SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

snijeg_led
Posts: 6731
Joined: 08/12/2019 21:35

#58376 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by snijeg_led »

Kao neka plinska eksplozija :(
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10404
Joined: 10/03/2022 22:16

#58377 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ZoomZoomKiwi »

Sad i mene interesuje :mrgreen:
Karolina A
Posts: 38
Joined: 18/05/2022 00:37

#58378 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Karolina A »

Toliko je trehnulo da sam mislila da je u mojoj zgradi, pa izašla na balkon, al ne vidim ništa, naravno treća adresa forum... a ono ni ovdje :run:
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#58379 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Zoooka »

gdje je na kraju eksplozija?
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#58380 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by xoklix »

https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... tel/462514

Kakve su ovo laži od MUPa i hotela?
Hotel razumijem s jedne strane zato neću da spominjem ime.

Igrao taj nesretni termin fudbala.
Srčani momak dobio i preminuo na terenu...najružnija scena u životu :(
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#58381 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Zoooka »

xoklix wrote: 08/07/2022 02:12 https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... tel/462514

Kakve su ovo laži od MUPa i hotela?
Hotel razumijem s jedne strane zato neću da spominjem ime.

Igrao taj nesretni termin fudbala.
Srčani momak dobio i preminuo na terenu...najružnija scena u životu :(
Ovdje pise da su dvojica preminula na terminu, jel istina?
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#58382 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by xoklix »

Zoooka wrote: 08/07/2022 02:15
xoklix wrote: 08/07/2022 02:12 https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... tel/462514

Kakve su ovo laži od MUPa i hotela?
Hotel razumijem s jedne strane zato neću da spominjem ime.

Igrao taj nesretni termin fudbala.
Srčani momak dobio i preminuo na terenu...najružnija scena u životu :(
Ovdje pise da su dvojica preminula na terminu, jel istina?
Nisu dvojica,jedan.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45463
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#58383 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

zateznistub wrote: 07/07/2022 01:22
drug_profi wrote: 07/07/2022 01:00 Ali ce sad neko zakljuciti da treba povecati kazne.
jarane ba, u osnovi je sistem truo....
Losa obuka, pa na dalje.
Sve je to tačno, i da sistem ne valja (nema ga) i da je obuka užas samo jos dodati i psiha današnje djece koja je odrasla na gta i sličnim igricama te na kojekakvim klipovima sa yt. I onda to prenose u rl.
e jeboga igre... gledala su djeca crtane kako mali miš sakati mačku, pa niko nije postao serijski ubica zbog tom i džerija... :roll:

osnovni razlog je otuđivanje roditelja od djece, što nebrigom, što trčanjem da se zaradi da se ima ili da se preživi, što roditeljskom sebičnošću, što roditeljskom neinformisanošću... masa toga je iz kuće...

GTA je jebena limunada kakvih igara ima, pa ih niko ne spominje, jer se po inerciji pišu stvari bez ikakve provjere ili osnova.

kao nekad kad su za svo zlo i delinkvenciju bile krive prljave metalike. :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#58384 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Chmoljo wrote: 08/07/2022 02:52
zateznistub wrote: 07/07/2022 01:22

Sve je to tačno, i da sistem ne valja (nema ga) i da je obuka užas samo jos dodati i psiha današnje djece koja je odrasla na gta i sličnim igricama te na kojekakvim klipovima sa yt. I onda to prenose u rl.
e jeboga igre... gledala su djeca crtane kako mali miš sakati mačku, pa niko nije postao serijski ubica zbog tom i džerija... :roll:

osnovni razlog je otuđivanje roditelja od djece, što nebrigom, što trčanjem da se zaradi da se ima ili da se preživi, što roditeljskom sebičnošću, što roditeljskom neinformisanošću... masa toga je iz kuće...

GTA je jebena limunada kakvih igara ima, pa ih niko ne spominje, jer se po inerciji pišu stvari bez ikakve provjere ili osnova.

kao nekad kad su za svo zlo i delinkvenciju bile krive prljave metalike. :lol:
Hoćeš da kažeš da na vožnju danas nema uticaja sa igrica? Da nema uticaja raznorazni klipovi sa yt kanala, tipa ma mogu i ja to. Naravno da je najviše "od kuće", ali stojim iza toga da je u ponašanje omladine itekako utkan Internet sa svim svojim vrlinama i manama.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#58385 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hladan.preminger »

Chmoljo wrote: 08/07/2022 02:52
zateznistub wrote: 07/07/2022 01:22

Sve je to tačno, i da sistem ne valja (nema ga) i da je obuka užas samo jos dodati i psiha današnje djece koja je odrasla na gta i sličnim igricama te na kojekakvim klipovima sa yt. I onda to prenose u rl.
e jeboga igre... gledala su djeca crtane kako mali miš sakati mačku, pa niko nije postao serijski ubica zbog tom i džerija... :roll:

osnovni razlog je otuđivanje roditelja od djece, što nebrigom, što trčanjem da se zaradi da se ima ili da se preživi, što roditeljskom sebičnošću, što roditeljskom neinformisanošću... masa toga je iz kuće...

GTA je jebena limunada kakvih igara ima, pa ih niko ne spominje, jer se po inerciji pišu stvari bez ikakve provjere ili osnova.

kao nekad kad su za svo zlo i delinkvenciju bile krive prljave metalike. :lol:
Trojku iz Memphisa osudiše zbog darkerske furke.
Pa je bio gangsta rap.
Sad je GTA.
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#58386 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

zateznistub wrote: 08/07/2022 09:30
Chmoljo wrote: 08/07/2022 02:52

e jeboga igre... gledala su djeca crtane kako mali miš sakati mačku, pa niko nije postao serijski ubica zbog tom i džerija... :roll:

osnovni razlog je otuđivanje roditelja od djece, što nebrigom, što trčanjem da se zaradi da se ima ili da se preživi, što roditeljskom sebičnošću, što roditeljskom neinformisanošću... masa toga je iz kuće...

GTA je jebena limunada kakvih igara ima, pa ih niko ne spominje, jer se po inerciji pišu stvari bez ikakve provjere ili osnova.

kao nekad kad su za svo zlo i delinkvenciju bile krive prljave metalike. :lol:
Hoćeš da kažeš da na vožnju danas nema uticaja sa igrica? Da nema uticaja raznorazni klipovi sa yt kanala, tipa ma mogu i ja to. Naravno da je najviše "od kuće", ali stojim iza toga da je u ponašanje omladine itekako utkan Internet sa svim svojim vrlinama i manama.
Roditelji bi valjda trebali imati uticaj na to sta djeca gledaju i koliko. Puste djecu da glesaju sve sto im se servira i poslije neko drugi kriv. Nije lako uticati na djecu kad su starija, tu su razni socijalni pritisci i slicno, ali pravilnim odgojem od malena se moze puno toga postici.
Jos jedan od problema je stancanje djece kojima se roditelji ne mogu posvetiti dovoljno, napravi onoliko djece koliko mozes finansijski izdrzavati i za koliko imas vremena da im se posvetis.
Igrice i slicne stvari nisu problem dok se ne pretjeruje i dok roditelji uce djecu da postuju druge generano, to se onda odrazi i na ponasanje u saobracaju.
User avatar
Laplace
Posts: 10356
Joined: 19/11/2012 18:37

#58387 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Ateista wrote: 08/07/2022 09:41
zateznistub wrote: 08/07/2022 09:30
Hoćeš da kažeš da na vožnju danas nema uticaja sa igrica? Da nema uticaja raznorazni klipovi sa yt kanala, tipa ma mogu i ja to. Naravno da je najviše "od kuće", ali stojim iza toga da je u ponašanje omladine itekako utkan Internet sa svim svojim vrlinama i manama.
Roditelji bi valjda trebali imati uticaj na to sta djeca gledaju i koliko. Puste djecu da glesaju sve sto im se servira i poslije neko drugi kriv. Nije lako uticati na djecu kad su starija, tu su razni socijalni pritisci i slicno, ali pravilnim odgojem od malena se moze puno toga postici.
Jos jedan od problema je stancanje djece kojima se roditelji ne mogu posvetiti dovoljno, napravi onoliko djece koliko mozes finansijski izdrzavati i za koliko imas vremena da im se posvetis.
Igrice i slicne stvari nisu problem dok se ne pretjeruje i dok roditelji uce djecu da postuju druge generano, to se onda odrazi i na ponasanje u saobracaju.
Ja sam prije nekih 15 godina, kad sam radio u osnovnoj školi, roditeljima predlagao da djeci na računare (tad nisu ovoliko bili rašireni spartphonei) instaliraju programi za roditeljsku kontrolu. Programi nisu komplikovani, ja bih pokazao kako se instaliraju i podešavaju a sasvim korektno filtriraju neprikladne sadržaje. Osim toga, limitiraju i vrijeme za računarom. Jasno, pokazali su interes na riječima ali na djelu ništa, tipično naše "evo, sa'ćemo pa nikad".

Sve to ima sad i za smartphone ali valja odvojiti nekoliko minuta.

Btw, na prijedlog nastavnice u KS da roditelj djetetu instalira program za roditeljsku kontrolu otac izjavio kako vjeruje svojem djetetu. To isto dijete je napravilo dva instagram profila i sa jednog pisala prijetnje drugom (svojem pravom profilu), a sve kako bi opravdala neispunjenje pretjeranih zahtjeva roditelja da im dijete ima sve petice iz svih predmeta (a nije kapacitet za to ni izbliza, max. trojke).
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45463
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#58388 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

zateznistub wrote: 08/07/2022 09:30 Hoćeš da kažeš da na vožnju danas nema uticaja sa igrica? Da nema uticaja raznorazni klipovi sa yt kanala, tipa ma mogu i ja to. Naravno da je najviše "od kuće", ali stojim iza toga da je u ponašanje omladine itekako utkan Internet sa svim svojim vrlinama i manama.
Ako ima, zanemarivo je i u promilima. Takve gluposti mogu govoriti ljudi koji ni tetrisa nisu igrali.

U prilog tome ide i tvoje mijesanje interneta, drustvenih mreza i video igara kao zasebnih fenomena.

Na voznju danas najvise ucestvuje pristupacnost automobila, pristupacnost "tunuranja", nepostojanje efikasnog drzavnog aparata koji ce sankcionisati izgrednike, a najvise pad drustvenih vrijednosti gdje se takve kretene tretira kao heroje i mangupe u nedostatku kvalitetnog obrazovanja, uzora.

Pricati da su igre faktor ne objasnjava kako sredovjecni ili stariji porodicni ljudi lude za volanom, postaju divljaci, agresivni i spremni na konflikt jer neko nije krenuo cim se zeleno upalilo.

Sit sam tih lakonskih nudjenja rjesenja za probleme koje nije tako lako rijesiti ni tako lako pojednostavljivati necim sto se sustinskine razumije i necim sto je bapska prica.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45463
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#58389 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

hladan.preminger wrote: 08/07/2022 09:32
Chmoljo wrote: 08/07/2022 02:52

e jeboga igre... gledala su djeca crtane kako mali miš sakati mačku, pa niko nije postao serijski ubica zbog tom i džerija... :roll:

osnovni razlog je otuđivanje roditelja od djece, što nebrigom, što trčanjem da se zaradi da se ima ili da se preživi, što roditeljskom sebičnošću, što roditeljskom neinformisanošću... masa toga je iz kuće...

GTA je jebena limunada kakvih igara ima, pa ih niko ne spominje, jer se po inerciji pišu stvari bez ikakve provjere ili osnova.

kao nekad kad su za svo zlo i delinkvenciju bile krive prljave metalike. :lol:
Trojku iz Memphisa osudiše zbog darkerske furke.
Pa je bio gangsta rap.
Sad je GTA.
Ma pusti. Neko nekad negdje cuo gta, vidio sta se radi tu i konta aha evo provalio sam. Ne znam koliko si ti u gamingu, ali gta je je smijurija u odnosu na mnogo bolesnije igre.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#58390 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Chmoljo wrote: 08/07/2022 10:03
zateznistub wrote: 08/07/2022 09:30 Hoćeš da kažeš da na vožnju danas nema uticaja sa igrica? Da nema uticaja raznorazni klipovi sa yt kanala, tipa ma mogu i ja to. Naravno da je najviše "od kuće", ali stojim iza toga da je u ponašanje omladine itekako utkan Internet sa svim svojim vrlinama i manama.
Ako ima, zanemarivo je i u promilima. Takve gluposti mogu govoriti ljudi koji ni tetrisa nisu igrali.

U prilog tome ide i tvoje mijesanje interneta, drustvenih mreza i video igara kao zasebnih fenomena.

Na voznju danas najvise ucestvuje pristupacnost automobila, pristupacnost "tunuranja", nepostojanje efikasnog drzavnog aparata koji ce sankcionisati izgrednike, a najvise pad drustvenih vrijednosti gdje se takve kretene tretira kao heroje i mangupe u nedostatku kvalitetnog obrazovanja, uzora.

Pricati da su igre faktor ne objasnjava kako sredovjecni ili stariji porodicni ljudi lude za volanom, postaju divljaci, agresivni i spremni na konflikt jer neko nije krenuo cim se zeleno upalilo.

Sit sam tih lakonskih nudjenja rjesenja za probleme koje nije tako lako rijesiti ni tako lako pojednostavljivati necim sto se sustinskine razumije i necim sto je bapska prica.
Sit si lakonskih rješenja? Gdje sam ja to ponudio rješenje i, koje?
Glede konstatacije da ove "gluposti" mogu govoriti l"judi koji ni tetrisa nisu igrali"...
Ne znam vrijedi li i komentarisati.... Tebe sam smatrao malo pametnijim forumašm. Izgleda da sam fulio čitav fodbal kad si ti u pitanju. Stojim iza stava da Internet i sve sto ide pod taj termin ima uticaja, ti se možeš kočiti koliko god hoćeš.
I da, igrice su se igrale kad si ti sa ostalim spermatozoidima čole igrao...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20519
Joined: 12/08/2013 12:51

#58391 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

Evo sta je puklo neki dan u 1:40. Opet bombe ispadaju :zzzz:

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /220708038
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#58392 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Chmoljo wrote: 08/07/2022 10:03
zateznistub wrote: 08/07/2022 09:30 Hoćeš da kažeš da na vožnju danas nema uticaja sa igrica? Da nema uticaja raznorazni klipovi sa yt kanala, tipa ma mogu i ja to. Naravno da je najviše "od kuće", ali stojim iza toga da je u ponašanje omladine itekako utkan Internet sa svim svojim vrlinama i manama.
Ako ima, zanemarivo je i u promilima. Takve gluposti mogu govoriti ljudi koji ni tetrisa nisu igrali.

U prilog tome ide i tvoje mijesanje interneta, drustvenih mreza i video igara kao zasebnih fenomena.

Na voznju danas najvise ucestvuje pristupacnost automobila, pristupacnost "tunuranja", nepostojanje efikasnog drzavnog aparata koji ce sankcionisati izgrednike, a najvise pad drustvenih vrijednosti gdje se takve kretene tretira kao heroje i mangupe u nedostatku kvalitetnog obrazovanja, uzora.

Pricati da su igre faktor ne objasnjava kako sredovjecni ili stariji porodicni ljudi lude za volanom, postaju divljaci, agresivni i spremni na konflikt jer neko nije krenuo cim se zeleno upalilo.

Sit sam tih lakonskih nudjenja rjesenja za probleme koje nije tako lako rijesiti ni tako lako pojednostavljivati necim sto se sustinskine razumije i necim sto je bapska prica.
Da je to ta filozofija sada bi bio zidar (tetris) ninja (bila neka ninja igrica) i princ (prince of persia).....mozda nisam jer se pucalo na comador 64 i zx spectrumu.....mozda bi bio da sam imao ps
User avatar
nepass1
Posts: 9665
Joined: 06/07/2017 07:35

#58393 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

zateznistub wrote: 08/07/2022 09:30
Chmoljo wrote: 08/07/2022 02:52

e jeboga igre... gledala su djeca crtane kako mali miš sakati mačku, pa niko nije postao serijski ubica zbog tom i džerija... :roll:

osnovni razlog je otuđivanje roditelja od djece, što nebrigom, što trčanjem da se zaradi da se ima ili da se preživi, što roditeljskom sebičnošću, što roditeljskom neinformisanošću... masa toga je iz kuće...

GTA je jebena limunada kakvih igara ima, pa ih niko ne spominje, jer se po inerciji pišu stvari bez ikakve provjere ili osnova.

kao nekad kad su za svo zlo i delinkvenciju bile krive prljave metalike. :lol:
Hoćeš da kažeš da na vožnju danas nema uticaja sa igrica? Da nema uticaja raznorazni klipovi sa yt kanala, tipa ma mogu i ja to. Naravno da je najviše "od kuće", ali stojim iza toga da je u ponašanje omladine itekako utkan Internet sa svim svojim vrlinama i manama.
Ja imam malo djete, 3g. I sve ali bas s e lose sto je naucila dolazi od druge djece iz parkova i igranja zajedno. Svaki sejtanluk itd.
A gleda i yt kids i tv crtane igra i ps. Naravno odgovarajuci sadrzaj.
Pa vidjecemo kako ce se dalje razvijati.
I ja sam citav zivot igrao nfs, relly, f1, pucacine itd pa ne nosam pistolj nit granam sa autom
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45463
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#58394 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

zateznistub wrote: 08/07/2022 10:11
Chmoljo wrote: 08/07/2022 10:03

Ako ima, zanemarivo je i u promilima. Takve gluposti mogu govoriti ljudi koji ni tetrisa nisu igrali.

U prilog tome ide i tvoje mijesanje interneta, drustvenih mreza i video igara kao zasebnih fenomena.

Na voznju danas najvise ucestvuje pristupacnost automobila, pristupacnost "tunuranja", nepostojanje efikasnog drzavnog aparata koji ce sankcionisati izgrednike, a najvise pad drustvenih vrijednosti gdje se takve kretene tretira kao heroje i mangupe u nedostatku kvalitetnog obrazovanja, uzora.

Pricati da su igre faktor ne objasnjava kako sredovjecni ili stariji porodicni ljudi lude za volanom, postaju divljaci, agresivni i spremni na konflikt jer neko nije krenuo cim se zeleno upalilo.

Sit sam tih lakonskih nudjenja rjesenja za probleme koje nije tako lako rijesiti ni tako lako pojednostavljivati necim sto se sustinskine razumije i necim sto je bapska prica.
Sit si lakonskih rješenja? Gdje sam ja to ponudio rješenje i, koje?
Glede konstatacije da ove "gluposti" mogu govoriti l"judi koji ni tetrisa nisu igrali"...
Ne znam vrijedi li i komentarisati.... Tebe sam smatrao malo pametnijim forumašm. Izgleda da sam fulio čitav fodbal kad si ti u pitanju. Stojim iza stava da Internet i sve sto ide pod taj termin ima uticaja, ti se možeš kočiti koliko god hoćeš.
I da, igrice su se igrale kad si ti sa ostalim spermatozoidima čole igrao...
Ponudio si rjesenje da su krive igre. Pa si to prosirio na internet. Ja sam ti rekao da je to za igre zestoka glupost i skoro nemjerljivo, a da je youtube i drustvene mreze sasvim nesto drugo, ali ni oni nisu uzrok sami od sebe.

Ovom zadnjom recenicom si samo dokazao da lupas ko maksim po diviziji, jer kad sam ja bio u spermicima, tada se igrao ping pong. Vjerovatno je i to uzrok onolikih pucnjava po SADu. Frustracija sto ne znaju lopticu vratiti.

Cijelu si subkulturu anatemisao, i to subkulturu koja je vrlo progresivna i prepuna inteligentnih i sjajnih ljudi.

Kao sto rekoh, slicno misljenju o prljavim metalikama.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#58395 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

zateznistub wrote: 07/07/2022 01:22 Sve je to tačno, i da sistem ne valja (nema ga) i da je obuka užas samo jos dodati i psiha današnje djece koja je odrasla na gta i sličnim igricama te na kojekakvim klipovima sa yt. I onda to prenose u rl.
Ma ako na danasnju djecu igrice uticu onda mislim da je to u nekoj manjoj mjeri, vise drustvo, dokazivanje, itd. Cak mislim da danasnja djeca igraju manje igrica, nego mi. Ja i još gomila drugih smo provodili po čitave dane i noci igrajuci razne igrice, ratne, auta, borbene, mafijaske, bilo je bas bolesnih igrica, pa smo normalni ispali. :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#58396 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Logovan wrote: 08/07/2022 11:47
zateznistub wrote: 07/07/2022 01:22 Sve je to tačno, i da sistem ne valja (nema ga) i da je obuka užas samo jos dodati i psiha današnje djece koja je odrasla na gta i sličnim igricama te na kojekakvim klipovima sa yt. I onda to prenose u rl.
Ma ako na danasnju djecu igrice uticu onda mislim da je to u nekoj manjoj mjeri, vise drustvo, dokazivanje, itd. Cak mislim da danasnja djeca igraju manje igrica, nego mi. Ja i još gomila drugih smo provodili po čitave dane i noci igrajuci razne igrice, ratne, auta, borbene, mafijaske, bilo je bas bolesnih igrica, pa smo normalni ispali. :D
Ja mislim da od pojave interneta (mislim na yt I sl) ima i te kakvog uticaja na cjelokupno ponašanje. Nije to od jučer. Studije su pokazale da igrice imaju uticaja. Onaj se ufatio gta ko pijan plota. Ta mi je samo prva pala na pamet.

Naravno da u načinu ponašanja, tako i u saobraćaju ima uticaj i kuća i društvo svašta nešto. Nije samo I isključivo jedna stavka.
Last edited by zateznistub on 08/07/2022 12:19, edited 1 time in total.
Sonron
Posts: 129
Joined: 23/06/2010 15:03

#58397 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sonron »

Hahahhahah, jeste da igrice imaju utjecaja na djecu ali glupu i retardiranu hahahha. Ja čitav život od 1996 pa na dalje nisam se odvajao od ekrana i igrao sve što se može i igram dan danas pa me nigdje nije prenijelo da pucam ili ludo vozim. Jednostavno neko nije za dovoljno razvijen da shvati neke stvari.
User avatar
nepass1
Posts: 9665
Joined: 06/07/2017 07:35

#58398 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Sonron wrote: 08/07/2022 12:10 Hahahhahah, jeste da igrice imaju utjecaja na djecu ali glupu i retardiranu hahahha. Ja čitav život od 1996 pa na dalje nisam se odvajao od ekrana i igrao sve što se može i igram dan danas pa me nigdje nije prenijelo da pucam ili ludo vozim. Jednostavno neko nije za dovoljno razvijen da shvati neke stvari.
Lik u njemackoj iz vazdusne puske pucao na auta na autoputu. Neki kamiondzija zaginuo. Snimaju ga u celiji igra pucacine na ps :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72779
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#58399 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

ja gled'o fast and furious kad sam bio mali, ukr'o mami Nissana i odvrtio krug po gradu!
User avatar
darius_maximus
Posts: 3238
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#58400 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by darius_maximus »

zateznistub wrote: 08/07/2022 11:58
Logovan wrote: 08/07/2022 11:47
Ma ako na danasnju djecu igrice uticu onda mislim da je to u nekoj manjoj mjeri, vise drustvo, dokazivanje, itd. Cak mislim da danasnja djeca igraju manje igrica, nego mi. Ja i još gomila drugih smo provodili po čitave dane i noci igrajuci razne igrice, ratne, auta, borbene, mafijaske, bilo je bas bolesnih igrica, pa smo normalni ispali. :D
Ja mislim da od pojave interneta (mislim na yt I sl) ima i te kakvog uticaja na cjelokupno ponašanje. Nije to od jučer. Studije su pokazale da igrice imaju uticaja. Onaj se ufatio gta ko pijan plota. Ta mi je samo prva pala na pamet.

Naravno da u načinu ponašanja, tako i u saobraćaju ima uticaj i kuća i društvo svašta nešto. Nije samo I isključivo jedna stavka.
Da, "studije su pokazale".
Ne znam koje, jer ja znam samo za pozitivne efekte igrara na ljude.
Meni se čini samo da je narod vazda bio glup i nasilan...

Image
Post Reply