SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#67901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

emigrazione wrote: 03/06/2023 08:53 Ne mogu ni ove roditelje da shvatim nikako, pa jebote zbog cega dises i zivis ako ne znog toga da se brines i stitis svoju djecu, vise ih strah da fasuju kaznu zbog nekog jebenog Pleha, nego da im Pleh skace djeci po glavi...cuj drzava da nestu ucini, sta da ucini da ga uhapsi?! Pa eto uhapsila ga je i sta sad?
Nije to bas tako jednostavno, djeva su ziva i jos ima sta da izgubi, a taj ocito nije neki lokalni klosar vec kriminalac kojeg neko stiti. Ako ga neko dobro prebije rizikuje da mu zbog toga sutra neko ubije djecu kao osvetu, da ga skroz smakne zavrsice u zatvoru i time jos vise ostaviti djecu nezasticenu, a sigurno bi bilo onih koji bi htjeli osvetu sto je on ubio tog kriminalca i djeca bi mu bila meta.
Razumijem zelju za osvetom, vec sam pricao o tome, ali jedno je srediti neku budalu koja nema nikog svog, a drugo kriminalca koji sigurno ima nekog iza sebe, vjerovatno nekog mocnog.
Jedino ako ce to dobro isplanirati i sa kompletnom familijom se ispaliti negdje vani.
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#67902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

emigrazione wrote: 03/06/2023 08:53 Ne mogu ni ove roditelje da shvatim nikako, pa jebote zbog cega dises i zivis ako ne znog toga da se brines i stitis svoju djecu, vise ih strah da fasuju kaznu zbog nekog jebenog Pleha, nego da im Pleh skace djeci po glavi...cuj drzava da nestu ucini, sta da ucini da ga uhapsi?! Pa eto uhapsila ga je i sta sad?
Nismo bili u tim situacijama. Na prvu ne mogu ni ja.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#67903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

emigrazione wrote: 03/06/2023 08:53 Ne mogu ni ove roditelje da shvatim nikako, pa jebote zbog cega dises i zivis ako ne znog toga da se brines i stitis svoju djecu, vise ih strah da fasuju kaznu zbog nekog jebenog Pleha, nego da im Pleh skace djeci po glavi...cuj drzava da nestu ucini, sta da ucini da ga uhapsi?! Pa eto uhapsila ga je i sta sad?
Realno, kako da ocekuje jedan roditelj da neko kazni ovakve Plehove, i da se olos makne sa ulice? Da neko Pleha unakazi za sva vremena,vidjeli bi po svojim ledjima kako stvari stoje jer bi zakon vrijedio za tog roditelja, a ne za govnarosa. Uostalom,neko organizovano mudro umlacivanje bi dalo svrhu,to je moja pretpostavka. Jer ovako bi se znalo ko mu je vrat slomio pa ce i odgovarati.
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#67904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 03/06/2023 09:10
emigrazione wrote: 03/06/2023 08:53 Ne mogu ni ove roditelje da shvatim nikako, pa jebote zbog cega dises i zivis ako ne znog toga da se brines i stitis svoju djecu, vise ih strah da fasuju kaznu zbog nekog jebenog Pleha, nego da im Pleh skace djeci po glavi...cuj drzava da nestu ucini, sta da ucini da ga uhapsi?! Pa eto uhapsila ga je i sta sad?
Realno, kako da ocekuje jedan roditelj da neko kazni ovakve Plehove, i da se olos makne sa ulice? Da neko Pleha unakazi za sva vremena,vidjeli bi po svojim ledjima kako stvari stoje jer bi zakon vrijedio za tog roditelja, a ne za govnarosa. Uostalom,neko organizovano mudro umlacivanje bi dalo svrhu,to je moja pretpostavka. Jer ovako bi se znalo ko mu je vrat slomio pa ce i odgovarati.
Cak i da ne odgovara pred zakonom, treba biti lud pa ne ocekivati da neki plehov jaran nece doci i ubiti njega ili njegovu djecu, porodicu...
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#67905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

emigrazione wrote: 03/06/2023 08:53 Ne mogu ni ove roditelje da shvatim nikako, pa jebote zbog cega dises i zivis ako ne znog toga da se brines i stitis svoju djecu, vise ih strah da fasuju kaznu zbog nekog jebenog Pleha, nego da im Pleh skace djeci po glavi...cuj drzava da nestu ucini, sta da ucini da ga uhapsi?! Pa eto uhapsila ga je i sta sad?
Pa normalnom roditelju, koji je normalnog psihofizickog zdravlja i zdravih svijetonazira u tom trenutku je samo dijete na pameti, kakva osveta i uzimanje stvari u svoje ruke, tada oni i ne registruju te divljake, kada to dodje na red vecina vec "ohladi" od osvete i posveti se dijetetu.....e sad imamo roditelje koji odma reaguju osvetnicki ili se nikad je ohlade ali to je veoma mal procenat...
Nije tu u pitanju strah od baitna nego kultura, odgoj, stabilnost licnosti, odgovornost i povjerenje u sistem i drustvo....kakvi god da su....e sad ako drustvo i sistem dozvole da ovakvi debili prodju nekaznjeno ili sa minimalnim kaznama doci ce do porasta osveta jer ce ljudi izgubiti povjerenje u sistem (primjer famoznog Hadzije)....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45462
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

moonca wrote: 03/06/2023 06:02 aha, djeca SDA -ovaca.... izgleda nasilnik ima podrshku ..pojedinih forumasha.. cccc :facepalm:
Glupa si.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45462
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

noviclan wrote: 03/06/2023 05:31 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/83 ... u-sarajevu
A to je cuprijicin sinak ide u dzamiju a laze, nigdje ne procitah rijec laser :?:
Isto ko i munka.

Sigurno podrzavam mlacenje maloljetnika jer mu je babo siljio kurac na djeci koja imaju "neobicna" imena.

Al je aktivni dio sistema koji dovodi roditelje u ovakve situacije. Sad se on nasao u slicnoj. Kad ovaj nasilnik izadje oslobodjen nek kaze: nek visi pedro.
noviclan
Posts: 10893
Joined: 31/10/2013 06:48

#67908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

Chmoljo wrote: 03/06/2023 10:30
noviclan wrote: 03/06/2023 05:31 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/83 ... u-sarajevu
A to je cuprijicin sinak ide u dzamiju a laze, nigdje ne procitah rijec laser :?:
Isto ko i munka.

Sigurno podrzavam mlacenje maloljetnika jer mu je babo siljio kurac na djeci koja imaju "neobicna" imena.

Al je aktivni dio sistema koji dovodi roditelje u ovakve situacije. Sad se on nasao u slicnoj. Kad ovaj nasilnik izadje oslobodjen nek kaze: nek visi pedro.
I cuj ti "mala" nidica ja sa trinaest dulum kosio, "radili" narukvice, ma mutan je cuprija i kada je bio dir os fatima gunic
User avatar
Laplace
Posts: 10344
Joined: 19/11/2012 18:37

#67909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

PM72 wrote: 03/06/2023 06:33
Chmoljo wrote: 03/06/2023 02:22

Pa ovaj cuprija je direktor osnovne skole. Ne znam je li jos. SDA fela.
A efendija...samo kod nas ima da je hodža direktor škole...
Ima i u Hrvatskoj, doduše ne hodže (naravno) nego njihovi vjeroučitelji su sve češće direktori. Najlakše napreduju u poslu, ocjenjuju ih sa najmanjim kriterijima pa nesposobni dobijaju visoke ocjene, uzdignu se i porastu im apetiti.
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#67910 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Laplace wrote: 03/06/2023 11:26
PM72 wrote: 03/06/2023 06:33

A efendija...samo kod nas ima da je hodža direktor škole...
Ima i u Hrvatskoj, doduše ne hodže (naravno) nego njihovi vjeroučitelji su sve češće direktori. Najlakše napreduju u poslu, ocjenjuju ih sa najmanjim kriterijima pa nesposobni dobijaju visoke ocjene, uzdignu se i porastu im apetiti.
Isto je to...samo polože razliku predmeta :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45462
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

noviclan wrote: 03/06/2023 10:53
Chmoljo wrote: 03/06/2023 10:30

Isto ko i munka.

Sigurno podrzavam mlacenje maloljetnika jer mu je babo siljio kurac na djeci koja imaju "neobicna" imena.

Al je aktivni dio sistema koji dovodi roditelje u ovakve situacije. Sad se on nasao u slicnoj. Kad ovaj nasilnik izadje oslobodjen nek kaze: nek visi pedro.
I cuj ti "mala" nidica ja sa trinaest dulum kosio, "radili" narukvice, ma mutan je cuprija i kada je bio dir os fatima gunic
Podsjecas me na moju nanu rahnetli. Voljela je za brdo stvari reci "ne valja raditi to", al kad je pitas sto ne valja, nije znala reci.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45462
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67912 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

PM72 wrote: 03/06/2023 11:29
Laplace wrote: 03/06/2023 11:26

Ima i u Hrvatskoj, doduše ne hodže (naravno) nego njihovi vjeroučitelji su sve češće direktori. Najlakše napreduju u poslu, ocjenjuju ih sa najmanjim kriterijima pa nesposobni dobijaju visoke ocjene, uzdignu se i porastu im apetiti.
Isto je to...samo polože razliku predmeta :D
Efendije imaju vise za uciti. Kod krscana je Isus bio zadnji, ovamo ti jos treba literatura za Muhammeda a.s.
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#67913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

teologija traje 5 godina ima izmedju 120 i 140 ispita a većina popovi za katedrom štreberi
to treba završiti
al je činjenica da dosta levata završi taj faks...mada u posljednje vrijeme nemaju dosta kandidata neće niko a i nema ljudi neće niko studirat ne samo to
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#67914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

Chmoljo wrote: 03/06/2023 02:22 Pa ovaj cuprija je direktor osnovne skole. Ne znam je li jos. SDA fela.
Ako je to isti lik, direktor Arhiva BiH.
Medresa koliko znam nije isto sto i teoloski fakultet.
last mohicans
Posts: 11976
Joined: 09/08/2012 23:19

#67915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

Bloo wrote: 03/06/2023 11:44
Chmoljo wrote: 03/06/2023 02:22 Pa ovaj cuprija je direktor osnovne skole. Ne znam je li jos. SDA fela.
Ako je to isti lik, direktor Arhiva BiH.
Medresa koliko znam nije isto sto i teoloski fakultet.
Isti lik, čedo SDA, Safet Kešo ga je uglavnom gurao, vjenčani kum mu je. Upitnih kapaciteta, ali eto lik pliva nekih 20tak god. Od OV u dva mandata do direktorskih fotelja. Irelevantno u cijeloj priči, djeca su u pitanju.
User avatar
video
Posts: 6816
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#67916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by video »

Da, to je ista osoba
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45462
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

Bloo wrote: 03/06/2023 11:44
Chmoljo wrote: 03/06/2023 02:22 Pa ovaj cuprija je direktor osnovne skole. Ne znam je li jos. SDA fela.
Ako je to isti lik, direktor Arhiva BiH.
Medresa koliko znam nije isto sto i teoloski fakultet.
Ma naravno da nije. Teoloski fakultet je isto sto i fakuktet islamskih nauka. Zajebancija na stranu ok je to fakultet. Ne vjeruje da izadju ista manje potkovani nego sa politickih ili nekog drugog drustvenog.

Medresa je srednja skola.
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#67918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MMM1977 »

Nikada ne treba uzimati zakon u svoje ruke, u takvim situacijama je šteta ne iskoristiti okruženje u kome živimo. Toliko drogalja, klošara i besperspektivne omladine, spremne da za tarifu 20-50-100 KM uradi svašta...

Biraj palicu, čekić, šarafciger, skalpel i slična pomagala, biraj vrijeme i mjesto, šta god. Mislim da će se ove usluge uskoro objavljivati i preko OLX :D

Ništa ne dogovarati lično nego preko SMS sa klix Ultra kartice.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#67919 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

Chmoljo wrote: 03/06/2023 11:59
Bloo wrote: 03/06/2023 11:44

Ako je to isti lik, direktor Arhiva BiH.
Medresa koliko znam nije isto sto i teoloski fakultet.
Ma naravno da nije. Teoloski fakultet je isto sto i fakuktet islamskih nauka. Zajebancija na stranu ok je to fakultet. Ne vjeruje da izadju ista manje potkovani nego sa politickih ili nekog drugog drustvenog.

Medresa je srednja skola.
Ma nisam pravila paralelu izmezu FIN i TF, vec medrese i fakulteta, jer ovaj lik valjda ima zavrsenu medresu tj. srednju.

Anyway, djeca su zrtve, babo je produkt drustva koji dozvoljava da postoje i neko kao on i neko kao Pleh bez posljedica. Nastradaju nevini.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 802
Joined: 29/11/2022 19:46

#67920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ShnjaZZZ »

MMM1977 wrote: 03/06/2023 12:06 Nikada ne treba uzimati zakon u svoje ruke, u takvim situacijama je šteta ne iskoristiti okruženje u kome živimo. Toliko drogalja, klošara i besperspektivne omladine, spremne da za tarifu 20-50-100 KM uradi svašta...

Biraj palicu, čekić, šarafciger, skalpel i slična pomagala, biraj vrijeme i mjesto, šta god. Mislim da će se ove usluge uskoro objavljivati i preko OLX :D

Ništa ne dogovarati lično nego preko SMS sa klix Ultra kartice.
Imao sam nekad davno problem sa nadređenim koji nisam nikako mogao riješiti i pričam to drugu a sa njim bio neki njegov poznanik i govori mi lik daj mi 150 maraka ja ću to riješit, svakako trebam na izdržavanje kazne :lol:

Elem nisam dao pare ali često se zapitam što nisam jer ja sam napustio taj posao ali govori mi kolega da je sad našao druge da ih terorizira. Trebalo ga je malo naučit pameti :-D
User avatar
video
Posts: 6816
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#67921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by video »

Bloo wrote: 03/06/2023 12:10
Chmoljo wrote: 03/06/2023 11:59

Ma naravno da nije. Teoloski fakultet je isto sto i fakuktet islamskih nauka. Zajebancija na stranu ok je to fakultet. Ne vjeruje da izadju ista manje potkovani nego sa politickih ili nekog drugog drustvenog.

Medresa je srednja skola.
Ma nisam pravila paralelu izmezu FIN i TF, vec medrese i fakulteta, jer ovaj lik valjda ima zavrsenu medresu tj. srednju.

Anyway, djeca su zrtve, babo je produkt drustva koji dozvoljava da postoje i neko kao on i neko kao Pleh bez posljedica. Nastradaju nevini.
Ima on jos kasnije zavrsen i Travnik, mozda ste cak i kolege :D po zanimanju
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#67922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

MMM1977 wrote: 03/06/2023 12:06 Nikada ne treba uzimati zakon u svoje ruke, u takvim situacijama je šteta ne iskoristiti okruženje u kome živimo. Toliko drogalja, klošara i besperspektivne omladine, spremne da za tarifu 20-50-100 KM uradi svašta...

Biraj palicu, čekić, šarafciger, skalpel i slična pomagala, biraj vrijeme i mjesto, šta god. Mislim da će se ove usluge uskoro objavljivati i preko OLX :D

Ništa ne dogovarati lično nego preko SMS sa klix Ultra kartice.
Zavisi sta je u pitanju, nekad nema satisfakcije dok licno ne osjetis bol osobe kojoj se zelis osvetiti, ali je lakse nekom platiti jer su manje sanse da se predomislis u datom momentu.
Opet, treba biti svjestan da i tad postoji rizik da se nalogodavac poveze sa djelom, pogotovo ako ima motiv, i da zaglavi u zatvoru.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45462
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67923 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

Bloo wrote: 03/06/2023 12:10
Chmoljo wrote: 03/06/2023 11:59

Ma naravno da nije. Teoloski fakultet je isto sto i fakuktet islamskih nauka. Zajebancija na stranu ok je to fakultet. Ne vjeruje da izadju ista manje potkovani nego sa politickih ili nekog drugog drustvenog.

Medresa je srednja skola.
Ma nisam pravila paralelu izmezu FIN i TF, vec medrese i fakulteta, jer ovaj lik valjda ima zavrsenu medresu tj. srednju.

Anyway, djeca su zrtve, babo je produkt drustva koji dozvoljava da postoje i neko kao on i neko kao Pleh bez posljedica. Nastradaju nevini.
Sve apropo price ko su krivci. Jebiga krivci smo mi i oni koji su imali moc da nesto mijenjaju.

Sto bi ameri rekli ven sit hits d fen, ne bira koga ce zakaciti. Vrati se ko bumerang.

Pogledati srbiju i njegovanje kulta oruzja i nasilja i kako se moze obiti nedodirljivom vucicu o glavu.
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#67924 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

MMM1977 wrote: 03/06/2023 12:06 Nikada ne treba uzimati zakon u svoje ruke, u takvim situacijama je šteta ne iskoristiti okruženje u kome živimo. Toliko drogalja, klošara i besperspektivne omladine, spremne da za tarifu 20-50-100 KM uradi svašta...

Biraj palicu, čekić, šarafciger, skalpel i slična pomagala, biraj vrijeme i mjesto, šta god. Mislim da će se ove usluge uskoro objavljivati i preko OLX :D

Ništa ne dogovarati lično nego preko SMS sa klix Ultra kartice.
Postoji mogućnost,i to vrlo vjerovatna,da te osoba kojoj si dao petobanku ili stoju da nekog prebije ili auto zapali,počne ucjenjivat.
Svako malo te počne cimat.Ako nedaš ili ga odjebeš,kaže X osobi da si ga ti ucjenio ili platio da mu napravi belaj.
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#67925 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dragma »

internazionale wrote: 03/06/2023 06:57
dragma wrote: 02/06/2023 01:19

Nemoj me pogrešno shvatiti, ali u pravosuđu, u ovakvim slučajevima šanse su uvjek 50:50 %. Dobar (adekvatno plaćen) advokat bi išao na tu kartu. 1,4 promila alkohola u krvi, plus zlostavljanja i traume iz djetinjstva, loša socijalna karta, disfunkcionalna porodica, posljedice rata, uživanje u narkoticima, glasovi u glavi.... i eto ti stanja neuračunljivosti i oslobađajuće presude.
Međutim, kao što rekoh, šanse su 50:50.
Najbolja, i najsigurnija varijanta za tužilaštvo i za odbranu je postići dogovor. Kabadahija će priznati krivicu, proglasit će se da je u kritičnom momentu bio u stanju umanjene uračunljivosti, sud će mu izreći minimalnu kaznu za djelo kojeg se (navodno) ne sjeća ali isto priznaje (olakotna okolnost) i kaje se zbog toga.
Vuk sit, ovce na broju.
Ne ide to baš tako. Alkohol nije olakšavajuća okolnost. Kaže se da je osoba morala biti svjesna da će se uzimanjem alkohola dovesti u stanje kakvo alkohol već prouzrokuje.
Naravno govorim o normalnom, nekorumpiranom pravosuđu
Zato i kažem da bi dobar advokat igrao na kartu privremene duševne poremećenosti (izazvane poslijedicama rata, traumama, zlostavljanima i sl) koja je razlog konzumaciji alkohola i zbog koje osoba nije bila svjesna da će je alkohol dovesti u takvo stanje.
Prema krivičnom zakonu je propisano da ne postoji olakšavajuća okolnost ako je počinilac u vrijeme izvršenja krivičnog djela bio uračunljiv, odnosno ako je postupao sa umišljajem i bio svjestan da je njegovo djelo zabranjeno. Ali, prema sudskoj praksi oblik krivice se utvrđuje prema okolnostima koje su postojale u vrijeme kritičnog događaja tako da u slučajevima ako se utvrdi da je duševna poremećenost uzrok zloupotrebe alkohola, njegove poslijedice na ponašanje počinioca imaju veliku važnost prilikom utveđivanja krivice jer kako konzumiranje alkohola može uticati na stepen uračunljivosti to je isto u direktnoj vezi i sa pitanjem umišljaja.
Post Reply