Sarajevo gas

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

eeeeeee
Posts: 747
Joined: 02/01/2006 00:06

#1 Sarajevo gas

Post by eeeeeee »

Red je i da Sarajevo gas dobije svoju temu jer istu ne mogu da nađem, uglavnom pogledajte ubleha

http://www.klix.ba/biznis/sarajevogas-o ... /151012122

Prema podacima o isporučenim količinama prirodnog gasa u 2010. godini kupcima na području KS isporučeno je 147 miliona stvarnih metara kubnih, a u 2014. godini 101,2 miliona stvarnih metara kubnih.

Iz Sarajevogasa potvrđuju da smanjena isporuka direktno utječe na poslovni rezultat i finansijsku situaciju u Sarajevogasu.

Prema nezvaničnim informacijama, Sarajevogas će zbog ovoga tražiti da se poveća cijena distribucije gasa pa bi konačno smanjenje cijene gasa za krajnje kupce, umjesto 15 posto, trebalo iznositi oko 11 posto.

:-) :-) :-)


Jel se ikad Sarajevo gas zapitao zašto je smanjena isporuka i zasto ga raja ne koriste, ali ne treba nahraniti golemu apraturu lezihljebovica
Alkos
Posts: 2718
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#2 Re: Sarajevo gas

Post by Alkos »

Ned071 wrote:izgleda dzaba radovanje zbog snizenja cijena gasa

STAV: Dolaskom jeseni svake godine aktuelizira se problem grijanja. Hoće li ono poskupjeti, hoće li biti plina za potrebe Toplana i za individualne potrošače koji ovaj energent kupuju od Sarajevogasa?

KONAKOVIĆ: Izdvojili smo pet miliona maraka za dug Sarajevogasa prema BH Gasu. Do kraja grijne sezone planiramo uplatiti još deset miliona duga, što je ukupno petnaest miliona, a oni će taj iznos na ime duga dati ruskom dobavljaču. Za korisnike je Sarajevogasa sigurno da neće biti korekcije cijene plina. U Toplanama će doći do korekcije cijene i bit će izmijenjena tarifa. Tek ćemo na ljeto sniziti cijene i Sarajevogasa i Toplana. Ono što je najbitnije jeste da neće biti turbulencija oko isporuke gasa. Neće, dakle, biti nekih senzacionalnih pritisaka niti naslova da će u Sarajevu biti obustavljen dotok prirodnog gasa. Ovo će biti prva sezona u kojoj neće biti takvih problema.

smrdim/stav-intervju-elmedin- ... a-mandata/
Hoće li sniziti tu cijenu ili neće?! Jebo lud zbunjenog!
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Sarajevo gas

Post by Truba »

ma jebat ih ne možemo protiv vjetrenjača
nema smisla više ni razmišljati
User avatar
pepeljara
Posts: 6549
Joined: 22/08/2003 00:00

#4 Re: Sarajevo gas

Post by pepeljara »

Poslovna politika im je ko i kod telecoma, manjak para ,dizi cijene umjesto obratno, fuj
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#5 Re: Sarajevo gas

Post by dust in the wind »

da smanje 11 posto, ja cu biti sretna. makar išta. :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6 Re: Sarajevo gas

Post by mk ultra »

Image

u odnosu na 2012, cijena se smanjila za skoro 50%, i oni opet nešto računaju... :zzzz:

cijena dizela u austriji 0.959€/l :bih: :bih: :bih:
Alkos
Posts: 2718
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#7 Re: Sarajevo gas

Post by Alkos »

:shock: :twisted: :twisted:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#8 Re: Sarajevo gas

Post by Niemand »

Jedna od rijetkih "usluga" sa kojom sam zadovoljna je sarajevogas. :D

Milina vala, imam grijanje kad ja hocu i koju temperaturu hocu, ne moram cekati kad ce se neko smilovati i pustiti grijanje, a u cijenu uracunata i topla voda jal bojler. I cijena mi je oke.

Ne ocekujem da se ugrijem za 10 km.

Il kad mi neko kaze ja za sicu zDrvima i ugljem ugrijem cijelu kucu sto neko sa plinom stan. Mislim, sve je to fino, al ja ne moram loziti nit misliti o tome uopce, mali salter i grijanje je tu.

Ne pada mi napamet da se zalim ni na sta, prezadovoljna. Za druge ne znam.

:D
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#9 Re: Sarajevo gas

Post by vade_mecum »

Niemand wrote:Jedna od rijetkih "usluga" sa kojom sam zadovoljna je sarajevogas. :D

Milina vala, imam grijanje kad ja hocu i koju temperaturu hocu, ne moram cekati kad ce se neko smilovati i pustiti grijanje, a u cijenu uracunata i topla voda jal bojler. I cijena mi je oke.

Ne ocekujem da se ugrijem za 10 km.

Il kad mi neko kaze ja za sicu zDrvima i ugljem ugrijem cijelu kucu sto neko sa plinom stan. Mislim, sve je to fino, al ja ne moram loziti nit misliti o tome uopce, mali salter i grijanje je tu.

Ne pada mi napamet da se zalim ni na sta, prezadovoljna. Za druge ne znam.

:D
+1 :thumbup:

u poredjenju sa npr. toplanama i mlakim cijevima sarajevogas je super.
Alkos
Posts: 2718
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#10 Re: Sarajevo gas

Post by Alkos »

http://www.klix.ba/biznis/sutra-pregovo ... /151130066
Konkretnu cijenu po kojoj Energoinvest sada nabavlja plin i po kojoj ga prodaje BH-Gas, Koldžo nije mogao otkriti.

"BH-Gas na cijenu plina gleda kao na poslovnu tajnu i nismo u mogućnosti sada otkrivati detalje", kaže Koldžo.
:shock: :shock:

Nabavna cijena poslovna tajna? Što, da bi nas mogli više zavrnuti. Majku vam milu jebem.


Posebno me iznervirao ovaj dio!!
Od maja ove godine nije uplaćeno skoro ništa na ime ratnog duga jer postoji spor između Ministarstva finansija FBiH i Federalnog ministarstva energetike, rudarstva i industrije.

"Novac stoji na računima, mi uredno prikupljamo sredstva, ali to nije uplaćivano Gazpromu. No, kako dolar stalno jača, a mi sredstva prikupljamo u markama, jasno je da smo svakim danom na gubitku", kaže Koldžo.
eeeeeee
Posts: 747
Joined: 02/01/2006 00:06

#11 Re: Sarajevo gas

Post by eeeeeee »

BiH ima najjeftiniji uvoz gasa :bih: :bih: :bih:, a cijene najveće u regionu bravo Energoinvest, bh gas, Sarajevo gas, valja namiriti bagru

http://www.klix.ba/biznis/pregovori-s-g ... /151203078

"Što se tiče cijene, iako su postojale najave da bi zbog pada cijene na svjetskom tržištu i BiH mogla novim ugovorom dobiti jeftiniji plin, od toga za sada nema ništa. Rusi su čak u jednom dijelu razmatrali i veću cijenu ustvrdivši da BiH kupuje plin po najjeftinijoj cijeni.

Ako je to doista tako, nije jasno zašto bh. industrija i građani nemaju najjeftiniji plin u odnosu na zemlje u regionu.
"

Nije ni čudo što cijenu uvoza kriju i sto je to poslovna tajna.
User avatar
Tyler
Posts: 16
Joined: 17/08/2011 08:42

#12 Re: Sarajevo gas

Post by Tyler »

Da li se neko u skorije vrijeme prikljucivao na gasnu mrezu? Bio bih vam veoma zahvalan ako bi podijelili svoja iskustva.
Naime, predao sam zahtjev za prikljucenje i sada je potrebno da se uradi izrada Projekta unutrasnje gasne instalacije (UGI). Dobio sam spisak od 34 firme koje se time bave i sada sam u nedoumici koju firmu da izaberem...
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#13 Re: Sarajevo gas

Post by van Basten »

Ja cu ti reci koga da ne uzmes, ako je jos uvijek na listi (zbog.zalbi na njega bosch junckers mu je uzeo licencu, za vaillant ne znam) - esad halvadzija firma hejzing.
Rijetko vidjen ublehas
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#14 Re: Sarajevo gas

Post by PapakizSarajeva »

Tyler wrote:Da li se neko u skorije vrijeme prikljucivao na gasnu mrezu? Bio bih vam veoma zahvalan ako bi podijelili svoja iskustva.
Naime, predao sam zahtjev za prikljucenje i sada je potrebno da se uradi izrada Projekta unutrasnje gasne instalacije (UGI). Dobio sam spisak od 34 firme koje se time bave i sada sam u nedoumici koju firmu da izaberem...
ENERGOGAS, MERHEMIĆA TRG 10, 061 159 319; 033 445 166
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Sarajevo gas

Post by Truba »

nabijem vas svake godine isto
jebote
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Sarajevo gas

Post by Truba »

jebem vam pleme :D

dobijem gasove kad čujem vijesti o plinu
frngla
Posts: 3148
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#17 Re: Sarajevo gas

Post by frngla »

Dobio sam obavijest od Sarajevogasa da kao trebaju doći da pregledaju instalaciju i da pripremim za pregled projekat iste. Projekta logično nemam "s glave" jer je priključak rađen poslije rata bez tih nekih gluposti. Zanima me koja je procedura izrada projekta, i jeste li se nedavno susretali sa ovim, da znam kakva me peglancija čeka.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#18 Re: Sarajevo gas

Post by славянин »

frngla wrote:Dobio sam obavijest od Sarajevogasa da kao trebaju doći da pregledaju instalaciju i da pripremim za pregled projekat iste. Projekta logično nemam "s glave" jer je priključak rađen poslije rata bez tih nekih gluposti. Zanima me koja je procedura izrada projekta, i jeste li se nedavno susretali sa ovim, da znam kakva me peglancija čeka.
Kakav projekt ? Odakle njima pravo da ti gledaju projekt - njihovo je od brojila - ako neko moze da gleda to je inspekcija valjda, ako ti imas uredne papire o prikljucku - racun - mogu da se vozaju.Jer da nisi imao propisne instalacije nebi ti ni prikljucili plin.Ako oni na nesto sumnjaju duzni su poslati inspekcijsku sluzbu.
frngla
Posts: 3148
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#19 Re: Sarajevo gas

Post by frngla »

Veze nemam, zato i pitam :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#20 Re: Sarajevo gas

Post by славянин »

frngla wrote:Veze nemam, zato i pitam :lol:
Pa da ti se pokvari instalacija u kuci/stanu - zovni Sarajevo gas pa vidi sta ce ti reci :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#21 Re: Sarajevo gas

Post by Haris.ba »

Ma nista specijalno.

Napisace ti rok u kojem moras uraditi projekat. Mozda ces morati nesta popravljati da bi uskladio sa modernim standardima. Uglavnom oko kip prekidaca i oko dimnjaka su problemi.

Ne mogu se sjetiti koliko je love. Nekoliko stotina KM.

Treba ti papir i od dimnjacara.

I onda zovnes ponovo Sarajevogas da ti ovjere projekat. I onda pregledaju.

Meni je ok sto tako rade. Ako nista zbog svoje sigurnosti. Pa onda i ostalih
frngla
Posts: 3148
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#22 Re: Sarajevo gas

Post by frngla »

Našao sam originalni projekat :D
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#23 Re: Sarajevo gas

Post by walk_M-A-N »

Uvijek je oko sigurnosti i uvijek neko uzme naveliko.
Dođe Sarajevogas i kažu crijevo do šporeta je „staro“, mijenja se svakih 5 godina, zamijeniti.
Većina ljudi se zbuni i pita ko će zamijeniti, ili ne znaju sami ili se prepadnu. Onda im daju broj As-gasa.
Dođe As-gas, zamijeni crijevo i uzme 54 KM za 5 minuta. Koja je to satnica za montera!? Bez računa!
Jer znaju da je onaj ko ih je zvao je dovoljno zbunjen da i me traži račun.
Ovo komotno može i pod temu „prevaranti u Sarajevu“. „Po zakonu“.

I, bile su i prije teme, trebalo bi spojiti:
sarajevogas-naplata-ratnog-duga-t62999s25.html
do-kada-ce-trajati-pljacka-bh-sarajevo- ... 33265.html
Jedni se nerviraju do kada će trajati pljačka, drugi su shvatili da je rješenje i sam otići na stanu pljačkaša ili u takve firme.
Sanca
Posts: 6
Joined: 10/08/2011 11:01

#24 Re: Sarajevo gas

Post by Sanca »

Ah te linije prevaranata ne mozes skontati kada trazis ko da ti radi. AS GAS ce ti svako preporuciti kao sto su i meni. Dobro je pa ih ne odlezah, pola su mi zivota skratili i onda smo ponovo radili grijanje u tek useljenoj kuci. Ipak imali smo srece jer je moja drugarica umalo poginula zbog njihovih majstorluka.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#25 Re: Sarajevo gas

Post by Haris.ba »

Sanca wrote: 13/09/2020 08:47 Ah te linije prevaranata ne mozes skontati kada trazis ko da ti radi. AS GAS ce ti svako preporuciti kao sto su i meni. Dobro je pa ih ne odlezah, pola su mi zivota skratili i onda smo ponovo radili grijanje u tek useljenoj kuci. Ipak imali smo srece jer je moja drugarica umalo poginula zbog njihovih majstorluka.
Mozes malo detaljnije? Meni servisiraju nekoliko bojlera, jedan su ugradili.
Post Reply