SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
jao_situacije
Posts: 17945
Joined: 29/03/2014 19:20

#64126 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

Haris.ba wrote: 31/01/2023 11:41
jao_situacije wrote: 31/01/2023 11:39 znači znači itekako

prikrivao je veze likova iz tito i dino i nipa

tresu se dinokio i čampi biće im veselo, a koalicija se raspada
Ne funkcionise to tako. Ali, hajde. Vidjeces da se nista specijalno nece desiti.
a da dodam ovo što je šturo navedeno u izvještaju nabavka mts je kineska oprema koju je amerika zabranila, i to preko firme nipovca koji logično onda finansira stranku

i tu će im biti veselo
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#64127 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Ja sam osupnut.....

Ovako je isto onaj pjevac Dado pricao, pa zna li neko je li jos u pritvoru?

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#64128 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dječak sa šibicama »

To se odavno zna, Denis, Dado i Zdravko ekipa, a mediji im tepaju godinama.

Toliko o medijima.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#64129 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

User avatar
Laplace
Posts: 10394
Joined: 19/11/2012 18:37

#64130 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Truba wrote: 01/02/2023 12:20 https://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronik ... icu-tijelu

Savrsen dan na skijanju
Sve u sportskom duhu, kandidat za nagradu za fair play.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#64131 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by qlface »

Truba wrote: 01/02/2023 12:20 https://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronik ... icu-tijelu

Savrsen dan na skijanju
Zašto ne navede imena? Dijete joj je u pitanju, ne treba da se suzdržava ni od čega. Ne bih da navodim ljude na pogrešno i griješim dušu, ali meni su ponekad sumnjive ove priče jer sam znao za par slučajeva čiji su akteri bili upravo ovakve žene (Karen frizura, dva prezimena) koji ne da su se ispostavili kao neistina i preuveličavanje vrste i dužine nasilja, nego se na kraju dodatno ispostavilo da su njihova djeca počela sa nasiljem prva i optuženo dijete je odgovorilo. Isti je slučaj bio sa selektivnim informacijama, neodlaženjem u policiju iste sekunde nego pisanja statusa, pričom koja počinje tako da izgleda kao da je drugo dijete iz čista mira dobilo napad bijesa itd. Ovo ako joj se kćerci zaista desilo treba da tog klinca, njegove roditelje i kompletno rukovodstvo kluba prijavi i tuži do kraja svijeta, jer mogu mama i tata imati uticaj u skijaškom klubu, ali nisu jači od zakona i pritiska medija.
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#64132 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sid the sloth »

qlface wrote: 01/02/2023 13:09
Truba wrote: 01/02/2023 12:20 https://www.avaz.ba/vijesti/crna-hronik ... icu-tijelu

Savrsen dan na skijanju
Zašto ne navede imena? Dijete joj je u pitanju, ne treba da se suzdržava ni od čega. Ne bih da navodim ljude na pogrešno i griješim dušu, ali meni su ponekad sumnjive ove priče jer sam znao za par slučajeva čiji su akteri bili upravo ovakve žene (Karen frizura, dva prezimena) koji ne da su se ispostavili kao neistina i preuveličavanje vrste i dužine nasilja, nego se na kraju dodatno ispostavilo da su njihova djeca počela sa nasiljem prva i optuženo dijete je odgovorilo. Isti je slučaj bio sa selektivnim informacijama, neodlaženjem u policiju iste sekunde nego pisanja statusa, pričom koja počinje tako da izgleda kao da je drugo dijete iz čista mira dobilo napad bijesa itd. Ovo ako joj se kćerci zaista desilo treba da tog klinca, njegove roditelje i kompletno rukovodstvo kluba prijavi i tuži do kraja svijeta, jer mogu mama i tata imati uticaj u skijaškom klubu, ali nisu jači od zakona i pritiska medija.
Ovdje zena pise da je pokusala rijesiti fino sa udruzenjem/klubom ali ne ide.
Btw. u pitanju je dijete od Reufa Bajrovica (ova curica), tako da pretpostavljam da ne izmisljaju pricu.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#64133 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

ja u ovakvim situacijama nemam sposobnost pisati nego se laćam ili broja odvjetnika ili kakvog oruđa iz moje bogate kolekcije...kliješta sjekira pajser kramp lopata bonsek

tako da su mi ovi što pisu po FJESU... čudni... fejs ko fejs je sam po sebi već zastario meni da najbliži napiše na fejsu ubiću se ja to ne bih vidio jer su mi svi na ignoru :lol: idem tamo da se zezam i odmorim te gledam mim i zezancije
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#64134 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dulekrele »

Frizura nam otkriva da je ova zena ortodoksni lazov. A da je lažovcina na kvadrat nam potvrduje to da ima dva prezimena. :roll:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#64135 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

dulekrele wrote: 01/02/2023 13:38 Frizura nam otkriva da je ova zena ortodoksni lazov. A da je lažovcina na kvadrat nam potvrduje to da ima dva prezimena. :roll:
bosna jaruga moj, bosna
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#64136 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

dulekrele wrote: 01/02/2023 13:38 Frizura nam otkriva da je ova zena ortodoksni lazov. A da je lažovcina na kvadrat nam potvrduje to da ima dva prezimena. :roll:
Uopste nije tako napisano kako si ti izvukao?!

Ja vjerujem u pricu da se desilo samo me zanima povod? Je li mu zasmetala na stazi pa iskalio bijes ili je nesta drugo u pitanju.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#64137 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

nepass1 wrote: 01/02/2023 13:55
dulekrele wrote: 01/02/2023 13:38 Frizura nam otkriva da je ova zena ortodoksni lazov. A da je lažovcina na kvadrat nam potvrduje to da ima dva prezimena. :roll:
Uopste nije tako napisano kako si ti izvukao?!

Ja vjerujem u pricu da se desilo samo me zanima povod? Je li mu zasmetala na stazi pa iskalio bijes ili je nesta drugo u pitanju.
pa ispade da neka ifrustrirana fgr laprda nako.jer joj je dzetic neko krivo pogledao....mozda je lik u pravu.....a mozda mu samo idu na zivce zene sa dva prezimena I frizurom pa odma donosi neke zakljucke na osnovu izgleda
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#64138 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

Zadnje što trebamo normalizirati a kamoli relativizirati je bilo kakav oblik vršnjačkog nasilja, pogotovo stariji dječak - djevojčica.
Ono što se manifestuje fizičkom agresijom u ovom dobu, vrlo lako se može manifestovati seksualnim nasiljem u nekoj zrelijoj...

Stoga, full transparentnost, istraga i sankcije.

Bez obzira sviđala se nama mama ili ne.
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#64139 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Ev kaze klub svadja, grudvanje pa tuca. Djecak uklonjen, djevojcica nastavila trening, nisu prihvatili izvinjenje.

Sta cemo sad, ko laze :D
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#64140 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Slicna prica kao sa vrticem i djetetom sa downovim sindromom prije par mjeseci iz capljine ili gdje je vec bilo
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#64141 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by qlface »

mali_balon wrote: 01/02/2023 13:58
nepass1 wrote: 01/02/2023 13:55

Uopste nije tako napisano kako si ti izvukao?!

Ja vjerujem u pricu da se desilo samo me zanima povod? Je li mu zasmetala na stazi pa iskalio bijes ili je nesta drugo u pitanju.
pa ispade da neka ifrustrirana fgr laprda nako.jer joj je dzetic neko krivo pogledao....mozda je lik u pravu.....a mozda mu samo idu na zivce zene sa dva prezimena I frizurom pa odma donosi neke zakljucke na osnovu izgleda
Nigdje to nije napisano, ali vidim da te ne spriječava da doneseš usijane zaključke. Njena priča je očigledno nepotpuna, svedena sa surovog krivičnog djela na statusno prepucavanje unutar nekog skijaškog kluba iako je jasno kao dan da može uvijek otići u policiju i prijaviti ovo, što ne vidim da je igdje navela da je uradila. Ja sam lično svjedočio sličnoj situaciji u komšiluku kada je klinac umalo izbačen iz škole na Malti jer ista ovakva nije mogla da podnese da joj je dijete tražilo đavola i dobilo ga. Istina se saznala upravo kada je jedno dijete "promijenilo svjedočenje" i priznalo šta je prethodovalo incidentu. Opet, ponavljam da to ne mora biti slučaj ovdje i možda je klinac stvarno neodgojeno manijakalno derište koje zaslužuje i vječnu suspenziju i dobrog psihijatra, ali ne možeš mi nabijati neku zatucanu "anti-fgr" etiketu jer izražavam sumnju u priču koja je prvo očigledno nepotpuna i jednostrana, a drugo liči na priču čiji sam epilog već vidio i znam kakvih ljudi ima i kako su osjetljive teme spremni da pretvore u oružje zbog ličnih frustracija.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#64142 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

qlface wrote: 01/02/2023 14:35
mali_balon wrote: 01/02/2023 13:58

pa ispade da neka ifrustrirana fgr laprda nako.jer joj je dzetic neko krivo pogledao....mozda je lik u pravu.....a mozda mu samo idu na zivce zene sa dva prezimena I frizurom pa odma donosi neke zakljucke na osnovu izgleda
Nigdje to nije napisano, ali vidim da te ne spriječava da doneseš usijane zaključke. Njena priča je očigledno nepotpuna, svedena sa surovog krivičnog djela na statusno prepucavanje unutar nekog skijaškog kluba iako je jasno kao dan da može uvijek otići u policiju i prijaviti ovo, što ne vidim da je igdje navela da je uradila. Ja sam lično svjedočio sličnoj situaciji u komšiluku kada je klinac umalo izbačen iz škole na Malti jer ista ovakva nije mogla da podnese da joj je dijete tražilo đavola i dobilo ga. Istina se saznala upravo kada je jedno dijete "promijenilo svjedočenje" i priznalo šta je prethodovalo incidentu. Opet, ponavljam da to ne mora biti slučaj ovdje i možda je klinac stvarno neodgojeno manijakalno derište koje zaslužuje i vječnu suspenziju i dobrog psihijatra, ali ne možeš mi nabijati neku zatucanu "anti-fgr" etiketu jer izražavam sumnju u priču koja je prvo očigledno nepotpuna i jednostrana, a drugo liči na priču čiji sam epilog već vidio i znam kakvih ljudi ima i kako su osjetljive teme spremni da pretvore u oružje zbog ličnih frustracija.
premalo postova imaš da bi prošao kao 100% neutralan u ovoj priči...
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#64143 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by qlface »

DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:39
qlface wrote: 01/02/2023 14:35

Nigdje to nije napisano, ali vidim da te ne spriječava da doneseš usijane zaključke. Njena priča je očigledno nepotpuna, svedena sa surovog krivičnog djela na statusno prepucavanje unutar nekog skijaškog kluba iako je jasno kao dan da može uvijek otići u policiju i prijaviti ovo, što ne vidim da je igdje navela da je uradila. Ja sam lično svjedočio sličnoj situaciji u komšiluku kada je klinac umalo izbačen iz škole na Malti jer ista ovakva nije mogla da podnese da joj je dijete tražilo đavola i dobilo ga. Istina se saznala upravo kada je jedno dijete "promijenilo svjedočenje" i priznalo šta je prethodovalo incidentu. Opet, ponavljam da to ne mora biti slučaj ovdje i možda je klinac stvarno neodgojeno manijakalno derište koje zaslužuje i vječnu suspenziju i dobrog psihijatra, ali ne možeš mi nabijati neku zatucanu "anti-fgr" etiketu jer izražavam sumnju u priču koja je prvo očigledno nepotpuna i jednostrana, a drugo liči na priču čiji sam epilog već vidio i znam kakvih ljudi ima i kako su osjetljive teme spremni da pretvore u oružje zbog ličnih frustracija.
premalo postova imaš da bi prošao kao 100% neutralan u ovoj priči...
Možda imam premalo postova jer nisam dozvolio da me forumi odgoje da automatski i bez krivičnog procesa pozivam na linč.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#64144 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

qlface wrote: 01/02/2023 14:44
DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:39

premalo postova imaš da bi prošao kao 100% neutralan u ovoj priči...
Možda imam premalo postova jer nisam dozvolio da me forumi odgoje da automatski i bez krivičnog procesa pozivam na linč.
A možda nisi neutralan. Ja više vidim da se o istinitosti rečenog sudi na osnovu frizure mame od djevojčice.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#64145 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by qlface »

DaysleepeR wrote: 01/02/2023 14:46
qlface wrote: 01/02/2023 14:44

Možda imam premalo postova jer nisam dozvolio da me forumi odgoje da automatski i bez krivičnog procesa pozivam na linč.
A možda nisi neutralan. Ja više vidim da se o istinitosti rečenog sudi na osnovu frizure mame od djevojčice.
A možda nisi sposoban da vidiš i shvatiš šumu drugih argumenata u oba pasusa jer si već odlučio da me linčuješ na osnovu izvrtanja konteksta iz male zagrade. Mislim tebi ide na obraz, ne meni. Poz.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#64146 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

od svih ekonomskih poduhvata najbolja mi je da sam prestao skijati kad sam skije i pancerice posudio jaranu koji je netragom nestao ima tome 21 godina :D
hvala ti Saabljo :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46564
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64147 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Meni je u startu prica ove mame bila malo cudna i zvucala previse napuhana, sada kada smo culi drugu stranu price sve je malo jasnije.
Ne mora naravno znaciti ni da ovi iz kluba govore skroz istinu, moguce i da je istina negdje na sredini, ali mi ovo sve zvuci puno realnije nego prica one mame.
Kako god, odredjena kaznaza ovog djecaka je potrebna, a jedino sto mi je cudno u prici kluba je sto nije navedeno koja je konacna kazna za njega, bar ja nisam upratio.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#64148 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

ljudi moji 5 minuta je vječnost... nemoguće da je neko nekog udarao 5 minuta
User avatar
Ateista
Posts: 46564
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64149 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Truba wrote: 01/02/2023 14:56 ljudi moji 5 minuta je vječnost... nemoguće da je neko nekog udarao 5 minuta
Upravo tako, i da se udarani 5 miuta nikako ne brani.
Da ne bude zabune, do udaranja je ocito doslo sto je i klub potvrdio, ali vjerovatno ne tako kako ova fb mama to predstavlja.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#64150 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by GandalfSivi »

Djecak izudarao djevojcicu, djecak treba da bude izbacen. Nema tu ko ie sta rekao. Ako su i iz skole potvrdili nasilje, hvala i dovidjenja. Sta treba, da ova djevojcica opet ide na skijanje sa njim?
Post Reply