Sarajevska općina Stari grad izdvojila 10.000 KM za žrtve TS

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Tornjak
Posts: 363
Joined: 30/12/2004 00:17

#1 Sarajevska općina Stari grad izdvojila 10.000 KM za žrtve TS

Post by Tornjak »

Sarajevska Općina Stari grad je uplatila deset hiljada KM na račun koji je otvoren za uplate za pomoć stradalom stanovništvu jugoistočne Azije.
Tim činom Općina Stari grad izražava solidarnost s porodicama nastradalih i žrtvama razarajućeg tsunamija koji je pogodio jugoistočnu Aziju i koji je do sada odnio više od 150 hiljada života, a milione ljudi ostavio bez doma i osnovnih sredstava za život.

Općina Stari grad ujedno je uputila i saučešće porodicama nastradalih i ambasadorima zemalja akreditiranih u BiH, čiji su sunarodnjaci izgubili živote u jugoistočnoj Aziji.
__________________________

Ipak se nemoze reci da mi bas nista nepomazemo nije puno novca ali jeste onoliko koliko mi mozemo pomoci i od srca. :)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Bice toga jos, otovreni su donatorski telefoni BH telekoma i HT Mostar. Cini mi se da je vec do sata skupljeno blizu stotinu hiljada KM. Ekipa iz klinickog centra Kosevo ce takodjer uskoro otici u neku od zemalja koja je pogodjena neadvnom katastrofom. Crveni Kriz je isto otvorio donatorske ziro racune. Uglavnom radi se nesto u okviru nasih skromnih mogucnosti. Nije bitno koliko i ko, bitno je da pomognemo ljudima u nevolji.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3

Post by Truba »

nije istina da je malo novca donirano

u zemlji s 40% nezaposlenih to je velika suma
Tornjak
Posts: 363
Joined: 30/12/2004 00:17

#4

Post by Tornjak »

komi wrote:nije istina da je malo novca donirano

u zemlji s 40% nezaposlenih to je velika suma
Pa u tome pogledu i jesi upravu!
Post Reply