PEKARE U SARAJEVU

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drag_gost
Posts: 5619
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#776 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by drag_gost »

славянин wrote:
drag_gost wrote:A sto se francuski disident aktivirao na temi. :lol:
Pa radi se o bagetama i kroasanima - udara se na nacionalni mu ponos :D
Ne znam sta da ti kazem...

Generalno, Manja ima stvarno dobra peciva i ok su kvalitetom, a gazda je ocito debil.

Takodjer, to izivljavanje nad radnicama koje primaju po 500 - 600 km mjesecno je jadno. Ko hoce neka ode BL i neka mu jebe mater ako je vec mangup
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#777 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by arzuhal »

Ne znam zašto bi se iko javno obračunavao i s kim. I Trivić se "zezao i samo šalio" u zatvorenoj grupi tviteraša, pa ga neki kum odradio... Tako treba diskretno bojkotovati Manju, ko to želi, a ko ne želi, neka, diskretno ramazanski, mariše Trivićeve makarone i krafne...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#778 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by insomnia78 »

Image
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#779 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Niemand »

arzuhal wrote:Ne znam zašto bi se iko javno obračunavao i s kim. I Trivić se "zezao i samo šalio" u zatvorenoj grupi tviteraša, pa ga neki kum odradio... Tako treba diskretno bojkotovati Manju, ko to želi, a ko ne želi, neka, diskretno ramazanski, mariše Trivićeve makarone i krafne...
A hej, manjinim krAfnama ce se dokazivati sirine pogleda.. :eh:
Zizi505
Posts: 9262
Joined: 25/04/2011 14:06

#780 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Zizi505 »

nepass1 wrote:
wewa wrote:Maison Coco, kod zgrade Suda ili u Kranjcevicevoj, cini mi se i u Prote Bakovica
nije u prote bakovica nego ona ulica od cheersa prema miljackoj, nmg da se sjetim naziva a nmg ni da googlam
Imaju štand i u Alti. Što se tiče kruha u Sarajevu, meni su oni najbolji.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#781 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by tempuser »

MaxPayne wrote:mislio sam na kupce Srbe iz RS konkretno ne poslodavce
Pa ja ti navodim kontra slucaj, kupaca Srba iz RS-u koji u RS-u kupuju kod federalnog tajkuna jer je najveci u tom podrucju.
Nesto na ovu temu pricam sa jaranom, Manja je slagvort, ali bilo je tu i drugih primjera tipa Bjelasnica vs Jahorina i on postavi odlicno pitanje, da li je bolje zivjeti po onoj informbiroovskoj dogmi “bolje rusko govno nego americka torta” ili gledati da za svoj novac dobijes najbolje, a on pri tome nije pretjerano naklonjen prema komsijama!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#782 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by tempuser »

arzuhal wrote:Ne znam zašto bi se iko javno obračunavao i s kim. I Trivić se "zezao i samo šalio" u zatvorenoj grupi tviteraša, pa ga neki kum odradio... Tako treba diskretno bojkotovati Manju, ko to želi, a ko ne želi, neka, diskretno ramazanski, mariše Trivićeve makarone i krafne...
Bravo!
User avatar
Haris.ba
Posts: 25295
Joined: 08/09/2005 20:08

#783 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Haris.ba »

tempuser wrote:
arzuhal wrote:Ne znam zašto bi se iko javno obračunavao i s kim. I Trivić se "zezao i samo šalio" u zatvorenoj grupi tviteraša, pa ga neki kum odradio... Tako treba diskretno bojkotovati Manju, ko to želi, a ko ne želi, neka, diskretno ramazanski, mariše Trivićeve makarone i krafne...
Bravo!
Ali kako onda dokazati da si twiter patriota? :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 47313
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#784 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Edin H. »

Hoce li Bingo, Konzum i Merkator bojkotovati Manju? :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#785 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by insomnia78 »

Al’ uvijek isti likovi
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#786 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by tempuser »

Haris.ba wrote:
tempuser wrote:
arzuhal wrote:Ne znam zašto bi se iko javno obračunavao i s kim. I Trivić se "zezao i samo šalio" u zatvorenoj grupi tviteraša, pa ga neki kum odradio... Tako treba diskretno bojkotovati Manju, ko to želi, a ko ne želi, neka, diskretno ramazanski, mariše Trivićeve makarone i krafne...
Bravo!
Ali kako onda dokazati da si twiter patriota? :mrgreen:
Nismo li svi na klixu i twiteru savrseni, bezgresni i hrabri?!
User avatar
konektovan
Posts: 41206
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#787 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by konektovan »

Je li istina da mu je otac ( Sašin ) osudjen za ratni zlocin???
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#788 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by insomnia78 »

Nije
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#789 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by strong69 »

Edin H. wrote:Hoce li Bingo, Konzum i Merkator bojkotovati Manju? :-)
Nece i ne mogu. Jedino da ugovor raskinu na svoju stetu. Jos ako ima visok udio u prodaji... Niko nece to uraditi.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#790 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by CPT »

strong69 wrote:
Edin H. wrote:Hoce li Bingo, Konzum i Merkator bojkotovati Manju? :-)
Nece i ne mogu. Jedino da ugovor raskinu na svoju stetu. Jos ako ima visok udio u prodaji... Niko nece to uraditi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Morals_clause

Mogu.
Hoce ili nece je vec drugo pitanje.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#791 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by julisiz es grant »

konektovan wrote:Je li istina da mu je otac ( Sašin ) osudjen za ratni zlocin???
Trenutno se sudi Janku Triviću, komandantu neke brigade VRS-a, za zločine u Kotor-Varoši. Ne znam jesu li u srodstvu.
Ja sam spominjao Mirka Trivića, komandanta Rogatičke brigade, koja je učestvovala u napadu na Srebrenicu 1995. (ali ne i pogubljenjima) koji je svjedočio na suđenjima u Hagu, a mislim i pred Sudom BiH. Takođe ne znam da li su u srodstvu.
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#792 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Nisrin »

moonca wrote:Dobar izbor....hljeb prva klasa...I kosta 1.80 km.....oh kod mene bi isti bil 4. 00$

Image

Hvala :-D

Probaj hljeb sa orasima i hljeb sa maslinama i hljeb sa makom...ne zna se koji je bolji :D Dobri su sendvici, kroasani pravi francuski jer koriste francuski maslac :D
Kroasani s bademima i cokoladom su 3.5KM ali u preukusni, neobicni...tart s jabukama isto preukusan..cijene jesu visoke...
Meni se svidjala focaccia sa maslinama, ali je sad debela pa nije vise to to...Bageti su im pravi i oni su OK sa cijenom...

je li ko bio u BOUNJOR pekari, na Marijin Dvoru, poslom cu ovih dana pa da vidim sta oni nude...jedino sto mi nedostaje u ovim artisan pekarama je hljeb bez aditiva, psenicnog brasna itd...bude u Maisonu 100% razevi, tvrd k'o kamen, ali ponekad ga nadjem, a nikako mi nisu usput da idem tek tako...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#793 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by insomnia78 »

Eki francuski maslac :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#794 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Nisrin »

insomnia78 wrote:Eki francuski maslac :lol:

Ma i brasna...znam iz prve ruke XD
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#795 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by todd_smith »

sedma_7 wrote:Izgleda da mu je savjest proradila pa je obrisao sliku Karadzica i komentar iznad nje "jedan jedini".
ali zato redovno lajka komentare koji ismijavaju bosanski narod i sam se smije bilo kakvom bojkotu

cak i prijeti "ako se ludilo ne zaustavi, steta moze biti ogromna" njegove rijeci
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#796 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by JThomas »

neka uplati jednu stoju sda i jednu stoju iz. odmah će ludilo stati. isti komentatori će pozivati na pomirenje, oprost i suživot. jer ni poplašen nije vojvoda kad ga podrži sda. nego uvaženi kandidat za označeno mjesto. a drži četnika postaje politika kao umijeće mogućeg i realnog, te uvažavanje izborne volje drugog naroda.
Last edited by JThomas on 25/03/2019 13:43, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#797 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by moonca »

Nisrin wrote:
moonca wrote:Dobar izbor....hljeb prva klasa...I kosta 1.80 km.....oh kod mene bi isti bil 4. 00$

Image

Hvala :-D

Probaj hljeb sa orasima i hljeb sa maslinama i hljeb sa makom...ne zna se koji je bolji :D Dobri su sendvici, kroasani pravi francuski jer koriste francuski maslac :D
Kroasani s bademima i cokoladom su 3.5KM ali u preukusni, neobicni...tart s jabukama isto preukusan..cijene jesu visoke...
Meni se svidjala focaccia sa maslinama, ali je sad debela pa nije vise to to...Bageti su im pravi i oni su OK sa cijenom...

je li ko bio u BOUNJOR pekari, na Marijin Dvoru, poslom cu ovih dana pa da vidim sta oni nude...jedino sto mi nedostaje u ovim artisan pekarama je hljeb bez aditiva, psenicnog brasna itd...bude u Maisonu 100% razevi, tvrd k'o kamen, ali ponekad ga nadjem, a nikako mi nisu usput da idem tek tako...
Hvala...vracam see Po kroasane.
.i tart.....I meni su dobro izgledali. :thumbup:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#798 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by todd_smith »

JThomas wrote:neka uplati jednu stoju sda i jednu stoju iz. odmah će ludilo stati. isti komentatori će pozivati na pomirenje, oprost i suživot. jer ni poplašen nije vojvoda kad ga podrži sda. nego uvaženi kandidat za označeno mjesto. a drži četnika postaje politika kao umijeće mogućeg i realnog, te uvažavanje izborne volje drugog naroda.
ma glup smo narod to se vec davno zna, lik u Julu za Srebrenicu tvita, ali bosnjo k`o bosnjo
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2889
Joined: 14/01/2019 04:56

#799 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Porodice Foht »

Hoce li Manja danas pazariti bar 2000-3000 KM u Sarajvu?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#800 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by JThomas »

todd_smith wrote:
JThomas wrote:neka uplati jednu stoju sda i jednu stoju iz. odmah će ludilo stati. isti komentatori će pozivati na pomirenje, oprost i suživot. jer ni poplašen nije vojvoda kad ga podrži sda. nego uvaženi kandidat za označeno mjesto. a drži četnika postaje politika kao umijeće mogućeg i realnog, te uvažavanje izborne volje drugog naroda.
ma glup smo narod to se vec davno zna, lik u Julu za Srebrenicu tvita, ali bosnjo k`o bosnjo
samo on nije skontao kako može odjednom sve posušiti i legalizovati :mrgreen:
Post Reply