Sarajevo-Neum

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#26 Re: Sarajevo-Neum

Post by saraf_osmica »

DuckZz wrote:Evo 2014. godina. :D


Planirao ici u Neum sa manjom grupicom, sve mlađa raja, jedno 6-7 dana. Da li se šta dole promijenilo ? Da li moram vadit krst iz ladice .... ganjalu li tamo bosance i dalje ? :D
Ne moraš krst ali grb šahovskog udruženja svakako :).

Neum je ko Yugo kad krene nizbrdo. Grad je oronuo, propao, infrastruktura očajna, domaćini katastrofalni, lopovi vire iza svakog ćoška i nisi rahat ni kafu popiti, moraš paziti da te ne "odrade".

Crna Gora je puno bolja, jeftinija a bolji i veći domaćini. O Albaniji da i ne govorim jedino što je malo podaleko.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#27 Re: Sarajevo-Neum

Post by Ana Maria »

Ima li gdje nocenje u Neumu za 10KM, neki broj tel???
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#28 Re: Sarajevo-Neum

Post by febo_acm »

Ja sam cuo da ima i po 3.5 KM i to All inclusive

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#29 Re: Sarajevo-Neum

Post by Ana Maria »

Ma za Neum je i 3,50 previse :D Ne vrijedi to mjesto ni toliko...
User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#30 Re: Sarajevo-Neum

Post by saraf_osmica »

Ana Maria wrote:Ma za Neum je i 3,50 previse :D Ne vrijedi to mjesto ni toliko...
Neum - Ni UMA ni PAMETI :D
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#31 Re: Sarajevo-Neum

Post by DuckZz »

Ima li gdje kakva lista prevoza do Neuma i nazad ?
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#32 Re: Sarajevo-Neum

Post by Edin H. »

Salsaon2 wrote:prijatelj je dolazio autobusom, 30 km karta u jednom smijeru (64 km je za dubrovnik)... za voz ne znam, ali sumnjam da je ista jeftinije :D
50 kerma je do Dubrovnika.
Savjetnik Premijera
Posts: 132
Joined: 22/06/2010 22:09

#33 Re: Sarajevo-Neum

Post by Savjetnik Premijera »

DuckZz wrote:Ima li gdje kakva lista prevoza do Neuma i nazad ?
AM iz Hadžića, 25KM povratna karta, voze preko Svitave. Polazak ujutro u 04 i 30 ispred muzeja, u Neumu je u 9 ujutro.Treba se rezervisati mjesto.
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#34 Re: Sarajevo-Neum

Post by LongDong »

u kakvom je stanju put preko svitave... znam da je uzak, krivudav i to... međutim zanima me stanje asfalta... jesu rupe, krateri, džombe... ima li ko da je skoro jezdio tim pitoresknim dijelom ove naše države
jedan od mnogih
Posts: 19844
Joined: 13/01/2010 17:59

#35 Re: Sarajevo-Neum

Post by jedan od mnogih »

LongDong wrote:u kakvom je stanju put preko svitave... znam da je uzak, krivudav i to... međutim zanima me stanje asfalta... jesu rupe, krateri, džombe... ima li ko da je skoro jezdio tim pitoresknim dijelom ove naše države
Isao sam 20 puta poslije rata preko Svitave pa tako i ove godine.Na 3-4 mjesta put su prosirili i stavili novi asfalt.Nemas bas neki ogromnih kratera na putu, samo se cuvaj lokalaca iz suprotnog smijera jer nemoj misliti da se oni sklanjaju sa uske ceste.Najbolji recept ti je da sustignes kakvog pajdu ispred i za njim da gasas.
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#36 Re: Sarajevo-Neum

Post by LongDong »

ok i hvala drug :thumbup:
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#37 Re: Sarajevo-Neum

Post by pepeljara »

jedan od mnogih wrote:
LongDong wrote:u kakvom je stanju put preko svitave... znam da je uzak, krivudav i to... međutim zanima me stanje asfalta... jesu rupe, krateri, džombe... ima li ko da je skoro jezdio tim pitoresknim dijelom ove naše države
Isao sam 20 puta poslije rata preko Svitave pa tako i ove godine.Na 3-4 mjesta put su prosirili i stavili novi asfalt.Nemas bas neki ogromnih kratera na putu, samo se cuvaj lokalaca iz suprotnog smijera jer nemoj misliti da se oni sklanjaju sa uske ceste.Najbolji recept ti je da sustignes kakvog pajdu ispred i za njim da gasas.
Potpisujem, lokalci voze ko sumaher :)))

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#38 Re: Sarajevo-Neum

Post by madesa »

ima li kakav prevoz za neum ?
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#39 Re: Sarajevo-Neum

Post by Nepass »

madesa wrote:ima li kakav prevoz za neum ?
Centroprevoz, guglaj telefon. Redovno voze gorazde - neum, prije su isli preko sa
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#40 Re: Sarajevo-Neum

Post by van Basten »

Ima li friskih iskustava sa prevozom autobusom do neuma? Trebao bih mozda u utorak tamo a iz tehnickih razloga sam bez auta tad.
Google mi izbacuje neku liniju sarajevo neum 10.00-14.30 (sto bi miextra odgovaralo jer ne mogu poci prije 9) ali na centrotransovoj stranici nema te linije. Postoji li, ko je odrzava, koliko je pouzdana?
Emir92
Posts: 304
Joined: 13/01/2011 15:31

#41 Re: Sarajevo-Neum

Post by Emir92 »

van Basten wrote:Ima li friskih iskustava sa prevozom autobusom do neuma? Trebao bih mozda u utorak tamo a iz tehnickih razloga sam bez auta tad.
Google mi izbacuje neku liniju sarajevo neum 10.00-14.30 (sto bi miextra odgovaralo jer ne mogu poci prije 9) ali na centrotransovoj stranici nema te linije. Postoji li, ko je odrzava, koliko je pouzdana?
Prosle godine kad sam gledao postojala je linija Sarajevo - Dubrovnik koja je isla preko Neuma. Mslm da je vozio Globtour.
https://globtour.getbybus.com/hr/search ... =&retTime=

Evo jos uvijek voze. Ali nazovi ih pa provjeri
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#42 Re: Sarajevo-Neum

Post by van Basten »

Emir92 wrote:
van Basten wrote:Ima li friskih iskustava sa prevozom autobusom do neuma? Trebao bih mozda u utorak tamo a iz tehnickih razloga sam bez auta tad.
Google mi izbacuje neku liniju sarajevo neum 10.00-14.30 (sto bi miextra odgovaralo jer ne mogu poci prije 9) ali na centrotransovoj stranici nema te linije. Postoji li, ko je odrzava, koliko je pouzdana?
Prosle godine kad sam gledao postojala je linija Sarajevo - Dubrovnik koja je isla preko Neuma. Mslm da je vozio Globtour.
https://globtour.getbybus.com/hr/search ... =&retTime=

Evo jos uvijek voze. Ali nazovi ih pa provjeri
:thumbup: hvala... to je garant ta linija onda... provjerim svakako još prije polaska
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#43 Re: Sarajevo-Neum

Post by Tesla Edison »

Najjeftinija solucija je voz Sarajevo-Čapljina. Do remonta pruge, išao sam tako svake godine, čisto užitka radi. U Čapljinu stigneš oko pola 11 a u 11 imaš bus do Neuma.
Dakle kaficu popiješ na stanici do Busa. Željeznička stanica i autobuska stanica su na istom mjestu. Voz iz Sarajeva polazi u 7 sati.
Sada ima Talgo. WiFi u vozu, klima, posluga, bife vagoni,...
Po meni najbolja opcija.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#44 Re: Sarajevo-Neum

Post by P308 »

Talgom je garant uzivancija putovati, sigurno bolje od autobusa kome nije problem da presjeda.
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#45 Re: Sarajevo-Neum

Post by lmo »

idrizinho wrote:Ovog ljeta namjeravam da ljetujem u Neum-u. Pa sada zelim par informacija, nadam se da mogu ovdje dobiti.
Interesujeme koliko kosta povratna karta vozom ili busom ?
Sezonski voz iz Sarajeva će polaziti svakog jutra u 7.01 sati, a u Čapljinu će stizati u 9.35 sati. Iz Čapljine voz će polaziti svaki dan u 19.25 sati, a u Sarajevo će stizati u 21.59 sati.

Sa autobuske stanice Čapljina autobus za Neum polazi u 10.15 sati, a u Neum stiže u 11.20 sati. Iz Neuma za Čapljinu autobus polazi u 18.00 sati, a u Čapljinu stiže u 19.05 sati.

Prihvat i iskrcaj putnika u Neumu biće na stajalištu „Magistrala“ na ulazu u Neum sa magistralnog puta Opuzen-Neum.

Ukupna cijena vozne karte (voz+autobus) Sarajevo - Neum u jednom pravcu iznosi 20,30 KM, a cijena povratne karte (voz+autobus) iznosi 33,30 KM.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#46 Re: Sarajevo-Neum

Post by Tesla Edison »

lmo wrote:
idrizinho wrote:Ovog ljeta namjeravam da ljetujem u Neum-u. Pa sada zelim par informacija, nadam se da mogu ovdje dobiti.
Interesujeme koliko kosta povratna karta vozom ili busom ?
Sezonski voz iz Sarajeva će polaziti svakog jutra u 7.01 sati, a u Čapljinu će stizati u 9.35 sati. Iz Čapljine voz će polaziti svaki dan u 19.25 sati, a u Sarajevo će stizati u 21.59 sati.

Sa autobuske stanice Čapljina autobus za Neum polazi u 10.15 sati, a u Neum stiže u 11.20 sati. Iz Neuma za Čapljinu autobus polazi u 18.00 sati, a u Čapljinu stiže u 19.05 sati.

Prihvat i iskrcaj putnika u Neumu biće na stajalištu „Magistrala“ na ulazu u Neum sa magistralnog puta Opuzen-Neum.

Ukupna cijena vozne karte (voz+autobus) Sarajevo - Neum u jednom pravcu iznosi 20,30 KM, a cijena povratne karte (voz+autobus) iznosi 33,30 KM.
Nije puno skuplje od prije 2 godine recimo, kad nije bilo talga. Doduše tada sam za petak stizao do Čapljine. Znate u čemu je riječ :D. Sad u talgu tako ne može.
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#47 Re: Sarajevo-Neum

Post by lmo »

zato su i propali...nikada nisam razumjela te konduktere.... puca sebi u glavu... zbog nekakve trenutne zarade...

al' et' ..nije sića kad skupi somića... :lol: petak po petak....
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#48 Re: Sarajevo-Neum

Post by Tesla Edison »

lmo wrote:zato su i propali...nikada nisam razumjela te konduktere.... puca sebi u glavu... zbog nekakve trenutne zarade...

al' et' ..nije sića kad skupi somića... :lol: petak po petak....
Ma da svi plaćaju karte, opet bi bili u minusu. Nigdje u svijetu putnički saobraćaj nije profitabilan već se oslanja na državne subvencije. Čak ni DB nije profitabilan u putničkom saobraćaju. Teretni saobraćaj željeznicama donosi profit.
Kod nas je problem što se subvencije ne uplaćuju redovno i onda to još više propada. Paradoks je to da propadaju a vozimo se najmodernijim vozovima u svijetu. To je BiH :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15641
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#49 Re: Sarajevo-Neum

Post by problemnatravunu »

Prodjoh prošli vikend i tom dionicom do Neuma, bez prelazaka preko granica, iz čiste radoznalosti, da eto, i to vidim i prodjem!
Uglavnom, sada sam jos vise ljut na nacionaliste na vlasti, dakle za 20 i kusur godina od kraja rata, nije se bilo u stanju uljuditi "kritičnih" 20 km ceste , po mojim mjerenjima, jer ostatak trase je sasvim prihvatljiv!
Fuj bando!
Tu su definitivno u igri velike političko - pljačkaško - lobističko - fašističke igre!
Stid da nas sviju bude!
:bih:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#50 Re: Sarajevo-Neum

Post by Dope_Man »

problemnatravunu wrote:Prodjoh prošli vikend i tom dionicom do Neuma, bez prelazaka preko granica, iz čiste radoznalosti, da eto, i to vidim i prodjem!
Uglavnom, sada sam jos vise ljut na nacionaliste na vlasti, dakle za 20 i kusur godina od kraja rata, nije se bilo u stanju uljuditi "kritičnih" 20 km ceste , po mojim mjerenjima, jer ostatak trase je sasvim prihvatljiv!
Fuj bando!
Tu su definitivno u igri velike političko - pljačkaško - lobističko - fašističke igre!
Stid da nas sviju bude!
:bih:
Ljetos sam prvi put isao i isto pomislio. Sramota da se ne radi nista a tako je blizu. Ali politika je tu stvar. Za bosnjacko-muslimanske stranke to je grad gdje ne mogu nista dobiti jer nemaju glasackog tijela. Za hrvatsko-katolicke (aka HDZ) je opet grad koji im je svakako zagarantovam pa nemaju potrebu ni truditi se da ista rade. A i dosta populacije puca na to da su veliki Hrvati i dovoljno im je da su povezani jadranskom magistralom sa ''maticom'', za istok im i ne treba cesta. Bosancerosi ce svakako doci i potrositi pare koliko god put bio los.
Post Reply