Sarajevo-Zagreb

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Brdar
Posts: 280
Joined: 10/01/2012 20:02

#1 Sarajevo-Zagreb

Post by Brdar »

/
Last edited by Brdar on 08/10/2012 22:49, edited 1 time in total.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by Mis mekinjas »

3,5 sati, 4 ako ne voziš kao ja. :D

Cestarina 68,00kn. Slavonski Brod - ZG. Možeš platiti u kn ili €.
Murija, zavisi koji dan.
Hrvatska autoput. Do 147km/h te niko ne dira. Lovce nećeš poznati na cesti, kad te ulove, samo ćeš vidjeti "Slijedi me". Nemoj se voziti kao Slovenci u lijevoj traci 130km/h. Ta traka služi za preticanje, i bježi desno, kad vidiš da ti neko juri s leđa, a onda za njim. :D
User avatar
hamalalija
Posts: 339
Joined: 16/03/2012 08:59

#3 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by hamalalija »

Brdar wrote:ovako, za par dana idem u zg. idem autom preko sl. broda jer je najoptimalnije, koliko mi treba vremena, posto im je cestarina
na kojim lokacijama je policija
i sta mi imate prepotuciti
Cestarina 10 ojra

Treba ti 5 do 6 sati lagane voznje, turisticki, znaci autoput 130Km/h max i po BiH ne prelazis 80Km/h

Kamere: Malesici (autoput), jedna iza Zenice, semafor u Maglaju, i Matuzici ili Mravici iza Maglaja, eto ... ne znam ima li ih jos, ne mogu se sjetiti, a sto se policije tice cuvaj se zbunja ....

Bravo Misu
cek cek malo ako je Sl-Zg 189Km znaci neka ti vozis 189Km/h to je jedan sat, onda ispada da vozis 2,5 sata do Broda,
e sada postavlja se pitanje koliko brzo vozis korz BiH, odmaras li ono kafica meso itd itd i koliko cekas na granici.
Hebi ga haman svakodnevno sam na relaciji Zenica-Sarajevo i da ga hebes ne mogu nikako do Zenice ispod 45min, a do Doboja najmanje 1,5 sat, tako da mi nije jasno kako ti tako brzo to preletis
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#4 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by Mis mekinjas »

hamalalija wrote:
Brdar wrote:ovako, za par dana idem u zg. idem autom preko sl. broda jer je najoptimalnije, koliko mi treba vremena, posto im je cestarina
na kojim lokacijama je policija
i sta mi imate prepotuciti
Cestarina 10 ojra

Treba ti 5 do 6 sati lagane voznje, turisticki, znaci autoput 130Km/h max i po BiH ne prelazis 80Km/h

Kamere: Malesici (autoput), jedna iza Zenice, semafor u Maglaju, i Matuzici ili Mravici iza Maglaja, eto ... ne znam ima li ih jos, ne mogu se sjetiti, a sto se policije tice cuvaj se zbunja ....

Bravo Misu
cek cek malo ako je Sl-Zg 189Km znaci neka ti vozis 189Km/h to je jedan sat, onda ispada da vozis 2,5 sata do Broda,
e sada postavlja se pitanje koliko brzo vozis korz BiH, odmaras li ono kafica meso itd itd i koliko cekas na granici.
Hebi ga haman svakodnevno sam na relaciji Zenica-Sarajevo i da ga hebes ne mogu nikako do Zenice ispod 45min, a do Doboja najmanje 1,5 sat, tako da mi nije jasno kako ti tako brzo to preletis
ma imam vezu u HR. Vozim 160-170... I ne stajem. Jednom wc i to je to... Računam samo čistu vožnju.
Zadnji put sam išla s prijateljicom, stajale smo svakih sat vremena. Oteglo se na 5,5 sati :-) :-) :-)
User avatar
hamalalija
Posts: 339
Joined: 16/03/2012 08:59

#5 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by hamalalija »

Mis mekinjas wrote:
hamalalija wrote:
Brdar wrote:ovako, za par dana idem u zg. idem autom preko sl. broda jer je najoptimalnije, koliko mi treba vremena, posto im je cestarina
na kojim lokacijama je policija
i sta mi imate prepotuciti
Cestarina 10 ojra

Treba ti 5 do 6 sati lagane voznje, turisticki, znaci autoput 130Km/h max i po BiH ne prelazis 80Km/h

Kamere: Malesici (autoput), jedna iza Zenice, semafor u Maglaju, i Matuzici ili Mravici iza Maglaja, eto ... ne znam ima li ih jos, ne mogu se sjetiti, a sto se policije tice cuvaj se zbunja ....

Bravo Misu
cek cek malo ako je Sl-Zg 189Km znaci neka ti vozis 189Km/h to je jedan sat, onda ispada da vozis 2,5 sata do Broda,
e sada postavlja se pitanje koliko brzo vozis korz BiH, odmaras li ono kafica meso itd itd i koliko cekas na granici.
Hebi ga haman svakodnevno sam na relaciji Zenica-Sarajevo i da ga hebes ne mogu nikako do Zenice ispod 45min, a do Doboja najmanje 1,5 sat, tako da mi nije jasno kako ti tako brzo to preletis
ma imam vezu u HR. Vozim 160-170... I ne stajem. Jednom wc i to je to... Računam samo čistu vožnju.
Zadnji put sam išla s prijateljicom, stajale smo svakih sat vremena. Oteglo se na 5,5 sati :-) :-) :-)

Aaaa apa reci da imas stelu :D , e pa sto se ciste ovznje tice onda je tu negjde tako i dodje, ja sam prije 15 isao i bila je nturisticka voznja ono BiH 80 a autoput 130 i od Dobrinje do smjestaja u hotel Dubrovnik okruglo 6 sati, jednom kafom u dalasu i 2 3 kratke pis pauze
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#6 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by strucnjakdemagog »

Kuda je bolje ići? Na Slavonski Brod ili ovim novim autoputem od Doboja prema BL, pa na Gradišku?
Koliko sati vožnje? Koliko košta ukupno putarina kroz BiH i HR?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#7 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by Dope_Man »

strucnjakdemagog wrote:Kuda je bolje ići? Na Slavonski Brod ili ovim novim autoputem od Doboja prema BL, pa na Gradišku?
Koliko sati vožnje? Koliko košta ukupno putarina kroz BiH i HR?
Po kilometrazi te dvije opcije su ti tu negdje. Slicno i po vremenu dolaska. Najvaznije u svemu je sta ce te taj dan docekati na granici. Okvirno, 5 sati potpuno normalne voznje, bez problema brze ako ga dignes na autoputu.

Zbog situacije sa Vrandukom, ja bi ipak radije otisao do BL preko Vlasica, i onda dalje do Zagreba. Ta ruta je inace nekih pola sata sporija, ali mislim da je brze i manja muka nego cekati sat-dva na Vranduku da prodjes.

Sto se cijene tice, u BiH imas 6 KM do Zenice i cini mi se 7 KM od Doboja do Gradiske (nisam isao otkako su uveli naplatu za cijeli put pa pisem po sjecanju sta je neko napisao) + oko 50tak kuna u HR.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#8 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by strucnjakdemagog »

Dope_Man wrote:
strucnjakdemagog wrote:Kuda je bolje ići? Na Slavonski Brod ili ovim novim autoputem od Doboja prema BL, pa na Gradišku?
Koliko sati vožnje? Koliko košta ukupno putarina kroz BiH i HR?
Po kilometrazi te dvije opcije su ti tu negdje. Slicno i po vremenu dolaska. Najvaznije u svemu je sta ce te taj dan docekati na granici. Okvirno, 5 sati potpuno normalne voznje, bez problema brze ako ga dignes na autoputu.

Zbog situacije sa Vrandukom, ja bi ipak radije otisao do BL preko Vlasica, i onda dalje do Zagreba. Ta ruta je inace nekih pola sata sporija, ali mislim da je brze i manja muka nego cekati sat-dva na Vranduku da prodjes.

Sto se cijene tice, u BiH imas 6 KM do Zenice i cini mi se 7 KM od Doboja do Gradiske (nisam isao otkako su uveli naplatu za cijeli put pa pisem po sjecanju sta je neko napisao) + oko 50tak kuna u HR.
E da, na Vranduk sam zaboravio. :thumbup:

Ništa onda, idem na BL preko Jajca. Ne sviđa mi se put preko Vlašića.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21490
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#9 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by MarlboroGold »

Definitivno je bolje preko Gradiške ako ideš iz Sarajeva... sva sreća pa je nama iz Tuzle Orašje prilično blizu i odmah se uključimo na autoput.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#10 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by Dope_Man »

Da, nakon sto se Vranduk rijesi, bolja opcija je do Gradiske jer se vise od cijelog puta vozi autoputem, a ljeti je i jeftinije definitivno kada Hrvatska digne cijene putarina.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#11 Re: Sarajevo-Zagreb

Post by strucnjakdemagog »

A koliko se čeka pred Vandukom? Isplati li se čekati ili ići zaobilaznicom?
Gledam sad, preko Jajca mi je oko 40km dalje.
Post Reply