Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
SAAdnan
Posts: 150
Joined: 10/06/2007 23:36

#1 Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by SAAdnan »

Evo vec duze hocu da napisem ovaj post..al nesto mi se ne dade, al sad kontam bolje da napisem mozda uspijem sprijeciti da ko nastrada.

Dajte da pokusamo izaci na kraj na nekim vozacima ...seljacima...divljacima u nasem gradu, koji jure ulicama, preskacu iz trake u traku, prolaze kroz crveno..apelujte na policiju da im pisu kazne...busite im gume ...ili ih cekajte na pik :-D.

Napisite ovdje koja su to auta u gradu koja vas najvise nerviraju...ili ako uspijete snimite pa ko god uspije posliej toga da ih bar malo sprijeci da divljaju...dobro je.

Ja licno imam pik na tri auta
Last edited by SAAdnan on 31/08/2009 18:50, edited 1 time in total.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Neelix »

danas sam smeknuo nekog "sportskog" citroena saxo :lol: bijeli, sa nekim kromiranim dijelovima na volanu, fol spusten nesto :D čoban švera iz trake u traku bez žmigavca, i na kraju ga vidim u retrovizoru, a ja se nisam mako iz lijeve :D to mi je najdraze :D
SAAdnan
Posts: 150
Joined: 10/06/2007 23:36

#3 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by SAAdnan »

Neelix wrote:danas sam smeknuo nekog "sportskog" citroena saxo :lol: bijeli, sa nekim kromiranim dijelovima na volanu, fol spusten nesto :D čoban švera iz trake u traku bez žmigavca, i na kraju ga vidim u retrovizoru, a ja se nisam mako iz lijeve :D to mi je najdraze :D
....i gladati kako se zivcira a ne smije nista:)
SAAdnan
Posts: 150
Joined: 10/06/2007 23:36

#4 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by SAAdnan »

Ali stvarno mi nije jasno kako policiaja pusta takve na ulicama (dobro jeste da i gore stvari pustaju) ali ipak to je neki dzibercic kojeg sam ja licno 5-6 puta vidio kako prolazi kroz crveno
Last edited by SAAdnan on 31/08/2009 18:51, edited 1 time in total.
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#5 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by shape of despair »

SAAdnan wrote:Ali stvarno mi nije jasno kako policiaja pusta takve na ulicama (dobro jeste da i gore stvari pustaju) ali ipak to je neki dzibercic kojeg sam ja licno 5-6 puta vidio kako prolazi kroz crveno (govorim o ovome CRNI CLIO III sport) ...pa dovoljno da vozi bez tablica vjecno. :x
Pa i voza se bez tablica zato što može.
Recimo,ja u auta koja se voze po BiH, uopšte nebih ugrađivao žmigavce.Barem bih bio načisto da nikad neću biti siguran kad će ko i gdje skrenuti pa bih pravio još veće rastojanje.
Također bih rekonstruisao sve raskrsnice u Sarajevu i postavio ih na međusobni razmak od 402 metra da Tunirani Yugo može komotno razviti brzinu.
Također bih napravio jednu ulicu u kojoj bi hodale samo djevojke,i to sa strane,a u sredini postavio široku stazu,samo za Momke iz Visoke klase
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#6 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by starii »

SAAdnan wrote:.....
Ja licno imam pik na tri auta
CRNI CLIO SPORT ...bez tablica vjecno
PLAVA OPEL ASTRA
ZELENI GOLF PLUS
Ja licno samo cekam da me jednom zakace ili nesto slicno ..... :x :evil: :x :evil: :x :evil:
pa trebalo bi ih slikati i javno staviti slike pa moza se i opamete...al mislim da je sve do policije koja moze da hoce da ih uhvati...
Mascherano
Posts: 263
Joined: 09/07/2009 21:00

#7 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Mascherano »

SAAdnan wrote:Ali stvarno mi nije jasno kako policiaja pusta takve na ulicama (dobro jeste da i gore stvari pustaju) ali ipak to je neki dzibercic kojeg sam ja licno 5-6 puta vidio kako prolazi kroz crveno (govorim o ovome CRNI CLIO III sport) ...pa dovoljno da vozi bez tablica vjecno. :x

Ja sam policajac i mogu ti reci da mi njih svakodnevno kaznjavamo, ali u tom divljanju Bulevarom Mese Selimovica im mogu jedino "dohakati" saobracajci koji imaju kamere u svojim sluzbenim vozilima koja nisu obiljezena i lako uocljiva... Ti svi trkaci imaju dosta kazni koje uredno placaju, jer su one relativno male. Evo npr. prolazak kroz crveno je 100KM, dok je voznja pod dejstvom alkohola (do 1 promil) 50KM. To su po meni smijesne kazne, ali tako je kako je...
Mislim da bi se trebala donijeti neka mjera protiv takvih kao sto je privremeno oduzimanja vozila koje se ponavljaju u vrsenju tezih saobracajnih prekrsaja, ali mislim da je to vec utopija.
Eto podrzite tu moju ideju i zagarantovano nece vise biti divljanja na ulicama Sarajeva. :)
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#8 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by skojotovski »

crni Clio Sport je lociran u Dobrovoljackoj ulici, uvijek parkiran u lijevoj traci ispod samoposluge Utok, prema Skenderiji.
bice fotka...
Mascherano
Posts: 263
Joined: 09/07/2009 21:00

#9 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Mascherano »

skojotovski wrote:crni Clio Sport je lociran u Dobrovoljackoj ulici, uvijek parkiran u lijevoj traci ispod samoposluge Utok, prema Skenderiji.
bice fotka...
:thumbup:


Svaka cast, samo stavljajte fotke, na taj nacin nam mozete pomoci, jer ja licno jos nisam uocio tog Clia, ali kad mi naleti, iskopacu mu vec neki prekrsaj... :D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#10 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by alica.k »

skojotovski wrote:crni Clio Sport je lociran u Dobrovoljackoj ulici, uvijek parkiran u lijevoj traci ispod samoposluge Utok, prema Skenderiji.
bice fotka...
e znam onda koji je. onaj sto radi njega nikad ne mozes proci tom ulicom.
SAAdnan
Posts: 150
Joined: 10/06/2007 23:36

#11 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by SAAdnan »

Ja mislim da cemo ovakvim stvarima ipak nesto napraviti, ako nista nagomilati im 10000-tak hiljada KM kazni, pa kad se seljacima trebadne neki dokument moradi ce platiti kaznu...ili kada se vlast donese takve zakone da :sad:
:D :D :D :D :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#12 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by chuchumbamayumbe »

Mascherano wrote:
SAAdnan wrote:Ali stvarno mi nije jasno kako policiaja pusta takve na ulicama (dobro jeste da i gore stvari pustaju) ali ipak to je neki dzibercic kojeg sam ja licno 5-6 puta vidio kako prolazi kroz crveno (govorim o ovome CRNI CLIO III sport) ...pa dovoljno da vozi bez tablica vjecno. :x

Ja sam policajac i mogu ti reci da mi njih svakodnevno kaznjavamo, ali u tom divljanju Bulevarom Mese Selimovica im mogu jedino "dohakati" saobracajci koji imaju kamere u svojim sluzbenim vozilima koja nisu obiljezena i lako uocljiva... Ti svi trkaci imaju dosta kazni koje uredno placaju, jer su one relativno male. Evo npr. prolazak kroz crveno je 100KM, dok je voznja pod dejstvom alkohola (do 1 promil) 50KM. To su po meni smijesne kazne, ali tako je kako je...
Mislim da bi se trebala donijeti neka mjera protiv takvih kao sto je privremeno oduzimanja vozila koje se ponavljaju u vrsenju tezih saobracajnih prekrsaja, ali mislim da je to vec utopija.
Eto podrzite tu moju ideju i zagarantovano nece vise biti divljanja na ulicama Sarajeva. :)
Izvini buraz, ali zar uz te novčane kazne ne idu i kazneni bodovi?!
Pa se nakupi "toliko i toliko bodova" i ode vozačka.
Nemoj mi samo reći da ti likovi u toku godine nisu u stanju da sakupe dovoljan broj kaznenih bodova da bi im se oduzela vozačka?!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#13 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Neelix »

mascherano, vidim da si novi clan :) slobodno "prerovi" malo teme po ovom podforumu, i podforumu "auto" naci ces veliki broj "inkriminirajucih" fotografija. mozda se i sreces sa kojom od tih vozilica, pa udri kazne :) i nema cvaja na kafu :D
SSemir
Posts: 4577
Joined: 26/02/2009 08:42

#14 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by SSemir »

sta mozete uraditi? lobirajte da se napravi auto-staza. na taj nacin cete ih skloniti sa ulica, a vjerujte da i oni to najvise zele ;)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#15 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Neelix »

:lol: eto, ljudi nemaju sta da jedu, plate se svugdje kresu, otkazi u svim mogucim granama privrede, a neko da pravi stazu da bi drkosi imali gdje drkat :lol:

neka, jedan po jedan, bandere uzimaju danak. ocistice se i sarajevo od govana :)
Mascherano
Posts: 263
Joined: 09/07/2009 21:00

#16 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Mascherano »

chuchumbamayumbe@ Ma uzme se njima vozacka i bez bodova, ali oni voze i pod zabranom...

Neelix@ Pogledacu ;-)

SSemir@ Sumnjam da bi sta pomogla ta auto-staza, jer Boze moj, nema publike da gleda njihove vratolomije. Fora je proci kroz grad da ga cure vide... Zapitas li se zasto pojedinci ne nose kacige? Pa kako ce djevojke znati da je to on :lol:
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#17 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by starii »

Mascherano wrote:chuchumbamayumbe@ Ma uzme se njima vozacka i bez bodova, ali oni voze i pod zabranom...

Neelix@ Pogledacu ;-)

SSemir@ Sumnjam da bi sta pomogla ta auto-staza, jer Boze moj, nema publike da gleda njihove vratolomije. Fora je proci kroz grad da ga cure vide... Zapitas li se zasto pojedinci ne nose kacige? Pa kako ce djevojke znati da je to on :lol:
pa da ga mogu poznati u crnoj hronici avaza il' u rubrici "ko danas nece piti kafu"
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#18 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Better Man »

SAAdnan wrote:Evo vec duze hocu da napisem ovaj post..al nesto mi se ne dade, al sad kontam bolje da napisem mozda uspijem sprijeciti da ko nastrada.

Dajte da pokusamo izaci na kraj na nekim vozacima ...seljacima...divljacima u nasem gradu, koji jure ulicama, preskacu iz trake u traku, prolaze kroz crveno..apelujte na policiju da im pisu kazne...busite im gume ...ili ih cekajte na pik :-D.

Napisite ovdje koja su to auta u gradu koja vas najvise nerviraju...ili ako uspijete snimite pa ko god uspije posliej toga da ih bar malo sprijeci da divljaju...dobro je.

Ja licno imam pik na tri auta
CRNI CLIO SPORT ...bez tablica vjecno
PLAVA OPEL ASTRA
ZELENI GOLF PLUS
Ja licno samo cekam da me jednom zakace ili nesto slicno ..... :x :evil: :x :evil: :x :evil:
Dali je u pitanju novi Clio sport. Lik postavio tablicu sa natpisom "ja sam musliman". Izgleda da je riječ o žešćem papku i primitivcu.
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#19 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by nova_korisnica »

u velikom sam iskusenju da ovdje generaliziram..ali kad vec cesljate, onda bi trebali veeeliki broj vozaca golf II precesljati...ja kada vidim nekog ispred mene da mu rade i da koristi zmigavac, svjetla kocenja i slicno bas se iznenadim..u vecini slucajeva to nazalost nije tako :( treba tehnicki pregled odraditi (a ne pro-forme izdavati ta odobrenja ili kako se vec zovu)

moza je offtopic
ali danas sam vidjela tipa duga kosa, citroen neki stariji, maslinasto zelene boje, kako na sred mosta kod careve dzamije otvara vrata i istresa pepeljaru :shock: fuuuuuuuuuuuj
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#20 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by skojotovski »

alica.k wrote:
skojotovski wrote:crni Clio Sport je lociran u Dobrovoljackoj ulici, uvijek parkiran u lijevoj traci ispod samoposluge Utok, prema Skenderiji.
bice fotka...
e znam onda koji je. onaj sto radi njega nikad ne mozes proci tom ulicom.
to je taj
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#21 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by AdnanSA »

Crni Clio Sport prije par dana izvodi vratolomije na stupskoj petlji.
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#22 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by HomeArt »

Prije dva-tri dana kod komsija dosla rodbina iz dijaspore i na Bradini ih zaustavi policajac i kaze: da vam ne pisemm kaznu to je 600Eura dajte meni 100Eura i gotovo! Dali ljudi i produzili dalje.
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#23 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Cafe Camargue »

nova_korisnica wrote:ali danas sam vidjela tipa duga kosa, citroen neki stariji, maslinasto zelene boje, kako na sred mosta kod careve dzamije otvara vrata i istresa pepeljaru :shock: fuuuuuuuuuuuj
:lol: car

p.s.

ova info da je kazna za vožnju sa 1 promilom alkohola u krvi 50 KM je fakat smiješna, ako je istinita
pa zar nije vožnja pod uticajem alkohola oduzimanje vozačke??? bar je tako prije bilo
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#24 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Big Boy »

Ima se... moze se (i izvan Sarajeva). :-?
-------------------------------------------------


Pijani vozač Harisa Silajdžića slupao službeni "audi A8"
11.07.2009. 09:07

Image
Prednji dio automobila potpuno je uništen


Armin Šehomerović vozio s više od dva promila alkohola u krvi...


Armin Šahomerović, vozač-kurir iz Kabineta bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića, u srijedu navečer je u alkoholoziranom stanju sletio s ceste u mjestu Zaton nedaleko od Neuma, te uništio službeno vozilo "audi A8", potvrđeno je "Dnevnom avazu" u MUP-u HNK.

Kako nam je nezvanično rečeno, ova nesreća rezultat je brze vožnje te čak više od dva promila alkohola u krvi Šahomerovića.

- Na licu mjesta izvršen je uvid, a prema naredbi tužitelja vozilo je zadržano radi vještačenja. U narednom periodu bit će poznati nalazi analize krvi i urina Šahomerovića na alkohol, do tada ne možemo govoriti o stepenu njegove alkoholiziranosti - rekao nam je Srećko Bošnjak, portparol MUP-a HNK.

No, dodao je Bošnjak, nema sumnje u to da je Šahomerović bio u alkoholiziranom stanju jer je to potvrđeno testiranjem na licu mjesta.

Također, dodao je kako su nepoznate okolnosti nezgode, ali da je utvrđeno kako nije bilo kontakta s drugim vozilima, nego se radilo o slijetanju sa ceste.

Izuzev vozača, policija više nikoga nije zatekla na mjestu nesreće, a Šahomerović je izjavio kako je bio sam u autu.

U Kabinetu čekaju zapisnik

Sanja Bagarić, portparol u Silajdžićevom kabinetu, nije imala odgovore na pitanja šta je Šahomerović radio u Neumu, niti da li je imao odobrenje za korištenje službenog vozila. Kazala je tek kako je Kabinet upoznat s ovom nezgodom i da je zatražio od MUP-a HNK da im dostavi zapisnik.

- Po dobivenom zapisniku, koji još nismo dobili, bit će poduzete zakonom propisane mjere ukoliko se utvrdi da je vozač Šahomerović odgovoran za prometnu nezgodu, a što će po službenoj dužnosti učiniti i nadležni pravosudni organi - kazala je Bagarić.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/crna ... ni-audi-a8
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#25 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by nova_korisnica »

je li ovo onbio na sluzbenom putu tamo negjde oko Neuma????
i na "ovo" se meni od plate odbija.... :roll: :roll: :roll: :roll:
Locked