Sarajevo safari

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
haris0032
Posts: 1443
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#1 Sarajevo safari

Post by haris0032 »

Pogledao sam dokumentarni film Sarajevo safari, vjerujem da će se dosta prašine podignuti. Moje mišljenje, površina je tek zagrebana.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2 Re: Sarajevo safari

Post by BarbaDue »

gromoglasan muk na temi
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#3 Re: Sarajevo safari

Post by 90minut »

BarbaDue wrote: 18/09/2022 22:07 gromoglasan muk na temi
vrište raja
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4 Re: Sarajevo safari

Post by BarbaDue »

Meni je ovo fenomen
User avatar
SmokingMan
Posts: 18705
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#5 Re: Sarajevo safari

Post by SmokingMan »

Gdje se ima pogledati?
User avatar
Rothmans
Posts: 2866
Joined: 21/11/2019 21:32

#6 Re: Sarajevo safari

Post by Rothmans »

Podsjeca na onaj film sa Van Damom kad oni organizuju lov na ratne veterane. Posebno tuzna ona snimka dvoje omladinaca u bari krvi, katastrofa. Reko bi covjek da nijedan sarajlija vise nece pruzit ruku srbinu , a onda 25 godina kasnije ona kobila na sred bascarsije grli stanivukovica ko da joj je najrodjeniji. I haj budi pametan...

P.s. ko nije gledao moze vratit snimak na al jazeeri
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#7 Re: Sarajevo safari

Post by dječak sa šibicama »

Dakle, slovenac je radio za DB ili UDBU, pasionirani kockar, pustolov, placenik, jos zatamnjen, ne znam zasto bi ja njemu vjerovao.

Nije da ne vjerujem ili mislim kako je nemoguce da je postojao "safari", ali zasto niko nikada o tome nije rijec rekao, prije zatamnjenog udbasa. Valjda bi neko nekada nesto spomenuo, nije Grbavica New York pa da niko nije vidio strance koji pucaju po civilima, da ih nije sreo, da nije cuo nesto o tome. Prilicno navucena prica, posebno jer rekoh, ovaj lik mi je neuvjerljiv.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#8 Re: Sarajevo safari

Post by trasport »

dječak sa šibicama wrote: 01/11/2022 16:06 Dakle, slovenac je radio za DB ili UDBU, pasionirani kockar, pustolov, placenik, jos zatamnjen, ne znam zasto bi ja njemu vjerovao.

Nije da ne vjerujem ili mislim kako je nemoguce da je postojao "safari", ali zasto niko nikada o tome nije rijec rekao, prije zatamnjenog udbasa. Valjda bi neko nekada nesto spomenuo, nije Grbavica New York pa da niko nije vidio strance koji pucaju po civilima, da ih nije sreo, da nije cuo nesto o tome. Prilicno navucena prica, posebno jer rekoh, ovaj lik mi je neuvjerljiv.
Treba biti oprezan oko ovih stvari, i ne davati dušmanima materijala da sutra kažu da lažemo i izmišljamo. Dokumentovati ono provjereno. Zar pucanje Limonova pred Karadžićem i kamerama nije safari na građane Sarajeva. Zar Šešelj i ostali vikend četnici nisu safari itd. Strašno je kako u Sarajevu dosta ljudi to zaboravlja, relativizira, a sutra bi sve isto ponovili da mogu. Bio na Jahorini i znali su ko smo i šta smo. Iz očiju izbija mržnja. Od konobara i recepcionerki običnih, dvadesetogodišnjaka...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#9 Re: Sarajevo safari

Post by dječak sa šibicama »

Slovenac je krucijalni svjedok, ako laze on ne lazemo "mi".

Prica ne drzi vodu, on je kaze isao sa novinarskom akreditacijom, sta ce novinar u drustvu snajperista i stranaca koji incognito dolaze ubijati. Novinar kojem je posao da pise o onome sto je vidio.
Dalje, kaze mora biti zatamnjen jer su mu Srbi rekli da ako progovori najebace, pa oni sad znaju da je progovorio ako je to sve istina, nema 12 slovenaca koji su se motali oko stranaca koji dolaze na safari, nego jedan jedini. Pri tome je dao dovoljno informacija o sebi da bi oni znali ko je on, i da je bilo 12 slovenaca u tom "biznisu".

Zatim zarobljenik iz Paracina, prvo sto bi stranci putovali autobusom iz Beograda do Sarajeva, valjda bi isli svojim mocnim terencima jer to su navodno jako bogati ljudi. Zatim zasto vjerovati zarobljeniku, zarobljenik ce reci sve sto trazis od njega u strahu za svoj zivot. A i da je vidio "neke strance" u autobusu, to mogu biti i oni Rusi, Grci, Moldavci sto su ratovali za srpsku vojsku.

Jednostavno prica je puna rupa.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#10 Re: Sarajevo safari

Post by ranger »

dječak sa šibicama wrote: 01/11/2022 16:28 Slovenac je krucijalni svjedok, ako laze on ne lazemo "mi".

Prica ne drzi vodu, on je kaze isao sa novinarskom akreditacijom, sta ce novinar u drustvu snajperista i stranaca koji incognito dolaze ubijati. Novinar kojem je posao da pise o onome sto je vidio.
Dalje, kaze mora biti zatamnjen jer su mu Srbi rekli da ako progovori najebace, pa oni sad znaju da je progovorio ako je to sve istina, nema 12 slovenaca koji su se motali oko stranaca koji dolaze na safari, nego jedan jedini. Pri tome je dao dovoljno informacija o sebi da bi oni znali ko je on, i da je bilo 12 slovenaca u tom "biznisu".

Zatim zarobljenik iz Paracina, prvo sto bi stranci putovali autobusom iz Beograda do Sarajeva, valjda bi isli svojim mocnim terencima jer to su navodno jako bogati ljudi. Zatim zasto vjerovati zarobljeniku, zarobljenik ce reci sve sto trazis od njega u strahu za svoj zivot. A i da je vidio "neke strance" u autobusu, to mogu biti i oni Rusi, Grci, Moldavci sto su ratovali za srpsku vojsku.

Jednostavno prica je puna rupa.
malo imaju oruzje malo nemaju, nose opreme bruku, a koji ce im kurac kad ide pucat - nece bokericom gadjat ljude po marindvoru...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#11 Re: Sarajevo safari

Post by dječak sa šibicama »

Nije nemoguce da je takav vid "sporta" postojao, postoje bolesni ljudi koji bi to platili, sarajevski squid game. Sve veoma moguce.

Samo je ova prica puna rupa, ko da ne bi neki srpski vojnici do danas ispricali sve sto znaju, kod nas niko tajnu drzati ne zna a i zasto bi drzali kao tajnu, to bi prvi Karadzic na sudjenju potegao kao alibi "nismo mi snajperisali, vec amerikanci, talijani, francuzi koji su to placali kao zabavu".

Ja po defoltu ne vjerujem ovakvim ljudima, bio DBovac, radio za "sluzbu", kockar koji je hiljade dojc marki prokockao od honorara u Sarajevu, sad malo na nasoj sad malo na srpskoj strani, on kao hoda ide gdje hoce srpski vojnici mu takve tajne odaju jos ga vode na polozaj odakle ovi stranci kao pucaju, a on dosao sa novinarskom akreditacijom.
Nidze veze, slovenac mi je u rangu Jugoslava Petrusica i njegovih bajki i basni.
User avatar
arman1
Posts: 5343
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#12 Re: Sarajevo safari

Post by arman1 »

Za ovaj vid sportskih aktivnosti sam čuo u ratu, navodno je jedan od sportista pao u naše ruke i za života ispričao.
Po navodu onih koji su tado tome pričali bilo je rusa, amera, francuza i braće arapa.
Nisam gledao film i neću, imam problema s pritiskom. Vjerujem da ima bar 90% istine u prići, a šta je na filmu nemam želuca da gledam.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#13 Re: Sarajevo safari

Post by ranger »

arman1 wrote: 03/11/2022 14:13 Za ovaj vid sportskih aktivnosti sam čuo u ratu, navodno je jedan od sportista pao u naše ruke i za života ispričao.
Po navodu onih koji su tado tome pričali bilo je rusa, amera, francuza i braće arapa.
Nisam gledao film i neću, imam problema s pritiskom. Vjerujem da ima bar 90% istine u prići, a šta je na filmu nemam želuca da gledam.
ja pogledah i bas se (po 1000ti put) sjebah ne toliko zbog glavne teme vec zbog slika i prica zrtava i roditelja ubijene djece...
nekako ko da je bio cilj sto vise krvi i patnje prikazat (ko da ne znamo koliko je bilo) nego dati neke konkretne dokaze. sve stalo u rekla kazala.
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#14 Re: Sarajevo safari

Post by Optimus09 »

Pa pricao je u Hagu neki Amer o tome.
Nije to bas od jucer.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#15 Re: Sarajevo safari

Post by dječak sa šibicama »

ranger wrote: 03/11/2022 14:24 nekako ko da je bio cilj sto vise krvi i patnje prikazat (ko da ne znamo koliko je bilo) nego dati neke konkretne dokaze. sve stalo u rekla kazala.
Da, i to, uz red rekla kazala ubace ove teske price o roditeljima ubijene djece i mladicu u kolicima, to mi je vec rang lesinarenja eto da autor filma malo podeblja emocije kod gledalaca.

Mogao je i bez slovenca, jos jedan mucan dokumentarac o civilima kao zrtvama bezumnog rata. Ako mu je do dojma negdje tamo gdje planira prezentovati svoj film. Nije da nismo navikli da nasu muku razvlace svi.
Rob_Atl
Posts: 5332
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#16 Re: Sarajevo safari

Post by Rob_Atl »

imate na pirate bay za skinuti.
Post Reply