Sarajevska crvena linija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
sgunited
Posts: 307
Joined: 15/05/2011 02:10
Location: Sarajevo

#101 Re: Sarajevska crvena linija

Post by sgunited »

hajde da danas ispostujemo zrtve a o stolicama se moze sutra raspravljati
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#102 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Baltazar_khan »

vidjeh na titovoj gradonačelnika zagreba, milana bandića. a ono što mi se zgadilo je to da se podosta ljudi slika pored stolica, valjda za fejsbuk. i to širokim kezom neke djevojke :roll:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#103 Re: Sarajevska crvena linija

Post by The 51st State »

Corto Maltese wrote:Najveća simbolika praznih stolica što na njima piše: "Zemlja porekla- Srbija"
crnjak, neplanirani.
User avatar
SamoZbogSlicica
Posts: 7
Joined: 31/03/2012 20:56

#104 Re: Sarajevska crvena linija

Post by SamoZbogSlicica »

A je li zna neko do kada danas ce ovo biti postavljeno.
Hocu djecu da dovedem, da osjete ...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#105 Re: Sarajevska crvena linija

Post by JThomas »

to da je namjerno urađeno, bilo bi genijalno. al' nešto čisto sumnjam.
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#106 Re: Sarajevska crvena linija

Post by madtv »

tuzno, tuzno... :( :(

neka im je na sramotu :x

Kad su odlucili stolice da postave trebali su gradjane pozvati da, dobrovoljno, skupimo stolice. Ovako bi bili svi u prilici da doprinesemo obiljezavanju spomena na ubijene a ne tamo neki ublehasi koji ce ionako jedva cekati da se nacrtaju pred kamere i hvale kako su oni zasluzni da se ni jedna zrtva ne zaboravi.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#107 Re: Sarajevska crvena linija

Post by wewa »

SamoZbogSlicica wrote:A je li zna neko do kada danas ce ovo biti postavljeno.
Hocu djecu da dovedem, da osjete ...
cijeli dan
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#108 Re: Sarajevska crvena linija

Post by despina »

sgunited wrote:hajde da danas ispostujemo zrtve a o stolicama se moze sutra raspravljati

a zašto ne poštuju žrtve i njihove porodice, kao i svakog bosanca i hercegovca oni koji su naručili stolice?
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#109 Re: Sarajevska crvena linija

Post by incognito071 »

mogli su barem skinut ove naljepnice gdje pise proizvodjac...
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#110 Re: Sarajevska crvena linija

Post by leo_ »

..
Last edited by leo_ on 06/04/2012 12:05, edited 1 time in total.
User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#111 Re: Sarajevska crvena linija

Post by citadela »

Jedino kako ovo ponizenje oko nabavke stolica moze da se ispravi je upravo da javno kazu da je ciljano isla kupovina stolica iz Srbije -- uz simboliku: "Zemlja porekla: Srbija"... E neka smo prokleti kao narod, sta sve sebi sami radimo.

Dva puta prodjoh Titovom - mucno, mucno
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#112 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Zovem se Zelena »

bijela wrote:kako i obećah, ali sa zakašnjenjem, prepisujem program povodom "6. aprila" (čini se da nema na netu :? ):

KULTURNI I PROTOKOLARNI PROGRAM




PETAK, 6.4.12.

22:00 Valter party
Cinemas/Sloga klub
E čuj molim te, party :x u PM sve nek ide...
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#113 Re: Sarajevska crvena linija

Post by helpdesk1 »

Iz pijeteta prema žrtvama treba dans prešutit ovu sramotu.
Već sutra se natovarit na kosti onima koji od ovoga prave bruku (krađa spota od http://www.youtube.com/watch?v=UtmAiNG2Lxk, krađa ideje od http://www.dnainfo.com/20110910/midtown ... ryant-park).
Danas ću prešutiti.
Pretužno :( :( :(
vs84sa
Posts: 259
Joined: 12/04/2009 13:42

#114 Re: Sarajevska crvena linija

Post by vs84sa »

nisam niti planiram danas kroz Titovu... da nije zalosno bilo bi smjesno, ovako samo gorak ukus u ustima i grc u stomaku...

stolice? bolje bilo cekat jos 10 godina pa napravit radionicu, da ne kazem fabriku koja ce ih proizvest... doduse sama ideja je toliko orginalna da jos jednom pokazuje plitkost nasih "velikih" umjetnika...

e to ti je kad hoces nepismenu, mahalsku, fildzan drzavu...
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#115 Re: Sarajevska crvena linija

Post by leo_ »

..
Last edited by leo_ on 06/04/2012 12:05, edited 1 time in total.
samog_sira
Posts: 109
Joined: 15/03/2012 01:17

#116 Re: Sarajevska crvena linija

Post by samog_sira »

helpdesk1 wrote:Iz pijeteta prema žrtvama treba dans prešutit ovu sramotu.
Već sutra se natovarit na kosti onima koji od ovoga prave bruku (krađa spota od http://www.youtube.com/watch?v=UtmAiNG2Lxk, krađa ideje od http://www.dnainfo.com/20110910/midtown ... ryant-park).
Danas ću prešutiti.
Pretužno :( :( :(
Ne vidim problem u kradji ideje vezano za stolice i spot, jer niko ne moze ostati ravnodusan kada prodje titovom, kao sto kazu sve najbolje ideje su ukradene, bolje i ukradena ideja koja postize svrhu nego neka "orignalna" koja bi totalno promasila svrhu...

O narucivanju stolica iz srbije ne bih, o tome sutra...
ja1986
Posts: 116
Joined: 17/11/2009 22:24

#117 Re: Sarajevska crvena linija

Post by ja1986 »

Mislim i iskreno vjerujem da "Zemlja porekla: Srbija" ima dublju poruku i da je sve svjesno uradjeno.
Svim zrtvama odajem veliku pocast!
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#118 Re: Sarajevska crvena linija

Post by hrasno38 »

Uuuhhhh jeste strasno i vidjeti taj ogroman broj stolica u kojem svaka simbolizuje jednog naseg poginulog gradjanina....jeste vrlo ruzno sto na tim stolicima pise ime zemlje iz koje su dolazili ubice.......ali je isto tako strasno da 16 godina nakon rata nasa zemlja nema nikoga tko bi mogao da pravi te stolice.....ma nema nista sto bi pravilo nesto a i ono nesto sto je bilo za ovih 16 godina je baceno u bunar od strane partija koje su vodile ovu zemlju. A "komunjare" kako kaze ovdje jedan forumas i izuzima Zeljku su najmanje ucestvovali u toj propasti i puno vise se borili za ovu zemlju od Muhameda Svrakica i njegovih beretki.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#119 Re: Sarajevska crvena linija

Post by azurna_obala »

Stolice iz Srbije, crvene-krvave...kontam da je to možda da se podsjeti i na agresora/ubicu, a ne samo na žrtvu...
Ali svakako da je više nego blesavo ovako postupati sa žrtvama, ako nema neko razumno objašnjenje za stolice iz Srbije.

Samo slike kad pogledam jezivo mi izgleda.
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#120 Re: Sarajevska crvena linija

Post by leo_ »

..
Last edited by leo_ on 06/04/2012 12:06, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#121 Re: Sarajevska crvena linija

Post by insomnia78 »

ja1986 wrote:Mislim i iskreno vjerujem da "Zemlja porekla: Srbija" ima dublju poruku i da je sve svjesno uradjeno.
Svim zrtvama odajem veliku pocast!
Poruka ko poruka je dobra ali isto tako su se mogle stolice naruciti od drugog proizvodjaca a napisati na njih to sto pise a ne ostavljati pare cetnicima
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#122 Re: Sarajevska crvena linija

Post by azurna_obala »

leo_ wrote:pa jedino da su nam poklonili te stolice, da daju svoj doprinos, ali cisto sumnjam
Ma ne vjerujem da su poklonili, ni da bi poklonili. Ovako su samo neću reći ukaljali, ali su nekako i to ovi domaći povrijedili porodice poginulih, uvrijedili Grad...ne znam.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#123 Re: Sarajevska crvena linija

Post by @mba »

pa ljudi moji to je sramota, to je uzas!

kakav je to hajvan od organizatora dozvolio tako nest, pa Boze dragi imaju li ti ljudi imalo ponosa, pa zasto se tako lako prodaju, pa zasto uvjek mora biti profit prije svega...prosto nevjerovatno, klasicne BALIJE eto kako da nazoves tu sortu ljudi!
User avatar
enko 1964
Posts: 1087
Joined: 11/02/2010 10:45

#124 Re: Sarajevska crvena linija

Post by enko 1964 »

Image
bemi
Posts: 69
Joined: 22/06/2011 12:28

#125 Re: Sarajevska crvena linija

Post by bemi »

Pa ljudi moji možete li ovaj današnji dan da provedete u pijetetu prema žrtvama, sunarodnjacima i da se malo osvrnemo na naše živote. Ponavljamo kao papagaji kako neko krade novce za nešto, kako ljudi kradu ideje, kako je Srbija i sve što dolazi iz te zemlje državni neprijatelj br.1. Koliko vas istinski bojkotuje proizvode iz Srbije? Koliko vas čita deklaracije kada kupuje proizvode? Je su li Haris Pašović i Alija Behmen vaši jedini problemi. Meni danas srce udara kao nikada do sada, moje dijete od 5 godine će položiti cvijeće na spomenik ubijenoj djeci Sarajeva. Prekjučer je položila cvijeće sa drugarima i tetama uz vrtića na most Suade i Olge. Kaže da joj nije jasno zašto bi neko nekoga ubio i ko ih je ubio, dijete je zbunjeno, njena mala glavica ne može to da shvati. Shvatit će kada dođe vrijeme za to. Dok pišem ovaj post, suze same teku, cijeli rat sam provela u Sarajevu, pola na Bjelavama, pola na Dobrinji, nagledala se svega i danas sam neizmjerno tužna i ponosna što se neko ipak dosjetio da nas podsjeti da se nikada ne zaboravi i da pokrene lavinu emocija koje su godinama potiskivane u podsvijesti. Tragedija je vizuelizirana i time je potaknula potisnuta sjećanja i našu dužnost da se istinski borimo za naš grad, sada i u miru onoliko koliko možemo da omogućimo budućim generacijama nešto bolje. Gledajte na ove deklaracije kao neku simboliku, proizvedene u Srbiji i niko ne sjedi na njima, a zna se za koga se stolice prave. Kada ste toliko osviješćeni, što vi niste dali bolji prijedlog? Nego samo bla, bla, bla, bla i tako u nedogled :roll: . A zatim, svakog čuda tri dana dosta i onda ćete se obrušiti na sljedeći zanimljiv događaj koji senzacionalistički objavi ovaj već očigledno ispolitizirani portal, čiji su novinari sujetni do te mjere da već na drugoj slici objavljenog teksta o crvenoj liniji prikažu deklaraciju i da na jedan ovako bitan događaj zbog vlastite sujete počnu nanositi ljagu. Toliko o objektivnom novinarstvu. :run:
Locked