SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#51 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by L u c i f e r »

jao_situacije wrote:kako su se ovi delegati uspjeli sudariti na autoputu :-?
Hoće to kad hajvani kontaju da su glavni šumaheri na džadi i da im se svi trebaju sklanjati s puta...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#52 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

L u c i f e r wrote:
jao_situacije wrote:kako su se ovi delegati uspjeli sudariti na autoputu :-?
Hoće to kad hajvani kontaju da su glavni šumaheri na džadi i da im se svi trebaju sklanjati s puta...
Bio je jos jedan udes koji klix nije registrovao, samo na suprotnom potezu, Vogosca - Sa, malo prije kruznog na Stupu. To je ono kad raja usporava, a trkaci se zalijecu da se ubace kod onih cunjeva. Tek je pocelo, bice toga jos.
mali_balon
Posts: 11357
Joined: 12/09/2012 09:57

#53 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Tercius wrote:Sve dok prelazak na crveno za pjesaka bude 25 km a za vozaca 50 km saobracaj u ovom gradu ce biti divlji zapad, sve dok sud za prekrsaje bude glumio socijalnu ustanovu za korekcije tipa " plati sudske troskove i evo ti uslov godinu dana i obecaj da neces vise " saobracaj ce biti divlji zapad, ako je na periferiji R Srbije koja je btw 50 godina iza nas po standardu zivota kazna za pojas 150 km, ne znam sta je onda problem pa mi eksperimentisemo sa nekakvim zakonima tipa plati u roku od 8 dana 50%.Bio sam u Zenici i Tuzli nedavno i poprilicno sam se iznenadio koliko je kulturniji odnos u saobracaju nego u ovoj prciji od metropole, mislim da je vrijeme da se nekakav zakon o saobracaju napravi samo za Sandzaklije, Kosovare, Albance, Focake, Trnovljake i ovo malo carsijanera sto se krece ovim ulicama.

Zakon je tu, samo bi ti i tvoje kolege trebali raditi svoj posao a ne uzimati po cvaju i visit po kafanama, kladionicama i kriti se po garazama ja vojnickom i dobrinji...
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#54 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Fox_Fox »

Danas na Otoci / Čengić Vili (da se ne svađate) :D

Image

Otišli prašinari da popiju kafu!!

Kako bi bilo super kad bi se uveo neki organ koji je iznad MUP-a da kažnjava drotove za svaki prekršaj koji oni naprave: parkiranje, ne rade im svjetla, prelaze cesto na mjestima gdje nema pješačkog itd. Građani uslikaju prekršaj i pošalju sliku sa datumom i vremenom kada je uslikano, pa se dotičnim odbije od plate 100KM.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#55 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

otoka
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#56 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

O'zone wrote:
Gdje se vraćamo na organe koji su nadležni za nadzor saobraćaja i njihovo selektivno pristupanje problematici po prijateljskoj, rodjackoj ili onoj liniji.

Mene nekad davno dok je bio tu kolega ti @crasy proglasi skoro pa krvnikom jer sam se zalagao da svi dobiju kaznu od 2 do 102 godine ukoliko prekrši zakon o saobraćaju. Po njegovim su Dede i Nene bile izuzete iz toga zato su i ginuli najviše na mjestima gdje se ne smije prelaziti ulica.

Zamolio bih te da se više ne potencira ovo odakle je ko "sljego" nego brate papak je papak.
Taj organ koji ti spominjes i prozivas u sustini kontrolise saobracaj a nadziru ga neki drugi koji bas i nisu organi, znaci minus.
Pa sa takvim stavom i nisi skoro pa krvnik vec i prevazilazis okvire tog opisa, mislim da dedo i nana od po 82 godine sto u zivotu imaju djecu negdje u SveCkoj koje strogo boli racqu za njih ,a koji iz narodne kuhinje sa kanticama u ruci i sa cekom od penzije od 110 KM prelaze ulicu na socijalnom najmanje sto zasuzuju je da zakocis i da ih pustis koliko god da je to nesipravno, jer jarane moj nisu oni problem ni tvoj ni tih prasinara vec ove drzave, znaci i na ovo ti ide minus sram da te bude da te bude sram godina koje sprca i tih 13 325 postova sto odlupa. :izet: Cuj penzionera u zatvor od 2 do 102 god, ljudi izadju iz kuce pa lutaju po sat vremena oko zgrade ne znaju potrefit ulaz jbt.
Moja statistika kaze, da su najveci papci u saobracaju carsijaneri ( obicno taksisti ) na prvom mjestu i oni koji polazu neka ekskluzivna prava po mahalama koje su nasljedili po cispovoj prijavi od dede kazandzije, sa 3 boda manje na druog poziciji su svi ovi ostali, dok Focaci i ovi iz Trnova obicno prolaze kroz grad pod oruzanom pratnjom i sirenama dok im se drugi ostatak familije grli sa policijom po Igmanskom putu tako da ne znam sta nalazis tu kao uvredu pa me nesto molis da vas ne prozivam.
Kako god konstatujem da nemas dovoljno argumenata da mi repliciras na temu (ne)kulture u saobracaju.
mali_balon wrote: Zakon je tu, samo bi ti i tvoje kolege trebali raditi svoj posao a ne uzimati po cvaju i visit po kafanama, kladionicama i kriti se po garazama ja vojnickom i dobrinji...
Sta ti znas sta je zakon i ko sta radi ili ne radi, idi igraj FIFE, upisuj se u spomenare.
Fox_Fox wrote: Kako bi bilo super kad bi se uveo neki organ koji je iznad MUP-a da kažnjava drotove za svaki prekršaj koji oni naprave: parkiranje, ne rade im svjetla, prelaze cesto na mjestima gdje nema pješačkog itd. Građani uslikaju prekršaj i pošalju sliku sa datumom i vremenom kada je uslikano, pa se dotičnim odbije od plate 100KM.
Nazalost to se nikad ne moze desiti.Jer da bi to bilo gradjanska svijest bi trebala da bude na nekom nivou a sto je za nas opet nesto u sferi zanra Zvjezdanih ratova.Policija opet dolazi iz naroda koji se krece ovim ulicama tj.kakav narod takva HIM je i policija, da sad ne ponavljam klasifikacije
Last edited by Tercius on 05/04/2016 04:37, edited 1 time in total.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#57 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kolegione »

@tercius vas terorise kao da ste djeca, prijeti vam, vrijedja vas, drzi vam moralne pridike. Dok se posao u Mup placa novcem, kad tercius kaze koliko je platio da "radi" u mup ili ko mu je nastelio isti.
Oonda mu dozvolite da se malo ispuse.
Terciuse ti si drot iz vica :)
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#58 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

kolegione wrote:@tercius vas terorise kao da ste djeca, prijeti vam, vrijedja vas, drzi vam moralne pridike. Dok se posao u Mup placa novcem, kad tercius kaze koliko je platio da "radi" u mup ili ko mu je nastelio isti.
Oonda mu dozvolite da se malo ispuse.
Terciuse ti si drot iz vica :)
Kako li si ti promako Chmolji u ovoj zadnjoj raciji nije mi jasno. :kiss:
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#59 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kolegione »

Tercius wrote:
kolegione wrote:@tercius vas terorise kao da ste djeca, prijeti vam, vrijedja vas, drzi vam moralne pridike. Dok se posao u Mup placa novcem, kad tercius kaze koliko je platio da "radi" u mup ili ko mu je nastelio isti.
Oonda mu dozvolite da se malo ispuse.
Terciuse ti si drot iz vica :)
Kako li si ti promako Chmolji u ovoj zadnjoj raciji nije mi jasno. :kiss:
Pa bio bi klasicni presedan, nakon tvojih prijetnji etiketiranja i bahatog ponasanja ponizavanja zato sto neko ne zelicda se bije sa tobom, zbog banalnih tema da ja budem sankcionisan :)

Reci koliko si platio posao, pa onda etiketiraj, zamisli moras platiti da budes DroT
mali_balon
Posts: 11357
Joined: 12/09/2012 09:57

#60 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Tercius wrote:
mali_balon wrote: Zakon je tu, samo bi ti i tvoje kolege trebali raditi svoj posao a ne uzimati po cvaju i visit po kafanama, kladionicama i kriti se po garazama ja vojnickom i dobrinji...
Sta ti znas sta je zakon i ko sta radi ili ne radi, idi igraj FIFE, upisuj se u spomenare.
:lol: :lol: :lol: :lol: sta reci nego drot... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: zvauci se u rupu i ne izlazi iz nje
Sto rece @kolegione, moras platiti da budes drot.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sto je najgore raja se upalila da je drot a ustvari je obicni trol

Image
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#61 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nepass »

@tercius
Da malo vise patrola ima po gradu vjeruj da bi i kultuta u saobracaju bila veca.
I kad ima patrole njih boli kurac sta se desava. Oni samo da prodje vrijeme i bjeze kuci.
Onda i policajci gube respekt. Krenem od sebe prije ako je policajac u tramvaju bio sam miran ko bubica, kad me zaustave da legitimisu stomak se prevrne. Bilo neko strahopostovanje.
Sad se posvadjam sa njima, ismijavam ih, uvrijedim ih. A gledam na njih kao na obicni sljam.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#62 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

karanana wrote:otoka
čvila ne provaljuj se.











:D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#63 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

L u c i f e r wrote:
jao_situacije wrote:kako su se ovi delegati uspjeli sudariti na autoputu :-?
Hoće to kad hajvani kontaju da su glavni šumaheri na džadi i da im se svi trebaju sklanjati s puta...
Gledajuci nedavno one snimke sa autoputa vise mi nista nece biti cudno.

Pa lole jbt uspiju u onih jadnih 60-ak km autoputa uci u suprotan smjer...pa tito te ne jebo, sta da tek imamo komplikovanije petlje i vise autoputa...fkt nije ovo za nas.
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#64 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by The BEN10 »

Fox_Fox wrote:Danas na Otoci / Čengić Vili (da se ne svađate) :D

Image

Otišli prašinari da popiju kafu!!

Kako bi bilo super kad bi se uveo neki organ koji je iznad MUP-a da kažnjava drotove za svaki prekršaj koji oni naprave: parkiranje, ne rade im svjetla, prelaze cesto na mjestima gdje nema pješačkog itd. Građani uslikaju prekršaj i pošalju sliku sa datumom i vremenom kada je uslikano, pa se dotičnim odbije od plate 100KM.
Pa dobro, majka mu stara, možda su ljudi u rutinskoj kontroli i parkirali blizu mjesta događaja. Daleko je pješačiti par desetina metara kad je važan poso u pitanju!
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#65 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by The BEN10 »

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160405022

Čekajte lopine dok MUP aktivira nova auta, gotovi ste!
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#66 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

The BEN10 wrote:http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160405022

Čekajte lopine dok MUP aktivira nova auta, gotovi ste!
Ma ovdje je riječ o samozapaljenju. Ja sam prošao 5-6 minuta prije ovoga dva policajca su stajala na uglu ulice plus masa raje u prolazu do posla a tu je i Fast food i biblioteka tako da nema šanse (ali sačekat ćemo nalaz vještaka) da je neko potpalio auto.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#67 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by AmirBaa »

http://source.ba/clanak/Crnahronika/400 ... Mesanovica "Prema saopćenju iz MUP-a Kantona Sarajevo ranije je saopćeno : "Prilikom skijanja na stazi, skijama je došlo do kontakta između osobe M. M. i šestogodišnjeg djeteta. Nakon toga je M. S., otac djeteta, fizički je napao M. M. te mu tom prilikom u predjelu trbuha nanio teške tjelesne ozljede konstatirane na KUM KCU, gdje je ozlijeđenom ukazana liječnička pomoć, a poslije toga bio je podvrgnut operativnom zahvatu. O događaju je obaviješten kantonalni tužilac u Sarajevu, a policijski službenici rade na rasvjetljavanju i dokumentiranju opisanog događaja." gdje su oni teoreticari zavjere koji su govorili da je momak direktno u pancerice udario :run: pisam se na ovu drzavu i sav njen sistem, od sudstva do ove policije koja je gora od pola mafijasa u drzavi :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#68 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

vjerujmo institucijama.

preduzimaju se radnje.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#69 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by AmirBaa »

Aha, jer su nase institucije poznate po svojoj efikasnosti :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#70 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

kako nisu, kad su sudiji ukrali mobitel isto veče je vraćen, a lopove spengali i odredili im pritvor.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#71 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

AmirBaa wrote:http://source.ba/clanak/Crnahronika/400 ... Mesanovica "Prema saopćenju iz MUP-a Kantona Sarajevo ranije je saopćeno : "Prilikom skijanja na stazi, skijama je došlo do kontakta između osobe M. M. i šestogodišnjeg djeteta. Nakon toga je M. S., otac djeteta, fizički je napao M. M. te mu tom prilikom u predjelu trbuha nanio teške tjelesne ozljede konstatirane na KUM KCU, gdje je ozlijeđenom ukazana liječnička pomoć, a poslije toga bio je podvrgnut operativnom zahvatu. O događaju je obaviješten kantonalni tužilac u Sarajevu, a policijski službenici rade na rasvjetljavanju i dokumentiranju opisanog događaja." gdje su oni teoreticari zavjere koji su govorili da je momak direktno u pancerice udario :run: pisam se na ovu drzavu i sav njen sistem, od sudstva do ove policije koja je gora od pola mafijasa u drzavi :-)
realno, navijacki clanak ...

pocinje objavom na facebooku :-)

pa imamo ovo:

"Brutalno je pretučen od strane drugog skijaša (specijalca Federalnog uprave policije) nakon što je pao sa skija i udario u njega."

pa ovo:

"...došlo do kontakta između osobe M. M. i šestogodišnjeg djeteta."



komisija radi, trazi, ispituje ... nista nije zavrseno. cisto prejudiciranje slucaja.

ne branim drota, ako ga je prebio, cak i zato sto mu je udario dijete, neku kaznu mora snositi.

ali ima rupa u prici.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#72 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by VjecitiStudent »

JThomas wrote:kako nisu, kad su sudiji ukrali mobitel isto veče je vraćen, a lopove spengali i odredili im pritvor.
Pravi trenutak da se prisjetimo herojskih dana našeg sistema, hapšenje, vraćanje mobitela, optužnica, pritvor od 30 dana, ...
Uhićen jer je oteo mobitel državnoj sutkinji

SARAJEVO – Službenici III. policijske uprave u ponedjeljak poslijepodne su uhitili Edina Halida (1982.) iz Hadžića zbog sumnje da je prije sedam dana u sarajevskom naselju Alipašino Polje napao sutkinju Suda BiH Tatjanu Kosović od koje je ukrao torbu. Sutkinja Kosović, kako smo objavili, prošla je bez ozljeda. Podsjetimo, sutkinja Kosović je prošlog tjedna prijavila Policijskoj upravi Novi Grad da joj je u Ulici Semira Frašte do broja 6 u naselju Alipašino Polje nepoznata osoba u tamnoj jakni i hlačama, s kapom na glavi, prišla s leđa, otela torbu u kojoj je bilo 150-200 maraka, mobitel te osobna dokumenta i pobjegla prema C fazi ovog naselja. Radeći na rasvjetljavanju ovog napada te poduzimajući mjere i radnje na identifikaciji osumnjičenog, policajci su došli do saznanja o napadaču te su uhitili Halida. Osumnjičeni je tijekom kriminalističke obrade u potpunosti priznao izvršenje djela za koje se tereti. Također, policija je pronašla i oduzela sutkinjin mobitel koji je bio u ukradenoj torbi i vratila ga vlasnici. Naime, Halid je mobitel prodao R. F. iz Sarajeva. Halid je uz službeno izvješće da je počinio tešku krađu na osobito drzak ili opasan način jučer predan sarajevskom Županijskom tužiteljstvu. S druge strane, u Tužiteljstvu su nam kazali da je osumnjičeni ispitan i da je protiv njega otvorena istraga zbog teške krađe na osobito drzak ili opasan način, nakon čega je sucu za prethodni postupak Općinskog suda upućen prijedlog da mu se odredi pritvor u trajanju od 30 dana. Pritvor je, kako nam je rečeno u Tužiteljstvu, zatražen zbog opasnosti da bi osumnjičeni boravkom na slobodi ponovio djelo za koje se tereti. Odluku od određivanju ili neodređivanju pritvora za Halida, Općinski sud bi trebao donijeti danas.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65921
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#73 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Kolona crnih policijskih kombija, sa upaljenim rotirkama upravo prodje niz F.A. Zvizdovića iz pravca Kranjceviceve.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#74 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

Nepass wrote:@tercius
Da malo vise patrola ima po gradu vjeruj da bi i kultuta u saobracaju bila veca.
I kad ima patrole njih boli kurac sta se desava. Oni samo da prodje vrijeme i bjeze kuci.
Onda i policajci gube respekt. Krenem od sebe prije ako je policajac u tramvaju bio sam miran ko bubica, kad me zaustave da legitimisu stomak se prevrne. Bilo neko strahopostovanje.
Sad se posvadjam sa njima, ismijavam ih, uvrijedim ih. A gledam na njih kao na obicni sljam.
Bravo ti,samo pazi moras brojati te nastupe,jer praxa kaze da je svaki 8-mi fatalan ;)
User avatar
FAP mashina
Posts: 469
Joined: 04/10/2008 16:53
Location: Dolina glupana

#75 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by FAP mashina »

Tercius wrote:
Nepass wrote:@tercius
Da malo vise patrola ima po gradu vjeruj da bi i kultuta u saobracaju bila veca.
I kad ima patrole njih boli kurac sta se desava. Oni samo da prodje vrijeme i bjeze kuci.
Onda i policajci gube respekt. Krenem od sebe prije ako je policajac u tramvaju bio sam miran ko bubica, kad me zaustave da legitimisu stomak se prevrne. Bilo neko strahopostovanje.
Sad se posvadjam sa njima, ismijavam ih, uvrijedim ih. A gledam na njih kao na obicni sljam.
Bravo ti,samo pazi moras brojati te nastupe,jer praxa kaze da je svaki 8-mi fatalan ;)

udri ga Mehmede :roll:

Image
Post Reply