SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#52801 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emko1234 »

redhat wrote: 28/01/2022 13:53
emko1234 wrote: 28/01/2022 13:52
Nisam ti ja buraz. To prvo. A drugo, jebo me svako ako ti znas sta si htio napisati.
Ja vidim da ti insistiraš na jebanju i da te se jebe, mislim ne osuđujem nije moj đir ali slobodno s nekim drugim :)
21. vijek je.....Zoka approves
Ja insistiram na tome da artikulises misli i da pokusas ponovo. Znaci svojim rijecima i polako jedno po jedno. Amerika, Meksiko, bodljikava ziica, fitilj, zakon, uniforma, drzava :lol: :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52802 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

darius_maximus wrote: 28/01/2022 13:21
redhat wrote: 28/01/2022 13:09

Ja to ovako gledam, svi su legalisti dok im ne plane auto koje je parkirano pored komsijinog kojeg je neki indijanac zapalio. E onda svi kukaju za raznim Čegarima i policajcima starog kova. U principu ovde ljudi puno TV gledaju a ne shvataju i da to što vide na TV kao ehm evropske vrijednosti i demokratija ustvari nije ništa drugo nego propaganda i uljepšana slika. Furamo se na evropu a evropa se od migranata ograđuje bodljikavom žicom i puca gumenim mecima na te iste migrante dok kod nas otvoreno hodaju gradom i prodaju razne sitnice da prežive.
Amerika bastion demokratije a grade zid da se zaštite od meksikanaca itd itd.
Ti legalisti koji se groze na Čegara ne shvataju da mi kao društvo nismo ni blizu uređenog društva a i u tim uređenim društvima imaš uredno Čegare koji zavode red oštrije i to je normalno i tako treba da bude. Mi nismo društvo u kome lijepa riječ otvara vrata i u kome "oprostite molim vas" rješava bilo šta - hoćemo li nekad biti, vjerovatno da, hoće li to dugo trajati, itekako.
Zoka je potreban i da ih je bogdom više, ko ga zna zna da je ljudina, ljudina kratkog fitilja ali ljudina bez pardona. U svijetu iz kojeg potiču Andžić, Čegar, Jažić, Kalabušić situacija gdje nerast pusti čovjeka od 80 da olopata 10m2 asfalta od snijega pa onda nerast uzme da hvata story kako jebe mater dotičnom - e taj scenario u svijetu navedeniih ne postoji. Tu je zakazala i porodica i kućni odgoj i škola i socijalizacija.
I još jedna stvar, jedna akcija, jedna zolja, jedan tenk.....taman da je sve ostalo na tome a nije, onda kad je Zoka imao tu jednu zolju i taj jedan tenk, trebalo je skupiti muda pa stati ispred tog tenka. Da je Dragan Vikić samo jedan dan u životu imao kad se pojavio na početku rata pred skupštinom dosta je, i on i njegovi momci su zaslužili da se kvart zove po njima a ne ulica i da budu redovno štivo u svakoj osnovnoj.
Život nije fortnajt pa se malo pucaš pa kad ti dojadi stisneš pauzu pa kad zagineš stisneš hajmo ponovo.
Meni je isto zao sto malca nije namlatio, mislim bolje za njeg da nije a sigurno bolje zna i ko je malac i šta je.
Ruke mu se pozlatile, ovi legalisti bi da metak pukne pravili selfije iz izbjegličkog centra u Duseldorfu i govorili bosno uz tebe smo izdržite.
Svega si udrobio ovdje, a još kontriraš sam sebi...
kabadahija kao i cegar samo sto nema uniformu
i sve bi silom rjesavao a onda kad se neko spusti na njegov nivo da mu pokaze onda se pravda i optuzuje
to su te hinje koje kad imaju silu niko kao oni nema veze je li po zakonu ili nije glavno da su oni upravu
kad te opali po usima kao sto je cegara sada opalilo onda se vade na rat na decko kriminalac i sl
zbog ovakvih kabadahija nikad mi necemo imati normalnu drzavu kao na zapadu kojima tezimo
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#52803 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SpecialOffer »

mirza_15 wrote: 28/01/2022 07:55 Sve što ja vidim na snimku je da su policajci nepropisno parkirali službeni automobil, zagradili druge koji su uredno platili parking, vjerovatno nisu platili parking i kada im je ukazano na to fizički maltretirali čovjeka koji radi na tom parkingu. Ovo mi je suludo opravdavati bez obzira ko je taj što šamara. Ako ovi što opravdavaju ovaj postupak smatraju da policija može da radi šta hoće i da šamara svakoga ko im se, pri tome dok rade šta hoće, nađe negdje pored puta zagovaraju strahovladu. Na mjestu ovog uposlenika na parkingu, koji svakako radi na minusu za neku crkavicu, je mogao biti i neko vaš. Ne može majstore ovo nikako. Ovo je neprihvatljivo. Sutra će šamarati na šalteru općine ili nekog javnog preduzeća, uposlenika u banci, u trgovini, konobara u kafiću i svi će oni biti kriminalci jer je Zoka tako rekao, odnosno zato što su radili svoj posao i rekli mu da nešto što je on htio ne može ili da nije u redu. Zoka prvo laže jer kaže da je čovjek "nasrtao" na policajca, a na snimku se fino vidi da čovjek ne pruža nikakav otpor. Čak se i ne brani dok ga Zoka šamara. Klasično iživljavanje. Zbog jedne laži ja ne vjerujem Zoki ni da je čovjek rekao što on kaže da je rekao, a i to ne bi bilo opravdanje za onakvo ponašanje. Čovjek jeste vidno iznerviran jer su gospoda sebi dala za pravo da pola sata blokiraju ljude dok su oni na pauzi. Umjesto da se poklopi ušima jer očigledno nije u pravu, Zoka šamara čovjeka jer on u ovom gradu može šta god hoće zbog ratnih zasluga. A ako može on onda ima još barem 50.000 takvih u gradu.
:thumbup:

To je to, sve receno. Ali ja bih jos dodao da su ljudi jednostavno glupi i ne mogu to da skontaju.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32140
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#52804 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bobi »

Nema smisla-by Muha _Sa :mrgreen:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#52805 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SpecialOffer »

vjeshalica wrote: 28/01/2022 08:42
emko1234 wrote: 28/01/2022 08:31
Zato sto je sluzbeno auto koristio u privatne svrhe. Dosao na dorucak. .
Zar nije pauza /dorucak u okviru radnog vremena.Po toj analogiji svi koji rade nesto i pri tome koriste auto za tu pauzu,to je privstna svrha.Pauza nije privatna svrha bas i kao dorucak koji je zakonom definisan.Bas mozes lupat.
Da je djecu vozio u skolu autom to bi bila privatna svrha.
Dorucak/pauza nazovi kako hoces nije privatna svrha.
Tacno se vidi da ti mozak ne moze najbolje da povezuje stvari i upravo to, auto je koristio u privatne svrhe, je napisano u fazonu da se Zoka klosar ne moze vaditi kao ni brojni botovi na forumu da su toboze poslom dosli pa morali tako ostaviti autu, gdje bi onda imali opravdanje za blokiranje ljudi sl.

Pa je li toliko tesko malo mucnuti glavom i sagledati siru sliku? Ah jeste, ogranicenja.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3236
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#52806 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by darius_maximus »

redhat wrote: 28/01/2022 13:50
darius_maximus wrote: 28/01/2022 13:21

Svega si udrobio ovdje, a još kontriraš sam sebi...
Nisam buraz nego ti slabije kontaš, ali nije grijeh više puta čitati - ponavljanje je majka znanja, slobodno pročitaj još pokoji put.
Evropa i Amerika lose, a Bosna merhametli, samo smo seljaci, pa nam treba Zoran da nas edukuje po parkinzima, a mladi ne razumiju koliko je zivot zajeban i bjeze u Evropu koja ne voli imigrante. :lol:
Brilijantno razmišljanje, dobro argumentovano i fino uvezano u cjelinu, s mašnom. Taman za pismenog rada u četvrtom osnovne. :lol:
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#52807 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by pinkman »

Evo kako se to radi u drzavi gdje ima kakav takav red.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef ... 35699.aspx
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#52808 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by redhat »

darius_maximus wrote: 28/01/2022 14:06
redhat wrote: 28/01/2022 13:50

Nisam buraz nego ti slabije kontaš, ali nije grijeh više puta čitati - ponavljanje je majka znanja, slobodno pročitaj još pokoji put.
Evropa i Amerika lose, a Bosna merhametli, samo smo seljaci, pa nam treba Zoran da nas edukuje po parkinzima, a mladi ne razumiju koliko je zivot zajeban i bjeze u Evropu koja ne voli imigrante. :lol:
Brilijantno razmišljanje, dobro argumentovano i fino uvezano u cjelinu, s mašnom. Taman za pismenog rada u četvrtom osnovne. :lol:
Minimus jok maksimus, Darius Minimus :)
User avatar
geralt
Posts: 5184
Joined: 14/09/2017 12:45

#52809 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by geralt »

redhat wrote: 28/01/2022 13:09 Ja to ovako gledam, svi su legalisti dok im ne plane auto koje je parkirano pored komsijinog kojeg je neki indijanac zapalio. E onda svi kukaju za raznim Čegarima i policajcima starog kova. U principu ovde ljudi puno TV gledaju a ne shvataju i da to što vide na TV kao ehm evropske vrijednosti i demokratija ustvari nije ništa drugo nego propaganda i uljepšana slika. Furamo se na evropu a evropa se od migranata ograđuje bodljikavom žicom i puca gumenim mecima na te iste migrante dok kod nas otvoreno hodaju gradom i prodaju razne sitnice da prežive.
Amerika bastion demokratije a grade zid da se zaštite od meksikanaca itd itd.
Ti legalisti koji se groze na Čegara ne shvataju da mi kao društvo nismo ni blizu uređenog društva a i u tim uređenim društvima imaš uredno Čegare koji zavode red oštrije i to je normalno i tako treba da bude. Mi nismo društvo u kome lijepa riječ otvara vrata i u kome "oprostite molim vas" rješava bilo šta - hoćemo li nekad biti, vjerovatno da, hoće li to dugo trajati, itekako.
Da rade svoj posao, lakse bi im presao preko samara. Problem je kombinacija nerada i bahatosti nad obicnim narodom. Ako necu imati nikakve koristi od njih ni kad mi plane auto, sto bi ih onda neko branio i zauzimao se za njih koji kurac.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#52810 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emko1234 »

pinkman wrote: 28/01/2022 14:09 Evo kako se to radi u drzavi gdje ima kakav takav red.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef ... 35699.aspx
Bravo. Kakav degen, da se uvuce nekome u pakas fasuje krivicnu i suspenziju. Uhapse ga ko zadnjeg jada. A sve to da bi imaoc pakasa ustedio 200 eura parkinga.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3236
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#52811 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by darius_maximus »

redhat wrote: 28/01/2022 14:11
darius_maximus wrote: 28/01/2022 14:06

Evropa i Amerika lose, a Bosna merhametli, samo smo seljaci, pa nam treba Zoran da nas edukuje po parkinzima, a mladi ne razumiju koliko je zivot zajeban i bjeze u Evropu koja ne voli imigrante. :lol:
Brilijantno razmišljanje, dobro argumentovano i fino uvezano u cjelinu, s mašnom. Taman za pismenog rada u četvrtom osnovne. :lol:
Minimus jok maksimus, Darius Minimus :)
Kako bi Čegar ovdje ovom jedno četiri vaspitne puk'o.
Imigrant, pa se još kurči u ćuniranom autu.


Glupa ti je priča, druže.
Rat, fitilj, Evropa, samo ti drobi.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#52812 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SpecialOffer »

A moze li glupan Zoran Cegar i njegovi forumski sljedbenici da skontaju, da bi udaranje momka na parkingu imalo bilo kakvo opravdanje, morao je momka poslije udaranja uhapsiti, privesti u stanicu ili napisati kaznu (vec kasno samo za kasnu kad je doslo do fizickog napada?) ako ce se vec vaditi na napad na sluzbeno lice a napad logicno ne postoji jer imamo snimak.
suspect_zero
Posts: 25757
Joined: 11/10/2008 21:45

#52813 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by suspect_zero »

Ko drži parking i kako se zove "jadni momčić"?....zašto se gazda nije obratio javnosti ili sam oštećeni?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52814 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

pa da imaju jos vece probleme zbog toga?
kad pola ljudi opravdava samaranje zapita se covjek je li normalno traziti pravdu
User avatar
basicm
Posts: 10460
Joined: 16/01/2012 21:38

#52815 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

foxlife wrote: 28/01/2022 14:55 pa da imaju jos vece probleme zbog toga?
kad pola ljudi opravdava samaranje zapita se covjek je li normalno traziti pravdu
To tvrdis bez da znas sta je onaj rekao?
Naslovnica
Posts: 27880
Joined: 20/03/2013 15:38

#52816 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

redhat wrote: 28/01/2022 13:53
emko1234 wrote: 28/01/2022 13:52
Nisam ti ja buraz. To prvo. A drugo, jebo me svako ako ti znas sta si htio napisati.
Ja vidim da ti insistiraš na jebanju i da te se jebe, mislim ne osuđujem nije moj đir ali slobodno s nekim drugim :)
21. vijek je.....Zoka approves
Image
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52817 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

basicm wrote: 28/01/2022 14:56
foxlife wrote: 28/01/2022 14:55 pa da imaju jos vece probleme zbog toga?
kad pola ljudi opravdava samaranje zapita se covjek je li normalno traziti pravdu
To tvrdis bez da znas sta je onaj rekao?
nema veze sta je onaj rekao
to smo valjda vec apsolvirali da ima procedura za to
kazna hapsenje sudjenje itd
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52818 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Naslovnica wrote: 28/01/2022 14:58
redhat wrote: 28/01/2022 13:53

Ja vidim da ti insistiraš na jebanju i da te se jebe, mislim ne osuđujem nije moj đir ali slobodno s nekim drugim :)
21. vijek je.....Zoka approves
Image
najjaci su ovi sto se pozivaju na 21 vijek a zagovaraju metode koje su zapele u 18om vijeku
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#52819 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emko1234 »

Svi ovi što odobravaju Zoranov postupak su isti ljudi koji bi se tako ponašali u svojim životima kad bi imali malo više muda. I to je najtužnije.
suspect_zero wrote: 28/01/2022 14:52 Ko drži parking i kako se zove "jadni momčić"?....zašto se gazda nije obratio javnosti ili sam oštećeni?
Zašto bi to uradio i jedan i drugi? Ako je podnio krivičnu prijavu i ako će tužiti, advokat mu je sigurno rekao da ne istupa u javnost.
Ako nije podnio krivičnu prijavu, Tužilaštvo je to trebalo uraditi po službenoj dužnosti i saslušati Čegara na ove okolnosti. Pogotovo zato što postoji video snimak.
Kako bi mu se ja na kosti naklatio. Ali sve po zakonu. Otišao doktoru, uzeo nalaze, pa psiholog, pa vještačenje, pa tuzba privatna, pa tužba Fupu, pa tona nalaza. Pa onda malo novine, pa malo društvene mreže, pa malo politička propaganda.

Jebo bi mu znanje. Ne bi mu više nikad palo na pamet.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#52820 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:32
drug_profi wrote: 28/01/2022 09:26

Dobro muha, nije to poenta. Nije bio u nezakonitoj radnji, a to mu radno mjesto. Ako će se šamar dobiti za svako zabušavanje na poslu, poal grada bi u šljivama hodalo.
Sve ok, al se ja ne bih kurcio a vjerujem da ga nije ošamario što mu je ko eto bio cejf :-)
Danas se omladina mnogo kurci--zaustavi ga policija ono mobitel vadi da slika i traži ime i prezime policajca--ko eto ono bi nešto :-)
Sve se iz kuce nosi :-D Nisu me jednom zaustavili--Dobar dan za dobar dan i nikakav problem.
Odrasto u vrijeme Tiletove milicije, ostario a NIKAD za nikad nikakav problem sa policijom imo nisam.

Ovim ne pravdam Cegara jer veze nemamO šta je bilo i šta je prava istina. Samo znam da nam je svima koji smo preživjeli agresiju i mi u Sarajevu opsadu kratak fitilj a da mnogi nisu ni svjesni toga--osim kad dodjemo u neku jebenu situaciju :-)
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52821 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#52822 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by redhat »

emko1234 wrote: 28/01/2022 15:26 Svi ovi što odobravaju Zoranov postupak su isti ljudi koji bi se tako ponašali u svojim životima kad bi imali malo više muda. I to je najtužnije.
suspect_zero wrote: 28/01/2022 14:52 Ko drži parking i kako se zove "jadni momčić"?....zašto se gazda nije obratio javnosti ili sam oštećeni?
Zašto bi to uradio i jedan i drugi? Ako je podnio krivičnu prijavu i ako će tužiti, advokat mu je sigurno rekao da ne istupa u javnost.
Ako nije podnio krivičnu prijavu, Tužilaštvo je to trebalo uraditi po službenoj dužnosti i saslušati Čegara na ove okolnosti. Pogotovo zato što postoji video snimak.
Kako bi mu se ja na kosti naklatio. Ali sve po zakonu. Otišao doktoru, uzeo nalaze, pa psiholog, pa vještačenje, pa tuzba privatna, pa tužba Fupu, pa tona nalaza. Pa onda malo novine, pa malo društvene mreže, pa malo politička propaganda.

Jebo bi mu znanje. Ne bi mu više nikad palo na pamet.
Šta bi tačno uradio? Otišao kod doktora i uzeo nalaz za šta tačno, za šamar? Šta ti je tačno taj šamar prouzročio? Potres mozga, pukla aneurzma, javila se trauma? I jel ti stvarno mislis da doktori propisuju te nalaze na "dobrojutro" i da njihov rad niko ne kontrolise, može napisati da ti je glava otpala i niko to neće kontrolisati....jelde? I sve to džaba jelde košta, i doktor specijalista, i psihilog i psihijatar i svi oni sjede na dupetu i čekaju tebe da im uveseliš dan. Tužba privatna i tužba FUPu, koje su to tačno dvije tužbe, sve tužbe mogu biti ili građanske ili krivične. hahahaha
Puno gledate CSI miami i furate se na Horacio Caina - mašta razvijena a dana staža nemate niti znate šta kako funkcionise
Uozbilji se dečko radi sebe da ne bude kasno
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52823 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

emko1234 wrote: 28/01/2022 08:31 Zato sto je sluzbeno auto koristio u privatne svrhe. Dosao na dorucak. Drugo, zato sto se prilikom koristenja sluzbenog auta ponasa ko kabadahija. Parkira gdje hoce, zagradi covjeka i ne plati parking. I trece i najvaznije, zato sto u svom prisustvu dopusti da lika koji tu radi samara njegov kolega zbog bahatosti sve trojice.
Sto je on po tebi? Junak?

Nemojmo zaboraviti cinjenicu da taj isti drotina treba da zastiti svakog gradjanina ove zemlje, pa cak i od drugih drotina.
Kaze mup presumpcija nevinosti dok se ne ispita. Gdje presumpcija nevinosti kad Cagar govori da je lik narkoman i kriminalac. Nesto nisam vidio da je ponudio kakav dokaz za svoje tvrdnje. A klip u kojem on samara covjeka na pravdi Boga pogleda cijela drzava.
Privatna svrha doručkovat'? Kako misliš?

Jel' i topli obrok privatna stvar?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52824 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

emko1234 wrote: 28/01/2022 08:35
emigrazione wrote: 28/01/2022 07:04
:thumbup: Zoka legendo...klošaru 2-3 vaspitna samo mogu koristiti u zivotu
Kakav idiot :lol: :lol:
Ako ga ne smjene poslije ove izjave, onda svi trebamo uzet palice i kad ti na kasi u Merkatoru zena ne vrati 5 feninga, odmah palicom po glavi. Kome ne vracas kusur mamu ti, znas li ti da je moj dedo bio u partizanima i sreo Waltera 2 puta??
Ma bez veze braniš klošara, ne znam ko ti je lik s parkinga, ali ne mogu ti ta poređenja proći nikako.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#52825 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

Samar je .. ponizenje.. moc.... kako prema zeni tako i prema muskarcu.
Post Reply