SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#59326 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

Velkoski wrote: 19/08/2022 09:01
Chmoljo wrote: 19/08/2022 08:44

Jesi to ti preselio il neđe u belaju bio? :D
:skoljka: :mrgreen:

Nisam preselio :mrgreen:
Uselio znači :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#59327 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

DonieBrasco wrote: 19/08/2022 12:05 Zanimljivo u komentarima vezano za ovaj događaj svi pisu jedno te isto ime i nadimak.

I inace kad je ocigledan cin reketa, opet se to jedno te isto ime pise, izgleda ptice na grani znaju a ne građani, samo istrazni organi i oni koji bi trebali ne znaju.
Lik je u jakim krugovima,pise sve kod Slobodana Vaskovica na blogu...
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#59328 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali jomu »

uuuu ovaj kvart je strasan, prije kod prvog gazde dolazio tu u pauzi na kafu, radio po tim zgradama... (novogradnja), imao najbolju kafu u krugu, a i hrana mu bila prava, nije bio ni skup pa svi djuture svasta narucivali... i ono dodje korona, valjda prodao nekom iz vana... i sve se poremetilo

i sad dodjem tamo nesto popravit, napravit... sjednem negdje ispod sa strane na kafu, aaaaaaaaaaaaaaaa nema cega nema

sve mladji... nabildano, vidis mu utoku, ja sjednim u pricu... bezveze,


a i od nekog vremena bio je zatvoren, renoviranje ovo ono... reket.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#59329 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Lokal od Adela Kabaša
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#59330 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

DonieBrasco wrote: 19/08/2022 12:05 Zanimljivo u komentarima vezano za ovaj događaj svi pisu jedno te isto ime i nadimak.

I inace kad je ocigledan cin reketa, opet se to jedno te isto ime pise, izgleda ptice na grani znaju a ne građani, samo istrazni organi i oni koji bi trebali ne znaju.
Mislis organi znaju, ali nista ne poduzimaju.

Itekako znaju.

Pa svaki slucaj na klix komentarima ljudi u 80% slucajeva napisu ko je akter, krivac. I uvijek bude tacno.

Zna se sve. Ali jednostavno odluceno je da se nista ne poduzima.

Samo je problem sto ovo ode daleko.

Rokanja po raskrsnicama, bombe po naseljenim zgradama, stanovi krcati oruzjem i bombama.

Pa samo u protekloj godini nasli su jedno 5 stanova sa arsenalom oruzja da im pozavide i oruzane snage. Jbt to zolje, bombe, eksploziv, puske, meci... i skontas onda preko puta da zivi nema normalna porodica s djetetom.

Previse. Za grad od 200k ljudi previse kriminala.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#59331 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali jomu »

vjeshalica wrote: 19/08/2022 14:47 Lokal od Adela Kabaša

Kako se moglo nezvanično saznati, nova vlasnica je objekat zakupila prije godinu i po. Sam objekat se renovira od aprila i navodno je uskoro trebao da ponovo počne s radom.

Stanari okolnih objekata smatraju da se vjerovatno radi "o beskrupuloznosti lokalnih siledžija koji su vlasnici poslali upozorenje da mora plaćati reket".


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/26 ... ajevu.html


Ja koliko znam neka zena iz Svedske, Danske... od tamo negdje.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#59332 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali jomu »

Halooo vi iz dijaspore.... ovdje vam je drugi Svijet. Nije ni slicno a ni priblizno kao na Marsu. Kad bilo ista od tamo negdje kontate o ovdje, zaboravi odmah... tih vasih kombinacija nema ovdje. A i ove ovdje kombinacije ne traju dugo, brzo se raspadaju uz razlicite zvukove, kao sto iz Svemira svasta nesto huci pa se samo raspadne... u bezbroj komadica, i onda nesto pokupis, nesto ostavis, nesto u kontejner... sto opet razgrabe razni skupljaci zeljeza, plastike, pa dodju skupljaci sa svih strana sta ko sta trazi, to i pronadje, i svako laganini kuci.

Savrseni krug... idemo opet, ista muzika, igra, plesaci, plesacice, ringispil non-stop od 24h-00h
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#59333 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

Ovako to gospoda radi, kakve crne bombe :lol: :lol:

Doduše ko zna je li istina da su preuzeli ili pokrali hotel na kraju, ali svašta se piše...

DonieBrasco
Posts: 15243
Joined: 31/08/2016 16:09

#59334 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DonieBrasco »

@smijesni_ste

Ja sam na drugoj temi pisao o istim ovakim po Sarajevu, isti fizciki profili grmalja nabildanih, isto oblacenje, nosenje, glave - frizure, ogranicen fond rijeci. Ali zato se voze najnovija auta, garderoba, rolexi, drsko ponsanje u saobracaju, u lokoalima, generalno stoka na javnim mjestima, uz naravno qurenje po instagramu na egozticnim ljetovalistima, derneci, materijalno...itd.
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#59335 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

DonieBrasco wrote: 19/08/2022 16:40 @smijesni_ste

Ja sam na drugoj temi pisao o istim ovakim po Sarajevu, isti fizciki profili grmalja nabildanih, isto oblacenje, nosenje, glave - frizure, ogranicen fond rijeci. Ali zato se voze najnovija auta, garderoba, rolexi, drsko ponsanje u saobracaju, u lokoalima, generalno stoka na javnim mjestima, uz naravno qurenje po instagramu na egozticnim ljetovalistima, derneci, materijalno...itd.
Slažem se, ali ipak je u Srbiji to na jednom većem nivou nego ovdje, tamo je nevjerovatna sprega krminalaca, navijača ,policije, vlasti i čega sve ne

Možda se varam, ali mislim da smo mi daleko još od toga, nadam se da će tako i ostati :run:

Evo čitam o liku čije je poslove preuzeo Velja, faktički su svi znali da mu se sprema likvidacija, a tjelohranitelj mu bio bivši čuvar u zatvoru :-) :-)

"Za ubistvo Aleksandra Stankovića, zvanog Sale Mutavi, jednog od vođa navijača Partizana, bile su spremljene čak četiri ekipe sa ukupno 12 ljudi. Prema operativnim policijskim saznanjima, svi oni su bili opremljeni oružjem, pisali su tada mediji."
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#59336 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

Dobar je on momak, samo je malo lOd. Pogledaj izraza lica i kakvi nama likovi slobodno hodaju ulicama.

Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 24408
Joined: 08/09/2005 20:08

#59337 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Thorgerson wrote: 19/08/2022 15:03
DonieBrasco wrote: 19/08/2022 12:05 Zanimljivo u komentarima vezano za ovaj događaj svi pisu jedno te isto ime i nadimak.

I inace kad je ocigledan cin reketa, opet se to jedno te isto ime pise, izgleda ptice na grani znaju a ne građani, samo istrazni organi i oni koji bi trebali ne znaju.
Mislis organi znaju, ali nista ne poduzimaju.

Itekako znaju.

Pa svaki slucaj na klix komentarima ljudi u 80% slucajeva napisu ko je akter, krivac. I uvijek bude tacno.

Zna se sve. Ali jednostavno odluceno je da se nista ne poduzima.

Samo je problem sto ovo ode daleko.

Rokanja po raskrsnicama, bombe po naseljenim zgradama, stanovi krcati oruzjem i bombama.

Pa samo u protekloj godini nasli su jedno 5 stanova sa arsenalom oruzja da im pozavide i oruzane snage. Jbt to zolje, bombe, eksploziv, puske, meci... i skontas onda preko puta da zivi nema normalna porodica s djetetom.

Previse. Za grad od 200k ljudi previse kriminala.
Ja imam nekih poznanika sto su prodali stanove tamo bas zbog besprekornog komsiluka. I meni je malo falilo da se zaletim.

A, nigdje ne moze tek tako doci i lupati se reket nasuho. Moze neki kraci perood. Ali, mjesecima bez pokrica "organa" je nemoguce.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#59338 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

Zna li neko jesu li uopste pocela sudjenja za ona ubistva na Pofalicima ili se po obicaju odugovlaci i ceka nesto? Jednom sam nasla negdje da je podignuta optuznica protiv one trojice za drugo ubistvo, ostalo nista. Prvo se vise i ne spominje.
Messier
Posts: 586
Joined: 06/10/2011 23:39

#59340 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Messier »

Policija je korumpirana, na lokalnom nivou.
Mislim da i u policijskim autima dostavljaju drogu.

Veci nivo policijskih sluzbenika, to se uvaljuje u stranke, i bas ih briga za ulicu.

Tuzilastvo ima svoju pricu..tu je nepotizam prestrasan, tata tuzi, mama sudi, a sin ima svoju advokaturu.

I to je kombinacija, lokalnih drotova koji te jebu za zmigavac, a sjede kod dilera u kafani, preko njihovih sefova koji sjede kod politickih dilera, do porodicnih mafija koji bi trebali to sve da razbucaju, al im se bas i ne radi to, da se ne zatalasa previse, jer nisu ni oni bas bez oraha u dzepovima.

I tako, prolaze dani
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59341 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Umjesto pesnicom argumenata
Poceli udarati argumentom pesnica...i noga :mrgreen:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#59342 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Van Halen »

Udri ga crni labudane,brani čast malopreostalih domicilnih!
Juka Jebach
Posts: 835
Joined: 18/04/2017 22:53

#59343 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Juka Jebach »

User avatar
Login77777
Posts: 8552
Joined: 18/05/2021 09:11

#59344 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Login77777 »

Juka Jebach wrote: 21/08/2022 13:51 https://crna-hronika.info/na-ilidzi-se- ... mak/401548

Kazu da su bili arapi vs sarajlije
Prije selmini migranti da su…
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#59345 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

I jesu kao pusteni s lanca. Ali jbga, kad im je dopusteno sve, ugledali se na domace.
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59346 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Van Halen wrote: 21/08/2022 13:47 Udri ga crni labudane,brani čast malopreostalih domicilnih!
stop rajt der
iako sam rodom iz sokolović kolonije sasvim slučajno jer su moji tu bili podstanari
ja sam s države čvila 8-) 8-) 8-)

ilidžu doživljavam kao neki loš kvart u briselu ili berlinu :D hahaha mnoštvo jezika, naroda i kriminala :mrgreen:

sjećam se kad je bilo stormiranje susjedne zgrade s krova jer su neku ženu držali u zatočeništvu

nisam ni znao ni čuo napisao komentar na sajtu kako su ovo obavili nismo ih čuli kad se penju
mnoštvo negativnih :D
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#59347 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

Jel ovaj što se sklonio iza reklame na kraju 'naš' ?

Respect, zadao je par finih udaraca i još se umiješao usred belaja :thumbup: :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59348 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Prebahati su stranci na ilidzi
Ne zive svi od njih i ne moraju ih svi trpjeti
Bila je i svadja u panakoti s arapima taj dan ne znam jel povezano...vidim sa trci jedan iz tog pravca
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#59349 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

I evo nas, povremeno ulice Sarajeva liče na ulice Kalija. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59350 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/76 ... vo-komsije

Epilog besmislenog zlocina u ahatovicima kad su ubili covjeka samo sto je izasao iz kuce da vidi ko je u dvoristu...otac i sin ganjaloli treceg ubili nevinog
Post Reply