SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#59151 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Ja ne pamtim kad sam zadnji put vidio policajca u Sarajevu. Lažem, vidio ih na osiguranju protesta ispred OHR i to je to.

U gradu je sveopća anarhija.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#59152 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

Policija KS je najgora u državi.
Ja ne znam osobu kojoj je Policija KS pomogla za bilo šta u bilo kojem slučaju gdje su se istoj obratili.
Ministar svakako nije u državi, a i kad je bio nije ništa radio. Najveća slaba tačka Vlade Trojke.
Mada nije ništa bolje bilo ni sa Juskom. Jednostavno najgora i najnesposobnija, vjerovatno najviše korumpirana.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#59153 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liaar »

BadBoy wrote: 12/08/2022 08:43 Ja ne pamtim kad sam zadnji put vidio policajca u Sarajevu. Lažem, vidio ih na osiguranju protesta ispred OHR i to je to.

U gradu je sveopća anarhija.
Ono što je meni interesantno je sljedeće :

Radi se raskrsnica u Neđarićima kod Domova i Energoinvest. Logično, raja ide gore do ASA-e, i tu policajci stoje na semaforu, međutim ko ukras, jer se auto za autom uvaljuje u krajnju lijevu ispred svih ovih što čekaju, skreću prema Bingu i polukružno, a policajci samo stoje i gledaju, ni da ih takne.

3 dana ih gledam tu, prolazim poslom pješke i svaki dan je ista anarhija bila, prstom nisu pomakli. Ali bitno da su kolegi pisali kaznu na romobilu za pogrešan smjer, a auta ko jebe, ne mogu ih uhvatiti.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#59154 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 12/08/2022 08:43 Ja ne pamtim kad sam zadnji put vidio policajca u Sarajevu. Lažem, vidio ih na osiguranju protesta ispred OHR i to je to.

U gradu je sveopća anarhija.
Znači nisam jedini koji je primijetio da se nešto čudno dešava za policijom...
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#59155 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Naslovnica wrote: 12/08/2022 09:07
BadBoy wrote: 12/08/2022 08:43 Ja ne pamtim kad sam zadnji put vidio policajca u Sarajevu. Lažem, vidio ih na osiguranju protesta ispred OHR i to je to.

U gradu je sveopća anarhija.
Znači nisam jedini koji je primijetio da se nešto čudno dešava za policijom...
Ma smiješno, kaže fol policija će kažnjavati romobiliste… nema drota ni za lijeka
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#59156 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by splinter »

Lakše je natjerati migranta da se vrati u Pakistan, nego drota da izađe iz auta i obiđe zonu odgovornosti
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59157 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Spit_fire »

Naslovnica wrote: 12/08/2022 09:07
BadBoy wrote: 12/08/2022 08:43 Ja ne pamtim kad sam zadnji put vidio policajca u Sarajevu. Lažem, vidio ih na osiguranju protesta ispred OHR i to je to.

U gradu je sveopća anarhija.
Znači nisam jedini koji je primijetio da se nešto čudno dešava za policijom...
Nestvarno fkt, pisao sam nedavno u grsdu milion turista nidje policajca...znaci nisam jedini primjetio
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#59158 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Kaligrafija »

I ja sam primjetio isto, haman da ih ne mozes vidjeti... :skoljka:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59159 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Spit_fire »

Kaligrafija wrote: 12/08/2022 10:29 I ja sam primjetio isto, haman da ih ne mozes vidjeti... :skoljka:
Al haj to nego sporo i reagju...jbt nedavno onaj lik baco stvari sa balkona na stupu divljo pola sata, eto toliko im je trebalo da se udostoje i dodju
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#59160 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klaki »

DaysleepeR wrote: 12/08/2022 08:57 Policija KS je najgora u državi.
Ja ne znam osobu kojoj je Policija KS pomogla za bilo šta u bilo kojem slučaju gdje su se istoj obratili.
Ministar svakako nije u državi, a i kad je bio nije ništa radio. Najveća slaba tačka Vlade Trojke.
Mada nije ništa bolje bilo ni sa Juskom. Jednostavno najgora i najnesposobnija, vjerovatno najviše korumpirana.
Al su zato tu stoje ispred pekare i gledaju imal' ko da nije upalio farove, dao zmigavac, imal prvi pomoc, da nije slucajno pogledao u autu prema dole da mu pisu kaznu za pricanje na telefon itd.
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#59161 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

splinter wrote: 12/08/2022 09:28 Lakše je natjerati migranta da se vrati u Pakistan, nego drota da izađe iz auta i obiđe zonu odgovornosti
nedavno koNšija kupio nova kola, prošla subota ujutro dovukao, tipa oko 9i30

pošto nam je prilazni put zajednički, sve je tu u 30m
ulijeće pod rotacijom vitara na naš prilazni put, full kočnica izlijeću

došli da vide nova kola

a u zadnje vrijeme, šta god sam prijavio, ništa od toga
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#59162 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

Pod pretpostavkom da sam shvatio sta govoris, kolega policajac kupio auto, a jarani iz stanice pod rotacijama dosli da pogledaju auto?

Sto nisi prijavio unutrasnjoj kontroli?
mk ultra wrote: 12/08/2022 10:46 a u zadnje vrijeme, šta god sam prijavio, ništa od toga
Koliko puta si nakon prijave pozvao i zatrazio info sta se desilo i zasto nisu reagovalI? Poslao dopis, slobodan pristup informacijama? Ko ce natjerati bilo koga u ovoj drzavi da radi svoj posao, ako necemo mi sami?
Al su zato tu stoje ispred pekare i gledaju imal' ko da nije upalio farove, dao zmigavac, imal prvi pomoc, da nije slucajno pogledao u autu prema dole da mu pisu kaznu za pricanje na telefon itd.
Sve po zakonu. Tako bi i mi po zakonu trebali traziti od njih da rade po zakonu :) Samo sto je lakse tipkati po formu, dje ces prijaviti, hos da te zapamte? :bih:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#59163 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Glede Stupa, svi znaju da vole piceriju Romancu, ovo mjesto je katastrofalno pokriveno. Možda bi trebali malo ozbiljnije preispitati onog nabildanog brudu koji se sa svojim besnim autom vrti po Opijumu. Stup je postao katastrofa sa valom nakaradne urbanizacije. :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 10250
Joined: 19/11/2012 18:37

#59164 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Kaligrafija wrote: 12/08/2022 10:29 I ja sam primjetio isto, haman da ih ne mozes vidjeti... :skoljka:
Naravno da ih ne možete vidjeti kad koriste nevidljivi plašt:

Image
User avatar
Laplace
Posts: 10250
Joined: 19/11/2012 18:37

#59165 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

mk ultra wrote: 12/08/2022 10:46
splinter wrote: 12/08/2022 09:28 Lakše je natjerati migranta da se vrati u Pakistan, nego drota da izađe iz auta i obiđe zonu odgovornosti
nedavno koNšija kupio nova kola, prošla subota ujutro dovukao, tipa oko 9i30

pošto nam je prilazni put zajednički, sve je tu u 30m
ulijeće pod rotacijom vitara na naš prilazni put, full kočnica izlijeću

došli da vide nova kola

a u zadnje vrijeme, šta god sam prijavio, ništa od toga
Moraju se znati prioriteti i kad je neophodno doći hitno pod rotacijama a kad nema žurbe, logično.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#59166 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

sta kaze Kapo, nije on a u policiji sve priznao. dusa od covjeka :zzzz:
User avatar
Laplace
Posts: 10250
Joined: 19/11/2012 18:37

#59167 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

insaneinthebrain wrote: 12/08/2022 12:18 sta kaze Kapo, nije on a u policiji sve priznao. dusa od covjeka :zzzz:
Što bi rekao komšija "Nisamja, neću više.". :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#59168 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

laserShow wrote: 12/08/2022 11:13 Pod pretpostavkom da sam shvatio sta govoris, kolega policajac kupio auto, a jarani iz stanice pod rotacijama dosli da pogledaju auto?

Sto nisi prijavio unutrasnjoj kontroli?
mk ultra wrote: 12/08/2022 10:46 a u zadnje vrijeme, šta god sam prijavio, ništa od toga
Koliko puta si nakon prijave pozvao i zatrazio info sta se desilo i zasto nisu reagovalI? Poslao dopis, slobodan pristup informacijama? Ko ce natjerati bilo koga u ovoj drzavi da radi svoj posao, ako necemo mi sami?

kolega nije policeman, on je obični koNšija koji ima jarana u miliciji KS

jah, još da pošaljem "anonimnu" prijavu pod imenom i prezimenom, da se sa takvim šljamom nadvikujem ko je u pravu, a tokmak je uvijek u pravu
ne želim

ne trebam im ja govoriti gdje su šuplji, kad znaju gdje su šuplji
to ti je ko ovo, prijavi ko prodaje duhan ilegalno na mostu na otoci :lol: de ba
last mohicans
Posts: 11696
Joined: 09/08/2012 23:19

#59169 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

To vi neprimjetite organe reda jerbo su oni prikriveni u civilu. :izet: Ehh, u tome je kvaka. Katastrofa od organa reda, a svako malo kuknjavija fali 200, fali 300. Ma gonite se gdje ne treba. Bavite se svojim poslom. Ne znam uopce kakvi su im dnevni rasporedi patrola, pa ima li i u jednoj stanici da se patrole raspoređuju kao pješaci, pitam se. Nekad su imali i one patrole na bajku,ni to se ne sjecam kad sam zadnji put vidio. To se samo vozika i troši resurse. Ne bi guicu pomaklo iz auta, nema šanse. Gledam jučer patrolu na Jevrejskom, slika razbijeno staklo na proširenju, neki momci i djevojke pored auta, najprije da je auto izrentano, zvali na uviđaj. Cijelom duzinom proširenja razbijeno staklo, staju arapi, ostali turisti na proširenje i neki đilkoši svaki dan razbijaju stakla na auzomobilima i uzimaju šta ima da se uzme. Prelijepu sliku šaljemo strancima koji nas posjete. Pa postavi video nadzor, poksaj nesto. Stavi čeku,pa ih uhvati, nalupaj stoku.
last mohicans
Posts: 11696
Joined: 09/08/2012 23:19

#59170 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

mk ultra wrote: 12/08/2022 12:40
laserShow wrote: 12/08/2022 11:13 Pod pretpostavkom da sam shvatio sta govoris, kolega policajac kupio auto, a jarani iz stanice pod rotacijama dosli da pogledaju auto?

Sto nisi prijavio unutrasnjoj kontroli?



Koliko puta si nakon prijave pozvao i zatrazio info sta se desilo i zasto nisu reagovalI? Poslao dopis, slobodan pristup informacijama? Ko ce natjerati bilo koga u ovoj drzavi da radi svoj posao, ako necemo mi sami?

kolega nije policeman, on je obični koNšija koji ima jarana u miliciji KS

jah, još da pošaljem "anonimnu" prijavu pod imenom i prezimenom, da se sa takvim šljamom nadvikujem ko je u pravu, a tokmak je uvijek u pravu
ne želim

ne trebam im ja govoriti gdje su šuplji, kad znaju gdje su šuplji
to ti je ko ovo, prijavi ko prodaje duhan ilegalno na mostu na otoci :lol: de ba
Eh, tu su azurni, svakodnevno ih rastjeruju. Blago nama kad su nam divlje duhanđije najveci problem.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#59171 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Pa kompletan aparat je nekompetan i primljen preko rodbinske ili stranačke linije. Od obrazovanja, šalteruše, kojekakvih kancelarijskih spodoba, direktora, do medicinske sestre, policije i političara svih nivoa.
Šta drugo očekivati od takvih ljudi, nego ono čemu upravo svjedočimo?
Imamo rak društva i svakom aspektu koji polako metastazira.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#59172 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

mk ultra wrote: 12/08/2022 12:40 ne trebam im ja govoriti gdje su šuplji, kad znaju gdje su šuplji
to ti je ko ovo, prijavi ko prodaje duhan ilegalno na mostu na otoci de ba
Ako necemo mi, ko ce? OHR? Trenutna vlast?

Razumijem ja tebe, ali samo odgovaram na kritiku. Nikada nece biti bolje dok sami ne iskoristimo ono sto imamo kao mogucnost. Dok ne bude svijesti u svakome od nas, nece ni u onima koji imaju vlast i zakon.

to ti je ko ovo, prijavi ko prodaje duhan ilegalno na mostu na otoci :lol: de ba
Duhan je na dnu liste. Kad se rijese krupnije stvari prijaviti sve nelegalno, ili mijenjati zakon.

Ipak i nama odgovara ovakvo stanje, gdje mozemo nesto zavrsiti na poznanstvo, na ogranicenju 50km/h voziti 59km/h, angazovati majstora privatno pa dobar i on i ja bez placanja poreza, ili bilo kakvo kretanje u sivoj zoni. Koliko god su oni losi, mi im dajemo temelje.
User avatar
nepass1
Posts: 9519
Joined: 06/07/2017 07:35

#59173 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Naslovnica wrote: 12/08/2022 09:07
BadBoy wrote: 12/08/2022 08:43 Ja ne pamtim kad sam zadnji put vidio policajca u Sarajevu. Lažem, vidio ih na osiguranju protesta ispred OHR i to je to.

U gradu je sveopća anarhija.
Znači nisam jedini koji je primijetio da se nešto čudno dešava za policijom...
Odavno. Kurcobolja nevidjenih razmjera.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59174 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Ja sam ih jucer na bajku vidio kod grand centra
User avatar
nepass1
Posts: 9519
Joined: 06/07/2017 07:35

#59175 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

klaki wrote: 12/08/2022 10:39
DaysleepeR wrote: 12/08/2022 08:57 Policija KS je najgora u državi.
Ja ne znam osobu kojoj je Policija KS pomogla za bilo šta u bilo kojem slučaju gdje su se istoj obratili.
Ministar svakako nije u državi, a i kad je bio nije ništa radio. Najveća slaba tačka Vlade Trojke.
Mada nije ništa bolje bilo ni sa Juskom. Jednostavno najgora i najnesposobnija, vjerovatno najviše korumpirana.
Al su zato tu stoje ispred pekare i gledaju imal' ko da nije upalio farove, dao zmigavac, imal prvi pomoc, da nije slucajno pogledao u autu prema dole da mu pisu kaznu za pricanje na telefon itd.
Gdje stoje ispred pekare da odem vidjeti. U sarajevu policija zaustavlja jedino da se pozdravi sa kriminalcem ili kad ih hayat snima.
Post Reply