Sarajevo kojeg više nema

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1 Sarajevo kojeg više nema

Post by bach »

Sjetimo se stvari i mjesta i događaja kojih u Sarajevu više nema. Tek godinama poslije sjetimo se da su nekada bile tu.


Bila nekada RK Sarajka. U njoj stari nekada davno kupio akumlator za fiću, mama kupila tepih. U restoranu na krovu sarajeki imao matursko. Nema više sarajke, fiće, tepih sa kućom izgorio u maju 1992.

Bio nekada Stage na Marin dvoru. Svirao Damir urban 1999. Sada tamo riju bageri i pravo nešto čudnog imena.

Išla trola do Vogošće. Stojim na stanici, pred mene bojažljivo stade čovjek srednjih godina, pita zašto nema trole za Vogošću, čeka je sat i po. Kažem, gospodine trolejbus za Vogošću ne ide već 16 godina. On kaže 16 godina živi u Australiji i tek sad malo došao da vidi rodbinnu. Nije mu nikako jasno kako nema trole za Vogošću.

Bila jednom tramvajska linija 7. Saobraćala je od Skenderije do Nedžarića. Ukinuli je.

Bio jednom javni WC preko puta BKC, bivše kono Đuro Đaković, bivši Templ. Bilo zelene boje i postavio ga Ljubiša Marković. Nije čestito niti puštena voda u njemu a već ga neko razvalio.

Bila prodavnica računar Polaris na Grbavici. Kupio printer kod njih. Petnaest dana kasnije došao da kupim monitor, kapk. Nema više prodavnice, niti si više ikada mogao u Sarajevo mogao kupiti monitor marke ADI.

Ima još...
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#2 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by suspect_zero »

:D
Last edited by suspect_zero on 29/10/2016 01:07, edited 1 time in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by KatarinaKosaca »

Bila žičara, bio kafić kod Čenge u Skenderiji gdje smo žurili iz gimnazije, bila slastičarna Jasna kod općine Stari grad i imali super punč, bila nekad hipi klupa. Uh, što se ostarilo :-) :D
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#4 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by bach »

suspect_zero wrote:Ima.........bila pijaca kod Inat kuće, sad tamo parking i Baščaršijske jednom godišnje :-x . Bila i trolejbuska linija (Austrijski za novije generacije) Trg 6.april - Jezero, nema ni toga.........bila fontana na željezničkoj ona sa krokodilima, mislim da ni to više ne postoji........bio kafić ''Lenjin'' na Grbavici (tu sam se prvi put poljubila :-) ) a petak i subota.........ma znalo se, pravac Evropa ili Teatar :-D .....sjeća li se iko ''dobrih vibracija'' ??

Ima još..........

P.S. e vala i ti sad pristavi ovu temu, em ne volim nedjelju em sad me opet jami sarajevonostalgija :cry: :cry:
Nikad mi nije bila jasna ova rokada sa pijacom. PIjaca Telali nikada nije zaživjela a prostror na Bistriku nikada nije dobio neku jasnu svrhu.
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#5 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by The Nightwatchman »

bila jedna sanela koju guzih (aorist)
:D
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#6 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by suspect_zero »

........i bio jedan Sany izlazio u ''Alo alo'', mislim da je stanovao negdje iznad Bakija..................kako sam se ložila na njega :-) :-) :-) :-D
User avatar
odvijac
Posts: 226
Joined: 27/09/2008 15:32

#7 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by odvijac »

bio nekad veliki klub zeljo,kojeg vise nema :(
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#8 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Admir_1984 »

Bio jednom kombi koji je vozio na Stojcevac, a Stojcevac bilo prekrasno mjesto sa mnogo razlictih sadrzaja :( :(
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#9 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by suspect_zero »

Admir_1984 wrote:Bio jednom kombi koji je vozio na Stojcevac, a Stojcevac bilo prekrasno mjesto sa mnogo razlictih sadrzaja :( :(


Bio i kombi za Buloge............iskreno, nije mi žao što ga više nema :mrgreen:
User avatar
ProbuseniDolar
Posts: 1007
Joined: 13/05/2008 00:18
Location: Rajvosa

#10 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by ProbuseniDolar »

Iduce godine u ovo vrijeme ce biti slican komentar: "Zeljo nekad bio stabilan premijerligas" :D
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#11 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by The Nightwatchman »

suspect_zero wrote:........i bio jedan Sany izlazio u ''Alo alo'', mislim da je stanovao negdje iznad Bakija..................kako sam se ložila na njega :-) :-) :-) :-D

da si se udala za njega ne bi brinula za preseljenje, jerbo blizu je bio bakija :D
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#12 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by suspect_zero »

The Nightwatchman wrote:
suspect_zero wrote:........i bio jedan Sany izlazio u ''Alo alo'', mislim da je stanovao negdje iznad Bakija..................kako sam se ložila na njega :-) :-) :-) :-D

da si se udala za njega ne bi brinula za preseljenje, jerbo blizu je bio bakija :D

Jah, dobro si :-D .........bar bi se bila udala :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#13 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Lesli Eldridž »

Ih do olimpijade je bilo i kocke na Austrijskom trgu (bio i onaj sat). Pa bila je i Obala (Vojvode Stepe :x ) nekad pokockana, pa nekad ćiro iš'o, pa... Jebiga nema više urbanog Sarajeva... :(
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#14 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by suspect_zero »

Lesli Eldridž wrote:Ih do olimpijade je bilo i kocke na Austrijskom trgu (bio i onaj sat). Pa bila je i Obala (Vojvode Stepe :x ) nekad pokockana, pa nekad ćiro iš'o, pa... Jebiga nema više urbanog Sarajeva... :(

Eh ćiro :oops: ........doduše slabo ga se sjećam......

Image


Image


Image
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#15 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by opet ja »

Bila nekad trafika s perecima izmedju umjetnicke i prve gimnazije
Bio nekad bulldog (najbolja kafana ikad)
Bio nekad king-kong i votka 1 km
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#16 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Lesli Eldridž »

opet ja wrote:Bila nekad trafika s perecima izmedju umjetnicke i prve gimnazije
Bio nekad bulldog (najbolja kafana ikad)
Bio nekad king-kong i votka 1 km
To je bilo do prije 2-3 godine... Nije to davno bilo.
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#17 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Romanija »

suspect_zero wrote:
Admir_1984 wrote:Bio jednom kombi koji je vozio na Stojcevac, a Stojcevac bilo prekrasno mjesto sa mnogo razlictih sadrzaja :( :(


Bio i kombi za Buloge............iskreno, nije mi žao što ga više nema :mrgreen:
Il' se ti nakon prestanka ratnih dejstava nisi nikad vratio gore pod Buloge. Hajde priznaj gdje si drmn'o stan? :lol:
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#18 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by suspect_zero »

Romanija wrote:
suspect_zero wrote:
Admir_1984 wrote:Bio jednom kombi koji je vozio na Stojcevac, a Stojcevac bilo prekrasno mjesto sa mnogo razlictih sadrzaja :( :(


Bio i kombi za Buloge............iskreno, nije mi žao što ga više nema :mrgreen:
Il' se ti nakon prestanka ratnih dejstava nisi nikad vratio gore pod Buloge. Hajde priznaj gdje si drmn'o stan? :lol:

Nisam imala potrebe drmnuti stan................iz svoje mahale nisam micala :P :P ............za ovaj kombi znam zato što su prije agresije njegovi korisnici stvarali veliku gužvu oko Principovog mosta :mrgreen:
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#19 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by opet ja »

Lesli Eldridž wrote:
opet ja wrote:Bila nekad trafika s perecima izmedju umjetnicke i prve gimnazije
Bio nekad bulldog (najbolja kafana ikad)
Bio nekad king-kong i votka 1 km
To je bilo do prije 2-3 godine... Nije to davno bilo.
koje dvije-tri...10..a meni k'o citav zivot :shock: ...
ja se ne sjecam da je nakon rata bila trafika sa perecima :-) a tu bi redovno perece kupili kada bi krenuli do mog dede...to mi je ono bas ostalo usjeceno
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#20 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by teAMICA »

Bio "Rebus" na FPN, i u njemu wc vazda preplavljen, razbijenih prozora ali meni najljeFši.... :D
Bila kod ekonomije Galeta, da mi je sad jednu s čokoladom maznut...
Bio ćumez i ona teta koja nas je vazda ružila kad okrećemo šolje (havariju od toza napravimo)...
Bio bilijar kod Metalca
User avatar
Bernard_Prince
Posts: 128
Joined: 02/06/2009 20:46

#21 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Bernard_Prince »

Kafic nije bio, a ni restoran, a opet i jedno i drugo, cudno mjesto Lucifer, drzao Cicko Abinun, iznad Dalmatinske.
Remiza gdje je danas zgrada predsjednistva. Zeleni tramvaji vasingtonci. Dvojka koja se okretala ispod podvoznjaka na Cengic Vili. Zejeznicki most kod nebodera Vranica. Bircuzi u kojima se za meze moglo kupiti kuhano jaje, trapist sir i slane ribice. Kafana od trske okruglog oblika na Ilidzi gdje je danas autobusko stajaliste. Kina Dubrovnik, Radnik, Sutjeska, Prvi Maj, Djuro Djakovic, Arena, Kumrovec, ono na Ilidzi (zaboravio sam ime). Kafana Cine Club u sklopu kina Kumrovec. Kreket zaba tamo gdje ce jednoga dana da nikne naselje Otoka.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#22 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Lesli Eldridž »

Sjećam se svega toga :) , a kino se zvalo Igman. One šine na Marin Dvoru su bile tamo do prije par godina.
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#23 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by opet ja »

Bernard_Prince wrote:Kafic nije bio, a ni restoran, a opet i jedno i drugo, cudno mjesto Lucifer, drzao Cicko Abinun, iznad Dalmatinske.
Remiza gdje je danas zgrada predsjednistva. Zeleni tramvaji vasingtonci. Dvojka koja se okretala ispod podvoznjaka na Cengic Vili. Zejeznicki most kod nebodera Vranica. Bircuzi u kojima se za meze moglo kupiti kuhano jaje, trapist sir i slane ribice. Kafana od trske okruglog oblika na Ilidzi gdje je danas autobusko stajaliste. Kina Dubrovnik, Radnik, Sutjeska, Prvi Maj, Djuro Djakovic, Arena, Kumrovec, ono na Ilidzi (zaboravio sam ime). Kafana Cine Club u sklopu kina Kumrovec. Kreket zaba tamo gdje ce jednoga dana da nikne naselje Otoka.
:shock: ja nisam toliko stara

bila nekad kinoteka, bile nekad upi hrenovke, bio nekad hepok
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#24 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by Lesli Eldridž »

opet ja wrote:
Bernard_Prince wrote:Kafic nije bio, a ni restoran, a opet i jedno i drugo, cudno mjesto Lucifer, drzao Cicko Abinun, iznad Dalmatinske.
Remiza gdje je danas zgrada predsjednistva. Zeleni tramvaji vasingtonci. Dvojka koja se okretala ispod podvoznjaka na Cengic Vili. Zejeznicki most kod nebodera Vranica. Bircuzi u kojima se za meze moglo kupiti kuhano jaje, trapist sir i slane ribice. Kafana od trske okruglog oblika na Ilidzi gdje je danas autobusko stajaliste. Kina Dubrovnik, Radnik, Sutjeska, Prvi Maj, Djuro Djakovic, Arena, Kumrovec, ono na Ilidzi (zaboravio sam ime). Kafana Cine Club u sklopu kina Kumrovec. Kreket zaba tamo gdje ce jednoga dana da nikne naselje Otoka.
:shock: ja nisam toliko stara

bila nekad kinoteka, bile nekad upi hrenovke, bio nekad hepok
E te hrenovke su bile krmeće, pa su raja krijući jela... :D
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#25 Re: Sarajevo kojeg više nema

Post by teAMICA »

Bernard_Prince wrote:Kafic nije bio, a ni restoran, a opet i jedno i drugo, cudno mjesto Lucifer, drzao Cicko Abinun, iznad Dalmatinske.
Remiza gdje je danas zgrada predsjednistva. Zeleni tramvaji vasingtonci. Dvojka koja se okretala ispod podvoznjaka na Cengic Vili. Zejeznicki most kod nebodera Vranica. Bircuzi u kojima se za meze moglo kupiti kuhano jaje, trapist sir i slane ribice. Kafana od trske okruglog oblika na Ilidzi gdje je danas autobusko stajaliste. Kina Dubrovnik, Radnik, Sutjeska, Prvi Maj, Djuro Djakovic, Arena, Kumrovec, ono na Ilidzi (zaboravio sam ime). Kafana Cine Club u sklopu kina Kumrovec. Kreket zaba tamo gdje ce jednoga dana da nikne naselje Otoka.
jooj sjećam se kod Lucifera jesu dobri bili oni naki ćevapi sa bijelim sosom... :-)
Post Reply