SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#46001 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

foxlife wrote: 12/05/2021 12:07 nebitno je li ceca ramstajn ili bah
Itekako je bitno :izet:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#46002 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Edin H. wrote: 12/05/2021 20:09
foxlife wrote: 12/05/2021 12:07 nebitno je li ceca ramstajn ili bah
Itekako je bitno :izet:
ma dobro u danasnjoj prici nije bitno
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#46004 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dječak sa šibicama »

moonca wrote: 12/05/2021 14:38 Sta je s bukom koju proizvode .zvona na crkvi ili razglas na dzamijama...
I to se regulise ako se hoce.

Odmah nakon rata u donjim Velesicima je montazna prodavnica prenamijenjena u dzamiju, instaliran je preglasan razglas i vrlo brzo je na zalbe ljudi koji zive u blizini objekta, razglas smanjen. Zalili su se radni ljudi, kojima smeta budjenje u zoru ili neko doba noci. Razglas je bio uzasno jak.

Sada je izgradjena nova dzamija na istom mjestu i samo petkom kod poziva na dzumu malo pojacaju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#46005 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

to je osjetljivo pitanje za regulisanje

crkva na dobrinji udara svakih 15 minuta od ujutro do uvece i sad da ode covjek primjedbu da stavi odma bi se okrenulo na ugrozenost i mrznju...
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#46006 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Nek prepisu iz zapadnih zemalja.
Nema zvonjave po noci, nema udaranja na svakih pola sata u urbanim sredinama.
Nema naravno ni ezana iznad dozvoljenog intenziteta.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15958
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#46007 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

Prije desetak godina slavlje kod mene u kuci, uredno najavio da je djetetu rodjendan, doslo 10 maksuma, 3-4 godine svi. Naravno, vriska, dreka, skakanje, muzika, sta vec djeca rade. Eto policije. Zvale komsije (i ovaj put da im spomenem majku). Izvolite?
Jel kod vas buka?
Jeste. Djeca slave rodjendan.
Komsije prijavile, morali smo doci na adresu.
Neka ste, radite svoj posao. Jos nesto?
Nista, hvala i doviđenja.

Jadovi ce ti sjebati rodjenje djeteta, rodjendan, slavlje, obnovu stana, ali zato komsija sa petog sprata moze zenu odvajati od zivota sakama ili komsija sa treceg uredno dilati drogu. Tada svi sute i ne zovu policiju.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#46008 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by caseytron »

sime_cipol wrote: 14/05/2021 21:47 Prije desetak godina slavlje kod mene u kuci, uredno najavio da je djetetu rodjendan, doslo 10 maksuma, 3-4 godine svi. Naravno, vriska, dreka, skakanje, muzika, sta vec djeca rade. Eto policije. Zvale komsije (i ovaj put da im spomenem majku). Izvolite?
Jel kod vas buka?
Jeste. Djeca slave rodjendan.
Komsije prijavile, morali smo doci na adresu.
Neka ste, radite svoj posao. Jos nesto?
Nista, hvala i doviđenja.

Jadovi ce ti sjebati rodjenje djeteta, rodjendan, slavlje, obnovu stana, ali zato komsija sa petog sprata moze zenu odvajati od zivota sakama ili komsija sa treceg uredno dilati drogu. Tada svi sute i ne zovu policiju.
Sjetim im se i ja majke zadrte. Malogradjanska posla ba, navikli po selendrama na mukanje i to je sve.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#46009 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Tako su meni u pol noci jednom zvali policiju da stemamo banju i iznosimo u staroj kadi sut
Doala policija na vrata ja se poceo smijati...i oni se poceli smijati :lol:
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#46010 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

sime_cipol wrote: 14/05/2021 21:47 Prije desetak godina slavlje kod mene u kuci, uredno najavio da je djetetu rodjendan, doslo 10 maksuma, 3-4 godine svi. Naravno, vriska, dreka, skakanje, muzika, sta vec djeca rade. Eto policije. Zvale komsije (i ovaj put da im spomenem majku). Izvolite?
Jel kod vas buka?
Jeste. Djeca slave rodjendan.
Komsije prijavile, morali smo doci na adresu.
Neka ste, radite svoj posao. Jos nesto?
Nista, hvala i doviđenja.

Jadovi ce ti sjebati rodjenje djeteta, rodjendan, slavlje, obnovu stana, ali zato komsija sa petog sprata moze zenu odvajati od zivota sakama ili komsija sa treceg uredno dilati drogu. Tada svi sute i ne zovu policiju.
Problem je u tome što ćeš to za 10 godina kada neko tadašnje dijete bude slavilo rođendan zvati policiju zbog buke :wink:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#46011 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

sime_cipol wrote: 14/05/2021 21:47 Prije desetak godina slavlje kod mene u kuci, uredno najavio da je djetetu rodjendan, doslo 10 maksuma, 3-4 godine svi. Naravno, vriska, dreka, skakanje, muzika, sta vec djeca rade. Eto policije. Zvale komsije (i ovaj put da im spomenem majku). Izvolite?
Jel kod vas buka?
Jeste. Djeca slave rodjendan.
Komsije prijavile, morali smo doci na adresu.
Neka ste, radite svoj posao. Jos nesto?
Nista, hvala i doviđenja.

Jadovi ce ti sjebati rodjenje djeteta, rodjendan, slavlje, obnovu stana, ali zato komsija sa petog sprata moze zenu odvajati od zivota sakama ili komsija sa treceg uredno dilati drogu. Tada svi sute i ne zovu policiju.
ja sam jednom u životu policiju zvao zbog buke.

bili su baš glasni, i trajalo je od 21, pa tamo do tri iza ponoći. ne bih da nije dijete spavalo. da se probudio otišao bih sa njim gore da majmuni vide koliko su glasni.

uglavnom, policija nije bila još došla, oni su prestali i javio da ne treba. ne volim se srati u tuđe derneke, isti taj je dernečio i prije nego sam dobio dijete. nije mi padalo na pamet da zovem.

svugdje treba malo razuma i tolerancije, ali to je misaona imenica.

danas komentarišem kako je, pogotovo u starogradskim uličicama, upravo vidljivo koliko su ljudi samoživi. dok ti ide u susret u uskoj ulici, očekuje od tebe da se sklanjaš, još se nagazi na gas, sijeku se krivine neoprezno kao da su sami na cesti... užas. kao da je slabost ispoštovati drugog.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#46012 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

sime_cipol wrote: 14/05/2021 21:47 Prije desetak godina slavlje kod mene u kuci, uredno najavio da je djetetu rodjendan, doslo 10 maksuma, 3-4 godine svi. Naravno, vriska, dreka, skakanje, muzika, sta vec djeca rade. Eto policije. Zvale komsije (i ovaj put da im spomenem majku). Izvolite?
Jel kod vas buka?
Jeste. Djeca slave rodjendan.
Komsije prijavile, morali smo doci na adresu.
Neka ste, radite svoj posao. Jos nesto?
Nista, hvala i doviđenja.

Jadovi ce ti sjebati rodjenje djeteta, rodjendan, slavlje, obnovu stana, ali zato komsija sa petog sprata moze zenu odvajati od zivota sakama ili komsija sa treceg uredno dilati drogu. Tada svi sute i ne zovu policiju.
Kako si ti reagovao, na agresivnost komsije s petog?
User avatar
sime_cipol
Posts: 15958
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#46013 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

moonca wrote: 15/05/2021 00:55
sime_cipol wrote: 14/05/2021 21:47 Prije desetak godina slavlje kod mene u kuci, uredno najavio da je djetetu rodjendan, doslo 10 maksuma, 3-4 godine svi. Naravno, vriska, dreka, skakanje, muzika, sta vec djeca rade. Eto policije. Zvale komsije (i ovaj put da im spomenem majku). Izvolite?
Jel kod vas buka?
Jeste. Djeca slave rodjendan.
Komsije prijavile, morali smo doci na adresu.
Neka ste, radite svoj posao. Jos nesto?
Nista, hvala i doviđenja.

Jadovi ce ti sjebati rodjenje djeteta, rodjendan, slavlje, obnovu stana, ali zato komsija sa petog sprata moze zenu odvajati od zivota sakama ili komsija sa treceg uredno dilati drogu. Tada svi sute i ne zovu policiju.
Kako si ti reagovao, na agresivnost komsije s petog?
To sam vise figurativno rekao, kao i za komsiju sa treceg koji dila. Srecom u ulazu nemamo takvih. Barem koliko ja znam i pratim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#46014 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

sime_cipol wrote: 15/05/2021 01:21
moonca wrote: 15/05/2021 00:55
sime_cipol wrote: 14/05/2021 21:47 Prije desetak godina slavlje kod mene u kuci, uredno najavio da je djetetu rodjendan, doslo 10 maksuma, 3-4 godine svi. Naravno, vriska, dreka, skakanje, muzika, sta vec djeca rade. Eto policije. Zvale komsije (i ovaj put da im spomenem majku). Izvolite?
Jel kod vas buka?
Jeste. Djeca slave rodjendan.
Komsije prijavile, morali smo doci na adresu.
Neka ste, radite svoj posao. Jos nesto?
Nista, hvala i doviđenja.

Jadovi ce ti sjebati rodjenje djeteta, rodjendan, slavlje, obnovu stana, ali zato komsija sa petog sprata moze zenu odvajati od zivota sakama ili komsija sa treceg uredno dilati drogu. Tada svi sute i ne zovu policiju.
Kako si ti reagovao, na agresivnost komsije s petog?
To sam vise figurativno rekao, kao i za komsiju sa treceg koji dila. Srecom u ulazu nemamo takvih. Barem koliko ja znam i pratim.
Problem je ako ga prijavish da dila.. onda si dio istrage/ svjedok itd. sto ti to treba.. ako ti zivot nije u opasnosti... s druge strane . mogao bi biti, jednog dana... teska odluka.

. a za djecu... par sati je ok, ako si obavijestio.. no, moguce da neko nije bio upucen, i normalno - vriska je tebi ok .. jer si navikao.. neko ko cita knjigu, odmara.. nema svoje djece , je uznemirujuce..
User avatar
sime_cipol
Posts: 15958
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#46015 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

Meni sva djeca mogu "skakati po glavi" sve dok se fino igraju, vesele, druze, pjevaju, ma mogu raditi sta hoce. Meni jednostavno ne ulazi u glavu da to nekome moze smetati.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#46016 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

E, sad ni to tvoje rezonovanje nije -razumno.
Buka, bilo kojeg izvora - iritira.
Ne moze goditi, ako odraslo drustvo prica, a djeca u istoj ili dr prostoriji . pjevaju, bude tu i vriske , deranja, sto je normalno za tu uzrast..

bila sam na jednom slavlju, gdje je otac od dvije curice.placao po $1 da se smire .. ne da sute, ali da se kontrolishu u ponasanju.. :lol: trajalo je kratko... onda opet $ 1
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#46017 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Pravila studentarija dernek u stanu ispod mene. Oko pola jedan sam im izvrno osigurac.
Nastavili na suho derneciti i tako negdje do 3 dok ih nije alkohol smirio.

Ujutro posao na posao, zabio im cackalicu u interfon i goodbye ...

Od policije nema puno haira.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#46018 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by high_volume »

drug_profi wrote: 15/05/2021 01:56 Pravila studentarija dernek u stanu ispod mene. Oko pola jedan sam im izvrno osigurac.
Nastavili na suho derneciti i tako negdje do 3 dok ih nije alkohol smirio.

Ujutro posao na posao, zabio im cackalicu u interfon i goodbye ...

Od policije nema puno haira.
Ti kao da nisi bio u njihovim godinama :-) :(
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#46019 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Zacas zaboravimo naše iz mladosti šejtanluke. Doduše, nije svak tvrd na snu kao ja--mene neko jutro komšija pita--šta ti se ono u haustoru poslije ponoci dešavalo, policija, huka, galama :? velim, veze nemam, ja kad zaspim mogu mi topovi iznad glave grmit da ništa ne cujem :lol: :lol:
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#46020 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by caseytron »

high_volume wrote: 15/05/2021 07:37
drug_profi wrote: 15/05/2021 01:56 Pravila studentarija dernek u stanu ispod mene. Oko pola jedan sam im izvrno osigurac.
Nastavili na suho derneciti i tako negdje do 3 dok ih nije alkohol smirio.

Ujutro posao na posao, zabio im cackalicu u interfon i goodbye ...

Od policije nema puno haira.
Ti kao da nisi bio u njihovim godinama :-) :(
Pa bolje da orgijaju nego sto cugaju
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#46021 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

sime_cipol wrote: 15/05/2021 01:38 Meni sva djeca mogu "skakati po glavi" sve dok se fino igraju, vesele, druze, pjevaju, ma mogu raditi sta hoce. Meni jednostavno ne ulazi u glavu da to nekome moze smetati.
Smeta mi moje djete jbt a kamo li tudja. Galama i skakanje je napolju u stanu se "mirnije" igramo. Naravno bude tu i da se skoci i potrci ali nema skakanja do besvjesti, nema lupanja lopte od zidove, nema deranja u haustoru.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65572
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#46022 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

I ja sam ih svojevremeno pravio, ali objektivno gledajuci stanovi nisu za derneka. Vikendice su za to stvorene.

Ali eto minimum neke pristojnosti prema komsijama je najaviti.

Meni licno nije problem buka sve dok nije tolika da ne mogu zaspati.
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#46023 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

muha_sa wrote: 15/05/2021 07:51 Zacas zaboravimo naše iz mladosti šejtanluke. Doduše, nije svak tvrd na snu kao ja--mene neko jutro komšija pita--šta ti se ono u haustoru poslije ponoci dešavalo, policija, huka, galama :? velim, veze nemam, ja kad zaspim mogu mi topovi iznad glave grmit da ništa ne cujem :lol: :lol:
Kod mene san kod komsije mobitel vibrira ja se ujutro probudim 2 :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#46024 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

drug_profi wrote: 14/05/2021 13:43 Nek prepisu iz zapadnih zemalja.
Nema zvonjave po noci, nema udaranja na svakih pola sata u urbanim sredinama.
Nema naravno ni ezana iznad dozvoljenog intenziteta.
nije svakih pola sata vec svakih 15 minuta
ko zivi na dobrinji ili u krugu gdje se to cuje zna o cemu govorim
nemaju sta tu orepisivati ja ne znam nigdje primjer da svakih 15min crkva lupa zvonom osim na dobrinji

lik u hrvatskoj crkvu na sudu dobio da se zabrani lupanje koje su imali i po noci,moglo bi se reci u katolickoj drzavi primarno

ovdje se to nikad nece desiti ne zbog toga sto je neprimjereno nego sto ce se povuci pitanje netrpeljivosti i ostalih sranja

2 dzamije su isto na dobrinji one se uopce ne cuju 5x dnevno to je toliko tiho, cak vazdusnom linijom su meni blize od crkve i ja ih skoro nikad ili veoma rijetko ako je totalna tisina vani cujem,ali cujem crkvu svakih 15 min bjesomucnog udaranja
msm krajnje neprimjereno i bezobrazno
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#46025 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Ima kucni red i cao....da je ne znam kakvo slavlje.....hajd npr u svici nek ti ispadne casa na pod......odma zvoni i pita jel sve ok....da ne pricamo o dernecima i rodjendanima......sto bi ja svok mir nekom halalio jer eto dzetic mu slavi rodjendan.....kako rekoh ima kucni red postuj i gotovo......danas pun kurac igraonica i svakavih gluposti za djecu......nikad nismo u kuci slavili nije prakticno jbga....upravo zbog buke i haosa....imas igraonu djeca sakacu do iznemoglosti.....
A ja sam jednom loptom lupio do pod i nikad vise mi nije naumpalo nakon pedagoskog govora od strane babe i kaisa.....
A ove starije namlaze sto pustaju neku krcecu buku i neko narikanje ne bih kometrisao.....to bi prorjerao u sumu...

Ali eto radi mira u kuci malo se to sve tolerise i razumije sve dok je to u nekim granicama normale....npr jbga lakse je tolerisat dernek u subotu navece nego u cetvrtak.....
Post Reply