Sarajevo shopping

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#6076 Re: Sarajevo shoping

Post by dobar osjecaj »

BadSanta wrote:Žene odajte mi gdje se snabdjevate....
Ja ne kupujem puno i cesto odjecu. U Sarajevu kupim poneku stvarcicu kad potrefim da mi se nesto bas svidja skoro iskljucivo u jeftinijim trgovinama poput Waikikija ili one trgovine gdje je nekad bio Samshop gdje sad prodaju Esprit robu s greskom. Kupila bih i na pijaci da imam priliku da odem na pijacu jer je dosta odjece u trgovinama na slicnom nivou po skupljim cijenama. Sintetika svuda vlada a sintetiku ne kupujem. Sportske stvari kupujem gdje ubodem da mi se nesto svidi, treba ili da je snizeno. Lijepu odjecu za svaki dan i poslovnu odjecu i obucu koja mi se stvarno svidja kupujem u redovnoj prodaji i na snizenjima izvan BiH (spojim priliku i uzivam u vecem izboru).
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#6077 Re: Sarajevo shoping

Post by [Emma] »

Ista stvar me zanima, odjeća u P&B, Bershki i Strad. je katastrofa, ono je sramota da prodaju hlače po 50-60 KM, a za mjesec dana mi se podere nešto na njima, i tako svakih 2-3 mjeseca ja se uhvatim da kupujem nove. Istva stvar i sa majicama po kojima se pohvataju one mucice ili nastanu rupice. Košulje 90% providne nit mogu na faks nit na posao u njima bez potkošulje. Jedino što jakne valjaju i kardigani. Skontala sam da je na otoci 10x kvalitetnija odjeća nego po ovim kvazi fensi radnjama, šteta samo što nije uvijek baš moderna. Nedavno u waikikiju kupila od viskoze bluzu bila 30-40 KM nije malo pršlo dignem ruku, kad ono podera se majica cijelom dužinom pazuha. Da nije tragično ... :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#6078 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 23/09/2015 19:46, edited 1 time in total.
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#6079 Re: Sarajevo shoping

Post by galamdzinica »

BadSanta wrote:
Žene odajte mi gdje se snabdjevate....
Materijali materijali materijali. Oni su najbitniji. Sintetika, viskoza, modal... Ništa, to može samo za sportske stvari. Radije kupiti i malo skuplje, ali da je od prirodnih materijala kojih je nažalost sve manje. Ja uspijem naći dosta u Massimu, H&M-u, Zari, Lindexu, ali isključivo kupujem samo od pamuka, vune, svile. Massimo bude odličnih sniženja, nažalost kod nas se sve razgrabi već sa prvim valom. Ja sam u inostranstvu znala kupiti svilenu košulju za 40 KM ili farmerke za 30 KM. Stvar je ukusa ko voli njihove krojeve, meni su savršeni. Lindex mi je skroz fin, H&M ima premium liniju od kože i svile i lijepi su i krojevi. Mango mi se pokazao dobrim kad kupim u prodavnici, online vratim minimalno 2/3 narudžbe. Vis a Vis ni ja nikad nisam prežalila. Ušla sam u Kookai radnju u Španiji jednom i dah mi je zastao, što od lijepih stvari što od cijena :run: eh ono je bila radnja sa prirodnim materijalima, a prihvatljivim cijenama. Šta da se radi, idemo dalje :)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#6080 Re: Sarajevo shoping

Post by dobar osjecaj »

galamdzinica wrote:Materijali materijali materijali. Oni su najbitniji. Sintetika, viskoza, modal... Ništa, to može samo za sportske stvari.
Izvini ne bih da pametujem ali viskoza jeste prirodni materijal, meni uglavnom ljepsi i ugodniji od vecina vrsta pamuka. Dobija se obradom celuloze. Moje najugodnije bluzice i haljine jesu upravo od viskoze. Mekane, ugodne, lijepo padaju i oblikuju se uz tijelo. Sinteticki materijali mi izazivaju osip koze i preznojavanje. Viskoza ne.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#6081 Re: Sarajevo shoping

Post by [Emma] »

Ja imam jedne bež salonke iz Tiffanya ima im nekih 7-8 godina i još fino izgledaju, ne kao nove, ali se drže. Ali su im cijene dosta visoke kao i brojevi, budući da ja stanem u XS. jednom se desilo da sam u harisu kupila majicu na bretele za 7 maraka, došla u tiffany ista majica 35 :mrgreen:
Znači lindex je kvalitetan? I oni su mi poskupi, ali bolje i to nego nve farmerke svaki mjsec da kupujem.
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#6082 Re: Sarajevo shoping

Post by galamdzinica »

dobar osjecaj wrote:
galamdzinica wrote:Materijali materijali materijali. Oni su najbitniji. Sintetika, viskoza, modal... Ništa, to može samo za sportske stvari.
Izvini ne bih da pametujem ali viskoza jeste prirodni materijal, meni uglavnom ljepsi i ugodniji od vecina vrsta pamuka. Dobija se obradom celuloze. Moje najugodnije bluzice i haljine jesu upravo od viskoze. Mekane, ugodne, lijepo padaju i oblikuju se uz tijelo. Sinteticki materijali mi izazivaju osip koze i preznojavanje. Viskoza ne.
Ako ćemo baš precizno, polusintetički je materijal :) u tom slučaju sve zavisi od ugođaja, ja je recimo ne volim jer se upravo oblikuje uz tijelo, no svačiji izbor.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6083 Re: Sarajevo shoping

Post by vjesticanametli »

ja ne kupujem nista u sarajevu.....sve outlet vani :-) ovdje je toliko skupo da mi se zamanta svaki put kad vidim cijene :-? zato samo nesto od obuce i ako bas naletim da mi se sviĐŽa al da nije žara :D
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#6084 Re: Sarajevo shoping

Post by [Emma] »

Jel online ili ideš vani često?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6085 Re: Sarajevo shoping

Post by vjesticanametli »

idem....ma i da ne idem vala bih isla 1 godisnje s ovim ciframa u sarajevu :-)
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#6086 Re: Sarajevo shoping

Post by Coconut »

BadSanta wrote:Ma ako sam dobro vidjela samo par stvari je obuhvaceno ovim nekim pogodnostima. Nekakav dugi pončo,par suknjca i nešto bezz. Bajramskih popusta nece imati. Al opet cu se zaletiti i kod njih kupiti jaknicu pa i po punoj cijeni jer stvarno ne znam gdje više kupovati.


Što me dovodi do pitanja, gdje vi drage dame kupujete? Tržni centri, neka zavučene radnjice?

Ja nisam nikad prežalila onaj Vis a Vis i sad uglavnom idem od Orsaya do Scarabega(mislim da se tako zove radnjica blizu Vječne vatre) i poneke sportske radnje Sport Life, Intersport. Obuća Šimecki.

Probah Stradivarious, Bersha, Pull&Bear. Ok krojevi su mladalacki al brate dragi vecinom nekvalitetno. A nije ni jeftinoća.
Onu Terra Novu necu ni spominjati. Mislim istina, covjek i u smecu može naci nešto dobro ako se zarovi,a ono stvarno jeste smece.

Uđoh i u onaj Massimo Dutti. Kad su im stvari na sniženju jedva ih mogu priuštiti, al oke. Izgleda kvalitetno, al krojevi srednja žalost.
Lindex i Tiffany- Ovaj prvi inekako, u drugom se može naci par H&M stvarčica ako te prodavacice ne udave.

Šta još postoji? Ciglane, Otoka, pijaca na Ilidži, Haris Export, Zara-Žara. Od ovih tu dala bih šansu Harisu, a na pijaci kupovala gace i potkošulje.

Nisam bogata, niti snob, al radije bih štedila pola godine i kupila nešto kvalitetno, al pobogu gdje je taj kvalitet ovdje kod nas??

Žene odajte mi gdje se snabdjevate....

Imas Marellu, Luisa Spagnoli, Max Maru u City Fashionu-u, itd.

Sto se tice Zare, Manga, Pull and Bear-a i sl. tu ko trazi kvalitet je zalutao, to je odjeca koja traje jednu sezonu.
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#6087 Re: Sarajevo shoping

Post by GoodTaste »

Fauja Singh wrote:Gdje ima dobrih muskih farmerica kupiti, ja ne mogu sebi nista naci da mi se svidja a da nisu Leviske :sad: a zao mi fakat dati 150+ KM za pantole.
Pogledaj ovde, inace super stranica, svega ima ... Jos da je para :D

http://ba.kaymu.com/muske-farmerke/

http://ba.kaymu.com/muske-hlace/


:sax:
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#6088 Re: Sarajevo shoping

Post by [Emma] »

Btw znate li gdje ima farmerica ravnog kroja, imam krive noge pa mi ih skinny jeans samo još naglase. I da su do 50. I da nije kvalitet ko u bershki. Ok prestajem sa zahtjevima :mrgreen:
emilia
Posts: 27
Joined: 25/06/2015 22:17

#6089 Re: Sarajevo shoping

Post by emilia »

gdje da kupim muski novcanik za oko 30 KM? hvala :-D
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#6090 Re: Sarajevo shoping

Post by BadSanta »

[Emma] wrote:Ja imam jedne bež salonke iz Tiffanya ima im nekih 7-8 godina i još fino izgledaju, ne kao nove, ali se drže. Ali su im cijene dosta visoke kao i brojevi, budući da ja stanem u XS. jednom se desilo da sam u harisu kupila majicu na bretele za 7 maraka, došla u tiffany ista majica 35 :mrgreen:
Znači lindex je kvalitetan? I oni su mi poskupi, ali bolje i to nego nve farmerke svaki mjsec da kupujem.
Pa ustvari Tiffany drži Lindex, tako da je to slično govno al drugo pakovanje. Al rekla bih ipak zeru kvalitetniji Lindex al ni blizu onim cijenama.

Drago mi je što ste se raspisale. :)
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#6091 Re: Sarajevo shoping

Post by BadSanta »

Coconut wrote:


Imas Marellu, Luisa Spagnoli, Max Maru u City Fashionu-u, itd.

Sto se tice Zare, Manga, Pull and Bear-a i sl. tu ko trazi kvalitet je zalutao, to je odjeca koja traje jednu sezonu.
Nikad cula za ovog Špagetolija, al hvala, baš cu provjeriti.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#6092 Re: Sarajevo shoping

Post by Coconut »

BadSanta wrote:
Coconut wrote:


Imas Marellu, Luisa Spagnoli, Max Maru u City Fashionu-u, itd.

Sto se tice Zare, Manga, Pull and Bear-a i sl. tu ko trazi kvalitet je zalutao, to je odjeca koja traje jednu sezonu.
Nikad cula za ovog Špagetolija, al hvala, baš cu provjeriti.
Papreno je skupo, al' kad vec hoces kvalitet.

http://www.bbicentar.ba/bh/radnja/69/lu ... gnoli.html
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#6093 Re: Sarajevo shoping

Post by galamdzinica »

BadSanta wrote:
[Emma] wrote:Ja imam jedne bež salonke iz Tiffanya ima im nekih 7-8 godina i još fino izgledaju, ne kao nove, ali se drže. Ali su im cijene dosta visoke kao i brojevi, budući da ja stanem u XS. jednom se desilo da sam u harisu kupila majicu na bretele za 7 maraka, došla u tiffany ista majica 35 :mrgreen:
Znači lindex je kvalitetan? I oni su mi poskupi, ali bolje i to nego nve farmerke svaki mjsec da kupujem.
Pa ustvari Tiffany drži Lindex, tako da je to slično govno al drugo pakovanje. Al rekla bih ipak zeru kvalitetniji Lindex al ni blizu onim cijenama.

Drago mi je što ste se raspisale. :)
Tiffany drzi robu iz H&M-a i to stvarno jeste roba od proslih sezona. Lindex nije. Meni imaju divnu kolekciju, zaboravih joj ime, ali boje su uvijek tamno plava, bijela, pink, narandzasta, puno prugica i od lijepog pamuka :) ja sam nedavno u lindexu uhvatila snizenje, 50% na sve snizene stvari, moglo se probrati.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#6094 Re: Sarajevo shoping

Post by CherryLips »

Meni u Lindexu sve stvari nekako slampavo djeluju...
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#6095 Re: Sarajevo shoping

Post by Partizzanka »

lindex - Holly&Whyte se zove njihova lijepa kolekcija :) i ja je volim

mene su sokirale cijene kod vas :run:
iste su kao ovdje a razlika u platama je ogroma
ja se pitam ko to kupuje i gdje kupujete garderobu


u bbi ima nekoliko radnjica u kojima je roba kao sa pijace 97` a cijena majice je 70km :run:
massimo dutti udjem i neki sal onako sasvim fin ali nista sad spektakularno 197KM! stotinudevedesetsedam pa zamantalo mi se! :run:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#6096 Re: Sarajevo shoping

Post by JanuaryJones »

Lucky Strike wrote:Raja, jel zna neko gdje se mogu uzeti kvalitetne, a ne toliko skupe cipele? A gdje mogu naci kvalitetne, poslovne kosulje?

LP
Koja je gornja granica za ne mnogo skupe cipele?
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#6097 Re: Sarajevo shoping

Post by Ana Maria »

Lucky Strike wrote:Raja, jel zna neko gdje se mogu uzeti kvalitetne, a ne toliko skupe cipele? A gdje mogu naci kvalitetne, poslovne kosulje?

LP
DEICHMANN ☺ Ima li gdje eko-koza jaknica, uski model, da su do 100KM
cvrcak i mrav
Posts: 154
Joined: 06/04/2012 20:19

#6098 Re: Sarajevo shoping

Post by cvrcak i mrav »

Ana Maria wrote:
Lucky Strike wrote:Raja, jel zna neko gdje se mogu uzeti kvalitetne, a ne toliko skupe cipele? A gdje mogu naci kvalitetne, poslovne kosulje?

LP
DEICHMANN ☺ Ima li gdje eko-koza jaknica, uski model, da su do 100KM
Waikiki, Orsay
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#6099 Re: Sarajevo shoping

Post by BAN___KAI »

Hey ljudovi, imam možda malo ofirno pitanje.

Upravo sam vidio jedan pravo cool elegantni tamno plavi sako sa zakrpom na laktu, 25km polovan a nov, eh sad imam dilemu da li ga uopšte kupiti i nositi, želim ga nositi u svakodnevnim prilikama uz farmerke, imam posao ali ne toliko dobar da bih nosio sako za to, obicni sam radnik, neki su mi rekli da sakoe nose samo ljudi na vecim pozicijama, tj menadjeri itd. Uglavnom radim u hotelu i svako od nas ima obicnu uniformu, tako da sako necu nositi na mom radnom mjestu, samo od, do posla.

Da li je ok nositi sako bilo kada, ne vezano od ranka posla ?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#6100 Re: Sarajevo shoping

Post by JanuaryJones »

BAN___KAI wrote:Hey ljudovi, imam možda malo ofirno pitanje.

Upravo sam vidio jedan pravo cool elegantni tamno plavi sako sa zakrpom na laktu, 25km polovan a nov, eh sad imam dilemu da li ga uopšte kupiti i nositi, želim ga nositi u svakodnevnim prilikama uz farmerke, imam posao ali ne toliko dobar da bih nosio sako za to, obicni sam radnik, neki su mi rekli da sakoe nose samo ljudi na vecim pozicijama, tj menadjeri itd. Uglavnom radim u hotelu i svako od nas ima obicnu uniformu, tako da sako necu nositi na mom radnom mjestu, samo od, do posla.

Da li je ok nositi sako bilo kada, ne vezano od ranka posla ?
Ko kaže da je sako/blejzer samo za posla i samo za menadžere? Glupost. Ako ti se svidja look ti možeš tako i nedeljom na pijacu, ako želiš. Mani se mahalskog razmišljanja.

Image
Post Reply