - covjek se odmah maknuo odatle nakon sto mu je to policajac signalizirao da uradi, a pored toga je cak imao i odobrenje da se tu moze zaustaviti, pa samim tim nije ni pocinio prekrsaj.

U oba gornja slucaja zapravo policija nije postovala zakon. Tacnije, nije ih ni zanimalo.
made_in_sarajevo
Posts: 5594
Joined: 06/05/2013 23:05

#2 Re: Sarajevska policija - All about

Post by made_in_sarajevo »

kao i svi drzavni uposlenici, rade sta hoce jer misle da mogu tako,a i nemaju neke kazne ako zajebu. oko moje zgrade se parkira ko stigne od ponedeljka do petka u radnom vremenu pa cak i policajci iz PU novo sarajevo. uredno u 8:00 dodje patrola, zapise 20-30 auta koja bukvalno ne smetaju nikome jer taj trotoar je sljepi cosak, vodi od kontenjera do ograde i nikakve funkcije nema. uglavnom zapisu tako auta i u stellu svrate na dzabaluka kafu. to su proslo ljeto jedno 20 dana svako jutro radili i ostatak je bio kako im valjda prahne. ovo ljeto ih nema.a

mada sve je to nista kad sam nedavno nazvao PU ilidza da prijavim jebenog turcina da je parkiro dzipa kod tibre na stupu na pola ulice i jedva se moze proci pored njega. to je bilo oko 23:30h. haj sto sam ih jedva dobio, nego javlja mi lik i nakon sto sam mu rekao sta imam kaze " e jebo majku pa vidi koliko je sati, eto vidjet cu da posaljem nekoga :shock: ". meni samo zao bilo sto inace ne snimam razgovore :D
shandrprcSA
Posts: 9804
Joined: 23/02/2013 08:16

#3 Re: Sarajevska policija - All about

Post by shandrprcSA »

kukavice-u-policiji-kantona-sarajevo-t1 ... #p14471947

Za svako odobrenje postoji i rjesenje koje vozac mora imati u vozili a u kojem pisu i uslovi.Vozac mora biti u ili pored vozila a ne ostaviti vozilo i ici logikom "boli me k**a, imam odobrenje"
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#4 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Pasiflora »

Nije mi namjera braniti policiju - ali mi je muka više od vas "2 minute"! Vrlo često na gradskim saobraćajnicama možemo vidjeti ove što parkiraju na "2 minute" dok uzmu pitu, djete iz vrtića, papir, popričaju sa drugom koja prolazi trotoarom, ... I onda naravno naprave zastoj u saobraćaju i još se lola ljuti ako mu se kaže - jer, za Boga miloga, on je stao samo na "2 minute" - nevezano za činjenicu da mu je najbliži parking 10 metara dalje. Neeeeee, ne može lola prohodati!

A tebi i tvome drugu koji imate dozvole za parkiranje u restriktivnim zonama nije nikakav problem što vam je policajac napisao kaznu - imate papir za dozvolu parkiranja pa necete platiti kaznu, zar ne?
Ili se dozvola odnosi na PARKIRANJE u restriktivnim zonama, a ne zaustavljanje na ionako prenapučenim gradskim saobraćajnicama?!?!
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20537
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#5 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

shandrprcSA wrote:kukavice-u-policiji-kantona-sarajevo-t1 ... #p14471947

Za svako odobrenje postoji i rjesenje koje vozac mora imati u vozili a u kojem pisu i uslovi.Vozac mora biti u ili pored vozila a ne ostaviti vozilo i ici logikom "boli me k**a, imam odobrenje"
Pise li sta u tom rjesenju o "Pasa za 2 minute" , "Samo da sporet .." "Samo da masinu ..." , "Samo da kebab .." itd ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: Sarajevska policija - All about

Post by insomnia78 »

Problem kad ne pisu, problem kad pisu. Doduse ovo drugo samo kad pisu Dozera i njegove jarane s odobrenjima :lol:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20537
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#7 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

Pasiflora wrote:Nije mi namjera braniti policiju - ali mi je muka više od vas "2 minute"! Vrlo često na gradskim saobraćajnicama možemo vidjeti ove što parkiraju na "2 minute" dok uzmu pitu, djete iz vrtića, papir, popričaju sa drugom koja prolazi trotoarom, ... I onda naravno naprave zastoj u saobraćaju i još se lola ljuti ako mu se kaže - jer, za Boga miloga, on je stao samo na "2 minute" - nevezano za činjenicu da mu je najbliži parking 10 metara dalje. Neeeeee, ne može lola prohodati!

A tebi i tvome drugu koji imate dozvole za parkiranje u restriktivnim zonama nije nikakav problem što vam je policajac napisao kaznu - imate papir za dozvolu parkiranja pa necete platiti kaznu, zar ne?
Ili se dozvola odnosi na PARKIRANJE u restriktivnim zonama, a ne zaustavljanje na ionako prenapučenim gradskim saobraćajnicama?!?!
Ma post za dnevnu dozu bosnje .... Ona varijanta .. " Vidi majmuna gdje se parkirao ... ovo nigdje na svijetu nema .. " a na iducem prosirenju hladno stane da pokupi kabas iz granapa ...

i btw.... paljenje 4 zmigavca u BiH znaci ... SADA PRESTAJU SVI ZAKONI OVOG SVIJETA !!!!!
User avatar
Dope_Man
Posts: 7788
Joined: 03/06/2016 16:31

#8 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Dope_Man »

Slozio bih se sa ovim iznad u ovom slucaju. Previse je toga ''na dvije minute'' kod nas a ulice svakako uske i prepune automobila.

Vezano za temu, zelio bih vidjeti vise djelovanja policije protiv parkiranja na trotoarima i slicnim mjestima. Vidim u zadnje vrijeme pocesto zakljucane tockove na parkinzima, mada to radi RAD a ne policija jel? Ali eto, od policije za pocetak bi bilo lijepo da ciste trotoare od auta i da se ne kriju po sumi s radarima (mada ovo nije vise za sarajevsku) :lol:
shandrprcSA
Posts: 9804
Joined: 23/02/2013 08:16

#9 Re: Sarajevska policija - All about

Post by shandrprcSA »

Bullet Tooth Tony wrote:
shandrprcSA wrote:kukavice-u-policiji-kantona-sarajevo-t1 ... #p14471947

Za svako odobrenje postoji i rjesenje koje vozac mora imati u vozili a u kojem pisu i uslovi.Vozac mora biti u ili pored vozila a ne ostaviti vozilo i ici logikom "boli me k**a, imam odobrenje"
Pise li sta u tom rjesenju o "Pasa za 2 minute" , "Samo da sporet .." "Samo da masinu ..." , "Samo da kebab .." itd ?
Image
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20537
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#10 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Bullet Tooth Tony »

A majku mu znaci ne moze Dozer pokupit fakturu za ves masinu i ostavit auto na trotoaru .... e pa stvarno :lol: :lol:

suti dobro je prosao ... mogli su mu oduzet odobrenje :D :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: Sarajevska policija - All about

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12 Re: Sarajevska policija - All about

Post by insomnia78 »

Ta znajul oni da je u pitanju Sarajlija?
The BEN10
Posts: 7585
Joined: 19/09/2011 09:03

#13 Re: Sarajevska policija - All about

Post by The BEN10 »

timpra
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#14 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Streptokok »

žalosno je što se čitav policijski posao sveo na kačenje kazni za vozila dok kiriminal cvjeta. pametni slovenci da bi ovo izbjegli i policiju prisilili da se bave važnijim stvarima i borbom protiv kriminala kačenje kazni i radarsku kontrolu su prepustili općinskim komunalnim redarima.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#15 Re: Sarajevska policija - All about

Post by AmirBaa »

Streptokok wrote:žalosno je što se čitav policijski posao sveo na kačenje kazni za vozila dok kiriminal cvjeta. pametni slovenci da bi ovo izbjegli i policiju prisilili da se bave važnijim stvarima i borbom protiv kriminala kačenje kazni i radarsku kontrolu su prepustili općinskim komunalnim redarima.
odlican komentar ! Kad gledas slucajeve x, posao se svede na alkotestiranja, pokoji pretres, pregledanje obavezne opreme i dolaska na mjesto zlocina nakon sto se sve zavrsilo. Dodju, malo pogledaju, zavrse papirologiju i nazad na saobracajne kazne.
User avatar
Adrian_M41
Posts: 166
Joined: 20/08/2010 12:55

#16 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Adrian_M41 »

bravo za temu. ti se na trotoar popeo i dobio kaznu i policija kriva. Jesi dobar s glavom?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#17 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Pasiflora »

Streptokok wrote:žalosno je što se čitav policijski posao sveo na kačenje kazni za vozila dok kiriminal cvjeta. pametni slovenci da bi ovo izbjegli i policiju prisilili da se bave važnijim stvarima i borbom protiv kriminala kačenje kazni i radarsku kontrolu su prepustili općinskim komunalnim redarima.
Uopće nije bitno ko to radi - treba češće i više saobraćajne policije jer nam je saobraćajna kultura na 0 - riječima: NA NULI!
User avatar
Adrian_M41
Posts: 166
Joined: 20/08/2010 12:55

#18 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Adrian_M41 »

Streptokok wrote:žalosno je što se čitav policijski posao sveo na kačenje kazni za vozila dok kiriminal cvjeta. pametni slovenci da bi ovo izbjegli i policiju prisilili da se bave važnijim stvarima i borbom protiv kriminala kačenje kazni i radarsku kontrolu su prepustili općinskim komunalnim redarima.
Najmanje to veze ima s policijom al haj. Nažalost službe iznad MUP-a su od naše policije napravli pisare koji samo znaju nalog napisati
User avatar
Qler
Posts: 23656
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Qler »

Dozer wrote:Tema bi trebala biti prostor za iznosenje iskustava s nasom policijom, pohvale, ali i ukazivanje na nepravilnosti.
Sve zajedno mozda neke policajce, ali i sistem generalno, navede da se povede malo vise racuna o nekimi stvarima. Na kraju krajeva, policiju placamo mi, gradjani, i oni su tu da nama sluze i nas stite, a ne da nas tlace.

Nazalost, ali zapocecu temu s negativnim primjerom, a vjerujem da se desio jer se i meni desilo isto prosle godine, i to cak na istom mjestu.

Sjedim jutros s prijateljem, covjek pravo iznerviran, pokazuje mi plavu kovertu i obavjestenje o pocinjenom prekrsaju. Negdje se pogresno parkirao. I prica sta je bilo. Kaze da je stao u Envera Sehovica, posao u Sidro da pokupi papire od kaska za sluzbeni auto, i stao na trotoar ispred. U tom momentu se pored njega zaustavila policija i policajac mu samo rukom mahnuo da ide odatle. Ovaj pitao moze li 2 minute i rekao da vozilo ima odobrenje za parkiranje u zabranama, ali policajac nista ne rece i samo ode dalje. I ovaj moj se preparkira odmah iza zgrade, na onaj parking iza Veterine, a policajac je morao vidjeti da je otisao jer je bio samo 20m nize kada se to desilo.

I doslo mu to obavjestenje, u kojem cak pise da mu je ostavljen prekrsajni nalog. A kaze da drot nije ni izasao iz auta, a ne da mu je dao ili ostavio prekrsajni nalog. S njim u autu bila i kolegica koja je sve to vidjela. I ode u stanicu jutros da se zali na to ponasanje i nacin kaznjavanja...

A meni se desilo skoro isto prosle godine, samo sto sam isao da kupim sporet u Kupi tehniku. I ja imam isto odobrenje, i stao ispred, uz vanjsku ivicu trotoara da ne smetam pjesacima, usao na 3 minute samo da uzmem fakturu. Minut nakon sto sam usao, i cekam radnicu da mi izda fakturu, vidim kroz prozor vani policajca kako pise kaznu covjeku koji je stao iza mene. Izadjem,i vidim nekakvog nadobudnog novokomponovanog drota. Kod mene jos nema nista na sajbi. I upitam ga mogu li samo 2 minute, da uzmem fakturu, i uz to mu kazem da vozilo ima odobrenje za zaustavljanje u zabranama.
Kaze balo - moze, ako je 2 minute.
I ja izlazim nakon 2 minute, bukvalno, a on mi kaci kaznu. Reko', gospodine dragi, sta bi s 2 minute, i vidite li vi to odobrenje s unutrasnje strane stakla, samo 40cm iznad vase ruke? On nista, samo suti, zakaci kaznu i krenu da ide.
Mene, logicno, uhvatila huja. Ne radi se o 20 KM, nego o tom idiotskom ponasanju i ocigledno namjernom papanskom ignorisanju zakona. Valjda on misli da je on zakon, i to je to.
Ja mu jos fino kazem da upravo on krsi zakon, s obzirom da vidi odobrenje i da je unaprijed upozoren da odobrenje postoji i stoji vidljivo okaceno, a njegov odgovor, i to drcno i repetiranih obrva je bilo - ne zanima me. I ode on, kao, zajeban i ljut.

----
Jbg, ako nam se policija ponasa ovako, i ako se na ovaj nacin ubiru pare za budzet, onda smo svi otisli u pm, jer je ovo onda klasicni drzavni reket i sila, pa cak i otimacina.
Po ovim primjerima ispada da policija moze bilo kome, bilo gdje i bilo kada napisati kaznu, pri tome uopste ne moraju ostaviti kopiju naloga, nego je dovoljno da se provozaju bilo kojom ulicom, popisu tablice, i onda nas samo obavijestiti o "pocinjenom prekrsaju", pri cemu niko nema nikakav mehanizam da dokaze da to nije ucinio, kao i da policija jeste to odradila na ovaj nacin.

Iz primjera jarana je upravo ovo ocigledno tako. Ocito je lik samo zapisao tablice i poslao kaznu, ispunio tako dio svoje dnevne kvote, a nema nikakve veze sto prekrsaj uopste nije pocinjen, i to na 2 nacina - covjek se odmah maknuo odatle nakon sto mu je to policajac signalizirao da uradi, a pored toga je cak imao i odobrenje da se tu moze zaustaviti, pa samim tim nije ni pocinio prekrsaj.

U oba gornja slucaja zapravo policija nije postovala zakon. Tacnije, nije ih ni zanimalo.
Ja vidim ovo dvoje... meni dosta :D

Znas koliko sam ja parkinga se naplacao za samo 5 minuta sto se negdje zadrzim, jer jebi ga, nekako mi je bezveze na trotoar, nemam odobrenje...

Odem neki dan u dom zdravlja sa djeteom na ilidzu bris da odradi, nije bilo guzve dosli odradili to, i nazad u auto.. manje od 10min bili, 1KM... jebi ga, mogao sam kao jos nekoliko seljaka stati u onu traku ispred, ali kako rekoh, nemam odobrenje...
Last edited by Qler on 19/07/2018 13:03, edited 1 time in total.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#20 Re: Sarajevska policija - All about

Post by P308 »

Jbg...dva puta sam u 10 godina vozackog iskustva stao na slican nacin...Jednom u Branilaca Sarajeva ... vidim bar 10 auta kako stoji i stanem i ja, reko nece nista biti.... izasao na 10 minuta da nesto obavim, vratim se - nema auta ... pauk ... a svi oni koji su bili tu prije mene naravno i dalje stoje ...
i jednom u ulici Kosevo, identicna situacija, bar 5 auta stoji i svi oni koji su stajali prije mene i dalje stoje a mene nema :D .... od tada dobro pazim gdje cu stati pa cak i ako je na dvije minute :D
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 410
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#21 Re: Sarajevska policija - All about

Post by srce_ruke_lopata »

To odobrenje što imaš, siguran sam da mu nije namjena da parkiraš auto tokom kupovine šporeta bureka ili šta ka znam…ne znam šta se buniš. Inače mentalitet nam je takav da možemo auto bi odma’ do šaltera parkirali i da može kako da ne ustajemo sa sjedišta. Mislim da trebaju početi praviti one “drive through” šaltere kao po zapadu…tako onda fino parkiraš vozilicu i jedeš burek dok teta izda fakturu i svi sretni :D
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#22 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Streptokok »

Adrian_M41 wrote:
Streptokok wrote:žalosno je što se čitav policijski posao sveo na kačenje kazni za vozila dok kiriminal cvjeta. pametni slovenci da bi ovo izbjegli i policiju prisilili da se bave važnijim stvarima i borbom protiv kriminala kačenje kazni i radarsku kontrolu su prepustili općinskim komunalnim redarima.
Najmanje to veze ima s policijom al haj. Nažalost službe iznad MUP-a su od naše policije napravli pisare koji samo znaju nalog napisati
to i kažem, dok se kriminal slobodno razvija.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#23 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Streptokok »

Pasiflora wrote:
Streptokok wrote:žalosno je što se čitav policijski posao sveo na kačenje kazni za vozila dok kiriminal cvjeta. pametni slovenci da bi ovo izbjegli i policiju prisilili da se bave važnijim stvarima i borbom protiv kriminala kačenje kazni i radarsku kontrolu su prepustili općinskim komunalnim redarima.
Uopće nije bitno ko to radi - treba češće i više saobraćajne policije jer nam je saobraćajna kultura na 0 - riječima: NA NULI!
dobro si, vidi se da imaš materiju u malom prstu.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5958
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#24 Re: Sarajevska policija - All about

Post by studiorum_tuzlaensis »

U Šehovića i kod veterine kažnjavati sve redom treba. I stalno prolazi policija i piše. Hvala im na tome.


Samo da još dodam da papke koji parkiraju auto na BUS proširenju na Socijalnom da dignu keš sa bankomata ili nešto uplate, treba zapaliti skupa sa autom koje voze.
User avatar
Dozer
Posts: 28475
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#25 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Dozer »

shandrprcSA wrote:kukavice-u-policiji-kantona-sarajevo-t1 ... #p14471947

Za svako odobrenje postoji i rjesenje koje vozac mora imati u vozili a u kojem pisu i uslovi.Vozac mora biti u ili pored vozila a ne ostaviti vozilo i ici logikom "boli me k**a, imam odobrenje"
Ovaj moj nije ni izasao iz vozila, a ni ostavio ga tu.

Ja jesam izasao iz vozila, ali sam bio 5m udaljen od njega, i nikome nije smetalo vozilo jer je sirok trotoar, a ja se parkirao uz njegovu ivicu do ceste. Dakle, u oba slucaja besmisleno kaznjavanje.
Pasiflora wrote:Nije mi namjera braniti policiju - ali mi je muka više od vas "2 minute"! Vrlo često na gradskim saobraćajnicama možemo vidjeti ove što parkiraju na "2 minute" dok uzmu pitu, djete iz vrtića, papir, popričaju sa drugom koja prolazi trotoarom, ... I onda naravno naprave zastoj u saobraćaju i još se lola ljuti ako mu se kaže - jer, za Boga miloga, on je stao samo na "2 minute" - nevezano za činjenicu da mu je najbliži parking 10 metara dalje. Neeeeee, ne može lola prohodati!

A tebi i tvome drugu koji imate dozvole za parkiranje u restriktivnim zonama nije nikakav problem što vam je policajac napisao kaznu - imate papir za dozvolu parkiranja pa necete platiti kaznu, zar ne?
Ili se dozvola odnosi na PARKIRANJE u restriktivnim zonama, a ne zaustavljanje na ionako prenapučenim gradskim saobraćajnicama?!?!
Na ovakve se i ja osipam, i nikad to ne radim. A navedena situacija je bila takva da vozilo nije smetalo aposlutno nikome, ni vozacima, ni pjesacima.
Post Reply