Sarajevska crvena linija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#51 Re: Sarajevska crvena linija

Post by baja »

prvo da razjasnimo jel se ovo obiljezava svake godine...po mom mišljenju NE!
podržavam ideju da se ovo obilježava (SVAKE GODINE) ali ne na ovaj način, megalomanski potrošiti lovu, dići čitav grad i onda sljedeće godine ništa...osim na TVSA emisija o agresiji i polaganja cvijeća proforme od strane ko već stigne.
svaki bosanac i sarajlija mora puno vise biti svjestan svih ratnih desavanja, ali mislim da ovo nije nacin na koji ce se to postici....
MNOGO VECI posao je uradio Avdo Huseinovic sa onim svojim filmovima nego sto ce ovaj ublehas sa 100 ovakvih "nazovi" manifestacija!
RIP za sve moje znane i neznane sarajlije (a Boga mi i ostale) SVIH konfesija i vjera, koji život dadoše za svoj grad i njegovu mladost. a ovi ako misle uzimati pare na ovom, neka ih je sramota
:bih:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#52 Re: Sarajevska crvena linija

Post by PipiDugaDevetka »

baja wrote:prvo da razjasnimo jel se ovo obiljezava svake godine...po mom mišljenju NE!
podržavam ideju da se ovo obilježava (SVAKE GODINE) ali ne na ovaj način, megalomanski potrošiti lovu, dići čitav grad i onda sljedeće godine ništa...osim na TVSA emisija o agresiji i polaganja cvijeća proforme od strane ko već stigne.
svaki bosanac i sarajlija mora puno vise biti svjestan svih ratnih desavanja, ali mislim da ovo nije nacin na koji ce se to postici....
MNOGO VECI posao je uradio Avdo Huseinovic sa onim svojim filmovima nego sto ce ovaj ublehas sa 100 ovakvih "nazovi" manifestacija!
RIP za sve moje znane i neznane sarajlije (a Boga mi i ostale) SVIH konfesija i vjera, koji život dadoše za svoj grad i njegovu mladost. a ovi ako misle uzimati pare na ovom, neka ih je sramota
:bih:
Jubilarna 20. godišnjica,...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#53 Re: Sarajevska crvena linija

Post by stochar »

PipiDugaDevetka wrote:
baja wrote:prvo da razjasnimo jel se ovo obiljezava svake godine...po mom mišljenju NE!
podržavam ideju da se ovo obilježava (SVAKE GODINE) ali ne na ovaj način, megalomanski potrošiti lovu, dići čitav grad i onda sljedeće godine ništa...osim na TVSA emisija o agresiji i polaganja cvijeća proforme od strane ko već stigne.
svaki bosanac i sarajlija mora puno vise biti svjestan svih ratnih desavanja, ali mislim da ovo nije nacin na koji ce se to postici....
MNOGO VECI posao je uradio Avdo Huseinovic sa onim svojim filmovima nego sto ce ovaj ublehas sa 100 ovakvih "nazovi" manifestacija!
RIP za sve moje znane i neznane sarajlije (a Boga mi i ostale) SVIH konfesija i vjera, koji život dadoše za svoj grad i njegovu mladost. a ovi ako misle uzimati pare na ovom, neka ih je sramota
:bih:
Jubilarna 20. godišnjica,...
podapisujem! jos kad vidite kakve su stolice, tek cete da se sjebete...
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#54 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Walter76 »

baja wrote:prvo da razjasnimo jel se ovo obiljezava svake godine...po mom mišljenju NE!
podržavam ideju da se ovo obilježava (SVAKE GODINE) ali ne na ovaj način, megalomanski potrošiti lovu, dići čitav grad i onda sljedeće godine ništa...osim na TVSA emisija o agresiji i polaganja cvijeća proforme od strane ko već stigne.
svaki bosanac i sarajlija mora puno vise biti svjestan svih ratnih desavanja, ali mislim da ovo nije nacin na koji ce se to postici....
MNOGO VECI posao je uradio Avdo Huseinovic sa onim svojim filmovima nego sto ce ovaj ublehas sa 100 ovakvih "nazovi" manifestacija!
RIP za sve moje znane i neznane sarajlije (a Boga mi i ostale) SVIH konfesija i vjera, koji život dadoše za svoj grad i njegovu mladost. a ovi ako misle uzimati pare na ovom, neka ih je sramota
:bih:
E bravo, istog' sam mišljenja, sve ove manifestacije budu i prođu, narod (pogotovu ovaj naš) svjetlosnom brzinom zaboravlja, dok dokumentarac, koji se može (po meni treba i MORA) puštati redovno nama "ovcama" i napominjati nas da NE ZABORAVIMO (NITI HALALIMO - moje lično mišljenje), i može biti vječna opomena generacijama koje slijede da ipak pripaze malo sa "komšijama" i bivšim "drugovima" i da ne ponove iste greške kao njihovi i naši preci! Zamisli koliko bi takvih filmova Avdo uspio snimiti za tih 100 milja KM!? Istovremeno me obuzme i tuga i bijes samo kad' pomislim na to! :sad: :x

PS. Alija (samodeklarisani SRBINE u bivšem sistemu) Behmenu - ODLAZI!
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#55 Re: Sarajevska crvena linija

Post by -LIBERO- »

Frisko uslikano. Stolice se postavljaju. Jako sablasno djeluje, bas kao sto je sablasna cinjenica da je 11541 nasih sugradjana ubijeno u agresiji na ovaj grad. :-? :sad:

Image
adnan_hz
Posts: 659
Joined: 15/03/2008 22:10

#56 Re: Sarajevska crvena linija

Post by adnan_hz »

Ja mamu vozio na posao i prolazim kroz alipasinu i kad sam vidio stolice nisam mogao suze zaustaviti. same idu jedna za drugom. sablasno pravo.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#57 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Cholina_Lokica »

Maloprije prolazim, stolice na mjestu, tisina totalna, ljudi prolaze placuci, tako sablasno :( Dodjoh na posao placuci
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#58 Re: Sarajevska crvena linija

Post by glockov kolac »

Dajte ljudi još slika...
I
Posts: 178
Joined: 01/10/2004 10:05

#59 Re: Sarajevska crvena linija

Post by I »

Prošla sam duž cijele crvene linije i moram reći da je osjećaj grozan. Tek kad vidiš sve te stolice skontaš koliko je ustvari 11 541 ljudi. A najgori osjećaj je kad prolaziš pored onih malih stolica.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#60 Re: Sarajevska crvena linija

Post by teAMICA »

Ja se rasplakah gledajući ovu sliku... :( :( :(
User avatar
SAID5
Posts: 595
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#61 Re: Sarajevska crvena linija

Post by SAID5 »

Image
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#62 Re: Sarajevska crvena linija

Post by wewa »

radim u centru i ne znam sta mi je gore: sablasna tisina, stolice i pomisao na sve te ljude koji vise nisu s nama ili to sto nista ne naucismo, a prezivjeli smo uzase...
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#63 Re: Sarajevska crvena linija

Post by teAMICA »

Zaista bi bilo lijepo kad bismo svi donijeli po ružu ili neki drugi cvijet...
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#64 Re: Sarajevska crvena linija

Post by wewa »

teAMICA wrote:Zaista bi bilo lijepo kad bismo svi donijeli po ružu ili neki drugi cvijet...
da, dobra ideja
*mima*

#65 Re: Sarajevska crvena linija

Post by *mima* »

jeste dobra ideja
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#66 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Cholina_Lokica »

Ja stvarno nisam ocekivala da ce ovako efektivno i bolno biti...

@teAMICA i wewa :thumbup:
Ako cete izlaziti iz offica zovite da uradimo to
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#67 Re: Sarajevska crvena linija

Post by wewa »

Cholina_Lokica wrote:Ja stvarno nisam ocekivala da ce ovako efektivno i bolno biti...

@teAMICA i wewa :thumbup:
Ako cete izlaziti iz offica zovite da uradimo to
izlazicu ja, samo ne znam tacno kad - prozovem te kad budem napolju
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#68 Re: Sarajevska crvena linija

Post by teAMICA »

Ja odoh u 16:30 poslije posla, ne znam živa kako ću :(
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#69 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Cholina_Lokica »

Vazi, ja samo sletim. Ja cu oko 12h svakako morati opet da prodjem do Alipasine dzamije da nest zavrsim
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#70 Re: Sarajevska crvena linija

Post by ladyblue18 »

I ja sam kontala uzeti jednu-dvije ruze pa staviti onako random na stolice ali ne znam smije li se stavljati na stolice :?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#71 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Cholina_Lokica »

Mislim da smije, vidim da su neki vec to uradili
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#72 Re: Sarajevska crvena linija

Post by wewa »

da, i ja sam vidjela fotke s cvijecem
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#73 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Corto Maltese »

Najveća simbolika praznih stolica što na njima piše: "Zemlja porekla- Srbija"
*mima*

#74 Re: Sarajevska crvena linija

Post by *mima* »

znaci mose se ostavit cijece
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#75 Re: Sarajevska crvena linija

Post by ladyblue18 »

Eh super, da znam.

@Corto-istina, koliko god grozno zvuci :-)
Locked