SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
eltroxin
Posts: 2058
Joined: 30/08/2009 23:35

#66376 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by eltroxin »

A u pm :-)
talijan97
Posts: 311
Joined: 26/11/2019 18:18

#66377 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by talijan97 »

Jel ovo ljudi pravdaju mlaćenje do mjere da je djevojka zavrsila sa tezim povredama glave?
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#66378 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

talijan97 wrote: 27/05/2023 03:39 Jel ovo ljudi pravdaju mlaćenje do mjere da je djevojka zavrsila sa tezim povredama glave?
Ma pravda jedna lujka...pusti....


Mene je malac iz zgrade preko puta "ganjao" laserom po kuci izadjem na balko i ono seljacki se drekenm materi ga u pic.. uperi piz...a ti materina svi izasli na balkone gledaju me kao sta mi je....ispod mene komsija kaze nek si mu reko i mene ganja.....naravno nikad vise lasera...
Nemas ti sta tu djecu tuci zovnes im roditelje ili ovim hormonasima policiju i ti si tu zavrsio....druga stvar sto je kod nas sve pod terapijom i bobama pa malo fali da taj neko eksplodira
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#66379 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

Neka se "ono" igra sa laserom preko svojih prijatelja ali da taj laser uperi u moje lice i oci to je neoprostivo
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#66380 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

drug_profi wrote: 27/05/2023 00:34 Ne izgleda ovo dobro nikako.
Mercedes nabijen u zid. Vjerovatno je to vozilo.
Kraj njega najlon nekakav nesto pokriva. Vjerovatno tragove krvi da se ne saperu radi uviđaja.
Ova hitna vjerovatno vozačicu (pretpostavljam prema autu) smiruje ili sta vec.

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... d_85139645
Je li ovo ono gdje cesto mjere prekoracenje brzne na ogranicenju 50
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#66381 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by piupiu »

zateznistub wrote: 27/05/2023 01:35 Sad sam prošao pored. Mislio sam da je samo sudar. Jedna poginula drugu su u bolnicu odveli. Užas.
Živo me zajima hoće li i kada će se stati u kraj ovim ubicama za volanima i na motorima. Ovo je prekršilo svaku mjeru.
Neće se stati. Jer ljudi ne žele da se tome stane u kraj, inače bi komplet MUP pobacali u Miljacku. Pisala sam ovdje prije, pa se izvinjavam što pišem opet, kako sam više puta zamalo poginula na pješačkom iznad Velikog parka kod austrijske ambasade. Znači, odozgo se vozi spust, na ambasadi čak stoji kamera, nijedan pješak tu nije prešao ulicu a da mu je auto ikada stalo.

Dva puta sam se posvadjala s policajcima koji su stajali na jednoj ili drugoj strani ceste, oba puta sam bukvalno zamalo pometena sa pješačkog. Jednom se jedan od njih počeo brecati na mene - šta hoćeš, to nije moj posao. Znači, policija stoji pored pješačkog i nije njegov posao ni da zapiše registracije tih skotova i da ih odvali preko ušiju, ljudi voze reli niz Dzidzikovac. Isti slučaj na prelazu kod Danijela Ozme prema Bombonu.

Jednom prelazim ulicu, mislim to je centar grada, ljudi prelaze ulicu non stop, već sam na sredini zebre, ulijeće taksi, uopšte ne znam kako sam ga izbjegla. I još otvori prozor i krene da mi psuje famliju. Na zebri, na pješačkom bez semafora. E, kad se riješimo sile, primitivizma i bezobrazluka sarajevskih vozača, onda ljudi više neće ginuti. A do tada...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#66382 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by arzuhal »

Na Marindvoru u velikoj mjeri ni vozači ni pješaci ne ponašaju se normalno niti poštuju propise, bez obzira na tramvajske šine, klizav teren zbog kiše i slične dodatne, objektivne razloge za nesreće... Nisam jednom vidio pješake koji na semaforu na početku Doline serbez prelaze na crvenom, uopće ne gledajući auta koja dolaze iz Valtera Perića, a o pješacima koji crveno kod Borova - na početku Kralja Tvrtka - prelaze uzdignute glave kao da su oslobodili Sarajevo - da i ne pričamo. Valjda konta raja - kaldrma je, sporije se vozi, ja sam pješak svakako, poštedit će me bolid za volanom...

O prolijetanjima auta kroz crveno (preko zebre prema SCC-u i slicno), da ne pricamo...

Dakle, o činjenici da postoje velike šanse da ćete najebat na Marindvoru (Marijin Dvoru, za čistunce :D ), čak i ako poštujete sve propise, se ne raspravlja... Zato me gotovo svakodnevne vijesti o sudarima, padovima motora, udarenim pješacima, autima u izlozima i sl. ne iznenađuju, to je postala tek statistika...
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#66383 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Mozda se malo brze zaletilo iz valtera perica u dolinu....tad je pjesacima crveno haj znaj...uglavnom belaj....svi mi trebamo sedmicno 2h kod psihologa...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#66384 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Kako pojedini idioti divljaju dobro je pa nema svaki dan ovakvih ubistava. Ovo je za mene ubistvo
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#66385 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Piaty wrote: 27/05/2023 00:57 jbt ja mislim da je sarajevo sigurno najgore u europi po pitanju saobr.nesreca.

otprilike oko 20 h se vozim i na otoci dvije saobracajne nesrece u svega 150-200 metara razdaljine. nastavim dalje kilometar - treca nesreca.

dodjem kuci i onda procitam ovu tragediju na marin dvoru.
Pa eto da nam nasa policija bar jednom u pet godini izviri iz golfova i preventivno nekog zaustavi ili nedo bog kazni mozda bi manje sranja po gradu bilo
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#66386 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Kako je ona isla pa se ovako kontra okrenula?
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#66387 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

U mom naselju škola "Osman Nakaš" --pojedini idioti profuraju da uhvate ne zeleno vec žuto na semaforu pa prodju kroz crveno--svaki dan molim boga da ne pokupe koje djete
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#66388 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Zato pored auta na slici,vidi se, lokva krvi ogromna. Katastrofa.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#66389 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

nepass1 wrote: 27/05/2023 06:33 Pa eto da nam nasa policija bar jednom u pet godini izviri iz golfova i preventivno nekog zaustavi ili nedo bog kazni mozda bi manje sranja po gradu bilo
Pa kad kazni onda ide objasnjenje na drugom podforumu kako oni nece da kazne koga treba nego nekoga koga ne treba i 100 drugih opravdanja. Poenta je u tome, sto ljudi ne razmisljaju jesul i oni pogrijesili. Klasicna balijska prica.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#66390 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

muha_sa wrote: 27/05/2023 06:38 U mom naselju škola "Osman Nakaš" --pojedini idioti profuraju da uhvate ne zeleno vec žuto na semaforu pa prodju kroz crveno--svaki dan molim boga da ne pokupe koje djete
Ove furacice bez mozga odu uplate vozacki 1500, i dobiju plastiku,sa kojom uglavnom sjednu u auto u kojem ne znaju ni gdje se volan nalazi, o drugom da ne govorim. Ako sjednu u nekog veceg SUVa vire iz njega ko iz puškarnice,a nikoga zivog ne vide oko sebe i krecu se "napamet" u saobracaju pa gdje zavrse. Nisu svjesne gabarita vozila. S druge strane, ili sjednu u neku prčvarnicu od auta poput ovog Mcda,i letaju ko muhe bez glave i to im je komplikovano da voze i naprave ovakva sranja.Takva je glupacica sa Twingom nedavno odlucila da se ubaci izmedju kombija(koji je isao iza mene), a ja ispred. Nije vidjela glupacica da vucem prikolicu od gabarita kombija i osamari lika u bocni blatobran desni. Mene sreca po prikolici nije sustigla. Dogovorili su se,jos izasla slunta i gleda ko tele u sarena vrata.
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#66391 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

vjeshalica wrote: 27/05/2023 06:48
nepass1 wrote: 27/05/2023 06:33 Pa eto da nam nasa policija bar jednom u pet godini izviri iz golfova i preventivno nekog zaustavi ili nedo bog kazni mozda bi manje sranja po gradu bilo
Pa kad kazni onda ide objasnjenje na drugom podforumu kako oni nece da kazne koga treba nego nekoga koga ne treba i 100 drugih opravdanja. Poenta je u tome, sto ljudi ne razmisljaju jesul i oni pogrijesili. Klasicna balijska prica.
Gdje su koga kaznili? Da mi je i to cuti i vidjeti :lol:
Jasno je da policija u ovom gradu kurcem ne mrda.
A balijska posla da je uvjek neko drugi kriv i da je zrtva (mislim opcenito) kriva su posebna tema za izucavanje
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#66392 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

nepass1 wrote: 27/05/2023 07:10
vjeshalica wrote: 27/05/2023 06:48

Pa kad kazni onda ide objasnjenje na drugom podforumu kako oni nece da kazne koga treba nego nekoga koga ne treba i 100 drugih opravdanja. Poenta je u tome, sto ljudi ne razmisljaju jesul i oni pogrijesili. Klasicna balijska prica.
Gdje su koga kaznili? Da mi je i to cuti i vidjeti :lol:
Jasno je da policija u ovom gradu kurcem ne mrda.
A balijska posla da je uvjek neko drugi kriv i da je zrtva (mislim opcenito) kriva su posebna tema za izucavanje
Ma govorim opcenito kad bude diskusija i radarima i slicno,pa ta prica o kaznama. U cijeloj BiH. Pa dokaz da kazne postoje su i registar kazni,i koliko nije ih placeno nikada. Dakle postoje kazne,neko ih je pisao.
User avatar
drag_gost
Posts: 5536
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#66393 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

noviclan wrote: 27/05/2023 05:51
Neka se "ono" igra sa laserom preko svojih prijatelja ali da taj laser uperi u moje lice i oci to je neoprostivo
I ti bi ovu djevojku prebio znaci.
sahbazzz
Posts: 332
Joined: 19/07/2020 12:27

#66394 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sahbazzz »

piupiu wrote: 27/05/2023 05:58
zateznistub wrote: 27/05/2023 01:35 Sad sam prošao pored. Mislio sam da je samo sudar. Jedna poginula drugu su u bolnicu odveli. Užas.
Živo me zajima hoće li i kada će se stati u kraj ovim ubicama za volanima i na motorima. Ovo je prekršilo svaku mjeru.
Neće se stati. Jer ljudi ne žele da se tome stane u kraj, inače bi komplet MUP pobacali u Miljacku. Pisala sam ovdje prije, pa se izvinjavam što pišem opet, kako sam više puta zamalo poginula na pješačkom iznad Velikog parka kod austrijske ambasade. Znači, odozgo se vozi spust, na ambasadi čak stoji kamera, nijedan pješak tu nije prešao ulicu a da mu je auto ikada stalo.

Dva puta sam se posvadjala s policajcima koji su stajali na jednoj ili drugoj strani ceste, oba puta sam bukvalno zamalo pometena sa pješačkog. Jednom se jedan od njih počeo brecati na mene - šta hoćeš, to nije moj posao. Znači, policija stoji pored pješačkog i nije njegov posao ni da zapiše registracije tih skotova i da ih odvali preko ušiju, ljudi voze reli niz Dzidzikovac. Isti slučaj na prelazu kod Danijela Ozme prema Bombonu.

Jednom prelazim ulicu, mislim to je centar grada, ljudi prelaze ulicu non stop, već sam na sredini zebre, ulijeće taksi, uopšte ne znam kako sam ga izbjegla. I još otvori prozor i krene da mi psuje famliju. Na zebri, na pješačkom bez semafora. E, kad se riješimo sile, primitivizma i bezobrazluka sarajevskih vozača, onda ljudi više neće ginuti. A do tada...
Na Dzidzikovcu kod ambasade nikad ne treba prelazit na pjesacki, uvijek 5 metara iznad gdje pocinje krivina. Pjesacki se uopste ne vidi vozacima, ono je opasno i za jedne i za druge. Ima sad lezeci policajac pa sad je kao malo bolje, ali ko ne zna, moze i poletit sa autom lagano.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20566
Joined: 12/08/2013 12:51

#66395 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

arzuhal wrote: 27/05/2023 06:01 Na Marindvoru u velikoj mjeri ni vozači ni pješaci ne ponašaju se normalno niti poštuju propise, bez obzira na tramvajske šine, klizav teren zbog kiše i slične dodatne, objektivne razloge za nesreće... Nisam jednom vidio pješake koji na semaforu na početku Doline serbez prelaze na crvenom, uopće ne gledajući auta koja dolaze iz Valtera Perića, a o pješacima koji crveno kod Borova - na početku Kralja Tvrtka - prelaze uzdignute glave kao da su oslobodili Sarajevo - da i ne pričamo. Valjda konta raja - kaldrma je, sporije se vozi, ja sam pješak svakako, poštedit će me bolid za volanom...

O prolijetanjima auta kroz crveno (preko zebre prema SCC-u i slicno), da ne pricamo...

Dakle, o činjenici da postoje velike šanse da ćete najebat na Marindvoru (Marijin Dvoru, za čistunce :D ), čak i ako poštujete sve propise, se ne raspravlja... Zato me gotovo svakodnevne vijesti o sudarima, padovima motora, udarenim pješacima, autima u izlozima i sl. ne iznenađuju, to je postala tek statistika...
Upravo. Pjesaka je vise nego auta. I vlada opca kurcobolja za bilo kakvo normalno ponasanje. Isto stoka raspustena iz torova. Cast izuzecima. I ja sam se ponasao isto dok me par puta nije policija zapisala i urucila cestitke. Sad kad znas da moras platiti zbog vozacke pazim na svaki semafor i svako crveno. Makar ni jedno auto ne bilo. Ko sto kod borova bude cest slucaj i svugdje drugo. Samo po dzepu i to na licu mjesta naplacivati. Uvesti drugaciji nacin prinudne naplate. Da ne mozes bilo kakav dokument izvaditi ako ne platis kaznu. Nema druge. Samo policija treba da vise radi svoj posao.

A tu su i vrli vozaci. Koji lete po nasim ulicama. I misle da im nema ravnih. Ja strepim na svakom stajalistu i trotoaru i molim Boga da neko ne izleti i napravi kurslus. Nazalost onda se desi nesto kao sinoc. Neko nastrada izgubi otac i majka kcerke, a nemarni.vozaci u zatvor :roll:
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#66396 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by p206 »

zašto se ne postavi jebeni radar u centru Sarajeva?!?

kad vidim kako turiraju i voze preko 90 od vječne vatre do Alipašine džamije čudi me da svake subote neko ne pogine

je li iko poginuo od kad je radar na Stupu i kod osnovne škole na Skenderiji, nije... zašto se čeka više sa tim ?!?
Last edited by p206 on 27/05/2023 07:50, edited 1 time in total.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20566
Joined: 12/08/2013 12:51

#66397 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

p206 wrote: 27/05/2023 07:47 zašto se ne postavi jebeni radar u centru Sarajeva?!?

kad vidim kako turiraju i voze preko 90 od vječne vatre do Alipašine džamije čudi me da svake subote neko ne pogine
Cuj zasto. Prece je sedam komada po auto putu staviti nego u centar grada. Tamo je veca naplata :zzzz: :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#66398 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

insaneinthebrain wrote: 27/05/2023 07:50
p206 wrote: 27/05/2023 07:47 zašto se ne postavi jebeni radar u centru Sarajeva?!?

kad vidim kako turiraju i voze preko 90 od vječne vatre do Alipašine džamije čudi me da svake subote neko ne pogine
Cuj zasto. Prece je sedam komada po auto putu staviti nego u centar grada. Tamo je veca naplata :zzzz: :thumbup:
Mogu hejbet radara postavit al jebeni bahati idioti to ne jebu ni 1% :-)
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#66399 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by p206 »

muha_sa wrote: 27/05/2023 07:52
insaneinthebrain wrote: 27/05/2023 07:50

Cuj zasto. Prece je sedam komada po auto putu staviti nego u centar grada. Tamo je veca naplata :zzzz: :thumbup:
Mogu hejbet radara postavit al jebeni bahati idioti to ne jebu ni 1% :-)
onda ležeći od 20cm svakih 100 metara
kad krenes kroz jebene Vojkoviće prema Bjelašnici imaju dva ležeća... a od vječne vatre do SCCa možeš voziti po 150 da ne budeš sankcionisan... i ja kad sam tek položio sam se furao, razumijem tu potrebu u tim godinama, ali ne treba im ni dati priliku za to
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#66400 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

p206 wrote: 27/05/2023 08:01
muha_sa wrote: 27/05/2023 07:52

Mogu hejbet radara postavit al jebeni bahati idioti to ne jebu ni 1% :-)
onda ležeći od 20cm svakih 100 metara
kad krenes kroz jebene Vojkoviće prema Bjelašnici imaju dva ležeća... a od vječne vatre do SCCa možeš voziti po 150 da ne budeš sankcionisan... i ja kad sam tek položio sam se furao, razumijem tu potrebu u tim godinama, ali ne treba im ni dati priliku za to
Cesto vozim tom dionicom--ne znam da ima i jedan ležeci na toj dionici il sa prolupo--glOho i daleko bilo :lol:
Post Reply