Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#101 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by uvjek dobar gost »

elSaik wrote:Možete vi da brojite, računate, nabrajate...

Ali, ako mene poznanica prekine u nabrajanju raje s kojom sam bio na pivi riječima "oj, ti se samo sa Vlasima družiš";
ako njena jaranica odjebe lika samo zato što se zove Željko;
ako se digne frka jer se u LZN spomene dženaza krmetu;
ako se na ulice izađe sa turskim zastavama poslije utakmice Turska - Hrvatska;
ako imaš osjećaj da ćete neko zaskočiti ako negdje sjedneš nešto pojesti i popiti, jer Ramazan je;
ako divljaci napadnu učesnike Queer festivala, proganjaju ih po gradu i prijete oružjem...

onda to za mene niti je multietničan (manje bitno) niti otvoren (mnogo bitnije) grad.
Da realnost nas demantuje u lijepim željama i .... problem je u stvari što neki sude o gradu u kojem žive prema uskom krugu ljudi sa kijim se druže il se paze.... Obrazovanje je ključ, ali ne ono po direktivi Arzije M, Melihe Alić i njima sličnih koji provode šta provode...
Ja kao pripadnik ostalih recimo imam sa vremena na vrijeme neprijatnosti ali ništa zabrinjavajuće nit toliko alarmantno, već jednostavno neki ljudi na nekim lokacijama ne mogu da shvate neke stvari te generaliziraju jer tako im je lakše... Mada opet grad je u raljama provincijalizma i to institucionalnog.... i to je najveći problem i pitanje je kad će gradu i građanima doći do probave ? !
adnan06
Posts: 88
Joined: 03/03/2006 10:40

#102 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by adnan06 »

elSaik wrote:
bermiin wrote:
elSaik wrote:Možete vi da brojite, računate, nabrajate...

Ali, ako mene poznanica prekine u nabrajanju raje s kojom sam bio na pivi riječima "oj, ti se samo sa Vlasima družiš";
ako njena jaranica odjebe lika samo zato što se zove Željko;
ako se digne frka jer se u LZN spomene dženaza krmetu;
ako se na ulice izađe sa turskim zastavama poslije utakmice Turska - Hrvatska;
ako imaš osjećaj da ćete neko zaskočiti ako negdje sjedneš nešto pojesti i popiti, jer Ramazan je;
ako divljaci napadnu učesnike Queer festivala, proganjaju ih po gradu i prijete oružjem...

onda to za mene niti je multietničan (manje bitno) niti otvoren (mnogo bitnije) grad.
ovo za Ramazan lazes
Eto vidiš...
Bermiine, ovo za Ramazan jeste filing, ali on postoji. Evo, sve da covjek za to laze, sta cemo s ostalim sto je nabrojao? Sto rekao jaran, trotoare boje u zeleno, table boje u zeleno, bandere boje u zeleno, pa i sjedalice na Kosevu, boje u bordo boju kluba koji na njemu igra - zelenu. Nije to slucajno, sto rekli nadrealisti. Ono, jebo boje, bolje da je zelena nego siva (u krajnjoj liniji, mozemo se na Irsku poceti furati :) ). Dobro covjek napisa, mozemo oduzimati, sabirati, mnoziti - kad se svede na ovu obicnu ljudsku razinu i druzenje mladih 95% onog sto je ovdje elSaik popisao stoji. Zalosno, ali istinito. Bez svojih Srba i Hrvata, a i svih ostalih Sarajevo ce postati najobicnija kasaba, ako to nije vec i sad.
User avatar
karanana
Posts: 47245
Joined: 26/02/2004 00:00

#103 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by karanana »

za ramazan - nije istina
za krme - producenti mozda i jesu pretjerali. izetu kao okorjelom komunjari dzenaza ne bi na um pala ni da sahranjuju insana a pala mu je na um kada je u pitanju krme.

ostalo se desava.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#104 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by mekaba »

-LIBERO- wrote:
mekaba wrote:
dijaliza wrote:Dogradonačelnik Živanović: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad! .


Zamjenik sarajevskog gradonačelnika Miroslav Živanović ocijenio je da je Sarajevo daleko od toga da bude primjer multietničkog i otvorenog grada, te istaknuo kako nije zaživo koncept održivog povratka ni Srba, ni Hrvata, prenijela je Srna. "Kada se promatra srpska i hrvatska zajednica u Sarajevu, očigledno je da rezultati procesa povratka nisu dobri i daleko smo od toga. Imovina je, kao i u cijeloj BiH, vraćena, ali ljudi se nisu vratili, jer koncept održivog povratka nije zaživio ni kada je riječ o Srbima ni o Hrvatima, a u određenoj mjeri i Bošnjacima", rekao je Živanović Glasu Srpske.

Istaknuo je kako nema preciznih podataka već se samo pretpostavlja da u Sarajevu danas živi oko 20.000 Srba, a neki čak tvrde i 40.000, te istaknuo da se pri zapošljavanju ne poštuju rezultati popisa iz 1991. godine.

- Još su aktualni napadi na vjerske objekte. Mora se razgraničiti ono što je poruka nekoj zajednici i oni napadi koji su kriminalni čin radi imovinske koristi. Skrnavljenje nadgrobnih spomenika je poruka upućena određenoj zajednici, a napad na crkvu ne mora biti tako shvaćen, naveo je Živanović.

Dodao je kako postoje škole koje dosta poštuju zakonsku obvezu i jednako tretiraju oba pisma, ali da je više onih koje to zanemaruju. Živanović je zaključio kako je Sarajevo, nažalost, daleko od grada u kojem će se ostvariti poštovanje, zaštita i promocija ljudskih prava.

Sta je sa podrinjem,istocnom hercegovinom ili bolje reci sijelom fasistickom RS.99% Srba Hallloooo.Sve ste popalili i srusili sto nije vase pa sad pametujes.Sta ste radili u ratu radili zasluzili ste da vas u BiH nema.
A ti bi se protiv tudzeg fasizma ,fasizmom branio i borio?????

Protiv fasizma se samo i iskljucivo moze ANTIFASIZMOM boriti,a to sto tebi i istomisljenicima to nije jasno to je cisto tvoj problem.

I na kraju ovo uvecano,ko su to oni sto su srusili i sve popalili,i po kojoj osnovi njih povezujes sa dogradodacelnikom Sarajeva??

Po imenu????

Fasizam je cudo.

NO PASSARAN!!!!

Nek dogradoncelnik ode malo do Foce,Visegrada,Trebinja,Bratunca....... pa se raspita malo o polozaju ne srba kojih mozemo reci i nema u gotovo svim mjestima RS.Klin se klinom izbija a za to je najbolji primjer NATO i udari po Srbiji.Kako bi se ti borio??????.Za multi -kulti ali samo na onih 23% gdje su kamom stjerali Bosnjake.Za multikulturu do poslijednjeg Bosnjaka.Dosta smo popustali pred svakojakim zlocincima koje ti evo branis.I dogradonacelnik je zlocinac cim daje ovakve izjave.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#105 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by HAVANA »

Uuuuu,jesi ti zajeban. :-)
adnan06
Posts: 88
Joined: 03/03/2006 10:40

#106 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by adnan06 »

uvjek dobar gost wrote:
elSaik wrote:Možete vi da brojite, računate, nabrajate...

Ali, ako mene poznanica prekine u nabrajanju raje s kojom sam bio na pivi riječima "oj, ti se samo sa Vlasima družiš";
ako njena jaranica odjebe lika samo zato što se zove Željko;
ako se digne frka jer se u LZN spomene dženaza krmetu;
ako se na ulice izađe sa turskim zastavama poslije utakmice Turska - Hrvatska;
ako imaš osjećaj da ćete neko zaskočiti ako negdje sjedneš nešto pojesti i popiti, jer Ramazan je;
ako divljaci napadnu učesnike Queer festivala, proganjaju ih po gradu i prijete oružjem...

onda to za mene niti je multietničan (manje bitno) niti otvoren (mnogo bitnije) grad.
Da realnost nas demantuje u lijepim željama i .... problem je u stvari što neki sude o gradu u kojem žive prema uskom krugu ljudi sa kijim se druže il se paze.... Obrazovanje je ključ, ali ne ono po direktivi Arzije M, Melihe Alić i njima sličnih koji provode šta provode...
Ja kao pripadnik ostalih recimo imam sa vremena na vrijeme neprijatnosti ali ništa zabrinjavajuće nit toliko alarmantno, već jednostavno neki ljudi na nekim lokacijama ne mogu da shvate neke stvari te generaliziraju jer tako im je lakše... Mada opet grad je u raljama provincijalizma i to institucionalnog.... i to je najveći problem i pitanje je kad će gradu i građanima doći do probave ? !
Tacno, ti imas svoje ljude, ja imam svoje, ali sta cemo s elSaikovim "jaranima" koji dolaze? Bas ce oni preko noci postati multieticni i otvoreni.

Za karananu: Jesi li slucajno vidio kako je prikazan bog u South Park-u? Evo ovako:

Image

I sta sad, treba popaliti sve televizore u Americi na kojim je izasla ovakva njegova "slika"!??!?!

U mdernoj umjetnosti, znas li koliko puta su Isus i Marija prikazani kao debili? Milijardu. Pa nikom nista!
A ne, kod nas bi se odmah svi nadigli spaliti Sivi dom zbog debilane. Smijesno!
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#107 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by Vragolan »

@mekaba
hadj ti efendija preseli u maocu gornju
i mani se shejtanska posla tj., pisanja po forumu nije to za tebe, haram ti je to
ili jos bolje da se odes boriti za bosnjake i njihova prava u visegrad, focu ili vlasenicu
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#108 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by chuchumbamayumbe »

Evo da se prijavim i ja, i ujedno da tuspasim moju zenu i dvoje djece.
Imam jos nekoliko poznanika, niko nije Bosnjak.
Sve zlocinac do zlocinca, pogotovu ovi klinci od dvije-tri godine.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#109 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by Vragolan »

chuchumbamayumbe wrote:Evo da se prijavim i ja, i ujedno da tuspasim moju zenu i dvoje djece.
Imam jos nekoliko poznanika, niko nije Bosnjak.
Sve zlocinac do zlocinca, pogotovu ovi klinci od dvije-tri godine.
ti su najopasniji
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#110 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by zonbirile »

.@mekaba
Nek dogradoncelnik ode malo do Foce,Visegrada,Trebinja,Bratunca....... pa se raspita malo o polozaju ne srba kojih mozemo reci i nema u gotovo svim mjestima RS.Klin se klinom izbija a za to je najbolji primjer NATO i udari po Srbiji.Kako bi se ti borio??????.Za multi -kulti ali samo na onih 23% gdje su kamom stjerali Bosnjake.Za multikulturu do poslijednjeg Bosnjaka.Dosta smo popustali pred svakojakim zlocincima koje ti evo branis.I dogradonacelnik je zlocinac cim daje ovakve izjave.[/quote]
--------------------------------------------------------------------
tih 23% teritorija je dogovorena avlijica,koja se može prosperitetno kontrolisati,a to niti sam ja niti dogradonačelnik objavio gradu i svijetu.Samo malo više sječanja,logike,sklapanja kockica i vidječeš kako je sve to bolno i prljavo.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#111 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by ultima_palabra »

mekaba wrote:Klin se klinom izbija
Pa što ne kreneš izbijati, forumska junačino :x
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#112 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by zonbirile »

ultima_palabra wrote:
mekaba wrote:Klin se klinom izbija
Pa što ne kreneš izbijati, forumska junačino :x
----------------------------------
boji se da mu ko ne zabije..klin.
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#113 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by elSaik »

karanana wrote:za ramazan - nije istina
Kada ti neko privatno kaže da ga je/ju strah nečega onda to ne samo da je istina nego i realnost, svidjela se ona nekome ili ne i bez obzira koliko ti ili ja željeli da nije tako.
User avatar
karanana
Posts: 47245
Joined: 26/02/2004 00:00

#114 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by karanana »

elSaik wrote:
karanana wrote:za ramazan - nije istina
Kada ti neko privatno kaže da ga je/ju strah nečega onda to ne samo da je istina nego i realnost, svidjela se ona nekome ili ne i bez obzira koliko ti ili ja željeli da nije tako.
strah je individualna stvar za svakoga. ako se neko boji prohodat ulicom zvacuci nesto, to je problem te osobe. imas li primjer da je neko nekom nesto reko zbog jedenja za vrijeme ramazana?
ja ne postim i nije me strah ni jesti cevape na sred carsije ni piti vodu dok hodam ulicom. nit osjecam da me ko gleda nit mi je ko reko ikad ista vezano za to. dapache, hodas gradom, vecina raje ne posti, kafici su i dalje puni studenata, cevabdzinice ne trebam ni spominjat.
User avatar
energIs
Posts: 146
Joined: 10/07/2007 12:56

#115 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by energIs »

ovo fakat smijesno, cuj boji se jesti za Ramazan... grohotom :lol: pa puni kafici i restorani za Ramazan, bas nidje veze al fakat.... :skoljka: :run:
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#116 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by riko-ga »

elSaik wrote:
karanana wrote:za ramazan - nije istina
Kada ti neko privatno kaže da ga je/ju strah nečega onda to ne samo da je istina nego i realnost, svidjela se ona nekome ili ne i bez obzira koliko ti ili ja željeli da nije tako.

E vala ga i vi pretjeraste.Evo i ja kao i karanan nepostim(nazalost svoju) redovno.I sad kad nepostim i u gradu sam nikad ama bas nikad nisam razmisljao hocu li zapaliti cigaretu,jesti ili popiti sok,vodu(za vrijeme ramazana ne konzumiram alkohol)Nikad nisam primjetio da me neko "mrko" pogledao zato sto jedem ili pijem za vrijeme ramazana.Dakle po meni i mom iskustvu to nije tacno.

Da se razumijemo i ja ponekad ako sam u drustvu osobe koja posti necu da konzumiram hranu ,vodu ili cigarete ne zato sto me strah vec iz pristojnosti prema toj osobi.A zna se desiti da dodjem u goste kod nekoga i ide pitanje:Postis li?Ako kazem Ne stavlja se kafa i pita hoces jesti iako ta osoba posti.Dakle nemogu da vjerujem da je neko bio ugrozen u Sarajevu zato sto javno jede za vrijeme ramazana.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#117 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by ultima_palabra »

karanana wrote:
elSaik wrote:
karanana wrote:za ramazan - nije istina
Kada ti neko privatno kaže da ga je/ju strah nečega onda to ne samo da je istina nego i realnost, svidjela se ona nekome ili ne i bez obzira koliko ti ili ja željeli da nije tako.
strah je individualna stvar za svakoga. ako se neko boji prohodat ulicom zvacuci nesto, to je problem te osobe. imas li primjer da je neko nekom nesto reko zbog jedenja za vrijeme ramazana?
ja ne postim i nije me strah ni jesti cevape na sred carsije ni piti vodu dok hodam ulicom. nit osjecam da me ko gleda nit mi je ko reko ikad ista vezano za to. dapache, hodas gradom, vecina raje ne posti, kafici su i dalje puni studenata, cevabdzinice ne trebam ni spominjat.
Potpis, mada bi se i za ono ostalo što elSaik rekao trebali zabrinuti.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#118 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by zonbirile »

lična subjektivna gledišta ne mogu biti mjera i slika stanja.Zato je i zapelo na Popisu,gdje opet prave raju budalama,pa jedan hoče drugi neće,ustvari neće ni jedan,jer bi tek popis pokazao prave razmjere kataklizme/zločina učinjenog Bosni.Da ne bude zabune i ne odvde na pogrešan put,pod zločin ne mislim samo na zločin,ratni zločin,nego sveobuhvatna pomjeranja stanovništva,što je zločin prema Bosni.
Šaner
Posts: 212
Joined: 05/10/2008 12:25

#119 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by Šaner »

elSaik wrote:Možete vi da brojite, računate, nabrajate...

Ali, ako mene poznanica prekine u nabrajanju raje s kojom sam bio na pivi riječima "oj, ti se samo sa Vlasima družiš";
ako njena jaranica odjebe lika samo zato što se zove Željko;
ako se digne frka jer se u LZN spomene dženaza krmetu;
ako se na ulice izađe sa turskim zastavama poslije utakmice Turska - Hrvatska;
ako imaš osjećaj da ćete neko zaskočiti ako negdje sjedneš nešto pojesti i popiti, jer Ramazan je;
ako divljaci napadnu učesnike Queer festivala, proganjaju ih po gradu i prijete oružjem...

onda to za mene niti je multietničan (manje bitno) niti otvoren (mnogo bitnije) grad.
1. trebas poznanici reci da to nisu vlasi nego sarajlije kao i ona sama i da nacionalnost nije vazna nego covjek.
2. to imas svugdje, bjelci odjebavaju tamnoputne,njemice turke itd...takvih slucajeva imas svugdje ali imas isto toliko slucajeva koji pokazuju suprotno, da se druze ivan,darko i mirsad...
3.ja ne vidim frku nigdje,samo su "majke srebrenice" protestovali...i po mom misljenju frka ovdje nije na mjestu jer sloboda medija treba da bude prisutna u jednoj drzavi koja zeli da napreduje...
4.sta ima veze sto neki navijaju za tursku? ja sam bio za hrvatsku i tako bi i ja izasao da slavim da su pobjedili
5. sto te toliko zanima sta drugi misle o tebi? niti si ti centar svijeta niti je misljenje ostalih relevantno za tvoj zivot..vazno je da si ti sretan a sta drugi misle je manje bitno
6. eh toga imas u cijelom regionu(npr. pokusaj gay-parade u beogradu)..mada moram reci da i tu imas danas vise tolerancije nego prije 10 godina...jbg ide se polako ali sigurno ka evropi...
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#120 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by elSaik »

energIs wrote:ovo fakat smijesno, cuj boji se jesti za Ramazan... grohotom :lol: pa puni kafici i restorani za Ramazan, bas nidje veze al fakat.... :skoljka: :run:
Mene kroz Banja Luku nije strah proći. Jel' to sad znači da je to multietničan i otvoren grad? Dobar je grad, čim ne diraju? :-?

I još nešto, smijete vi svi jesti. Smijem i ja. Isto kao što smije i Alija Behmen izjaviti da Sarajevo nije multikulti grad. Ali problem nastaje kada neko pogrešnog imena to isto uradi. Kao što je uradio ovaj dogradonačelnik. Jer Aliji niko neće reći "rušili ste, ubijali ste, silovali ste", ali jednom Miroslavu hoće.

No, dobro, možda vi živite u nekom drugačijem Sarajevu nego ja. Možda se meni samo pričinjava da se ljudima oko mene mijenjaju izrazi lica čim se spomene nemuslimansko ime. Izvinjavam se onda, ako je tako, morat ću liječniku.

@Šaner - prošetaš li poslije utakmice Turska - Hrvatska, hrvatskom zastavom kroz grad bez ikakvih problema, ja ti dam šta hoćeš.
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#121 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by elSaik »

zonbirile wrote:lična subjektivna gledišta ne mogu biti mjera i slika stanja.Zato je i zapelo na Popisu,gdje opet prave raju budalama,pa jedan hoče drugi neće,ustvari neće ni jedan,jer bi tek popis pokazao prave razmjere kataklizme/zločina učinjenog Bosni.Da ne bude zabune i ne odvde na pogrešan put,pod zločin ne mislim samo na zločin,ratni zločin,nego sveobuhvatna pomjeranja stanovništva,što je zločin prema Bosni.
Kada se subjektivno ne broji, a objektivno ne postoji, onda čemu rasprave?
adnan06
Posts: 88
Joined: 03/03/2006 10:40

#122 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by adnan06 »

Šaner wrote:
elSaik wrote:Možete vi da brojite, računate, nabrajate...

Ali, ako mene poznanica prekine u nabrajanju raje s kojom sam bio na pivi riječima "oj, ti se samo sa Vlasima družiš";
ako njena jaranica odjebe lika samo zato što se zove Željko;
ako se digne frka jer se u LZN spomene dženaza krmetu;
ako se na ulice izađe sa turskim zastavama poslije utakmice Turska - Hrvatska;
ako imaš osjećaj da ćete neko zaskočiti ako negdje sjedneš nešto pojesti i popiti, jer Ramazan je;
ako divljaci napadnu učesnike Queer festivala, proganjaju ih po gradu i prijete oružjem...

onda to za mene niti je multietničan (manje bitno) niti otvoren (mnogo bitnije) grad.
1. trebas poznanici reci da to nisu vlasi nego sarajlije kao i ona sama i da nacionalnost nije vazna nego covjek.
2. to imas svugdje, bjelci odjebavaju tamnoputne,njemice turke itd...takvih slucajeva imas svugdje ali imas isto toliko slucajeva koji pokazuju suprotno, da se druze ivan,darko i mirsad...
3.ja ne vidim frku nigdje,samo su "majke srebrenice" protestovali...i po mom misljenju frka ovdje nije na mjestu jer sloboda medija treba da bude prisutna u jednoj drzavi koja zeli da napreduje...
4.sta ima veze sto neki navijaju za tursku? ja sam bio za hrvatsku i tako bi i ja izasao da slavim da su pobjedili
5. sto te toliko zanima sta drugi misle o tebi? niti si ti centar svijeta niti je misljenje ostalih relevantno za tvoj zivot..vazno je da si ti sretan a sta drugi misle je manje bitno
6. eh toga imas u cijelom regionu(npr. pokusaj gay-parade u beogradu)..mada moram reci da i tu imas danas vise tolerancije nego prije 10 godina...jbg ide se polako ali sigurno ka evropi...
I sta si ti sad uradio? Izrelativizirao covjekov problem. Procitavsi tvoj post covjek moze donijeti samo jedan jedini zakljucak kog mozemo napisati pod zavrsnu, tacku 7.:

7. Predji na islam - Allah je milostiv. :razz: :razz: :razz:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#123 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by HAVANA »

elSaik wrote:
No, dobro, možda vi živite u nekom drugačijem Sarajevu nego ja. Možda se meni samo pričinjava da se ljudima oko mene mijenjaju izrazi lica čim se spomene nemuslimansko ime. Izvinjavam se onda, ako je tako, morat ću liječniku.

Ne moraš liječniku,istina je.Vrlo česta pojava. :( :evil:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#124 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by -LIBERO- »

mekaba wrote: Nek dogradoncelnik ode malo do Foce,Visegrada,Trebinja,Bratunca....... pa se raspita malo o polozaju ne srba kojih mozemo reci i nema u gotovo svim mjestima RS.Klin se klinom izbija a za to je najbolji primjer NATO i udari po Srbiji.Kako bi se ti borio??????.Za multi -kulti ali samo na onih 23% gdje su kamom stjerali Bosnjake.Za multikulturu do poslijednjeg Bosnjaka.Dosta smo popustali pred svakojakim zlocincima koje ti evo branis.I dogradonacelnik je zlocinac cim daje ovakve izjave.

Hajde mali fasista,sa tobom ne zelim ni diskutovati,jer sa takvim kao sto si ti,koji sudi o covjeku samo zbog njegovog imena i nema diskusije.

Fasista zdra'oooo.

A ovo sto elSaik kaze za jelo,pice za vrijeme ramazanskog posta,malo je mozda i pretjerao kada je rekao da nije siguran da ga neko nece fizicki napasti,mozda ima i toga,ali ne mislim da je bas dotle doslo.
Ali da definitivno ima pogleda prezira,komentara u prolazu,i nekih sikaniranja..to definitivno IMA.

Sa drugim tackama,k'o primjerima,koje je iznjeo drug elSaik se apsolutno slazem.


Samo mislim da smo tome krivi i mi "normalni" (jer ko je ovdje normalan uopste :D ).
Ja znam po sebi,do prije 2-3 godine na komentar tipa.." ..sve su to vlasi..." ..."...vidi kako se zove..."..sam do nedavno sutio i nisam reagovao,a u sebi prezirao takve likove. :oops:

U zadnje vrijeme otvoreno i burno odreagojum,jer pun mi je K..ac svih fasizama i rasizama.

Sto bi rekla jedna pjesma...."...Krivi smo i mi ,sto smo sutili..."...i ja vise ne sutim :thumbup: :bih:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#125 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by HAVANA »

-LIBERO- wrote: Ja znam po sebi,do prije 2-3 godine na komentar tipa.." ..sve su to vlasi..." ..."...vidi kako se zove..."..sam do nedavno sutio i nisam reagovao,a u sebi prezirao takve likove. :oops:

U zadnje vrijeme otvoreno i burno odreagujem,jer pun mi jeK..ac svih fašizama i rasizama.

Sto bi rekla jedna pjesma...."...Krivi smo i mi ,sto smo sutili..."...i ja vise ne sutim :thumbup: :bih:


Vrlo bitna stvar ,uvijek treba reagovati i rado im se sjetim famElije :D
Locked