SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

caseytron

#46051 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by caseytron »

high_volume wrote: 15/05/2021 07:37
drug_profi wrote: 15/05/2021 01:56 Pravila studentarija dernek u stanu ispod mene. Oko pola jedan sam im izvrno osigurac.
Nastavili na suho derneciti i tako negdje do 3 dok ih nije alkohol smirio.

Ujutro posao na posao, zabio im cackalicu u interfon i goodbye ...

Od policije nema puno haira.
Ti kao da nisi bio u njihovim godinama :-) :(
Pa bolje da orgijaju nego sto cugaju
nepass1

#46052 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

sime_cipol wrote: 15/05/2021 01:38 Meni sva djeca mogu "skakati po glavi" sve dok se fino igraju, vesele, druze, pjevaju, ma mogu raditi sta hoce. Meni jednostavno ne ulazi u glavu da to nekome moze smetati.
Smeta mi moje djete jbt a kamo li tudja. Galama i skakanje je napolju u stanu se "mirnije" igramo. Naravno bude tu i da se skoci i potrci ali nema skakanja do besvjesti, nema lupanja lopte od zidove, nema deranja u haustoru.
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#46053 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

I ja sam ih svojevremeno pravio, ali objektivno gledajuci stanovi nisu za derneka. Vikendice su za to stvorene.

Ali eto minimum neke pristojnosti prema komsijama je najaviti.

Meni licno nije problem buka sve dok nije tolika da ne mogu zaspati.
nepass1

#46054 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

muha_sa wrote: 15/05/2021 07:51 Zacas zaboravimo naše iz mladosti šejtanluke. Doduše, nije svak tvrd na snu kao ja--mene neko jutro komšija pita--šta ti se ono u haustoru poslije ponoci dešavalo, policija, huka, galama :? velim, veze nemam, ja kad zaspim mogu mi topovi iznad glave grmit da ništa ne cujem :lol: :lol:
Kod mene san kod komsije mobitel vibrira ja se ujutro probudim 2 :D
vjeshalica

#46055 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

drug_profi wrote: 14/05/2021 13:43 Nek prepisu iz zapadnih zemalja.
Nema zvonjave po noci, nema udaranja na svakih pola sata u urbanim sredinama.
Nema naravno ni ezana iznad dozvoljenog intenziteta.
nije svakih pola sata vec svakih 15 minuta
ko zivi na dobrinji ili u krugu gdje se to cuje zna o cemu govorim
nemaju sta tu orepisivati ja ne znam nigdje primjer da svakih 15min crkva lupa zvonom osim na dobrinji

lik u hrvatskoj crkvu na sudu dobio da se zabrani lupanje koje su imali i po noci,moglo bi se reci u katolickoj drzavi primarno

ovdje se to nikad nece desiti ne zbog toga sto je neprimjereno nego sto ce se povuci pitanje netrpeljivosti i ostalih sranja

2 dzamije su isto na dobrinji one se uopce ne cuju 5x dnevno to je toliko tiho, cak vazdusnom linijom su meni blize od crkve i ja ih skoro nikad ili veoma rijetko ako je totalna tisina vani cujem,ali cujem crkvu svakih 15 min bjesomucnog udaranja
msm krajnje neprimjereno i bezobrazno
mali_balon

#46056 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Ima kucni red i cao....da je ne znam kakvo slavlje.....hajd npr u svici nek ti ispadne casa na pod......odma zvoni i pita jel sve ok....da ne pricamo o dernecima i rodjendanima......sto bi ja svok mir nekom halalio jer eto dzetic mu slavi rodjendan.....kako rekoh ima kucni red postuj i gotovo......danas pun kurac igraonica i svakavih gluposti za djecu......nikad nismo u kuci slavili nije prakticno jbga....upravo zbog buke i haosa....imas igraonu djeca sakacu do iznemoglosti.....
A ja sam jednom loptom lupio do pod i nikad vise mi nije naumpalo nakon pedagoskog govora od strane babe i kaisa.....
A ove starije namlaze sto pustaju neku krcecu buku i neko narikanje ne bih kometrisao.....to bi prorjerao u sumu...

Ali eto radi mira u kuci malo se to sve tolerise i razumije sve dok je to u nekim granicama normale....npr jbga lakse je tolerisat dernek u subotu navece nego u cetvrtak.....
muha_sa

#46057 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

nepass1 wrote: 15/05/2021 08:41
muha_sa wrote: 15/05/2021 07:51 Zacas zaboravimo naše iz mladosti šejtanluke. Doduše, nije svak tvrd na snu kao ja--mene neko jutro komšija pita--šta ti se ono u haustoru poslije ponoci dešavalo, policija, huka, galama :? velim, veze nemam, ja kad zaspim mogu mi topovi iznad glave grmit da ništa ne cujem :lol: :lol:
Kod mene san kod komsije mobitel vibrira ja se ujutro probudim 2 :D
:lol:
Nije do komšije vec do tebe--šala mala :D

Prije jedno 10 godina zamoli me jaran da mu dodjem nešto oko kuce pomoc--Pejton na Ilidzi :D
radili mi i ja se sageo da nešto dohvatim kad dreknu ezan iz zvucnika--tako je jako bilo da sam poskocio i glavom o naku štangu opalio :lol: nije dzamija vec mesdzid koji je tik do njegove kuce a decibela milion :-) :lol:
nepass1

#46058 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Kad sam bio u emiratima nema noci da sam prespavao, kad dzamija pusti razglas na max pojacano nema sanse da se ne probudim. Ali suti i trpi haj reci glasne vam dzamije :D
Black swan

#46059 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Black swan »

Ja sam bio pored mesdzida i nikad nusta nisam cuo
Jedino bas zimi nocu ako sam pod stresom pa spavam s jednim zatvorenim okom

Isto ko avioni naviknes se a gosti skacu pod stol
nepass1

#46060 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

U sarajevu ni ja nikad nisam cuo, u emiratima ko da ti je razglas kraj glave.
drug_profi

#46061 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

high_volume wrote: 15/05/2021 07:37
drug_profi wrote: 15/05/2021 01:56 Pravila studentarija dernek u stanu ispod mene. Oko pola jedan sam im izvrno osigurac.
Nastavili na suho derneciti i tako negdje do 3 dok ih nije alkohol smirio.

Ujutro posao na posao, zabio im cackalicu u interfon i goodbye ...

Od policije nema puno haira.
Ti kao da nisi bio u njihovim godinama :-) :(
Noc uoci radnog dana? Nikad.
dzeno123

#46062 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dzeno123 »

Dupli
Rothmans

#46063 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Rothmans »

U vezi djece ove danasnje odvratne - neki dan izlazim iz haustora i samo cujem pljusku i dreku. Kad ono komsija odvalio tacinu ovom jednom kopilanu , valjda mu ganjajuci se s ostalima iskrivio retrovizor. I place mali, govori nemas me pravo udarit, kae komso imam jer ste divljaci hahaha
nekome

#46064 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nekome »

disciplinski samar, u pravo vrijeme na pravom mjestu, je dobra stvar
high_volume

#46065 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by high_volume »

Rothmans wrote: 16/05/2021 06:59 U vezi djece ove danasnje odvratne - neki dan izlazim iz haustora i samo cujem pljusku i dreku. Kad ono komsija odvalio tacinu ovom jednom kopilanu , valjda mu ganjajuci se s ostalima iskrivio retrovizor. I place mali, govori nemas me pravo udarit, kae komso imam jer ste divljaci hahaha
nekome wrote: 16/05/2021 12:49 disciplinski samar, u pravo vrijeme na pravom mjestu, je dobra stvar
Bio sam poprilično nestašno dijete, kao i većina druge djece, i činio razne štete, buku i sl. Otac ni mati, nikad, ali nikad me nisu ošamarili, niti kažnjavali ikakvom fizičkom boli. Nikad.

Odakle pravo nekom da dijete ošamari, da mu nanese fizičku bol zbog materijalne štete :? Seljakluk i primitivizam i jednako psihičkom poremećaju :-)
costacurta

#46066 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by costacurta »

Rothmans wrote: 16/05/2021 06:59 U vezi djece ove danasnje odvratne - neki dan izlazim iz haustora i samo cujem pljusku i dreku. Kad ono komsija odvalio tacinu ovom jednom kopilanu , valjda mu ganjajuci se s ostalima iskrivio retrovizor. I place mali, govori nemas me pravo udarit, kae komso imam jer ste divljaci hahaha
Al fakat današnji klinci su toliko bezobrazni i toliko neotesani da je to za nepovjerovati.
Ispred škole sa skuterima, na školskom poligonu za sport, sa onim drkalicama ko mahniti, nekih 15ak godina starosti. Velim im ja opasno je to, nemate kacige, ima djece male, izletiće neko pod točkove, finim tonom. Kad će ti balavica jedna hinjskim glasom "ko si ti?"
Oj jbti majku balavu. Tu mi se smrači. Al opet sam se sabrao, jbm li ti konvenciju o pravima djeteta i majku koja te okoti.
Black swan

#46067 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Black swan »

Sta te ba briga
Svoj zivot vodi
Darvinova politka
Svaka generacija mora proci iste greske
Sydnor

#46068 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sydnor »

Mom komsiji prije 15ak godina malac razbio šajbu na autu kamenom, gađo se sa drugim klincem. Uhvati malca, daj broj roditelja, nazove i naravno nije on, ne bi naš sin nikad to uradio. Dajte pare za šajbu, ne damo pusti naše dijete. I lik hladno otme dijete i kući. Nazove i kaže nećete dobit dijete dok ne platite šajbu... naravno za sat vremena specijalci mu u kuću uletili. Vrtila se ta priča i po medijima haha.

Dobio uslov, a je li ikad šajbu naplatio ne znam. Pitat cu ga kad se zapije :lol:
Rothmans

#46069 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Rothmans »

high_volume wrote: 16/05/2021 13:00
Bio sam poprilično nestašno dijete, kao i većina druge djece, i činio razne štete, buku i sl. Otac ni mati, nikad, ali nikad me nisu ošamarili, niti kažnjavali ikakvom fizičkom boli. Nikad.

Odakle pravo nekom da dijete ošamari, da mu nanese fizičku bol zbog materijalne štete :? Seljakluk i primitivizam i jednako psihičkom poremećaju :-)
Ja sam zahvalan na svakom samaru . A zbog takvih kao ti nam i odrastaju generacije huligana i nekulturnih degenerika. Doduse, ne bih tudje dijete udari iz cisto prakticnih razloga, tj da me neki hrgonja ne bi trazio po mahali
moonca

#46070 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

costacurta wrote: 16/05/2021 13:01 Al fakat današnji klinci su toliko bezobrazni i toliko neotesani da je to za nepovjerovati.
Ispred škole sa skuterima, na školskom poligonu za sport, sa onim drkalicama ko mahniti, nekih 15ak godina starosti. Velim im ja opasno je to, nemate kacige, ima djece male, izletiće neko pod točkove, finim tonom. Kad će ti balavica jedna hinjskim glasom "ko si ti?"
Oj jbti majku balavu. Tu mi se smrači. Al opet sam se sabrao, jbm li ti konvenciju o pravima djeteta i majku koja te okoti.
:-) Hm, nije pametno u danasnje vrijeme, prilaziti 'tudjoj' djeci na ulici... mogla je balavica pozvat policiju -- 'da je uznemiravash'. ili njeni roditelji.... ode ti na info razgovor u policiju.. :-)
Black swan

#46071 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Black swan »

Pa to je moj moto ne prilaziti maloljetnima ni kad se polome...ima hitna pomoc
YouAreMyDestiny

#46072 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by YouAreMyDestiny »

Nisam vidjela nekulturnije i nevaspitanije dijete od mog komšije. Kako imam potrebu da ga nabijem nogom, ne mogu vam objasniti... Sanjam o tome, da ga sretnem negdje u mraku i našutam. 8-) Jebem mater onome, ko je izmislio konvenciju o pravima djeteta.
Naslovnica

#46073 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Kod nas u haustor se nedavno doselila četveročlana porodica, stariji sin srednjoškolac, očito je debilu uzor debil na kvadrat - RULOF.
Čitav je lift i haustor išarao nekakvim PBR graffiti glupostima.
Nikako da ga uhvatim na djelu.
Majku jebavali vazda.
liaar

#46074 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liaar »

Meni ispod prozora igralište od zgrade, vi niste svjesni očito kako su današnja djeca "mutava" i "retardirana".

Znači njih dvoje od iste majke se igraju na ljulji, tako što je čupaju i vrište kao da ih neko kolje. Ali bukvalna vriska kao da ih neko komada pa urliču, a divna mlada majka sjedi i sunča grudi čitajući knjigu.
Black swan

#46075 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Black swan »

Moram priznati da sam ja bio jedan od onih koji su sarali zidove
Crni :mrgreen: :lol:
Jos ima po cvili izblijedelih sprejom napisanih slova :lol:
Post Reply