Sarajevska crvena linija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#26 Re: Sarajevska crvena linija

Post by sinuhe »

Ne bi me iznenadilo da je gazda bivsi Sarajlija i da se ekipa fino sastala i popricala o starim vremenima. Dirljivo.

Kao da se za 100 000 ne moze obezbjediti lijecenje nekoliko djece u inostranstvu pa ce vec na stolice potrositi.

Sta ce biti sa stolicama?
User avatar
trambusek88
Posts: 4798
Joined: 03/10/2009 23:51

#27 Re: Sarajevska crvena linija

Post by trambusek88 »

valterbranisarajevo wrote:Ne želim otvarati posebnu temu ali moram prokomentarisati obilježavanje 20. godišnjice od početka opsade Sarajeva. Sve ono što se obilježava 6. aprila dogodilo se dan ranije.

5. aprila je počeo teror SDS snajperista prema građanima Sarajeva,
5. aprila su ubijene Suada i Olga
5. aprila je napadom na Policijsku školu na Vracama direktno napadnuta država odnosno jedna državna institucija.
5. aprila je ubijen polaznik policijske akademije uniformisano lice i tako još jednom udareno na državu i njezine organe.
5. aprila je došlo do prvog organizovanog otpora branilaca Sarajeva, odnosno obračuna Vikićih specijalaca sa bandom na Jevrejskom groblju...

Naravno stanovnici padinskih dijelova grada imaju puno pravo da tvrde da je opsada Sarajeva počela ranije, ali definitivno 6. april je samo jedan od više od 1.400 dana opsade grada...

Međutim 6. april je bio i ostao Dan oslobođenja Sarajeva od fašizma...

Zašto i iz kojeg razloga se falsifikuje istorija? Dan početka opsade Sarajeva se treba i mora obilježavati, ali onda kada je opsada Sarajeva stvarno počela, a ne kada i kao su to to zamislili Semiha Borovac i njezini mentori (Promjena naziva Dan oslobođenja Sarajeva u Dan grada Sarajeva). Nemamo svi „kratko pamćenje“. Takve stvari se nikada ne zaboravljaju i pratiće nas do kraja života! 5 .april je ostavio ranu u nama koja nikada neće zarasti.

Zato sjetimo se 5. aprila svih naših sugrađana poginulih u vremenu zla pomolimo se za spokoj njihovih duša ili odajmo im počast na neki drugi način kako kome svjetonazor nalaže, mirno i dostojanstveno kako i doliči da se odaje pomen mrtvim ljudima.

Na kraju, zatražimo od vlasti da isprave sramotnu nepravdu i da nam vrate izbrisani Trg 6. aprila....
Bio sam mali, ali kako sam kasnije čuo 6. aprila su počele padati prve granate po gradu. Neznam za druge dijelove grada, ali najmanje jedna je toga dana pala na GRAS.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#28 Re: Sarajevska crvena linija

Post by PipiDugaDevetka »

Novopazovske stolice četničke (ne srpske) vode SDP ovako:
Image
Dušmanin Behmen => Ostavka!
Najteže mi je to što sam ga i ja sa svoja tri glasa iz porodice doveo da radi ovo!
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#29 Re: Sarajevska crvena linija

Post by mekaba »

U ime svih stradalih,ranjenih,traumatiziranih,osakacenih,protjeranih i narocito u svoje ime :dance: se majke naruciocu stolica. :sax: Volim KLIX :)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#30 Re: Sarajevska crvena linija

Post by kamen spoticanja »

dingosp0 wrote:ovo je najveca glupost ikad... 100.000KM dati na stolice i to jos firmi iz srbije... i sta poslje toga? zapali stolice? 100.000km propalo... samo nasa debilska vlast.. bolje da su ulozili 100.000 u dokumentarni film o agresiji na BH ili Sarajevo... pa pustili na tvu da djeca znaju sta je ovdje bilo i ko je pobio tih 11.000+ ljudi...
cudi me da nisu zvali kusturicu da im izrezira ovo...bas bi bio dirljivo...a u pozadini svira bregin orkestar trubacha s guche...fuj
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#31 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Comrad »

Pouzdan info! Stolice ce biti raspodijeljene sarajevskim ugostiteljima, buduci da vrijeme basti samo sto nije doslo.

BASTA ZA COVJEKA!



:D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#32 Re: Sarajevska crvena linija

Post by PipiDugaDevetka »

@Corto je dobro rekao. Nisu mogli boljeg proizvođača stolica naći od ovih iz Nove Pazove. Stručno su ispraznili te stolice za 3 godine i nešto, pa će taj mukotrpan posao i da naplate.

Željko K., opet ti podnesi ostavku, ako ovaj stari nesposobni kenjac omahne....
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#33 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Op3r4t0r »

valterbranisarajevo wrote:Trebali su kupiti crvene ruže. Zamoliti djecu iz sarajevskih škola da obiđu ratna mezarja i groblja i da ih tamo polože, bilo bi puno dostojanstvenije..a ostatak novca uložiti u obnovu Spomen parka Vraca i tako odati počast i našim sugrađanima ubijenim u II svjetskom ratu...
Po islamskim obicajima na mezarja se ne donosi cvijece a vecina su bili muslimani tako da taj prijedlog nije bas odgovarajuci
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#34 Re: Sarajevska crvena linija

Post by FrankSlade »

Op3r4t0r wrote:
valterbranisarajevo wrote:Trebali su kupiti crvene ruže. Zamoliti djecu iz sarajevskih škola da obiđu ratna mezarja i groblja i da ih tamo polože, bilo bi puno dostojanstvenije..a ostatak novca uložiti u obnovu Spomen parka Vraca i tako odati počast i našim sugrađanima ubijenim u II svjetskom ratu...
Po islamskim obicajima na mezarja se ne donosi cvijece a vecina su bili muslimani tako da taj prijedlog nije bas odgovarajuci
Ocito nisi u svom zivotu vidio vecinu mezarja u BiH. Polaze se cvijece cak i na Alijin grob.

Uostalom, ako su zrtve imali muslimanska imena ne znaci da su bili vjernici. Ali ne bih vise o tome jer ce cijela tema otici u helac.
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#35 Re: Sarajevska crvena linija

Post by _Reds_ »

Comrad wrote:Pouzdan info! Stolice ce biti raspodijeljene sarajevskim ugostiteljima, buduci da vrijeme basti samo sto nije doslo.

BASTA ZA COVJEKA!

:D
Jel ovo SDA je farbala tortoare u zeleno, sada SDP farba baste po gradu u crveno.

P.S. Sumnjam u to gore, jer nisu to neke kvalitetne stolice, ako je jedna kostala manje od 10KM.

I nisu samo kostale stolice, ko je platio i bilborde i citavu organizaciju, mislim da je to kostalo debelo iznad 100.000KM

Ne vjeruje ni da je stolica manje od 10KM.

I pored ovog skandala sa stolicama, bolje je bilo da su obnovili tkz. Sarajevske ruže.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#36 Re: Sarajevska crvena linija

Post by mekaba »

Ma sve je OK obiljezavanje, sjecanje,stolice,trosenje para da se ne zaboravi........ ali naruciti stolice u Srbiji je krajnje nemoralno.Trebali su platiti i skuplje samo da ne budu iz navedene "prijateljske" zemlje.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#37 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Comrad »

Mene malo nervira sto ne mozemo biti orginalni ni u cemu, pa zar nisu mogli uzeti prijedlog od ovih sto su prezivjeli ove grozote. Sta ja imam uzimat njujorske fazone sa stolicama... :roll:

MIlion stvari se moglo iskoristiti sa tom lovom koja je sad vec bacena. Kupili stolice i sta ce sad sa 11k stolica? Jesu li o tome razmisljali. Jbt, gledam neku noc emisija o OI u Londonu, ljudi napravili dvoranu na rasklapanje, kad se zavrse OI od ogromne dvorane ce ostat mala dvorana sa bazenom i kojim redom tribina. Skontali ljudi da im u buducnosti ne treba dvorana od bubam 40k mjesta u tom dijelu grada, jer ce zjapit prazna, sa ogromnim troskovima odrzavanja...al jok, nasi konjine gledaju dan unaprijed i dosta.

I fakat ne znamo obiljeziti neke stvari. Isto kao sa onim spomenikom poginuloj djeci, pa sad dovedi 100 stranaca i pitaj za sta je onaj spomenik, ako jedan bude znao pljuni me odmah. Vjerovatno je to i bio cilj... :roll:

Trebali su fino napravit neku vrstu dnevnika, sa slikama, desavanjima, isprintat jedno 100.000 komada i podijeliti po skolama. Ko ne procita kec ko kuca. Al ne, bolje je to malo prekriti i uljepsati...da svima odgovara.

pisam im se na apstrakciju...sve zivi umjetnici...ublehasi.
User avatar
SAID5
Posts: 594
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#38 Re: Sarajevska crvena linija

Post by SAID5 »

"kopija""replika""redizajn"
ova manifestacija nije zasluzila da bude kopija, redizajn niti replika.

sve vezano za stolice, ideju i plakat je sramota
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#39 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Josko Domorocki »

Da se formirao PRSTEN od broja osoba koji odgovara broju dana opsade,da se pozovu sve ostecene kategorije ( ne znam imali ih koje to nisu) Podatak koji je bio 2007,1706 poginule djece i preko 12,500 ubijenih ljudi, na to dodati broje tesko ranjenih (koji su mnogi podelgli nakon par mjeseci od zavrsetka rata),pa broj invalida ............
Pitanje sad,sta je pouka i stav za ubuduce,za nove generacije koje se opustaju uz cetnicke zabavljace,zasto se ne dize glas protiv onih koji ih dovode u Sarajevo,objekata u kojem gostuju :?:
Sarajevo grad kojim svakim danom osjecam manjim svojim,bosanskim a sve vise tudjim i prosrpskim..
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#40 Re: Sarajevska crvena linija

Post by bijela »

kako i obećah, ali sa zakašnjenjem, prepisujem program povodom "6. aprila" (čini se da nema na netu :? ):

KULTURNI I PROTOKOLARNI PROGRAM

UTORAK, 3.4.12.
19:00 7. Festival pop.rock muzike za učenike OŠ
Dom mladih, Skenderija

ČETVRTAK, 4.4.12.
15:00 Izložba Konya-SarajevoKuršumli medresa (5.-10.4.)
20:00 Sarajevo International GuitarFestival
Dom oružanih snaga BiH
(BKC, Muzička akademija, 5.-9.4.)
20:00 Izložba u povodu "Dana grada Sarajeva)
Collegium Artisticum (5.-28.4.)
21:00 Promocija projekta "Muzej opsade grada Sarajeva"
Marijin dvor (Hastahana)

PETAK, 6.4.12.
ODAVANJE POČASTI POLAGANJEM CVIJEĆA NA SPOMEN OBILJEŽJA:
09:00 Vječna vatra
09:15 Biste Vladimir Perić-Valter i Josip Broz Tito
09:30 Šehidsko mezarje Kovači
10:00 Spomen obilježje ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva
10:15 Veliki park
10:30 Most Suade D. i Olge S.
10:45 Spomen obilježje antifašista obješenih na Marijin dvoru 1945.
11:00 Spomenpark "Vraca"
11:15 Staro Jevrejsko groblje
11:30 Trg ZAVNOBiH-a
12:00 Svečana akademija SABNOR-a KS
Narodno pozorište
13:00 Postrojavanje Vatrogasnih jedinica KS
Plato KSC Skenderija
14:00 Sarajevska crvena linija
Ulica Maršala Tita
15:00 Promocija monografije i izložba ratnih fotografija
Holiday Inn
17:30 Izložba "Sarajevo: Svjetlost prošlosti iz arhivskih dokumenata"
Foaje Narodnog pozorišta (6.-21.4.)
18:00 Svečana sjednica GV grada Sarajeva
Narodno pozorište (uz pozivnice)
20:00 Izložba artefakata "Vakufnama Isa-bega Ishakovića"
Brusa bezistan (6.-21.4.)
22:00 Valter party
Cinemas/Sloga klub

SUBOTA, 7.4.12.
11:00 Edukativno-zabavni program za djecu "Sarajevska čarolija"
Trg oslobođenja - Alija I.
11:00 Predstava za velike i male "Djevojčica sa šibicama"
Centar za kulturu "Sarajevo" Jelića

NEDJELJA, 8.4.12.
19:00 Promocija "Rječnika sarajevskog žargona"
Pivnica HS

PONEDJELJAK, 9.4.12.
19:00 Izložba fotografija "Moja slika Sarajeva"
Galerija Boris Smoje (9.-19.4.)

___________________

ima i sportski program, ako kome treba, može se prepisati
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#41 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Korisnicko ime »

bijela wrote:kako i obećah, ali sa zakašnjenjem, prepisujem program povodom "6. aprila" (čini se da nema na netu :? ):

KULTURNI I PROTOKOLARNI PROGRAM

NEDJELJA, 8.4.12.
19:00 Promocija "Rječnika sarajevskog žargona"
Pivnica HS
E ovo je bas primjereno dogadjajima koji se obiljezavaju...i tema knjige i mjesto promocije...
Hajte malo segom, salom i posalicama obiljezite stradanja sarajlija i u ovom i u onom ratu. A da ne bi dehidrirali od silnog pisanja od smijeha to vece, tu je sarajevsko pivo da zalijevaju...

:x :x :x :x


A za posao oko stolica nemam ni rijeci...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#42 Re: Sarajevska crvena linija

Post by PipiDugaDevetka »

U 10 sati, 6. aprila, u Velikoj aleji na njenom početku polaganje vijenaca na spomengrobnicu poginulih partizana. Govoranciju će držati neko iz UBNOAR-a i predstavnik sadašnje vlasti, neko iz SDA Opštinskog vijeća Ilidža.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#43 Re: Sarajevska crvena linija

Post by popajic »

Lazovic : "Cijenim napore da se na dostojanstven način obilježi stradanje grada Sarajeva i njegovih građana, ali te stolice koje su došle iz Srbije asociraju građane Sarajeva na 1992. kada su iz Srbije uvoženi tenkovi i oružje", smatra Lazović.
Dno dna naruciti stolice za ovu svrhu upravo od onih koji su odgovorni za stradanje 11.500 Sarajlija :x
FUJ !!!!!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#44 Re: Sarajevska crvena linija

Post by PipiDugaDevetka »

Korisnicko ime wrote: E ovo je bas primjereno dogadjajima koji se obiljezavaju...i tema knjige i mjesto promocije...
Hajte malo segom, salom i posalicama obiljezite stradanja sarajlija i u ovom i u onom ratu. A da ne bi dehidrirali od silnog pisanja od smijeha to vece, tu je sarajevsko pivo da zalijevaju...

:x :x :x :x


A za posao oko stolica nemam ni rijeci...
A, ti porani, pa na tramvaj broj 3, šofera pitaj obavezno je li trojka, pa cire DOBRO JE, NISAM NAGAZIO LINIJU 6,20 i u deset sati dođi na polaganje vijenaca. Poslije će vlastodršci okupljene pozvati na jagnjetinu, po starom predratnom običaju.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#45 Re: Sarajevska crvena linija

Post by PipiDugaDevetka »

popajic wrote:
Lazovic : "Cijenim napore da se na dostojanstven način obilježi stradanje grada Sarajeva i njegovih građana, ali te stolice koje su došle iz Srbije asociraju građane Sarajeva na 1992. kada su iz Srbije uvoženi tenkovi i oružje", smatra Lazović.
Dno dna naruciti stolice za ovu svrhu upravo od onih koji su odgovorni za stradanje 11.500 Sarajlija :x
FUJ !!!!!
Valjda će Ž. Komšić organizovati SDP ''drugarsku kritiku i samokritiku'', pa će nadležni stari kenjac ponuditi ostavku, nije mu ovo prvi promašaj,...
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#46 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Oligarh »

Prije 20 godina iz te iste Pazove je dolazila Bokanova ekipa zvana "Beli orlovi", a danas...

STRAVIČNO!
koel
Posts: 60
Joined: 23/01/2010 14:39

#47 Re: Sarajevska crvena linija

Post by koel »

Nicem se drugo ni nadati od ovih crvenih komunjara fujjjjjjj nigdje ih u ratu ili su pobjegli ili bili u misijoj rupi cast samo Zeljku velikom borcu,sad su dosli na vlas i iduci put mozda na izborima neke 2200 godine,a ovo je ponizenje za gradjane ovog grada da nemoze gore biti pa gori su od onih cetnika sto su sa brda granatirali svakodnevno i pokusavali pjesadijom uci u grad.Nemam rijeci stvarno pa cemu se nadati drugome kad je to partija alkosa ne rastavljaju se od flase a njihova mladez pravi orgije i kupleraj po igmanu i fejriju jedno veliko fujjjjjjjjj
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#48 Re: Sarajevska crvena linija

Post by valterbranisarajevo »

+ 1

Za obnovu sarajevskih ruža!!! To je sve zato što građane nikada niko ne pita ni za šta..a evo samo na ovoj temi je bilo dobrih ideja kojim bi mnogo dostostojanstvenije odali počast našim ubijenim sugrađanima...ma ne mogu se više nervirati.... :x
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#49 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Anne Boleyn »

Kada su tek objavili kako će biti obilježen 6. april, bilo mi je drago što će se na neki poseban način obilježiti ovaj dan, ali mi je sve pokvarila ta informacija o stolicama. Meni ne smeta to što su "posudili" ideju, nije mi to ništa strašno, ali ovo da su stolice naručene iz Srbije me ostavilo bez teksta. Btw, je l' iko dao neku zvaničnu izjavu vezano za ovo, u smislu demanta ili nešto slično?

I... da, i ja mislim da bi bilo lijepo obnoviti Sarajevske ruže. Ne znam zašto su ih uopšte i uklonili...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#50 Re: Sarajevska crvena linija

Post by PipiDugaDevetka »

koel wrote:Nicem se drugo ni nadati od ovih crvenih komunjara fujjjjjjj nigdje ih u ratu ili su pobjegli ili bili u misijoj rupi cast samo Zeljku velikom borcu,sad su dosli na vlas i iduci put mozda na izborima neke 2200 godine,a ovo je ponizenje za gradjane ovog grada da nemoze gore biti pa gori su od onih cetnika sto su sa brda granatirali svakodnevno i pokusavali pjesadijom uci u grad.Nemam rijeci stvarno pa cemu se nadati drugome kad je to partija alkosa ne rastavljaju se od flase a njihova mladez pravi orgije i kupleraj po igmanu i fejriju jedno veliko fujjjjjjjjj
Ne baljezgaj svašta!
Locked