Sarajevska crvena linija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#1 Sarajevska crvena linija

Post by bijela »

čini se da još nije otvorena tema o ovom projektu?

bila sam oduševljena idejom sa stolicama.. onda su došle informacije o "redizajnima" i "posuđenim idejama" - hajd, kontam, nije toliki belaj...

ali ovo danas što sam čula - da su stolice naručene iz neke fabrike u Srbiji :?
je li istina to?
ako jest - gdje je kraj balinluku :oops:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2 Re: Sarajevska crvena linija

Post by mrtva kokoš »

sta je ovo SCL, nemam pojma ?! :?
menuet
Posts: 102
Joined: 12/01/2012 11:48
Location: Sarajevo

#3 Re: Sarajevska crvena linija

Post by menuet »

šime.sparina wrote:sta je ovo SCL, nemam pojma ?! :?
http://www.klix.ba/vijesti/11-541-prazn ... /120327102

baš me zanima kako će ovo izgledati...
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#4 Re: Sarajevska crvena linija

Post by bijela »

šime.sparina wrote:sta je ovo SCL, nemam pojma ?! :?
evo i ja se čudim, mislila ja da je to nešto važno :oops:
ali, čini se, da nije 8-)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#5 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Bullet Tooth Tony »

bijela wrote:
šime.sparina wrote:sta je ovo SCL, nemam pojma ?! :?
evo i ja se čudim, mislila ja da je to nešto važno :oops:
ali, čini se, da nije 8-)
Jel ti to neki taksista rekao , ili imas neki dokaz ?
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#6 Re: Sarajevska crvena linija

Post by bijela »

prvo prijateljica čula na radiju (to u vezi stolica), onda ja malo guglala i našla ovo

http://www.bh-news.com/ba/vijest/19434/ ... rbiji.html

i eto ona došla da pitam i ovdje zna li ko je li istina...
no, već je me prošao prvi šok, pa se sad čudim što sam se uopšte čudila :roll:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#7 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Bullet Tooth Tony »

Jel ovo fakat istina .... ako jeste ... :( :(
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#8 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Sajo---: »

S obzirom na to da živimo u kapitalizmu, koji ne poznaje granice nego poznaje ekonomsku isplativost, neću se pretjerano obazirati na to odakle su stolice i pitam forumaše kada će biti postavljanja tih stolica da ih i ja mogu istovarati i redati!?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#9 Re: Sarajevska crvena linija

Post by DaffyDuck »

E Harise, Harise... :skoljka:
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#10 Re: Sarajevska crvena linija

Post by FrankSlade »

Ma mi smo narod potpuno bez ponosa, principa i dostojanstva. Vise se ni ne zivciram oko ovakvih stvari :)
User avatar
Dionysios
Posts: 601
Joined: 18/06/2010 16:23

#11 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Dionysios »

Ne vezano za stolice... Imaju li jos neke manifestacije za sjecanje zrtvama? Citao sam o nekoj konferenciji i izlozbi slika stranih novinara za vrijeme agresije. Zna li neko gdje ce se to odrzavati?
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#12 Re: Sarajevska crvena linija

Post by bijela »

Dionysios wrote:Ne vezano za stolice... Imaju li jos neke manifestacije za sjecanje zrtvama? Citao sam o nekoj konferenciji i izlozbi slika stranih novinara za vrijeme agresije. Zna li neko gdje ce se to odrzavati?
ne naiđoh na program na netu :?
ali imam u Avazu od prije 2-3 dana, u autu mi,
pa ako niko ne napise do sutra, prepisat cu :)
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#13 Re: Sarajevska crvena linija

Post by valterbranisarajevo »

Ne želim otvarati posebnu temu ali moram prokomentarisati obilježavanje 20. godišnjice od početka opsade Sarajeva. Sve ono što se obilježava 6. aprila dogodilo se dan ranije.

5. aprila je počeo teror SDS snajperista prema građanima Sarajeva,
5. aprila su ubijene Suada i Olga
5. aprila je napadom na Policijsku školu na Vracama direktno napadnuta država odnosno jedna državna institucija.
5. aprila je ubijen polaznik policijske akademije uniformisano lice i tako još jednom udareno na državu i njezine organe.
5. aprila je došlo do prvog organizovanog otpora branilaca Sarajeva, odnosno obračuna Vikićih specijalaca sa bandom na Jevrejskom groblju...

Naravno stanovnici padinskih dijelova grada imaju puno pravo da tvrde da je opsada Sarajeva počela ranije, ali definitivno 6. april je samo jedan od više od 1.400 dana opsade grada...

Međutim 6. april je bio i ostao Dan oslobođenja Sarajeva od fašizma...

Zašto i iz kojeg razloga se falsifikuje istorija? Dan početka opsade Sarajeva se treba i mora obilježavati, ali onda kada je opsada Sarajeva stvarno počela, a ne kada i kao su to to zamislili Semiha Borovac i njezini mentori (Promjena naziva Dan oslobođenja Sarajeva u Dan grada Sarajeva). Nemamo svi „kratko pamćenje“. Takve stvari se nikada ne zaboravljaju i pratiće nas do kraja života! 5 .april je ostavio ranu u nama koja nikada neće zarasti.

Zato sjetimo se 5. aprila svih naših sugrađana poginulih u vremenu zla pomolimo se za spokoj njihovih duša ili odajmo im počast na neki drugi način kako kome svjetonazor nalaže, mirno i dostojanstveno kako i doliči da se odaje pomen mrtvim ljudima.

Na kraju, zatražimo od vlasti da isprave sramotnu nepravdu i da nam vrate izbrisani Trg 6. aprila....
User avatar
hamalalija
Posts: 339
Joined: 16/03/2012 08:59

#14 Re: Sarajevska crvena linija

Post by hamalalija »

Intersuje me hoce FBI zabraniti odrzavanje manifestacije jer je ideja plagijat. Joj mogu mislit kako je Pasovic nadoso da klepi pare od betmena, ono joj gradonacelinice imam super ideju kako da obliljezimo 6.april. i porda mu ideju sa stolicama, naravno ovaj odusljevn prihavti ideju kao originalnu posto je neinformisani stari kenjac.
A pasovic nadje pojeftine stolice kod komsija i jos malo vise pinke u padze.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#15 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Comrad »

Mene samo malo ovaj Hare nervira sa ovim orginalnim idejama, pa nije valjda da ovom gradu nisu mogli pronaci osobu koja ce smisliti nesto orginalno.

Mislim, nije to toliko bitno, najvaznije je obiljeziti, ali brate nije valjda da smo spali na to da i ovakvu manifestaciju moramo podjoniti od amerikanaca.

I sigurno je i pofinu lovu klepio za ovu ublehu.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#16 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Cholina_Lokica »

Sajo---: wrote:S obzirom na to da živimo u kapitalizmu, koji ne poznaje granice nego poznaje ekonomsku isplativost, neću se pretjerano obazirati na to odakle su stolice i pitam forumaše kada će biti postavljanja tih stolica da ih i ja mogu istovarati i redati!?
Koliko ja skontah da ce ih postavljati u toku noci 5 na 6 april... Da bude spremno 6. u 7 ujutro. Da li ce tako biti ne znam
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#17 Re: Sarajevska crvena linija

Post by valterbranisarajevo »

Citat iz rješenja Ministarstva saobraćaja:

Rješenje o privremenoj potpunoj obustavi saobraćaja u ul. Mula Mustafe Bašeskije i ul. Maršala Tita u periodu od 00.00 sati 06.04. do 04.00 sati 07.04.2012. godine i Rješenje o privremenoj obustavi pješačkog saobraćaja u ul. Maršala Tita (na dijelu od Vječne vatre do raskrsnice sa ulicom Dalmatinska – Kulovića), u vremenu od 12.00 do 16.00 sati 06.04.2012. godine.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#18 Re: Sarajevska crvena linija

Post by PipiDugaDevetka »

Gradonačelnik da podnese ostavku POD HITNO!
Stari kenjac- nesposoban - neka prepusti mladjim svoje radno mjesto!
User avatar
hamalalija
Posts: 339
Joined: 16/03/2012 08:59

#19 Re: Sarajevska crvena linija

Post by hamalalija »

valterbranisarajevo wrote:Citat iz rješenja Ministarstva saobraćaja:

Rješenje o privremenoj potpunoj obustavi saobraćaja u ul. Mula Mustafe Bašeskije i ul. Maršala Tita u periodu od 00.00 sati 06.04. do 04.00 sati 07.04.2012. godine i Rješenje o privremenoj obustavi pješačkog saobraćaja u ul. Maršala Tita (na dijelu od Vječne vatre do raskrsnice sa ulicom Dalmatinska – Kulovića), u vremenu od 12.00 do 16.00 sati 06.04.2012. godine.
Jel ovo dobro pise i pjesackog
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#20 Re: Sarajevska crvena linija

Post by valterbranisarajevo »

Izgleda!..Biće skraćene tramvajske linije i mislim neke autobuske, izmještena taxi stajališta.... :sad:
Last edited by valterbranisarajevo on 04/04/2012 18:42, edited 1 time in total.
matt9
Posts: 203
Joined: 28/03/2012 17:32

#21 Re: Sarajevska crvena linija

Post by matt9 »

FrankSlade wrote:Ma mi smo narod potpuno bez ponosa, principa i dostojanstva. Vise se ni ne zivciram oko ovakvih stvari :)
:thumbup:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#22 Re: Sarajevska crvena linija

Post by Cholina_Lokica »

Pa nece se skakt po stolicama, kuda ce se hodat ako budu postavljenje od zgrade do zgrade :D

Trebali su na svaku stolicu odstampati imena poginulih i zalijepiti
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#23 Re: Sarajevska crvena linija

Post by _Reds_ »

Još jedan skandal u režiji Betmena i ekipe.

Stolice iz Srbije !
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#24 Re: Sarajevska crvena linija

Post by valterbranisarajevo »

Trebali su kupiti crvene ruže. Zamoliti djecu iz sarajevskih škola da obiđu ratna mezarja i groblja i da ih tamo polože, bilo bi puno dostojanstvenije..a ostatak novca uložiti u obnovu Spomen parka Vraca i tako odati počast i našim sugrađanima ubijenim u II svjetskom ratu...
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#25 Re: Sarajevska crvena linija

Post by dingosp0 »

ovo je najveca glupost ikad... 100.000KM dati na stolice i to jos firmi iz srbije... i sta poslje toga? zapali stolice? 100.000km propalo... samo nasa debilska vlast.. bolje da su ulozili 100.000 u dokumentarni film o agresiji na BH ili Sarajevo... pa pustili na tvu da djeca znaju sta je ovdje bilo i ko je pobio tih 11.000+ ljudi...
Locked