SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vjeshalica
Posts: 16995
Joined: 31/03/2019 14:56

#51351 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

no_sikiriki wrote: 17/01/2022 10:17
drug_profi wrote: 17/01/2022 10:08 Gospodo, psi osjećaju vašu negativnu emociju.
To je fakt.
A vi uradite sa tim šta god hoćete. Negirajte, primite k znanju, ili nešto treće...

A onaj ko pušta psa da priđe djetetu ili bilo kome drugom a da pas nije pozvan, nije dobre glave i o tome ne pričam.
Govorim vam da nisu svi pod kontrolom, i da se iz nezeljene situacije mozda mozete izvuci promjenom emocije koju ispoljavate.

Vidim da je jako teško razumjeti kratke i jasne rečenice pa je očigledno ovaj forum postao jedan rasadnik i generator takve negativne energije da je prosto muka čitati na koji način se komunicira sa drugim ljudima i kolika se mržnja samo ispoljava prema bilo čemu što vam se ne dopada ili što ne razumijete.
:thumbup: Sve crno-bijelo, sve neka agresivnost ako nisi identičnog mišljenja itd., pa čak i ako se slažeš nađe se način da se to nekako izokrene da bi se ispoljila ta silna negativnost. Valjda ovo dođe kao neki izduvni ventil nekima, ne mogu u lice ovako sa ljudima, pa koriste forum za to.

A ovo je 100% tačno što se tiče načina ponašanja, dakle i ako si u opasnosti od nekih pasa (npr. lutalica), kad sam pokazivala strah i krenula u trk, oni bi bili samo gori, ako prođeš pored i "iskuliraš" manje su šanse da uopće obrate pažnju na tebe.
Ko hoće da razumije, razumjeće.
Tu pricu prosipaj djetetu koje je dobilo dijabetes od napada dzukela. Ko hoce da razumije,razumjece.
internazionale
Posts: 2203
Joined: 30/12/2009 15:52

#51352 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by internazionale »

Haris.ba wrote: 17/01/2022 10:20 Prosli vikend na Bjelasnici je lik sa malim cukom na povodcu dosao na Malo polje gdje se djeca sankaju. I cuko kako djeca prolaze laje. Neka placu.
Hajde, mislimo dosao sa djetetom. Kad je izvadio mobitel i poceo slikati djecu kako se spustaju, cudno nam jer ne znamo koje dijete slika. Vidimo kasnije da je sam.
Otisli su roditelji da prijave policiji koja je kod spomenika na cesti, sta je bilo ne znam, otisli smo.
Djeca odnosno njihovi roditelji su krivi u tom slučaju. Šta imaju djeca plakati, što im roditelji nisu objasnili da je to mali cuko i što ih roditelji nisu naučili da misle pozitivno
User avatar
vjeshalica
Posts: 16995
Joined: 31/03/2019 14:56

#51353 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Tako je, cukilica ima pravo da histericno laje,a djeciji posao je da kuliraju i svi zadovoljni.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#51354 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by duh_sa_sjekirom »

Ne možeš ti "genijalcima" objasniti da se neka djeca plaše psa, što je sasvim razumljivo, i da mogu doživjeti cjeloživotne traume od straha
I nema ovdje nikavog c/b razmišljanja niti agresivnosti u stavovima, već samo pozivanje na poštivanje zakonskih odredbi i stavova drugih i drugačijih.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16995
Joined: 31/03/2019 14:56

#51355 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

zele da se svijet prilagodjava njima i potrebama njihovih cuka
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#51356 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

cuj misli pozitivno.....mante se gluposti.....odraslom covjeku nije svejedno a da dijetetu objasnis.....
evo ja svojoj pokusavam to objasniti, da kerovi osjete strah, reko moras ga ignorsati praviti se ko da ga nema I ne gledati ga.....jest...moze u teoriji u praksi ja je uzmem za ruku da ne pobjegne pod auto ili da ne padne I jos mi se otima iz ruku....a ne skids pogled sa psa a ujedno pokusava da bude hrabra....
User avatar
vjeshalica
Posts: 16995
Joined: 31/03/2019 14:56

#51357 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Uozbiljite se,nije kuliranje garancija da ker nece poletiti i ujesti jer ga je "nesto izazvalo".
User avatar
dostavljac
Posts: 316
Joined: 15/06/2015 21:22

#51358 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dostavljac »

Nama nista gore dok cekas lift, moja curica se svaki put zaplace kad iskoci kucni pas iz lifta iznenadim se i ja "prepadnem' svaki put kazem stavi povodac brnjicu... Ma kao eto Nece nista, sta da radi covjek imas osjecaj da bi uradio svasta ali nemoćan....
User avatar
vjeshalica
Posts: 16995
Joined: 31/03/2019 14:56

#51359 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Pa da kazes bilo sta ili poduzmes opet bi ti bio donji i kriv,a on potlacena zrtva.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#51360 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hadzinicasa »

volim zivotinje, medjutim ne letim da "pomazim" nepoznatog psa, odnosno prilazim mu nepozvana, niti zelim da pas meni prilazi nepozvan.
isto kao s ljudima.
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#51361 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 16995
Joined: 31/03/2019 14:56

#51362 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

hadzinicasa wrote: 17/01/2022 10:43 volim zivotinje, medjutim ne letim da "pomazim" nepoznatog psa, odnosno prilazim mu nepozvana, niti zelim da pas meni prilazi nepozvan.
isto kao s ljudima.
Sta fali da te malo pošnjofka
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#51363 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 17/01/2022 10:43 volim zivotinje, medjutim ne letim da "pomazim" nepoznatog psa, odnosno prilazim mu nepozvana, niti zelim da pas meni prilazi nepozvan.
isto kao s ljudima.
Ovo je tek posebna priča, koliko samo ljudi nepozvano prilazi ljudima koji imaju pse. I bez pardona ga diraju, bez pomisli da pitaju vlasnika mogu li itd. Koliko sam samo puta čula komentare u stilu "neću ti ga pojesti" kad prođeš bez da staneš da ga neko dira. :mrgreen:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#51364 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ovo_malo_duse »

vjeshalica wrote: 17/01/2022 10:24
no_sikiriki wrote: 17/01/2022 10:17

:thumbup: Sve crno-bijelo, sve neka agresivnost ako nisi identičnog mišljenja itd., pa čak i ako se slažeš nađe se način da se to nekako izokrene da bi se ispoljila ta silna negativnost. Valjda ovo dođe kao neki izduvni ventil nekima, ne mogu u lice ovako sa ljudima, pa koriste forum za to.

A ovo je 100% tačno što se tiče načina ponašanja, dakle i ako si u opasnosti od nekih pasa (npr. lutalica), kad sam pokazivala strah i krenula u trk, oni bi bili samo gori, ako prođeš pored i "iskuliraš" manje su šanse da uopće obrate pažnju na tebe.
Ko hoće da razumije, razumjeće.
Tu pricu prosipaj djetetu koje je dobilo dijabetes od napada dzukela. Ko hoce da razumije,razumjece.
Upravo tako... Ja sam sto kazu star kenjac ali imam traumu od pasa i nista mi nije pomoglo da je se rijesim. Ni psiholog, ni razgovor ni sopstveni pas.

Prije mnogo godina u komsiluku jedan idiot je drzao dobermana. Bio je nakav trgovacki putnik a pasce stalno bilo na lancu(neki su pricali da ga je koristio za borbe) helem mi ko djeca na obliznjoj livadi pored parka smo uvjek poslije skole sutali lopte.
Jedan dan se tip vratio kuci dok smo se mi igrali sjecam se da je neko parkirao neku prikolicu od kamiona ili kamion pored. Da nastavim ovaj tip pusti kera kontajuci nece nikud a doberman razguli i spici prvo na na nas djecu na toj livadi nekih 500_njak metara dalje. Ja sam stajao na golu i bio ledjima okenut nisam vidio da dolazi. U jednom trenutku sva djeca pobjogose prema kamionu i penju se gore ja se okrenem imao sam mozda 7-8 godina, on je skocio prednjim nogama meni na prsa i oborime dole, i stajao mi prednjim nogama na prsima, nije me ujeo ali mi slika kako mi rezi pred licem mi je i sad pred ocima .
Da li je ovaj tip uspio stici pa ga je opalio nogom u glavu prije nego me je uhvatio za glavu ili sta se desilo ne sjecam se. Zadnja mi je slika da mi ker stoji na prsima i rezi prema licu. Znam da sam dosao sebi u ocevim rukama, koliko poslije ne znam. Poslije su mi rekli da je tip stigao i opalio ga nogom uglavu da ga je izvrnuo sa mene....
Ja od tad kad se primaknem psu na 20 m se ukocim i imam knedlu u grlu koja me pocne dusiti. Nije bitno jeli pudlica velicine misa ili je bernadinac.
Ja se ukocim. Isao sam na terapije sa psima i svasta nesto. Tu traumu mi nisu mogli ukloniti. Sto je najgore psi osjete da ih se bojis. Imao sam prilika gdje kod prijatelja moje djete se valja sa cukom ja kad primaknem pocne reziti na mene.

Najgori su mi oni nece on a stoji 20 -30 m dalje i nema sanse da moze da stigne da reguje. Ja svima na vrijeme kazem zovi ga nazad meni ako pridje ja cu ga roknut i rokno bi ga, par puta sam imao haman potezanje u Vilsonovom . Indijanac izvede pasce da se isere i pusti ga, sjedne na klupu navali se na telefon i ne gleda gdje mu je ker.

Vjerovatno mnogi dusebriznici kazu da sam ludak ali ja sam to postao zbog traume sa kerom bez brnjice i povodca i uposte se ne cudim ovom tipu. Meni da je prisao ja bi ga rokno.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#51365 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hadzinicasa »

vjeshalica wrote: 17/01/2022 10:47
hadzinicasa wrote: 17/01/2022 10:43 volim zivotinje, medjutim ne letim da "pomazim" nepoznatog psa, odnosno prilazim mu nepozvana, niti zelim da pas meni prilazi nepozvan.
isto kao s ljudima.
Sta fali da te malo pošnjofka
ko? pas ili covjek? :lol:

neka fala.

@no_sikiriki pa tako je. zivotinja isto ima svoj karakter i osobnost i "personal space" i svaka normalna osoba ma koliko voooooli zivotinje i slaaaaadak je... treba to postovati.

jednako ne tolerisem pa neeeece ti nistaaa on bi da se igraaaa. e ja ne bih.
User avatar
Capajebo
Posts: 20694
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#51366 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Capajebo »

Bezveze ste se čovjeku natakarili na leđa, a nije uopšte rekao to sto vi govorite.
Ja stvarno ne volim pse blizu sebe, i da se ja pitam kazne bi bile jedno 5 puta veće nego su trenutno. Ali ovo sto je on govorio nije u suprotnosti sa ovim sto vi govorite, nego je čovjek rekao ako/kad se već neko nađe u toj situaciji kako je bolje da se ponaša (ako se moze kontrolisati).
Za početak, daj prvo da riješimo taj problem npr na Vilsu, ali to nećemo dočekati nikad, jer našu policiju bukvalno boli neka stvar za tim.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#51367 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Capajebo wrote: 17/01/2022 10:58 Za početak, daj prvo da riješimo taj problem npr na Vilsu, ali to nećemo dočekati nikad, jer našu policiju bukvalno boli neka stvar za tim.
Kakva policija. Ako moraju prohodati to je smak svijeta. Samo kola, kladara, pekara.
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#51368 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 17/01/2022 10:55
vjeshalica wrote: 17/01/2022 10:47

Sta fali da te malo pošnjofka
ko? pas ili covjek? :lol:

neka fala.

@no_sikiriki pa tako je. zivotinja isto ima svoj karakter i osobnost i "personal space" i svaka normalna osoba ma koliko voooooli zivotinje i slaaaaadak je... treba to postovati.

jednako ne tolerisem pa neeeece ti nistaaa on bi da se igraaaa. e ja ne bih.
Naravno. Tvoj pas je tvoj pas, ne javno vlasništvo. Ali malo je kod nas poštovanja i za personal space, i za druge ljude općenito.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#51369 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by archi_a »

Ljudi stavljajte brnjice svojim dobermanima, pitovima, rotovima i ostalim cukama koji imaju veću glavu od ljudske i držite ih na povodcu ako i kada ste na mjestu gdje ima drugih ljudi koji možda ne žele da se druže sa vašim razdraganim psom i nema zime.

Za one koji se ibrete otkud nekome pištolj.
Imate zakon, ako ste ok i provjereni možete ga regularno dobiti za skriveno nošenje i eventualnu samoodbranu. Na hiljade ljudi je naoružano svakodnevno i nije još zabilježen incident ili se mjeri u promilima kod ljudi koji su regularno provjereni, prošli obuke i posjeduju dozvolu i naoružanje. Da zaključimo, ako neko nosi oružje ne znači da je kriminalac. Čak šta više, kada se u procesu obuke upoznaš sa zakonom i eventualnim konsenkvencama, može se reći da čak i postaneš oprezniji i smireniji, sa više samokontrole nego što si bio prije nabavke naoružanja. U eventualnoj napetoj situaciji razmišljaš o posljedicama i trudiš se da smiriš, eskiviraš ili izbjegneš problem. Mislim, deplasirano je razgovarati od čega se i zašto neko treba braniti i ima li razloga da razmišlja o samoodbrani. Lp


Image
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#51371 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by archi_a »

I vidi sad situaciju, da je oštećeni igrom slučaja posjedovao oružje izvukao ga i ispalio par hitaca, bilo bi hiljadu komentara tipa:"kriminalac, ubica, pucao, čuj pucao, hoda sa oružjem, na lomaču, odmah objesiti"! A radi se o napadu višestrukog povratnika u činjenju krivičnog djela i nasilničkog ponašanja. On, dvojica pomagača i krvoločni pas.
Prije upotrebe jezika treba uključiti informacije, činjenice i mozak.
Naravno, ne mora značiti da je oštećeni regularan, možda se pokaže i dokaže eventualna povezanost i neraščišćeni odnosi u ovom slučaju a to treba da pokaže istraga. Ali, prije komentarisanja treba sačekati informacije. Uglavnom, nije svaka upotreba oružja kriminalna upotreba, niti je svaka osoba koja je eventualno upotrijebila oružje okorjeli ubica. To je poenta
Last edited by archi_a on 17/01/2022 11:50, edited 1 time in total.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#51372 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by crveni_makovi »

archi_a wrote: 17/01/2022 11:15 Za one koji se ibrete otkud nekome pištolj.
Imate zakon, ako ste ok i provjereni možete ga regularno dobiti za skriveno nošenje i eventualnu samoodbranu. Na hiljade ljudi je naoružano svakodnevno i nije još zabilježen incident ili se mjeri u promilima kod ljudi koji su regularno provjereni, prošli obuke i posjeduju dozvolu i naoružanje. Da zaključimo, ako neko nosi oružje ne znači da je kriminalac. Čak šta više, kada se u procesu obuke upoznaš sa zakonom i eventualnim konsenkvencama, može se reći da čak i postaneš oprezniji i smireniji, sa više samokontrole nego što si bio prije nabavke naoružanja. U eventualnoj napetoj situaciji razmišljaš o posljedicama i trudiš se da smiriš, eskiviraš ili izbjegneš problem. Mislim, deplasirano je razgovarati od čega se i zašto neko treba braniti i ima li razloga da razmišlja o samoodbrani. Lp

Ja kad sam se pitala koliko li ljudi nosi tako pištolj dok šeta planinom nisam sugerisala da je neko kriminalac zbog toga što ima pištolj s dozvolom nego da mi je kao nekome ko je puno vremena provodio u prirodi i po planinama neobično da neko nosi pištolj dok šeta Igmanom. Nije mi čudno da lovci kad idu u lov nose puške. Kod mene pištolj s dozvolom stoji kući i korišten je samo za pucanje u zrak kad smo plašili divlje svinje koje su nam uništile prinose i dolazile do kuće. Pa mi ni u divlje svinje nismo uperili pištolj a ne u psa u šetnji pred djecom.
Inače kad hodamo po prirodi nikada niko ne nosi pištolj, a hoda se prilično po šumama i brdima. Za moj pojam je pištolj u šetnji na Igmanu suvišan kao čak ili štaviše kad se guraju skupa u rečenici jedno do drugog.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#51373 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Pa zar nisu ovi Matulovići u zatvoru, grob te jebo.._?!
Pa dokle više?!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#51374 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 11:52
Pa zar nisu ovi Matulovići u zatvoru, grob te jebo.._?!
Pa dokle više?!
ne pomaze takvima zatvor....
dokle? dok ih neko ne ohladi...
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#51375 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bhnapoleon1 »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 11:52
Pa zar nisu ovi Matulovići u zatvoru, grob te jebo.._?!
Pa dokle više?!
Jebem mater i sudiji i tuzitelju koji ih tako pusti
Post Reply