Sarajevo turisticki projekti: Brodovi kao restorani i diskoteke, kamp kuce na tockovima i drugi sadrzaji na Miljacki!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#1 Sarajevo turisticki projekti: Brodovi kao restorani i diskoteke, kamp kuce na tockovima i drugi sadrzaji na Miljacki!

Post by Bumerang »


Image

Sarajevo - Bosnia & Herzegovina (Federacija BiH)

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080920036

Projekt: Viseći tramvaj nad Miljackom

S obzirom na višegodišnje nerješeno pitanje i problematiku u gradskom prevozu, te nadolazeću saobraćajnu agoniju u Sarajevu, Udruženje "Narodu pravda i posao" nudi projekt koji može i rasteretiti cestovni promet na Kantonu Sarajevo - viseći tramvaj nad Miljackom.

Viseći tramvaj Schwebebahn u Wuppertalu
Image
Viseći tramvaj Schwebebahn u Wuppertalu

Kako je saopćeno iz ovog udruženja, pošto se sam grad nalazi u kotlini kroz koju protiče rijeka Miljacka, a grad se razvija s jedne i druge strane teške strukture tla, predlaže se da se gradski prevoz podigne u zrak, odnosno da se odvija preko visećeg tramvaja nad rijekom Miljackom što je mnogo jeftinije nego po zemlji ili ispod zemlje.

Kada bi se u Sarajevu odlučili za takav način gradskog prevoza, dobili bi ne samo jedno jeftino rješenje, čisto s ekološkog gledišta, brži saobraćaj, siguran saobraćaj bez svakodnevnih zastoja, poginulih i povrijeđenih lica, već i jednu svjetsku atrakciju, brzu izgradnju, domaći čelik i nove uposlenike, a tok Miljacke ostaje nepromijenjen.

Viseći tramvaj, po imenu Schwebebahn, u gradu Wupoetalu (SR Njemačka) u upotrebi je od 1897. godine.
Podrzavam i mislim da je ovo odlicna ideja Udruženja "Narodu pravda i posao" i nadam se da ce ovu ideju odmah prihvatiti i gradonacelnica/k grada Sarajeva.

Osim toga ovaj projekat se odlicno uklapa i u projekat Ekologije, sto cistijeg grada i zastite covjekove sredine!

Smatram isto tako da bi se ujedno i rijeka Miljacka mogla napraviti atraktivnom i iskoristiti za razne djelatnosti kao npr:
Ja bih volio kada bi grad Sarajevo narucio ili dobio kao donaciju od raznih drzava 100-tinjak starih brodova koji bi se mogli postaviti cijelom duzinom rijeke Miljacke od Bas Carsije do recimo Cengic Vile. Na tim brodovima bi se mogli otvoriti Hoteli, Diskoteke, Restorani, Kafici, razno-razni butici kao i odrzavanje raznih drustvenih manifestacija.

Danas je rijeka Miljacka ovakva kakva je sada ruglo i prljavstina grada Sarajeva pa onda ako je tako zasto je ne napraviti atraktivnom za sve gradjane i cijeli grad :bih:

Last edited by Bumerang on 31/03/2023 01:56, edited 10 times in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18186
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2 Re: Sarajevo Projekt: Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by GandalfSivi »

Malo bi ti se nasukali ti brodovi, hahaha...
User avatar
Bumerang
Posts: 1611
Joined: 27/06/2003 00:00

#3 Re: Sarajevo Projekt: Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Bumerang »

Viseći tramvaj Schwebebahn u Wuppertalu
Image
Viseći tramvaj Schwebebahn u Wuppertalu


Ma cini ti se. Oni bi se fino postavili, ucvrstili i uklopili u korito Miljacke :D
Last edited by Bumerang on 22/09/2008 13:19, edited 1 time in total.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Jara »

Ova mi je ideja slična onoj predratnoj da se Miljacka pokrije, zatvori odozgo ( kao Koševski potok što je ) radi proširenja ulice Obala... :-)
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#5 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Umjetnik a »

Bumerang wrote:

Image

Sarajevo - Bosnia & Herzegovina (Federacija BiH)

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080920036

Projekt: Viseći tramvaj nad Miljackom

S obzirom na višegodišnje nerješeno pitanje i problematiku u gradskom prevozu, te nadolazeću saobraćajnu agoniju u Sarajevu, Udruženje "Narodu pravda i posao" nudi projekt koji može i rasteretiti cestovni promet na Kantonu Sarajevo - viseći tramvaj nad Miljackom.

Viseći tramvaj Schwebebahn u Wuppertalu
Image
Viseći tramvaj Schwebebahn u Wuppertalu

Kako je saopćeno iz ovog udruženja, pošto se sam grad nalazi u kotlini kroz koju protiče rijeka Miljacka, a grad se razvija s jedne i druge strane teške strukture tla, predlaže se da se gradski prevoz podigne u zrak, odnosno da se odvija preko visećeg tramvaja nad rijekom Miljackom što je mnogo jeftinije nego po zemlji ili ispod zemlje.

Kada bi se u Sarajevu odlučili za takav način gradskog prevoza, dobili bi ne samo jedno jeftino rješenje, čisto s ekološkog gledišta, brži saobraćaj, siguran saobraćaj bez svakodnevnih zastoja, poginulih i povrijeđenih lica, već i jednu svjetsku atrakciju, brzu izgradnju, domaći čelik i nove uposlenike, a tok Miljacke ostaje nepromijenjen.

Viseći tramvaj, po imenu Schwebebahn, u gradu Wupoetalu (SR Njemačka) u upotrebi je od 1897. godine.
Podrzavam i mislim da je ovo odlicna ideja Udruženja "Narodu pravda i posao" i nadam se da ce ovu ideju odmah prihvatiti i gradonacelnica/k grada Sarajeva.

Osim toga ovaj projekat se odlicno uklapa i u projekat Ekologije, sto cistijeg grada i zastite covjekove sredine!

Smatram isto tako da bi se ujedno i rijeka Miljacka mogla napraviti atraktivnom i iskoristiti za razne djelatnosti kao npr:
Ja bih volio kada bi grad Sarajevo narucio ili dobio kao donaciju od raznih drzava 100-tinjak starih brodova koji bi se mogli postaviti cijelom duzinom rijeke Miljacke od Bas Carsije do recimo Cengic Vile. Na tim brodovima bi se mogli otvoriti Hoteli, Diskoteke, Restorani, Kafici, razno-razni butici kao i odrzavanje raznih drustvenih manifestacija.

Danas je rijeka Miljacka ovakva kakva je sada ruglo i prljavstina grada Sarajeva pa onda ako je tako zasto je ne napraviti atraktivnom za sve gradjane i cijeli grad :bih:

jesi li ti normalan

p.s.
a što se tiče visećeg tramavaj to je nemoguće napraviti
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#6 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Skyfox »

ne znam kako ce izgledati ali cini mi se da ce izgledati malo nakaradno...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#7 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Skyfox »

a sta dalje poslje Otoke....
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#8 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by tranquil »

Skyfox wrote:a sta dalje poslje Otoke....
U ZDRAVOM TIJELU ZDRAV DUH, POSLIJE TRAMVAJA - PLIVANJE!!!
User avatar
Vision 2020
Posts: 101
Joined: 20/03/2008 17:34

#9 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Vision 2020 »

Bilo je price o ovome i prije 2-3 godine. I to iz gradske vlasti a ne nekih organizacija. Ostaje da se vidi rasplet situacije. Ja sam za da se uvede metro i umjesto tramvaja da ulicu zmaja od bosne prosirimo na 4 trake.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#10 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by d2 »

Došo Amerikanac u Sarajevo i sjedne u taksi da malo pogleda grad.

Vozi se tako pokraj zgrada Mome i Uzeira pa pita taksistu:

- Šta vam je ovo?

- Ma jarane to su poslovne zgrade najveće u gradu

- Ehhh kod nas u Americi takve zgrade naprave za sedam dana.- veli mu Amer

Voze se dalje, prolaze kraj Zetre kad opet pita Amer:

- Šta je ovo ovdje?

- Ma to je poznata sportska dvorana , tu su otvorene olimpijske igre ,dolazila raja iz cijelog svijeta, konta taxista sad ga je malo oduševio.

- Kod nas u Americi takvu dvoranu naprave za manje od sedam dana ...

Taksista već poludio al trpi...

Prolaze oni kraj Katedrale, kad pita Amer:

- A šta je ova lijepa građevina?

- Nemam pojma jarane . Jutros je nije bilo ..
User avatar
Hodidjed
Posts: 616
Joined: 27/03/2008 15:48

#11 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Hodidjed »

Taj viseci tramvaj je prava glupost jer se nema gdje adekvatno postaviti, a od Miljacke napraviti plovnu rijeku bi bilo vrlo tesko a i njome bi mogli ploviti samo mali camci (nesto kao gondole)...........
Hendrix
Posts: 4101
Joined: 27/02/2004 00:00

#12 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Hendrix »

A navrh mi je glave ovih nevladinih , neprofitabilnih i krajnje NEpotrebnih udruženja koja samo laprdaju okolo prelijepe projekte za koje znaju unaprijed da nemaju šanse da se ostvare.
Kad već sanjamo i laprdamo o stvarima , evo da i ja predložim recimo autobuse na vodik ili nešto slično , riješili bi ekološke probleme , pa onda idemo na Maglev vozove , ko šiša šine više , pa hajmo malo sanjati o recimo hmmm.... :zzzz:

Hajmo prvo uvesti vlast kako treba , lako ćemo za projekte. Lakše je laprdati ipak.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#13 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by ♥ Julianna ♥ »

Sarajevo je spremno za ovaj poduhvat vjerujem :roll: Mi smo uvijek korak ispred.

Oni zaštitari bi se onda lako riješili belaja, samo bi raju pobacali u Miljacku. A inspirativni likovi koji su tramvaj zamijenili toaletom, bi doslovce pi...i niz vjetar...
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#14 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Umjetnik a »

Hendrix wrote:A navrh mi je glave ovih nevladinih , neprofitabilnih i krajnje NEpotrebnih udruženja koja samo laprdaju okolo prelijepe projekte za koje znaju unaprijed da nemaju šanse da se ostvare.
Kad već sanjamo i laprdamo o stvarima , evo da i ja predložim recimo autobuse na vodik ili nešto slično , riješili bi ekološke probleme , pa onda idemo na Maglev vozove , ko šiša šine više , pa hajmo malo sanjati o recimo hmmm.... :zzzz:

Hajmo prvo uvesti vlast kako treba , lako ćemo za projekte. Lakše je laprdati ipak.

svaka čast :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
Ekspanzi
Posts: 516
Joined: 05/09/2008 08:54
Location: Mars

#15 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Ekspanzi »

jes.. viseci tramvaj.. a tamo mostarsku petlju radili 100 godina jbt.. sad kad bi pokrenuli gradnju, zavrsili bi je do kraja stoljeca, valja uz sve oprat koji milionchic.. :skoljka:
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#16 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by campa_xxx »

Evo jedna na brzinu.... :D

Image
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#17 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by d2 »

kad ga prije napravise :D
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#18 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by dnaxy »

d2 wrote:kad ga prije napravise :D
sinoc nije bilo :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#19 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by d2 »

lol
User avatar
ibrahim_tanovic
Posts: 262
Joined: 18/03/2008 11:50
Location: Sarajevo

#20 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by ibrahim_tanovic »

nevjerovatno!

a ja baš juče hodo obalom i nisam ga vidio. moram danas obavezno ići da se provozam, upravo sam dobio mjesečnu od firme!
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#21 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by lamija_SA »

Viseći tramvaj nad Miljackom..........oni se ovo *ajebavaju iz dosade!
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#23 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by zgembo_sa »

:lol: :lol: :lol:
Ova tema je otprilike u rangu s onom o kupovini ratnih aviona :D
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#24 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by Umjetnik a »

zgembo_sa wrote::lol: :lol: :lol:
Ova tema je otprilike u rangu s onom o kupovini ratnih aviona :D

što jest jest :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#25 Re: Sarajevo Projekt - Viseći tramvaj nad Miljackom

Post by sheilak »

:lol: :lol: :lol:

Ja mislila tema iz Nadrealista!
Post Reply