Sarajevo kojeg više nema

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#901 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by jon_jovi »

Bio je Abdulah Sidran. Nema ništa zapuštenije
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#902 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by zmajadaH »

muha_sa wrote:
jon_jovi wrote:Onaj prije dvadeset godina popularni kafić sa galerijom u Ćumuriji, jel ikada poslije rata proradio? Ne mogu se sjetiti. Vidim da je u ruševnom stanju i da seru po njemu. Mislim da je to po urbanizmu privremeni objekat i da vjerovatno niko ne može produžiti dozvolu niti dobiti dozvolu za rad ali zašto ono ne uklone.
Estrada :?

Prije će biti ''onaj prije 35 godina popularni kafić po imenu Estrada'' :mrgreen:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#903 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by julisiz es grant »

jon_jovi wrote:Bio je Abdulah Sidran. Nema ništa zapuštenije
Abdulah Sidran i Pimpek pjani ko majke. I Brega je cugo, al je bar znao šta priča. Najjači dio je kada Sidran održi Bregi nadahnuti govor zašto se treba vratiti u Sarajevo, ovaj ga sve vrijeme pažljivo sluša i na kraju ganuto kaže: "Hvala ti Avdo", a Sidran će, ni pet-ni šest, "Ne zahvaljuj meni, zahvali Allahu" :D . I onda, kao šlag na tortu, Pimpek, koji je sve vrijeme odkako je Sidran se uključio uglavnom šutio (možda je i zaspo), se prene na to i puče u histeričan smijeh: "Phahahahahhahaaaaaaaaaaa!" :D
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#904 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by DZONPI »

Ko je god malo proseto ostalim evropskim velegradima u kojim neznas vise ko je ko kao u Holandiji u Rotterdamu za mene automatski Sarajevo postane najljepsi grad na svjetu.Treba obic i ostalo pa onda srat po svom.Meni kakav god bio je drazi i Sandzo i Ptarasi od anamo nekog iz Somalije Maroka i ostalih meni nepoznatih ljudi.Pa nemoze svako bit kulturan,nasminkan,fin,nasmijan nemoze ljudi.Ja sam rodzen davne 1970 u tom Sarajevu ali ovdje ispade samo sarajlije Brega,Davor i sta ti ja znam.pa sta je sa obicnim Sarajlijama koji se nisu bas toliko proslavili a tu su bili po gradu svaki dan,furali su i pank i hasisara bilo svega sta je sa njima.Oni su manje Sarajlije ili sta.Ja sam ponosan na svoj grad i nek u njemu zivi ko god hoce a taj sto dodze kad bi bio imalo prihvacen od nas Sarajlija mozda se i nebi ponaso onako kako to nekad izgleda.Uzivajte vi u sadasnjem Sarajevu kakvo je god vase je.
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#905 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by jon_jovi »

Image
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#906 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by MADMalice »

DZONPI wrote:Ko je god malo proseto ostalim evropskim velegradima u kojim neznas vise ko je ko kao u Holandiji u Rotterdamu za mene automatski Sarajevo postane najljepsi grad na svjetu.Treba obic i ostalo pa onda srat po svom.Meni kakav god bio je drazi i Sandzo i Ptarasi od anamo nekog iz Somalije Maroka i ostalih meni nepoznatih ljudi.Pa nemoze svako bit kulturan,nasminkan,fin,nasmijan nemoze ljudi.Ja sam rodzen davne 1970 u tom Sarajevu ali ovdje ispade samo sarajlije Brega,Davor i sta ti ja znam.pa sta je sa obicnim Sarajlijama koji se nisu bas toliko proslavili a tu su bili po gradu svaki dan,furali su i pank i hasisara bilo svega sta je sa njima.Oni su manje Sarajlije ili sta.Ja sam ponosan na svoj grad i nek u njemu zivi ko god hoce a taj sto dodze kad bi bio imalo prihvacen od nas Sarajlija mozda se i nebi ponaso onako kako to nekad izgleda.Uzivajte vi u sadasnjem Sarajevu kakvo je god vase je.
Gledaj, vrlo je jednostavno, nije atomska fizika?! Grad oblikuju ljudi koji su u njemu. Ako je u gradu 80% papaka jel to onda papanski grad ili hasisarski grad (ali pazi papak i hasisar nije jedno te isto)?
mavi
Posts: 208
Joined: 22/04/2008 14:47

#907 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by mavi »

Ako ćemo po broju "pobjegulja" i četnika koji su početkom "92 zdušili iz čaršije mjeriti je li Sarajevo i dalje "GRAD", onda je meni definitivno draže ovo sadašnje Sarajevo od onog prijeratnog.
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#908 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by MADMalice »

mavi wrote:Ako ćemo po broju "pobjegulja" i četnika koji su početkom "92 zdušili iz čaršije mjeriti je li Sarajevo i dalje "GRAD", onda je meni definitivno draže ovo sadašnje Sarajevo od onog prijeratnog.
Uuuuu...ti si onda tezak slucaj! :D
mavi
Posts: 208
Joined: 22/04/2008 14:47

#909 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by mavi »

MADMalice wrote:
mavi wrote:Ako ćemo po broju "pobjegulja" i četnika koji su početkom "92 zdušili iz čaršije mjeriti je li Sarajevo i dalje "GRAD", onda je meni definitivno draže ovo sadašnje Sarajevo od onog prijeratnog.
Uuuuu...ti si onda tezak slucaj! :D
Jebiga, nismo se svi mogli ispaliti na početku, neko je morao i braniti ovaj grad :D
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#910 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by MADMalice »

mavi wrote:
MADMalice wrote:
mavi wrote:Ako ćemo po broju "pobjegulja" i četnika koji su početkom "92 zdušili iz čaršije mjeriti je li Sarajevo i dalje "GRAD", onda je meni definitivno draže ovo sadašnje Sarajevo od onog prijeratnog.
Uuuuu...ti si onda tezak slucaj! :D
Jebiga, nismo se svi mogli ispaliti na početku, neko je morao i braniti ovaj grad :D
Da sam znala da ga branim za ovakve pridoslice i ja bih pobjegla. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#911 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by insomnia78 »

A nisi ga "branila" zbog toga da te četnik ne siluje pa zakolje?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#912 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by MADMalice »

insomnia78 wrote:A nisi ga "branila" zbog toga da te četnik ne siluje pa zakolje?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Mene su u ratu povrijedili i jedni i drugi. Da ne povjerujes. Valjda jer nisam nikada bila ekstrem niti jedne vrste.
Vidim, da je danas to najveca mana.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#913 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by insomnia78 »

Bice da je to
Znaci ovi sto su povrjedjeni samo od strane cetnika su svi od reda ekstremi?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#914 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by MADMalice »

insomnia78 wrote:Bice da je to
Znaci ovi sto su povrjedjeni samo od strane cetnika su svi od reda ekstremi?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Ako ti tako kazes! :D
User avatar
Alexander Abramovich
Posts: 67
Joined: 17/01/2014 11:23
Location: Perth, Australia

#915 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Alexander Abramovich »

Nisam dugo na forumu, ali vidim da svaka dobra tema ode u helać...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#916 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Hajvan »

MADMalice wrote:
insomnia78 wrote:A nisi ga "branila" zbog toga da te četnik ne siluje pa zakolje?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Mene su u ratu povrijedili i jedni i drugi. Da ne povjerujes. Valjda jer nisam nikada bila ekstrem niti jedne vrste.
Vidim, da je danas to najveca mana.

hoćeš da kažeš da si 2 x silovana i 2 x zaklana
pa si sad reinkarncije te 2x silovane i 2x zaklane… :D
povrijeđena?!?!
sujeta, najvjerojatnije :lol:
MADMalice wrote:
Da sam znala da ga branim za ovakve pridoslice i ja bih pobjegla. :D
izvini molim te
djelujes kao ženski nick- kako i čime si ti to branila? te šta i od koga?
elloh4556
Posts: 357
Joined: 09/01/2014 00:10

#917 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by elloh4556 »

semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#918 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by semirizsvemira »

MADMalice wrote:
sorcerer wrote:Vidi FoĆaka sto se pronadjose u postu MADMalice.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mozda je i Sandzak! Oni misle da su Sarajlije od kada cestica postoji u kosmosu! I naravno, da se Sarajlija pise malim slovom! HAHAHAHA gdje si ti u skolu isao? Vjerojatno nigdje, pa malo u Germany, na baustel, jer ste vi, za razliku od mog, skolovanog oca, svi rodjeni vrlo sposobni i svi lijepo znate koliko ste posobni i toliko nabijate drugima u lice koliko ste sposobni jer ste, ma sta drugo, vec previse sposobni, toliko sposobni da bolujete od svakojakih kompleksa pa ni realnu kritiku ne znate prihvatiti, toliko sposobni da ste doveli drzavu tamo gdje jeste (samo malo provjerite porijeklo 90% danasnjih politicara i gradskih prevaranata koji se vucaraju po Sarajevu,dragom seheru im).
I onda ona tipicna prica da vidis koliko sam ja svijeta vidio, a do jucer nije bio sasvim siguran sta je asfalt! Za mene je Sarajevo sada kasaba...bla bla bla.
Pa sto se vrati? I nije tacno da je kasaba vec mahala. Nista vise od toga!

Nekada si u Sarajevu pio kafu u kultnom kaficu, jednom, ali ne jedinom, a pored tebe su sjedili mali Losha, tamo negdje, malo dalje, Davorin i cijeli niz gradskih persona manje ili vise poznatih, koji nisu bili posebni ni po cemu drugom, sem, sto su bili dusa grada, umjetnici, intelektualci. Oni su cinili grad koji je uvijek imao svoju "jaliju", naizgled opasnu , ali sasvim pitomu. Pa nezaboravna raja iz kvarta. Svaki je imao svoju raju i one koji su se trpali, ali su to morali zasluziti, pa bi se u grupi spustali niz Bjelave, Visnjik..., zvizdeci za pristojno obucenim mladim damama. Mogao si tada, na putu do skole, sresti ciku, sto bi uvijek, bez osobitog razloga, podigao sesir i naklonio se uz ono: "Postovanje!" Naravno, izazvan, nicim drugim, do, starim gradskim odgojem. I uvijek bi poneki fakin cusnuo papiric od ambalaze tamo gdje ne treba, ali su, svejdno, ulice bile ciste, toliko, da, kada se umoris, komotno si mogao sjesti na trotoar. Tada nije bilo mobitela, ali se tacno znalo gdje treba doci da bi si pronasao svoje drustvo. A pridoslice su bile itekako prihvacene jer su prihvatale duh Sarajeva. Ucili su promatrajuci one koji tu vec dugo zive i vladala je harmonija! Tesko je onome ko to nije dozivjeo opisati sta to znaci zapravo?! Sta je bila ta Sarajevska hramonija? A sada je vise nema. Jer vise nema tih ljudi tu! A ljudi cine grad onakivm kakav je!
I sta sad? Ovi si sto su dosli, reci ce da je Sarajevo jadno, da ne moze biti jadnije jer su prijeratni stanovnici tog grada za to krivi!???? :-)

Itekako je jasno iz mojih rijeci (nisam ja nista globalizirala) na koju sam se tacno grupaciju dosljaka u svom postu referirala. Svi koji nesto zamjeraju mom postu, ocito se pronalaze! Sta da kazem sem zao mi je! Nisam vam ja nista kriva, ali vi meni jeste, za mnogo sto sta! Ali vam ne moram polagati racune. Dovoljno sam rekla. A vas me sud o svemu, najblaze receno, ne interesuje. Dovoljno je ono, sto svaki dan, gledam i cujem! I trpim! Trebam jos i ovdje da vas trpim!? Sasvim se iskljucujem iz teme koja nosi ime grada kojem ja vise ne pripadam! Zapravo od rata na ovamo! Ali u pravu ste samo u jednom; sama sam si kriva sto sam jos tu.
Dobro , jos nam reci ko je kriv sto je tako , Ko je rusio grad i prislio ove ljude da dodju u Sarajevo ?Najbolji borci ili medju najboljim borcima u odbrani Sarajeva su upravo bili oni koji nisu bili iz Sarajeva . Mnoge sarajlije su pobjegle ili su se krili po podrumima dok su dosle trpali u prve redove na najgore linije
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#919 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by sorcerer »

semirizsvemira wrote:Dobro , jos nam reci ko je kriv sto je tako , Ko je rusio grad i prislio ove ljude da dodju u Sarajevo ?Najbolji borci ili medju najboljim borcima u odbrani Sarajeva su upravo bili oni koji nisu bili iz Sarajeva . Mnoge sarajlije su pobjegle ili su se krili po podrumima dok su dosle trpali u prve redove na najgore linije
niko ih nije prisiljavao sami su jedva cekali da dodjuna asfalt i trebaju spomenik dic karadzicu i aliji jer da nije njih nikad ne bi bili u gradu....ne prepoznah vas odma borci vansarajevski ,poznati po bjezanju sa rodne grude ,da nije vas ne znam kako bi odbranili grad od napustenih srpskih stanova i kuca ...samo misevi su se krili u ratu ,a mi koji smo bili tu znamo ko su ti misevi....
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#920 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Korisničkoime »

Muke rođenih Sarajlija.
Da odmah istaknem da ne živim u Sarajevu jedno vrijeme jesam i mislim da je to divan grad naravno sa manama našeg cjelokupnog društva. Došljaci - jedina prepreka usponu i sjaju grada Sarajeva. Zanimljivo je to da ljudi koji imaju ovu vrstu razmišljanja sebe svrstavaju u grupu ljudi koji kao znaju šta je grad i kako bi trebao da izgleda a pri tome žele da otklone prvu karakteristiku svakog grada pogotovo metropole a to su došljaci. Došljaci su neminovnost ako se jedno mjesto razvija samo ako nazaduje onda neće biti došljaka. Ljudi idu tamo gdje misle da će biti bolje, ljepše, rijetko će ko iz Tuzle, Zenice Sarajeva, Banja Luke odlučiti da se odseli u provinciju jer naše provincije nazaduju u svakom pogledu. Jedna od odlika grada je prosperitet a on privlači ako nema prosperiteta mjesto degradira, tone, gubi svoj značaje prestaje biti što je bilo.
Poenta je svaki mjesto ako je grad, ako je veliki grad, ako je prosperitetan grad privlači došljake, to je neminovnost i to je karakteristika grada, metropole svugdje u svijetu.
To što se dogodilo porodici @MADMalice nije lijepo. Međutim ono što ona ne razumije to nije problem Sarajeva i Sarajlija nego našeg društva. Nepotizam, mito i korupcija pri zapošljavanju to je rak rana našeg društva i nisu samo Sarajlije pogođeni time nego svi mi, to je širi društveni problem i gledati na njega u smislu odnosa Sarajlija došljak je u najmanju ruku naivno i ograničeno
Kao drugo ova vrsta problema se javlja samo ako je u pitanju budžet, privatni sektor nikada nije niti će da mari za tim odakle je ko, da li je ili nije Sarajlija. Bez želje da ikoga uvrijedim ima i Sarajlija koji misle da su određeni, Bogom dati da budu na budžetu jer za ime Boga oni su Sarajlije i još XY porodice. Ne molit ću lijepo stara Sarajevska porodica pa naravno da samo budžet, beneficije i dobra plata dolaze u obzir. Nisu svi takvi ali ih ima.
Lične tragedije, nepravdu i druge tegobe vezati i kačati ljudima koji su došli sa strane je u najmanju ruku pogrešno usmjerena frustracija. Frustracija imam i ja kao i skoro svako u ovom našem društvu ali bi one trebale biti ispravno usmjerene.
Sarajevo će proizvoditi i dalje elitu u privredi, umjetnosti, sportu itd samo da će nekad nešto biti po starom je iluzija koje se svako svjestan sebe i svijeta u kojem živi treba što prije odreći. Ništa i nigdje ne stoji na mjestu, status quo ne postoji u kojem pravcu će se razvoj kretati je do nas samih, svih nas. Urbane sredine imaju tu sposobnost da asimiliraju pridošle stanovnike. To će se dogoditi i u Sarajevu samo što treba vremena.
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#921 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by semirizsvemira »

sorcerer wrote:
semirizsvemira wrote:Dobro , jos nam reci ko je kriv sto je tako , Ko je rusio grad i prislio ove ljude da dodju u Sarajevo ?Najbolji borci ili medju najboljim borcima u odbrani Sarajeva su upravo bili oni koji nisu bili iz Sarajeva . Mnoge sarajlije su pobjegle ili su se krili po podrumima dok su dosle trpali u prve redove na najgore linije
niko ih nije prisiljavao sami su jedva cekali da dodjuna asfalt i trebaju spomenik dic karadzicu i aliji jer da nije njih nikad ne bi bili u gradu....ne prepoznah vas odma borci vansarajevski ,poznati po bjezanju sa rodne grude ,da nije vas ne znam kako bi odbranili grad od napustenih srpskih stanova i kuca ...samo misevi su se krili u ratu ,a mi koji smo bili tu znamo ko su ti misevi....
Znaci niko nije protjeran iz Visegrada , Foce i ostalih dijelova BiH !? Jadan si ako tako razmisljas . Cuj sami su jedva cekali da dodju . Pa da su htjeli doci dosli bi prije . Prije svega svaka cast svakom dosli koji je branio Sarajevo i druge gradove dok su gradska raja odmaglila jer to nije bio njihov rat :lol: Po tebi te napustene srpske stanove trebali su cuvati komsije koje sujedva cekale da dodju cetnici pa da ih predaju komsijama . Lichno sam pomogao nekoliko izbjeglih familija i pokazao im prazne cetnicke stanove . Kad je trebalo ginuti sinovi i kceri mnogih "sarajevskih" gradjana su se plazali po moru i Zapadnoj Evropi a dotle su sandze i focaci i drugi stajali u rovovima do pasa puni vode i branili tih mornara Sarajevo . Ko su heroji sa Zuci , vecina dosle koje su prije rata dosle u Sarajevo a koje i dan danas nisu dobili makar neki mali spomen na njih . Dino Merlin zbriso , Nazif Gljiva zbriso i da ne nabrajem sve poznate Sarajlije koje su zbrisale kada je trebalo da ostanu . Znam uvijek ima nepravde ali kad se sjetim prica od mojih starijih poslije onog rata kada su Srbe dovodili kamionima u Sarajevo , uglavnom bivse cetnike koji su zamjenili kokarde petokrakakama na kapama . To je bio haos kazu nasi stari . Kako se tad otimalo i pljackalo to nije normalno bilo . I nek su se doselili Bosnje ma odakle god bili i kakvi god bili . eto imali smo kulturne Srbe pa smo vidjeli kako su iskoristili nas merhamet i dobrodoslicu
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#922 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by sorcerer »

sve znas vidim iz bajki...naravno da su jedva docekali da dodju,sarajevo i golf dvica im je bio nedosanjani san.i nemas ti meni sta pricat ko je tu bio ,a ko nije ,ja sam cijeli rat bio u sarajevu i znam sve sta se desavalo,pogotovo spominjanjem mrtvog dine merlina i ostalih smradova,kao nekih javnih licnosti...grad su odbranili obicni ljudi ,koji su danas zaboravljeni..... jos samo da nam kazes odakle si ti dosao, pa te pogodio moj post?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#923 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Chmoljo »

Sarajevo su odbranili ljudi koji su tada bili u Sarajevu. neki su bili miševi pa se krili po podrumima, drugi su bili heroji pa skakali po ćukama boreći se za opstanak.

to je jedina razlika.

i u jednoj, i u drugoj kategoriji, bilo je i "došljaka" i Sarajlija. i u jednoj, i u drugoj kategoriji, bilo je mahalaca i haustorčadi. i u jednoj, i u drugoj kategoriji, bilo je Pitara i Manijaka. i u jednoj, i u drugoj kategoriji, bilo je "SDA-ovaca" i "SDP-ovaca". i u jednoj, i u drugoj kategoriji, bilo je vjernika i ateista.

i u svemu ovome, onih između tih krajnosti.

priče kako je jedna grupa odbranila grad, čisti je bezobrazluk. i neću je tolerisati.

taman je neko ginuo da biste vi nekome nabijali na nos njegovo porijeklo. spustite lopticu.
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#924 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by El_comadante »

semirizsvemira wrote:
sorcerer wrote:
semirizsvemira wrote:Dobro , jos nam reci ko je kriv sto je tako , Ko je rusio grad i prislio ove ljude da dodju u Sarajevo ?Najbolji borci ili medju najboljim borcima u odbrani Sarajeva su upravo bili oni koji nisu bili iz Sarajeva . Mnoge sarajlije su pobjegle ili su se krili po podrumima dok su dosle trpali u prve redove na najgore linije
niko ih nije prisiljavao sami su jedva cekali da dodjuna asfalt i trebaju spomenik dic karadzicu i aliji jer da nije njih nikad ne bi bili u gradu....ne prepoznah vas odma borci vansarajevski ,poznati po bjezanju sa rodne grude ,da nije vas ne znam kako bi odbranili grad od napustenih srpskih stanova i kuca ...samo misevi su se krili u ratu ,a mi koji smo bili tu znamo ko su ti misevi....
Znaci niko nije protjeran iz Visegrada , Foce i ostalih dijelova BiH !? Jadan si ako tako razmisljas . Cuj sami su jedva cekali da dodju . Pa da su htjeli doci dosli bi prije . Prije svega svaka cast svakom dosli koji je branio Sarajevo i druge gradove dok su gradska raja odmaglila jer to nije bio njihov rat :lol: Po tebi te napustene srpske stanove trebali su cuvati komsije koje sujedva cekale da dodju cetnici pa da ih predaju komsijama . Lichno sam pomogao nekoliko izbjeglih familija i pokazao im prazne cetnicke stanove . Kad je trebalo ginuti sinovi i kceri mnogih "sarajevskih" gradjana su se plazali po moru i Zapadnoj Evropi a dotle su sandze i focaci i drugi stajali u rovovima do pasa puni vode i branili tih mornara Sarajevo . Ko su heroji sa Zuci , vecina dosle koje su prije rata dosle u Sarajevo a koje i dan danas nisu dobili makar neki mali spomen na njih . Dino Merlin zbriso , Nazif Gljiva zbriso i da ne nabrajem sve poznate Sarajlije koje su zbrisale kada je trebalo da ostanu . Znam uvijek ima nepravde ali kad se sjetim prica od mojih starijih poslije onog rata kada su Srbe dovodili kamionima u Sarajevo , uglavnom bivse cetnike koji su zamjenili kokarde petokrakakama na kapama . To je bio haos kazu nasi stari . Kako se tad otimalo i pljackalo to nije normalno bilo . I nek su se doselili Bosnje ma odakle god bili i kakvi god bili . eto imali smo kulturne Srbe pa smo vidjeli kako su iskoristili nas merhamet i dobrodoslicu
a kako to kad se več tako dobri borci i odbraniše Sarajevo, nisu uspjeli da odbrane svoje domove i gradove?
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#925 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by sorcerer »

El_comadante wrote:
a kako to kad se več tako dobri borci i odbraniše Sarajevo, nisu uspjeli da odbrane svoje domove i gradove?
nazalost to ce ostati vjecna misterija ..nije problem sto je neko dosao odnekud,vec je problem zasto se i poslije 20 godina ponasaju kao da su jucer dosli i namecu svoj papanluk.neda mi se vise ulazit u rasprave sa nekima koji ne shvataju sta sam htio reci i ne zelim popit ban zbog natezanja oko toga.samo cu citirati jedan post sa pocetka teme.
stochar wrote:
P. Stanley wrote:
stochar wrote:bio jednom jedan grad...
...i agresor mu dohaka
agresor naceo, papci ga s merakom dokrajcili...
sto bi stari ljudi rekli: pametnom je i isaret dosta...
Post Reply