SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57301 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Ovo kod nas u istocnoj ilidzi gdje smo s kucom nema
Samo 1 ili 2 dijasporske kuce imaju vako ogradjeno

Na ilidzi gdje smo sa stanom...ovo je sasvim normalna pojava

Zakljucak se sam namece...gdje ima viska stanovnika na malom podrucju ljudi se ogradjuju

Eh sad je li to zbog kriminala...straha da mu od 250 kvadrata drzava ne uzme 10 za put...ili ima veze sa zeljom za privatnoscu...to je za analize neke studije na faksu
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#57302 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hadzinicasa »

sime_cipol wrote: 17/05/2022 11:52 Svima pretabriti papire. Da vidimo koliko kuce izlaze van gabarita, imaju li sve dozvole, jesu li i koliko legalizovani objekti. Sve sto odstupa od dozvoljenog porusiti.
eh da je drzave... pa da se sve srusi sto je nelegalno, da se vrati sto je pokradeno, da se kazne lopovi, da se otpuste neradnici i zaposleni preko stele, da se sve sto nije izgradjeno prema standardima kvaliteta, gdje je pokraden materijal ili se malo zazmirilo srusi pa napravi novo kako treba, da se drakonski kazne zagadjivaci rijeka, oni sto nelagalno vrse sjecu suma, da se privatizacija ponisti, da se uvedu standardi u obrazovni kadar, da se pozataraju nesavjesni ljekari.... nastavi niz...
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57303 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57304 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

Slazem se sa rusenjem. Ako je na privatnom vlasnistvu postavljena ograda otkupiti taj dio zemlje (ali sumnjam vecinom su svi zauzeli i dio javnog puta, odnosno prisvojili). Ali mi nije jasno, bez obzira na ovaj slucaj, sto diraju samo jednu stranu. Brate dragi srusi obje strane pa napravi kako treba, a ne prosire ko fol nesto, a trotoar naprave toliki da 2 pjesaka ne mogu ici jedan pored drugog.
kleja
Posts: 539
Joined: 08/03/2022 13:25

#57305 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kleja »

zla_kraljica wrote: 17/05/2022 12:52 Slazem se sa rusenjem. Ako je na privatnom vlasnistvu postavljena ograda otkupiti taj dio zemlje (ali sumnjam vecinom su svi zauzeli i dio javnog puta, odnosno prisvojili). Ali mi nije jasno, bez obzira na ovaj slucaj, sto diraju samo jednu stranu. Brate dragi srusi obje strane pa napravi kako treba, a ne prosire ko fol nesto, a trotoar naprave toliki da 2 pjesaka ne mogu ici jedan pored drugog.
nemaš šta otkupljivati kad je pojas od puta mislim 3m da ne smiješ ništa graditi.

nek' me neko ispravi ako griješim.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57306 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

Black swan wrote: 17/05/2022 12:27 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/74 ... de-uhapsen

Djecak s dobrinje ugrozen
Ja sam citala na njihovoj grupi da je djecak stabilan i nije zivotno ugrozen, ali jeste na intezivnoj. Oglasio se je i covjek koji je takodje povrijedjen, kao vidio je djecaka i bio je stabilno dok je on bio na KUM-u.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57307 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

kleja wrote: 17/05/2022 12:55
zla_kraljica wrote: 17/05/2022 12:52 Slazem se sa rusenjem. Ako je na privatnom vlasnistvu postavljena ograda otkupiti taj dio zemlje (ali sumnjam vecinom su svi zauzeli i dio javnog puta, odnosno prisvojili). Ali mi nije jasno, bez obzira na ovaj slucaj, sto diraju samo jednu stranu. Brate dragi srusi obje strane pa napravi kako treba, a ne prosire ko fol nesto, a trotoar naprave toliki da 2 pjesaka ne mogu ici jedan pored drugog.
nemaš šta otkupljivati kad je pojas od puta mislim 3m da ne smiješ ništa graditi.

nek' me neko ispravi ako griješim.
Tako nekako. Zato sam i napisala da sumnjam da je na privatnom vlasnistvu. Vec kuca je napravljena na privatnom pa jos malo zauzeli javnog puta, jer mora se prositi. Kako komsija da ima vece dvoriste od mene i bolju ogradu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#57308 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

vezano za ove ograde u Ramiza Salčina, kaže čovjek:
Mi smo se ovdje okupili da branimo svoja prava jer ova trakavica oko rušenja ograda traje već dugo. Prvo sam ja dobio rješenje o rušenju moje ograde, a zatim su ista rješenja iz Općine Novi Grad dobijale i ostale komšije. Uz to zahtijevali su od nas da sami srušimo ograde oko kuća o vlastitom trošku, što je nečuveno.
čovjek šokiran & uvrijeđen. ali nema problem roditeljima poginulog djeteta pogledati u oči jer su svi "ogradaši" doprinijeli tragediji.

ima li iko jebene samokritike, ili je pišana ograda bitnija od nečijeg života? da sam imao ogradu i da se ovo desilo, ne znam kako bih mirno spavao znajući da sam doprinio ovome, porušio bih je prvom prilikom.

e sad fino ovo i ovakav stav i ovoliki bolikurac za prve komšije, za prolaznike, za ljude i njihovu sigurnost, sve to fino smjestite i upakujte u priču o broju ubijene djece u Sarajevu, pa se opet ibretite kako neki Srđan propituje o broju ubijene djece.

ista je ovo priča, ista samoživost, isti mentalitet od danas do sutra, daj samo meni... i još ljutito brani svoja "prava".

jebem ih u usta.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57309 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

Chmoljo wrote: 17/05/2022 12:59 vezano za ove ograde u Ramiza Salčina, kaže čovjek:
Mi smo se ovdje okupili da branimo svoja prava jer ova trakavica oko rušenja ograda traje već dugo. Prvo sam ja dobio rješenje o rušenju moje ograde, a zatim su ista rješenja iz Općine Novi Grad dobijale i ostale komšije. Uz to zahtijevali su od nas da sami srušimo ograde oko kuća o vlastitom trošku, što je nečuveno.
čovjek šokiran & uvrijeđen. ali nema problem roditeljima poginulog djeteta pogledati u oči jer su svi "ogradaši" doprinijeli tragediji.

ima li iko jebene samokritike, ili je pišana ograda bitnija od nečijeg života? da sam imao ogradu i da se ovo desilo, ne znam kako bih mirno spavao znajući da sam doprinio ovome, porušio bih je prvom prilikom.

e sad fino ovo i ovakav stav i ovoliki bolikurac za prve komšije, za prolaznike, za ljude i njihovu sigurnost, sve to fino smjestite i upakujte u priču o broju ubijene djece u Sarajevu, pa se opet ibretite kako neki Srđan propituje o broju ubijene djece.

ista je ovo priča, ista samoživost, isti mentalitet od danas do sutra, daj samo meni... i još ljutito brani svoja "prava".

jebem ih u usta.
Oni koji su jednim djelom i to vecinskim krivi za nesrecu spavaju mirno, jos su uvrijedjeni i sokirani sto hoce da im se rusi. A vozac kamiona, koji je mozda manje odgovoran, uvjerena sam da ne spava mirno i da svako malo pomisli na to djete. Ovo je ono sta me briga nije niko moj.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57310 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

Kopiran komentar
"baš ovaj auto, tačno tih registarskih tablica, juri već mjesecima SVAKI DAN kroz aerodromsko, ulicom kojom idu djeca, stariji ljudi… zaustavljan i zamoljen lijepo da smanji brzinu u naselju, pa onda x puta opomenut, pa onda prijavljivan policiji. ništa mu, kažu, ne mogu.
bravo. bukvalno smo znali da je pitanje dana da nekoga ubije."

Kako mu policija nista ne moze? A da, po pisanju upitanju je vozilo neke picerije (predpostavljam i koje), pa mu zato policija "nista ne moze". Ostat ce bez besplatnog jela i pica.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#57311 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

Dino pizzerija?
laik1981
Posts: 12931
Joined: 05/12/2012 13:04

#57312 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laik1981 »

zla_kraljica wrote: 17/05/2022 13:09 Kopiran komentar
"baš ovaj auto, tačno tih registarskih tablica, juri već mjesecima SVAKI DAN kroz aerodromsko, ulicom kojom idu djeca, stariji ljudi… zaustavljan i zamoljen lijepo da smanji brzinu u naselju, pa onda x puta opomenut, pa onda prijavljivan policiji. ništa mu, kažu, ne mogu.
bravo. bukvalno smo znali da je pitanje dana da nekoga ubije."

Kako mu policija nista ne moze? A da, po pisanju upitanju je vozilo neke picerije (predpostavljam i koje), pa mu zato policija "nista ne moze". Ostat ce bez besplatnog jela i pica.
90% ovih sigurnosnih nebuloza i tragedija se moglo sprijeciti da policija i pravosudje rade svoj posao. Saucesnici su u ubistvima, ranjavanjima, pljackama, dilanju droge, ubijanju i sakacenju u saobracaju..
User avatar
sime_cipol
Posts: 15992
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#57313 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

zla_kraljica wrote: 17/05/2022 13:07
Chmoljo wrote: 17/05/2022 12:59 vezano za ove ograde u Ramiza Salčina, kaže čovjek:



čovjek šokiran & uvrijeđen. ali nema problem roditeljima poginulog djeteta pogledati u oči jer su svi "ogradaši" doprinijeli tragediji.

ima li iko jebene samokritike, ili je pišana ograda bitnija od nečijeg života? da sam imao ogradu i da se ovo desilo, ne znam kako bih mirno spavao znajući da sam doprinio ovome, porušio bih je prvom prilikom.

e sad fino ovo i ovakav stav i ovoliki bolikurac za prve komšije, za prolaznike, za ljude i njihovu sigurnost, sve to fino smjestite i upakujte u priču o broju ubijene djece u Sarajevu, pa se opet ibretite kako neki Srđan propituje o broju ubijene djece.

ista je ovo priča, ista samoživost, isti mentalitet od danas do sutra, daj samo meni... i još ljutito brani svoja "prava".

jebem ih u usta.
Oni koji su jednim djelom i to vecinskim krivi za nesrecu spavaju mirno, jos su uvrijedjeni i sokirani sto hoce da im se rusi. A vozac kamiona, koji je mozda manje odgovoran, uvjerena sam da ne spava mirno i da svako malo pomisli na to djete. Ovo je ono sta me briga nije niko moj.
Covjek koji je vozio kamion, je u roku od mjesec prodao kamion. Kupio je drugi, manji, gdje je kabina spustena u nivou pjesaka da ih moze bolje vidjeti. Ne opravdavam ga, Boze sacuvaj, on sam zna kako zivi sa tim.
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#57314 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Treba pitati ko je dozvolio gradnju na toj lokaciji, jer prije su to bile livade,nije bilo gradjevinsko zemljiste....bili je nekoliko kuca..i naravno kako to kod nas biva...napravi se ilegalno naselje, pa se onda leglizuje da bi se dobio koji glas....
Dakle tog ko je okretao glavu u zatvor oduzeti imovinu od tog platiti rusenje a mjestane nista ni pitati smo im racun poslati....jer su i oni uradili krivicno djelo ilegalne gradnje....
A o moralnoj odgovornosti ne bi ipak smo mi stoka od naroda
kleja
Posts: 539
Joined: 08/03/2022 13:25

#57315 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kleja »

mali_balon wrote: 17/05/2022 14:12 Treba pitati ko je dozvolio gradnju na toj lokaciji, jer prije su to bile livade,nije bilo gradjevinsko zemljiste....bili je nekoliko kuca..i naravno kako to kod nas biva...napravi se ilegalno naselje, pa se onda leglizuje da bi se dobio koji glas....
Dakle tog ko je okretao glavu u zatvor oduzeti imovinu od tog platiti rusenje a mjestane nista ni pitati smo im racun poslati....jer su i oni uradili krivicno djelo ilegalne gradnje....
A o moralnoj odgovornosti ne bi ipak smo mi stoka od naroda
nije niko dozvolio. Gradilo se kako je ko zauzeo mjesto, k'o na Divljem Zapadu.

A odgovor na to ko je legalizovo, e to je naš dobri precjenjeni rumeni načelnik Novog Grada. Prva rečenica na prvoj predizbornoj kampanjai za načelnika je bila da će sve legalizovati. Zato je i pobjedio.

Onda je kroz sve Trgove na Alipašinom uveo saobračajnice. Lik je uništio saobračajnu infrastrukturu u Novom Gradu !
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57316 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

sime_cipol wrote: 17/05/2022 13:18
zla_kraljica wrote: 17/05/2022 13:07

Oni koji su jednim djelom i to vecinskim krivi za nesrecu spavaju mirno, jos su uvrijedjeni i sokirani sto hoce da im se rusi. A vozac kamiona, koji je mozda manje odgovoran, uvjerena sam da ne spava mirno i da svako malo pomisli na to djete. Ovo je ono sta me briga nije niko moj.
Covjek koji je vozio kamion, je u roku od mjesec prodao kamion. Kupio je drugi, manji, gdje je kabina spustena u nivou pjesaka da ih moze bolje vidjeti. Ne opravdavam ga, Boze sacuvaj, on sam zna kako zivi sa tim.
Da ovi imaju bar 2℅ savjesti kao vozac isti mjesec kad se je desila nesreca bi uklonili svoje ograde, bez da im se salje dopis ili rjesenje o uklanjanju. A ne da se bune i bori se za neko pravo. Ebala ih i ograda i onaj koji im je napravio i onaj koji im je dopustio da je prave i oni sto im je nisu srusili cim su je napravili.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57317 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

Chmoljo wrote: 17/05/2022 13:13 Dino pizzerija?
Predpostavljam. Njihovi i pojedini Mrkvini tacno se ponasaju kao da su sami na cesti.
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#57318 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

kleja wrote: 17/05/2022 14:30
mali_balon wrote: 17/05/2022 14:12 Treba pitati ko je dozvolio gradnju na toj lokaciji, jer prije su to bile livade,nije bilo gradjevinsko zemljiste....bili je nekoliko kuca..i naravno kako to kod nas biva...napravi se ilegalno naselje, pa se onda leglizuje da bi se dobio koji glas....
Dakle tog ko je okretao glavu u zatvor oduzeti imovinu od tog platiti rusenje a mjestane nista ni pitati smo im racun poslati....jer su i oni uradili krivicno djelo ilegalne gradnje....
A o moralnoj odgovornosti ne bi ipak smo mi stoka od naroda
nije niko dozvolio. Gradilo se kako je ko zauzeo mjesto, k'o na Divljem Zapadu.

A odgovor na to ko je legalizovo, e to je naš dobri precjenjeni rumeni načelnik Novog Grada. Prva rečenica na prvoj predizbornoj kampanjai za načelnika je bila da će sve legalizovati. Zato je i pobjedio.

Onda je kroz sve Trgove na Alipašinom uveo saobračajnice. Lik je uništio saobračajnu infrastrukturu u Novom Gradu !
Ide to i do Damira pa i prije njega...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#57319 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

laik1981 wrote: 17/05/2022 13:14
zla_kraljica wrote: 17/05/2022 13:09 Kopiran komentar
"baš ovaj auto, tačno tih registarskih tablica, juri već mjesecima SVAKI DAN kroz aerodromsko, ulicom kojom idu djeca, stariji ljudi… zaustavljan i zamoljen lijepo da smanji brzinu u naselju, pa onda x puta opomenut, pa onda prijavljivan policiji. ništa mu, kažu, ne mogu.
bravo. bukvalno smo znali da je pitanje dana da nekoga ubije."

Kako mu policija nista ne moze? A da, po pisanju upitanju je vozilo neke picerije (predpostavljam i koje), pa mu zato policija "nista ne moze". Ostat ce bez besplatnog jela i pica.
90% ovih sigurnosnih nebuloza i tragedija se moglo sprijeciti da policija i pravosudje rade svoj posao. Saucesnici su u ubistvima, ranjavanjima, pljackama, dilanju droge, ubijanju i sakacenju u saobracaju..
Koja policija? Ko. Je ikad vidio da patroliraju ulicama po Dobrinji. Jučer zvao da uklone auta iz bingo u salke Lagumdzije je se proći ne može, nikad se niko nije pojavio. Policija 0 bodova, sud isto tako. Drotoviji je draže cijedi ti kafe po baštama nego raditi posao za koji su plaćeni.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57320 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

zateznistub wrote: 17/05/2022 17:04
laik1981 wrote: 17/05/2022 13:14
90% ovih sigurnosnih nebuloza i tragedija se moglo sprijeciti da policija i pravosudje rade svoj posao. Saucesnici su u ubistvima, ranjavanjima, pljackama, dilanju droge, ubijanju i sakacenju u saobracaju..
Koja policija? Ko. Je ikad vidio da patroliraju ulicama po Dobrinji. Jučer zvao da uklone auta iz bingo u salke Lagumdzije je se proći ne može, nikad se niko nije pojavio. Policija 0 bodova, sud isto tako. Drotoviji je draže cijedi ti kafe po baštama nego raditi posao za koji su plaćeni.
Za 2 godine rada gore ja ih 2 puta navece vidjela obilaze sa autom parking kod trolejbuske stanice (stanica kod Merkatora). Jednom sa onim obicnim autom, drugi put sa onim crnim kombijem. Zadnji put kad je pokusaj kradje auta bio na Aerodromskom i kad su dvojica policajaca povrijedjena. Patroliranje ulicama mislim jednom.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#57321 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by NediM17 »

zla_kraljica wrote: 17/05/2022 15:48
Chmoljo wrote: 17/05/2022 13:13 Dino pizzerija?
Predpostavljam. Njihovi i pojedini Mrkvini tacno se ponasaju kao da su sami na cesti.
Ni oni "zmajOvi" sa onim malim Toyotama nisu nista bolji.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#57322 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Što je postalo normalno bježati nakon što udariš nekoga automobilom...
Uhapšen vozač automobila koji je udario dva maloljetnika na skuteru u Nahorevu i pobjegao s mjesta nesreće
16/05/2022

Sarajevska policija uhapsila je vozača “Forda” A. K. koji je nakon nesreće u Nahorevu pobjegao s lica mjesta.

U ovoj nesreći teške povrede zadobila je maloljetna osoba koja je bila putnik na skuteru.

“Dana 15.05.2022. godine u 09:00 sati u raskrsnici ulica Nahorevska-Svetozara Ćorovića, općina Centar Sarajevo, dogodila se saobraćajna nezgoda.

Tom prilikom došlo je do sudara skutera marke ‘Peugeot’, reg. oznaka O61-T-386, kojim je upravljalo mldb. lice, rođeno 2005. godine u Sarajevu, gdje je i nastanjeno i putničkog motornog vozila marke ‘Ford Focus’, nepoznatih reg. oznaka, kojim je upravljao NN vozač, koji se vozilom udaljio sa lica mjesta.



U ovoj saobraćajnoj nezgodi teške tjelesne povrede zadobio je putnik na skuteru, mldb. lice, rođeno 2005. godine u Sarajevu, gdje je i nastanjeno“, naveli su iz MUP-a.



Dodaju da je povrijeđenom ljekarska pomoć ukazana od strane ekipe Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Kantona Sarajevo, a potom u UKC u Sarajevu, gdje je na Klinici za ortopediju i traumatologiju zadržano na daljem liječenju.

Lakše tjelesne povrede je zadobio vozač skutera, saopćeno je iz MUP-a Kantona Sarajevo.

Radeći na rasvjetljavanju navedenog događaja, policijski službenici su u ulici Patriotske lige, općina Centar Sarajevo, pronašli “Ford Focus”, reg. oznaka M36-K-735 i vozača A.K., rođen 1993. godine u Goraždu, nastanjen u Sarajevu.

“Po naredbi dežurnog tužioca Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, vozač A.K. je lišen slobode, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivična djela iz člana 336. stav 3. (Teška krivična djela protiv sigurnosti javnog prometa) i člana 337. (Neukazivanje pomoći osobi povrijeđenoj u saobraćajnoj nezgodi), a u vezi sa članom 332. stav 3. (Ugrožavanje javnog prometa) KZ F BiH) i predat u prostorije za zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo“, naveli su iz MUP-a.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57323 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

Znaci onaj sto je udario djete na Dobrinji je zasluzeno dobio batine, jos je malo dobio kako je zasluzio.
"Ovaj kreten koji je vozio, vozi svakodnevno ludjacki izmedju ulicica, svako malo napravi negdje haos u naselju,jos izadje iz auta i svadja se sa narodom zalilo se nekoliko ljudi u piceriju Dino (dostavljac),njij to ne zanima njima je dobar kazu. mene i djecu licno kad su opljackali migranti, stajao pored, ja otvarala njegova vrata molila da nam pomogne da zove policiju, hladno zatvorio vrata i rekao ma bjezi i na gas. Da dragi djecak samo bude dobro i da se abd Inshallah oporavi, da se nikada nikome ne ponovi ,a ovog olosa bih teretila i ja i kompletno naselje, zajedno sa picerijom Dino koji opravdava i stiti ovakav sljam."
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#57324 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by auspuhc »

zla_kraljica wrote: 17/05/2022 20:55 Znaci onaj sto je udario djete na Dobrinji je zasluzeno dobio batine, jos je malo dobio kako je zasluzio.
"Ovaj kreten koji je vozio, vozi svakodnevno ludjacki izmedju ulicica, svako malo napravi negdje haos u naselju,jos izadje iz auta i svadja se sa narodom zalilo se nekoliko ljudi u piceriju Dino (dostavljac),njij to ne zanima njima je dobar kazu. mene i djecu licno kad su opljackali migranti, stajao pored, ja otvarala njegova vrata molila da nam pomogne da zove policiju, hladno zatvorio vrata i rekao ma bjezi i na gas. Da dragi djecak samo bude dobro i da se abd Inshallah oporavi, da se nikada nikome ne ponovi ,a ovog olosa bih teretila i ja i kompletno naselje, zajedno sa picerijom Dino koji opravdava i stiti ovakav sljam."
Naravno. Samo batine. Isto kao i onaj debil sa pistaljkom sto je nastradao.
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#57325 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

auspuhc wrote: 17/05/2022 21:03
zla_kraljica wrote: 17/05/2022 20:55 Znaci onaj sto je udario djete na Dobrinji je zasluzeno dobio batine, jos je malo dobio kako je zasluzio.
"Ovaj kreten koji je vozio, vozi svakodnevno ludjacki izmedju ulicica, svako malo napravi negdje haos u naselju,jos izadje iz auta i svadja se sa narodom zalilo se nekoliko ljudi u piceriju Dino (dostavljac),njij to ne zanima njima je dobar kazu. mene i djecu licno kad su opljackali migranti, stajao pored, ja otvarala njegova vrata molila da nam pomogne da zove policiju, hladno zatvorio vrata i rekao ma bjezi i na gas. Da dragi djecak samo bude dobro i da se abd Inshallah oporavi, da se nikada nikome ne ponovi ,a ovog olosa bih teretila i ja i kompletno naselje, zajedno sa picerijom Dino koji opravdava i stiti ovakav sljam."
Naravno. Samo batine. Isto kao i onaj debil sa pistaljkom sto je nastradao.
A vidim ga nedavno, smirio se. Nista pistanje vise. I onda kazu ne treba batinama reagovati, imaju institucije. Nazalost, neki samo "jezik" batina razumiju.
Post Reply