Sarajevo-Dubrovnik

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#51 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by whow »

ins wrote:Sarajevo - Konjic - Mostar - Stolac (via Rotimlja) - Ljubinje - Trebinje - Ivanjica - Dubrovnik bez ikakve dvojbe.

Put preko Foce i Gacka je za one koji vole voziti...
Oj Trebinje , Trebinje kad me vidis .... :lol: :lol:
User avatar
corolla02
Posts: 10385
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#52 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by corolla02 »

whow wrote:
ins wrote:Sarajevo - Konjic - Mostar - Stolac (via Rotimlja) - Ljubinje - Trebinje - Ivanjica - Dubrovnik bez ikakve dvojbe.

Put preko Foce i Gacka je za one koji vole voziti...
Oj Trebinje , Trebinje kad me vidis .... :lol: :lol:
Neko davno to rece...
:D
User avatar
corolla02
Posts: 10385
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#53 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by corolla02 »

corolla02 wrote:
whow wrote:
ins wrote:Sarajevo - Konjic - Mostar - Stolac (via Rotimlja) - Ljubinje - Trebinje - Ivanjica - Dubrovnik bez ikakve dvojbe.

Put preko Foce i Gacka je za one koji vole voziti...
Oj Trebinje , Trebinje kad me vidis .... :lol: :lol:
Neko davno to rece...
:D
mene inace interesuje sto tebe nema dole na dijaspora temama, pa da cujemo kako je gore kod vas u Edmontonu i odes li kad u Calgary!?
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#54 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by whow »

Oj Trebinje , Trebinje kad me vidis .... :lol: :lol:[/quote]
Neko davno to rece...
:D[/quote]
mene inace interesuje sto tebe nema dole na dijaspora temama, pa da cujemo kako je gore kod vas u Edmontonu i odes li kad u Calgary!?[/quote]

Ma kakva dijaspora buraz ja to ne priznajem , dijaspora su oni sto su otisli prije rata :) a mi poslije smo sto politicka sto ekonomska emigracija . A bogami otkada su nadosli svi ovi novi narastaji prave Sarajlije su postala veca dijaspora u svome Sarajevu nego sto sam ja ovdje u Kanadi .
User avatar
corolla02
Posts: 10385
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#55 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by corolla02 »

whow wrote:Oj Trebinje , Trebinje kad me vidis .... :lol: :lol:
Neko davno to rece...
:D[/quote]
mene inace interesuje sto tebe nema dole na dijaspora temama, pa da cujemo kako je gore kod vas u Edmontonu i odes li kad u Calgary!?[/quote]

Ma kakva dijaspora buraz ja to ne priznajem , dijaspora su oni sto su otisli prije rata :) a mi poslije smo sto politicka sto ekonomska emigracija . A bogami otkada su nadosli svi ovi novi narastaji prave Sarajlije su postala veca dijaspora u svome Sarajevu nego sto sam ja ovdje u Kanadi .[/quote]

ma nista, ja vidim ti volis auta pa rekoh volis se provozati dole do dijasporee..ja to cesto, bas ko napravcu za Dubrovnik nekad
:D
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#56 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by zlajaBHF »

ado-šampion wrote:
madner wrote:Ne znam, ali taj opis puta mi se nikako ne poklapa.
Lagano 130, nidje nikog, indijska konoplja raste u poljima.
Jbg jaro, ne sjećam se ja sad svakog kilometra. Znam da ima jedna dionica uzbrdo u kojoj ne može u četvrtu prebacit, znam da ima dionica na kojoj ne možeš mimoić kamion da ne siđeš s ceste, i znam da ima dionica s pravo puno krivina, bolje reći okuka, jer sam tuda vozio tako da se svima u autu okreno želudac :-)

Sad vi prikazaste to kao da je neka nauka. Tu nema ništa da se konta, lijevo prema Buni, pa ona desno, a ne pravo na Bunu i samo pravo cestom, Stolac, sela, Trebinje, Dubrovnik...
Ti si burazeru isao preko Bivolja Brda i Domanovica za Stolac :lol:

Nisi trebao skretati desno, nego nastaviti pravo :lol:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#57 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by ado-šampion »

Jbg burazeru. :-) Ali opet stoji da ta cesta kojom sam ja išao qrcu ne valja.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#58 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Lesli Eldridž »

ado-šampion wrote:Jbg burazeru. :-) Ali opet stoji da ta cesta kojom sam ja išao qrcu ne valja.
Valja cesta, ali je izgleda vozač loš. :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4373
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#59 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Romeo 80 »

Haha, Lesli kao sjenka Adina! :D :lol:
Hajde Vas dvojica, pomirite se više! :-D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#60 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by ado-šampion »

Romeo 80 wrote:Haha, Lesli kao sjenka Adina! :D :lol:
Hajde Vas dvojica, pomirite se više! :-D
Hahahha, i ti si primjetio. :-) Ma nije to to, nego Lesli izgleda voli da je u centru pažnje :)
peja_s
Posts: 13
Joined: 20/07/2009 20:49

#61 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by peja_s »

mayab wrote:Image

Zanimaju me iskustva o ovoj ruti do Dubrovnika , dakle preko Tjentista, Gackog, Bileće i Trebinja, nju preporucuje Viamichelin, kakva je cesta , brzina itd?
Ili je ipak bolje ono "klasično", Mostar, Neum itd.
Ne kaže se Gackog. :wink:

Preko Rogoja je put prilično loš, dalje od Trnova prema Foči je bolje, ali od Foče je put dosta loš, uzak, ima mnogo krivina. Na Čemernu mnogi opet idu preko klizišta, nije za neiskusne vozače. Umjest toga ima 7,8 km obilaznice koja je asfaltirana, ali opet na mjestima oštećena. Ne znam tačno kakvo je trenutno stanje, jer u tom pravcu nisam prolazio već dvije godine. Ostaje da se nadamo da će ovaj novi put preko Čemerna biti dobro rješenje.

Put od Gacka je dobar, oko sat i 40 minuta vožnje do Dubrovnika, pod uslovom da nije gužva na granici.
sistem wrote:prosle godine isao dubrovnik - trebinje - tjentiste - sarajevo

od dubrovnika ne nadjoh znak za trebinje, vec onako po osjecaju 8-) sa viskom
nabodoh na granicu - kontejner ofarban plavo / zuto :-) - samo carinik i ja :shock:
onda ide lijep put, nigdje nikog, u skroz dobrom stanju, uzivancija
od miljevine do sarajeva bilo malo guzve

zakljucak - ja cu opet tako
Svi putokazi za Trebinje su uklonjeni. Prošle godine su postavili jednu tablu na kojoj ne piše ime grada, samo oznaka BiH i 27 km. To nigdje drugo nisam vidio.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#62 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Irm@ »

google izbaci ovu temu pa da je ozivim :D
ovako sljedeci cetvrtak trebam ujutro da budem u Dub.. eh sad autom ne mogu dakle bus prevoz.. Centrotrans ide samo ujutro pa se bude popodne u Dub.. je li zna neko za kasni nocni bus..ili da ide neki iz Mostara nekad prije zore ako ne iz Sarajeva?
hvala vam :)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#63 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by respo »

mala hos ti da odes sada u dubrovnik? :)
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#64 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by citroen xm »

Put Sarajevo-Foča-Gacko-Trebinje znam u dušu. Put ima jednu lošu dionicu dugu 70-ak kilometara od foče do Gacka preko Tjentišta i Čemerna. E tu je put stvarno uzak, ali sa moirnom vožnjom nema problema. Od Sarajeva do Foče je put dobar s tim što ima uspon preko Rogoja. Ali zato kada dođeš u Gacko pa se uputiš preko Bileće do Trebinja. Ma milina za voziti. Put odličan, širok, bez velikih uspona. :thumbup:

Put Sarajevo-Mostar-Stolac-Trebinje takođe odlično poznajem i on je veoma dobar i nema uskih dionica sličnih ovoj Foča-Gacko, ali mi je dosadniji od puta Sarajevo-Trebinje. Čak ona dionica Ljubinje-Trebinje kroz popovo polje zna opasno da smori i oduži se. :thumbup:

A od trebinja do dubrovnika stižeš za čas i tu nema nikakvih problema.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#65 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by P308 »

Je li se ista promijenilo u ove 4 godine od kako je tema otvorena. Idem ovih dana u Dubrovnik, prvi put cu voziti do tamo, i da napomenem da nisam neki ekstra vozac :D Koji je najbolji put za nas lose vozace koji prvu put voze do Dubrovnika :D
Hvala
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#66 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by muha_sa »

P308 wrote:Je li se ista promijenilo u ove 4 godine od kako je tema otvorena. Idem ovih dana u Dubrovnik, prvi put cu voziti do tamo, i da napomenem da nisam neki ekstra vozac :D Koji je najbolji put za nas lose vozace koji prvu put voze do Dubrovnika :D
Hvala
laganini na Mostar, Metkovic, Opuzen pa lijevo ka Neumu i obalom ka Dubrovniku :) sretno :-D
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#67 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by P308 »

muha_sa wrote:
P308 wrote:Je li se ista promijenilo u ove 4 godine od kako je tema otvorena. Idem ovih dana u Dubrovnik, prvi put cu voziti do tamo, i da napomenem da nisam neki ekstra vozac :D Koji je najbolji put za nas lose vozace koji prvu put voze do Dubrovnika :D
Hvala
laganini na Mostar, Metkovic, Opuzen pa lijevo ka Neumu i obalom ka Dubrovniku :) sretno :-D

Hvala puno
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#68 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Edin H. »

muha_sa wrote:Je li se ista promijenilo u ove 4 godine od kako je tema otvorena. Idem ovih dana u Dubrovnik, prvi put cu voziti do tamo, i da napomenem da nisam neki ekstra vozac :D Koji je najbolji put za nas lose vozace koji prvu put voze do Dubrovnika :D
Hvala
Ide na Tjentiste, zadas desno u Trebinju, prazan put, taman dobar da vjezbas.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#69 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by daxon »

KatarinaKosaca wrote:
slavkoimamodilera wrote:Drug, nit je cesta uska, nit je ostecena, nit je puna krivina ;-) Put preko Mostara i Metkovica je bespotreban i niko normalan ni u onoj drzavi nije isao preko Metkovica, vec su svi isli preko Trebinja... put preko Trebinja nije nikakva divljina, niti tu prolaze ogromni sleperi, niti si ti izgleda ikada prosao tim putem, jer tu niti ima makadama niti ja znam za nekoga ko je na rupama probio gumu :-)

To sto se pojedinima iz samo njima znanih razloga ne ide preko Trebinja, to je vec njihov problem :run:
Ja sam išla pršle godine i bila je cesta oštećena, ne znam da li su je napravili do sad na nekoliko mjesta, a kod Kalinovika prema Tjentištu nije obilježeno, pa se lako zaluta do Nevesinja. Inače, put je Gacka dobar, onda počinju rupe i radovi. Oko Perućice je isto bilo nekoliko obilazaka radi odrona.
Kuda si ti to išla preko Kalinovika :-?
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#70 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by citroen xm »

Kalinovik-Nevesinje preko Morina. Ali gdje ćeš tuda :-) :run:
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#71 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by daxon »

Znam za taj put, ali opet, Tjentište se nikako ne uklapa tu? Uostalom, dobro si rekao, ko bi normalan tuda išao prema Dubrovniku :-)
User avatar
mayab
Posts: 27167
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#72 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by mayab »

P308 wrote:
muha_sa wrote:
P308 wrote:Je li se ista promijenilo u ove 4 godine od kako je tema otvorena. Idem ovih dana u Dubrovnik, prvi put cu voziti do tamo, i da napomenem da nisam neki ekstra vozac :D Koji je najbolji put za nas lose vozace koji prvu put voze do Dubrovnika :D
Hvala
laganini na Mostar, Metkovic, Opuzen pa lijevo ka Neumu i obalom ka Dubrovniku :) sretno :-D

Hvala puno
Ja bih izbjegavao ovu trasu, dva prelaska granice, a Hrvati se vjezbaju i spremaju za ulazak u EU, moglo bi tu biti guzvi na tim prelascima, nego na Trebinje, i samo taj jedan ulaz u Hr
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#73 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by muha_sa »

P308 wrote:
muha_sa wrote:
P308 wrote:Je li se ista promijenilo u ove 4 godine od kako je tema otvorena. Idem ovih dana u Dubrovnik, prvi put cu voziti do tamo, i da napomenem da nisam neki ekstra vozac :D Koji je najbolji put za nas lose vozace koji prvu put voze do Dubrovnika :D
Hvala
laganini na Mostar, Metkovic, Opuzen pa lijevo ka Neumu i obalom ka Dubrovniku :) sretno :-D

Hvala puno
pošto nisi--kako sam kažeš--nikad tamo išo nit si neki ekstra vozac (nema ekstra vozaca vec iskusnih i manje iskusnih-ti spadaš u ove druge :D ) najbolja ti je ova trasa.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#74 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by Ambrozija »

muha_sa wrote: pošto nisi--kako sam kažeš--nikad tamo išo nit si neki ekstra vozac (nema ekstra vozaca vec iskusnih i manje iskusnih-ti spadaš u ove druge :D ) najbolja ti je ova trasa.
Slazem se. Ni ostali putevi nisu toliko losi ali je ovaj daleko najbolji pogotovo za manje iskusne vozace, iako najduzi.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#75 Re: Sarajevo-Dubrovnik

Post by P308 »

Vratio sam se pa da saberem utiske :D . Isao sam ovim putem koji su mi muha_sa i Ambrozija preporucili, znaci Sarajevo - Mostar - Metkovic - Opuzen - Neum - Dubrovnik. Krenuo oko 6 i 30 i dosao malo iza 13 u Dubrovnik :D Da napomenem da sam u Doljanima na granici cekao vise od sat vremena. Put je super, nemam nikakvih zamjerki, samo su se pred samim Dubrovnikom odvijali neki radovi, pa je i tu bilo cekanja. Na granicama prije i poslije Neuma nije bilo prevelike guzve. I u povratku mi je trebalo nekih 5 sati voznje. Sve i svemu, odlicno je proslo s obzirom da sam prvi put vozio do Dubrovnika. Hvala vam jos jednom na savjetima i informacijama :)
Post Reply