SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#60301 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Ommadawn wrote: 06/10/2022 21:40
SmokingMan wrote: 06/10/2022 21:38

Komično je da policija iz obližnje stanice nije primjetila čitavu situaciju. Ovo se desilo između Socijalnog i Pofalića, ako se ne varam. :mrgreen:
Stoja-dvije u padže i glume Sašu i Dejana Matića.
:lol:
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#60302 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

Na Malti kod kifle biciklo se zabilo u dostavni caddy, zadnja vrata otvorena,staklo razbijeno
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20401
Joined: 12/08/2013 12:51

#60303 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

ing-ecc wrote: 07/10/2022 16:03 Na Malti kod kifle biciklo se zabilo u dostavni caddy, zadnja vrata otvorena,staklo razbijeno
jel ovo to

https://crna-hronika.info/teska-nesreca ... bGGTLNkvrc
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#60304 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

U rikverc debil na cestu, u rikverc u raskrsnicu i tako ti momenti.....
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#60305 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Proosvjetni_uhljeb »

insaneinthebrain wrote: 07/10/2022 17:56
ing-ecc wrote: 07/10/2022 16:03 Na Malti kod kifle biciklo se zabilo u dostavni caddy, zadnja vrata otvorena,staklo razbijeno
jel ovo to

https://crna-hronika.info/teska-nesreca ... bGGTLNkvrc
Pa kaže:
Kako nezvanično saznajemo, vozač putničkog automobila, vozeći se u rikverc, nije obraćao pažnju na ostale sudionike u saobraćaju prilikom čega je izazvao direktan sudar sa biciklistom.
Na stranu što je ovo Caddy (ili slično vozilo) pa mi ne ide ovo "putnički automobil" i na stranu to što znamo kako se naši vozači neoprezno uključuju na glavnu cestu i to vožnjom unazad, ali treba primijetiti sljedeće: znamo i naše bicikliste i kako voze jednako (ili više) neoprezno. Vozač Caddyja nije se mogao ubacivati nekom velikom brzinom i, da budemo pošteni, nije imao baš sjajnu preglednost (tim prije je morao biti oprezan, ali sa ovog mjesta teško da se mogao bolje ubaciti na glavnu cestu onako kako je bio parkiran). Po svemu sudeći, biciklista je jurio k'o muha bez glave (kako to oni u pravilu rade) ne obraćajući pažnju na saobraćaj. Inače ne bi tek tako proletio kroz staklo.

Opet se vraćamo na razmišljanje i zdrav razum: voziš bicikl, nezaštićen si (garant je bio bez kacige i bez ikakve zaštitne opreme) i ne obraćaš pažnju na nekoliko automobila parkiranih uz cestu od kojih se neki može početi uključivati na cestu vožnjom unazad - da sam ja biciklista, pored ovakve grupe parkiranih vozila bih vozio maksimalno oprezno i - sporo (da imam vremena za reakciju).

Vjerovatno će dva krivica biti na vozaču Caddyja. Isto toliko je vjerovatno da je ponašanje bicikliste uveliko doprinijelo ovakvom ishodu.
dorkcic
Posts: 752
Joined: 19/12/2008 20:26

#60306 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dorkcic »

Pa nije vidovit da zna hoćel neka budala izać u rikverc ne gledajuć. Mogao je isto tako neko s autom naići. Plus ima kacigu, vidi se na slici.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#60307 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

Proosvjetni_uhljeb wrote: 07/10/2022 20:59
Pa kaže:
Kako nezvanično saznajemo, vozač putničkog automobila, vozeći se u rikverc, nije obraćao pažnju na ostale sudionike u saobraćaju prilikom čega je izazvao direktan sudar sa biciklistom.
Na stranu što je ovo Caddy (ili slično vozilo) pa mi ne ide ovo "putnički automobil" i na stranu to što znamo kako se naši vozači neoprezno uključuju na glavnu cestu i to vožnjom unazad, ali treba primijetiti sljedeće: znamo i naše bicikliste i kako voze jednako (ili više) neoprezno. Vozač Caddyja nije se mogao ubacivati nekom velikom brzinom i, da budemo pošteni, nije imao baš sjajnu preglednost (tim prije je morao biti oprezan, ali sa ovog mjesta teško da se mogao bolje ubaciti na glavnu cestu onako kako je bio parkiran). Po svemu sudeći, biciklista je jurio k'o muha bez glave (kako to oni u pravilu rade) ne obraćajući pažnju na saobraćaj. Inače ne bi tek tako proletio kroz staklo.

Opet se vraćamo na razmišljanje i zdrav razum: voziš bicikl, nezaštićen si (garant je bio bez kacige i bez ikakve zaštitne opreme) i ne obraćaš pažnju na nekoliko automobila parkiranih uz cestu od kojih se neki može početi uključivati na cestu vožnjom unazad - da sam ja biciklista, pored ovakve grupe parkiranih vozila bih vozio maksimalno oprezno i - sporo (da imam vremena za reakciju).

Vjerovatno će dva krivica biti na vozaču Caddyja. Isto toliko je vjerovatno da je ponašanje bicikliste uveliko doprinijelo ovakvom ishodu.
Isao covjek rikvercom nazad, po svjedocima neoprezno i kriv biciklista. Tako je i onomad kamera napala novinara. Plus, imao je kacigu. Garant.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#60308 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Nisu vozači nikad krivi, svi drugi su idioti
User avatar
oldtajmer
Posts: 4869
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#60309 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oldtajmer »

Image

:lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#60310 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

kose tuĆe tajse voli pajel :D
User avatar
nepass1
Posts: 9523
Joined: 06/07/2017 07:35

#60311 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

E cuj tukla momka
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#60312 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitangeIprinceze »

Stop nasilju nad muskarcima :D
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#60313 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Proosvjetni_uhljeb »

drag_gost wrote: 08/10/2022 07:50
Proosvjetni_uhljeb wrote: 07/10/2022 20:59

Pa kaže:



Na stranu što je ovo Caddy (ili slično vozilo) pa mi ne ide ovo "putnički automobil" i na stranu to što znamo kako se naši vozači neoprezno uključuju na glavnu cestu i to vožnjom unazad, ali treba primijetiti sljedeće: znamo i naše bicikliste i kako voze jednako (ili više) neoprezno. Vozač Caddyja nije se mogao ubacivati nekom velikom brzinom i, da budemo pošteni, nije imao baš sjajnu preglednost (tim prije je morao biti oprezan, ali sa ovog mjesta teško da se mogao bolje ubaciti na glavnu cestu onako kako je bio parkiran). Po svemu sudeći, biciklista je jurio k'o muha bez glave (kako to oni u pravilu rade) ne obraćajući pažnju na saobraćaj. Inače ne bi tek tako proletio kroz staklo.

Opet se vraćamo na razmišljanje i zdrav razum: voziš bicikl, nezaštićen si (garant je bio bez kacige i bez ikakve zaštitne opreme) i ne obraćaš pažnju na nekoliko automobila parkiranih uz cestu od kojih se neki može početi uključivati na cestu vožnjom unazad - da sam ja biciklista, pored ovakve grupe parkiranih vozila bih vozio maksimalno oprezno i - sporo (da imam vremena za reakciju).

Vjerovatno će dva krivica biti na vozaču Caddyja. Isto toliko je vjerovatno da je ponašanje bicikliste uveliko doprinijelo ovakvom ishodu.
Isao covjek rikvercom nazad, po svjedocima neoprezno i kriv biciklista. Tako je i onomad kamera napala novinara. Plus, imao je kacigu. Garant.
Ne znam kojim putevima ti voziš pa ne vidiš šta biciklisti rade: prolaze kroz crveno u punoj brzini, preko trotoara u punoj brzini, rade slalome kroz kolone vozila (lično vidio par takvih - i to naveče po polumraku), ne poštuju nijedan propis niti na bilo šta paze - i sve to bez ikakve zaštitne opreme. Pišem o onome što sam lično vidio u zadnjih par godina.

Ne kažem da je ovdje takav slučaj, to ne znam, ali ne treba isključiti ni tu mogućnost.

Nama je uvijek vozač kriv.

Meni je prije par godina, dok sam prolazio kroz zeleno (čisto zeleno bilo, na pola intervala), iz mrtvog ugla kroz njegovo crveno punom brzinom naletio biciklista. Da nisam zakočio u zadnji tren ovdje na forumu bi me nazivali idiotom, debilom i ubicom na cesti.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#60314 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

Ako je izlazio na cestu u rikverc, ne moze ga opravdati ni da se biciklista teleportirao.
Ezel Bayraktar
Posts: 164
Joined: 02/03/2022 20:46

#60315 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ezel Bayraktar »

Prosao sam kad je bila HP. Vidio sam da je korpaš bio na bajku jer je korpa bila na cesti, dosta krvi. Caddy je silazio sa trotoara,on se u njega zabio.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#60316 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

Proosvjetni_uhljeb wrote: 08/10/2022 10:31
drag_gost wrote: 08/10/2022 07:50
Isao covjek rikvercom nazad, po svjedocima neoprezno i kriv biciklista. Tako je i onomad kamera napala novinara. Plus, imao je kacigu. Garant.
Ne znam kojim putevima ti voziš pa ne vidiš šta biciklisti rade: prolaze kroz crveno u punoj brzini, preko trotoara u punoj brzini, rade slalome kroz kolone vozila (lično vidio par takvih - i to naveče po polumraku), ne poštuju nijedan propis niti na bilo šta paze - i sve to bez ikakve zaštitne opreme. Pišem o onome što sam lično vidio u zadnjih par godina.

Ne kažem da je ovdje takav slučaj, to ne znam, ali ne treba isključiti ni tu mogućnost.

Nama je uvijek vozač kriv.

Meni je prije par godina, dok sam prolazio kroz zeleno (čisto zeleno bilo, na pola intervala), iz mrtvog ugla kroz njegovo crveno punom brzinom naletio biciklista. Da nisam zakočio u zadnji tren ovdje na forumu bi me nazivali idiotom, debilom i ubicom na cesti.
I po cemu si ti zakljucio da ja ne vidim to? Gdje sam napisao ista takvo? Hajde ziv bio ne zakljucuj pausalno. Inace, vozim gradskim putevima osim kada se popenjem na neku okolnu planinu. I ne valja generalizovati.

Ne treba ni iskljuciti mogucnost da je meteor pao na Caddy.

Ima svega na cesti, svakakvih idiota i u velikoj vecini ljudi gledaju svoju guzicu. Medjutim ovdje svjedoci tvrde sta je bilo, a ne vidim zasto bi lagali. Plus covjek je imao kacigu.
User avatar
nepass1
Posts: 9523
Joined: 06/07/2017 07:35

#60317 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Proosvjetni_uhljeb wrote: 08/10/2022 10:31
drag_gost wrote: 08/10/2022 07:50
Isao covjek rikvercom nazad, po svjedocima neoprezno i kriv biciklista. Tako je i onomad kamera napala novinara. Plus, imao je kacigu. Garant.
Ne znam kojim putevima ti voziš pa ne vidiš šta biciklisti rade: prolaze kroz crveno u punoj brzini, preko trotoara u punoj brzini, rade slalome kroz kolone vozila (lično vidio par takvih - i to naveče po polumraku), ne poštuju nijedan propis niti na bilo šta paze - i sve to bez ikakve zaštitne opreme. Pišem o onome što sam lično vidio u zadnjih par godina.

Ne kažem da je ovdje takav slučaj, to ne znam, ali ne treba isključiti ni tu mogućnost.

Nama je uvijek vozač kriv.

Meni je prije par godina, dok sam prolazio kroz zeleno (čisto zeleno bilo, na pola intervala), iz mrtvog ugla kroz njegovo crveno punom brzinom naletio biciklista. Da nisam zakočio u zadnji tren ovdje na forumu bi me nazivali idiotom, debilom i ubicom na cesti.
Sinoc kod bitumenke stojim u lijevoj traci. Hocu prema dobrinji. Pjesacima debelo crveno, pali se desno zeleno za ilidzu. Treba sa skuterom krece da predje pjesacki, treba u autu do mene u desnoj traci krece pravo prema dobrinji.
Zamalo da zgazi skuterusu, dodje do sina vjerovatno se cudi sto jos auta idu od ilidze prema gradu. Cirkus na nasim cestama.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#60318 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

...
Naslovnica
Posts: 27659
Joined: 20/03/2013 15:38

#60319 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

oldtajmer wrote: 08/10/2022 09:46 Image

:lol:
Garant jedan od onih likova koji se može naložiti jedino ako ga treba dobro išaketa i složi nekoliko puta nogom u međunožje.
Ovo njima dođe ko predigra...
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#60320 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Proosvjetni_uhljeb »

drag_gost wrote: 08/10/2022 11:10
Proosvjetni_uhljeb wrote: 08/10/2022 10:31

Ne znam kojim putevima ti voziš pa ne vidiš šta biciklisti rade: prolaze kroz crveno u punoj brzini, preko trotoara u punoj brzini, rade slalome kroz kolone vozila (lično vidio par takvih - i to naveče po polumraku), ne poštuju nijedan propis niti na bilo šta paze - i sve to bez ikakve zaštitne opreme. Pišem o onome što sam lično vidio u zadnjih par godina.

Ne kažem da je ovdje takav slučaj, to ne znam, ali ne treba isključiti ni tu mogućnost.

Nama je uvijek vozač kriv.

Meni je prije par godina, dok sam prolazio kroz zeleno (čisto zeleno bilo, na pola intervala), iz mrtvog ugla kroz njegovo crveno punom brzinom naletio biciklista. Da nisam zakočio u zadnji tren ovdje na forumu bi me nazivali idiotom, debilom i ubicom na cesti.
I po cemu si ti zakljucio da ja ne vidim to? Gdje sam napisao ista takvo? Hajde ziv bio ne zakljucuj pausalno. Inace, vozim gradskim putevima osim kada se popenjem na neku okolnu planinu. I ne valja generalizovati.

Ne treba ni iskljuciti mogucnost da je meteor pao na Caddy.

Ima svega na cesti, svakakvih idiota i u velikoj vecini ljudi gledaju svoju guzicu. Medjutim ovdje svjedoci tvrde sta je bilo, a ne vidim zasto bi lagali. Plus covjek je imao kacigu.
Pa, imali smo i paušalni zaključak da je vozač Caddyja kriv, i to prije nego što se pričalo o izjavama svjedoka.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#60321 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

Koliko sam upratio po komentarima na drustvenim mreza, biciklista je vec jednom imao udes. Pokupio ga pijan vozac, taj put u autu.

Mislim da je forumas, pa moze dati, ako mu se da, tacnu info sta se desilo :)

@Mehemed
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#60322 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Proosvjetni_uhljeb »

laserShow wrote: 08/10/2022 19:21 Koliko sam upratio po komentarima na drustvenim mreza, biciklista je vec jednom imao udes. Pokupio ga pijan vozac, taj put u autu.

Mislim da je forumas, pa moze dati, ako mu se da, tacnu info sta se desilo :)

@Mehemed
Baš je baksuz.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#60323 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

Proosvjetni_uhljeb wrote: 08/10/2022 19:13
drag_gost wrote: 08/10/2022 11:10
I po cemu si ti zakljucio da ja ne vidim to? Gdje sam napisao ista takvo? Hajde ziv bio ne zakljucuj pausalno. Inace, vozim gradskim putevima osim kada se popenjem na neku okolnu planinu. I ne valja generalizovati.

Ne treba ni iskljuciti mogucnost da je meteor pao na Caddy.

Ima svega na cesti, svakakvih idiota i u velikoj vecini ljudi gledaju svoju guzicu. Medjutim ovdje svjedoci tvrde sta je bilo, a ne vidim zasto bi lagali. Plus covjek je imao kacigu.
Pa, imali smo i paušalni zaključak da je vozač Caddyja kriv, i to prije nego što se pričalo o izjavama svjedoka.
I nakon par minuta je neko iskopirao izjavu svjedoka koji kaze da je vozac kriv.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#60324 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitangeIprinceze »

Ja ne znam ni kako se biciklista moze osumnjiciti da je kriv?
User avatar
Login77777
Posts: 8551
Joined: 18/05/2021 09:11

#60325 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Login77777 »

MinistarKulture wrote: 06/10/2022 11:52 https://www.klix.ba/lifestyle/vezeiseks ... /221006030

Okruzeni smo idiotima
Jel ovo @Hakiz zaprosio mladu? :mrgreen:
@tramvajtrojka @Oznaka Tablica
Post Reply