Sarajevo - Nevesinje put?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
preludezalude
Posts: 5715
Joined: 07/03/2012 00:09

#1 Sarajevo - Nevesinje put?

Post by preludezalude »

Da li je ko putovao za Nevesinje u skorije vrijeme? Kojim putem je dobro ici? Najradije bi isao preko Mostara ali sam cuo da se neki putevi zatvaraju zbog radova pa sad nisam siguran.
citroen xm
Posts: 18282
Joined: 17/04/2012 22:57

#2 Re: Sarajevo - Nevesinje put?

Post by citroen xm »

Ne znam za radove, tj. znam ali nisam upućen kada zatvaraju. Taj je najkraći i najbolji. Možeš ići na Tjentište, Gacko pa Nevesinje gdje ti je najgora dionica Brod-Tjentište.

A imaš i opciju Mostar-Stolac-Berkovići i u mjestu Divin prema Bileći se odvojiš za Nevesinje. To ti je isto solidna opcija, ali prvo se raspitaj za te radove i ako nema zatvaranja idi prvom rutom.
probook
Posts: 4607
Joined: 13/10/2013 22:38

#3 Re: Sarajevo - Nevesinje put?

Post by probook »

Dionica Mostar - Nevesinje se zatvara svaki radni dan od 8-17 zbog radova na rekonstrukciji puta. Kazu trebalo bi biti brzo zavrseno.

Mostar - Stolac - Berkovici - Divin - Nevesinje ti je dosta duzi put, ali sta ces ako nema alternative.

Moze se ici i Mostar - Rujiste - Zijemlje - Nevesinje, jedino sto tuda imas dijelove puta koji nisu asfaltirani i ima makadama desetine kilometara (nisam siguran koliko).
preludezalude
Posts: 5715
Joined: 07/03/2012 00:09

#4 Re: Sarajevo - Nevesinje put?

Post by preludezalude »

Otisao preko Mostara, vratio se preko Gacka, Tjentista. A katastrofe gore. Cesta i nije toliko losa ali krivine... Ubilo se za povracanja. Ma nikad stici do Sarajeva.
probook
Posts: 4607
Joined: 13/10/2013 22:38

#5 Re: Sarajevo - Nevesinje put?

Post by probook »

preludezalude wrote: 29/10/2022 16:18 Otisao preko Mostara, vratio se preko Gacka, Tjentista. A katastrofe gore. Cesta i nije toliko losa ali krivine... Ubilo se za povracanja. Ma nikad stici do Sarajeva.
A Bog te kud si ti obilazio cuj na Gacko pa gore lele
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13527
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#6 Re: Sarajevo - Nevesinje put?

Post by Evolution_IV »

preludezalude wrote: 27/10/2022 19:54 Da li je ko putovao za Nevesinje u skorije vrijeme? Kojim putem je dobro ici? Najradije bi isao preko Mostara ali sam cuo da se neki putevi zatvaraju zbog radova pa sad nisam siguran.
isao ja tom rutom prije neka 2 mjeseca, na raskrsnici za Blagaj ne ides pravo, nego lijevo uz brdo...jesu radili u dijelu koji je rs, kad se krenes spustat u selo, vjerovatno su nastavili posle toga , bas je cesta lesh bila, dio u fd je dobar...

edit:jbg ti i otisao i vratio se :lol:
Seawolf
Posts: 7774
Joined: 14/06/2012 22:59

#7 Re: Sarajevo - Nevesinje put?

Post by Seawolf »

preludezalude wrote: 29/10/2022 16:18 Otisao preko Mostara, vratio se preko Gacka, Tjentista. A katastrofe gore. Cesta i nije toliko losa ali krivine... Ubilo se za povracanja. Ma nikad stici do Sarajeva.
Trebao si u povratku, kod Kifinog Sela skrenuti lijevo, pa preko Moranske visoravni i Kalinovika.

Ne bi još uvijek došao u Sarajevo.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13527
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#8 Re: Sarajevo - Nevesinje put?

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol:
Post Reply