SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45376 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Guadalajara wrote: 23/04/2021 13:03 Jedino je opasno ako je kicma povrijeđena...onda treba dvoje-troje da unese u auto... :roll:
Ako je povrijedjena kičma, ili ako se sumnja na povredu, u oravilu samo medicinsko osoblje smije pomjerati.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#45377 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Guadalajara »

konektovan wrote: 23/04/2021 13:17
Guadalajara wrote: 23/04/2021 13:03 Jedino je opasno ako je kicma povrijeđena...onda treba dvoje-troje da unese u auto... :roll:
Ako je povrijedjena kičma, ili ako se sumnja na povredu, u oravilu samo medicinsko osoblje smije pomjerati.
Tačno.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45378 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Ovaj od sinoc u teskom stanju
Eto stalno se prica pucaju u noge
Bome u prsa nije bezazleno
Jbg
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#45379 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Guadalajara »

skafiskafsnjak wrote: 23/04/2021 13:15
Guadalajara wrote: 23/04/2021 13:03 Jedino je opasno ako je kicma povrijeđena...onda treba dvoje-troje da unese u auto... :roll:
Mah kakvi... Noga samo . Nije ni slomljena bila...ne sjecam.se.
:thumbup:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#45380 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Guadalajara »

Black swan wrote: 23/04/2021 13:20 Ovaj od sinoc u teskom stanju
Eto stalno se prica pucaju u noge
Bome u prsa nije bezazleno
Jbg
Prsa? Plucna maramica probijena... unutrašnje krvarenje... pokušaj ubistva...
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#45381 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

uglavnomja wrote: 23/04/2021 11:10 ma ko zna kako ko reaguje u soku
ne znam da li bas pravi primjer, nije covjek u pitnju, meni se desilo da je dijete na plocniku drzalo u rukama cukicu, ulicnog psica, divljeg, koji je skocio tacno meni pod tockove, ali bas par cm ispred auta
ja jako volim zivotinje, ali jednostavno mozak nije reagovao da stanem :( tek na prvom prikladnom mjestu se parkiram i odem da pogledam - cukica ostao izmedju tockova, nista mu nije bilo :)
ali meni sok zivot skratio
Ma ja, svi različito reaguju, ali eto ne kontam kako možeš pobjeći i ostaviti povrijeđenu osobu, kakva je to glupa reakcija. :-) U zadnjih par godina ima nešto puno slučajeva bježanja. :-)
skafiskafsnjak wrote: 23/04/2021 11:16 Jbt covjek mi izletio u tunelu, davno. Radili nesto tunel, i jedna traka radila. Izleti mi covjek, sreca sporo sam isao. Udarim ga...odddmah vani izlazim, sjedam covjeka u auto i idem za hitnu.. iako, policija mi kasnije kaze da nisam trebao pomjerati auto
Svaka čast, a to za pomjeranje kao da je bitno jebo to, pomogao si. :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#45382 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

kaje zobs

(1) Učesnik u saobraćajnoj nezgodi u kojoj je neko izgubio život ili bio povrijeđen, ili je nastala veća materijalna šteta dužan je da:

1) ostane na mjestu saobraćajne nezgode, s tim što se može privremeno udaljiti samo radi pružanja pomoći licima povrijeđenim u saobraćajnoj nezgodi, ili ako mu je samom potrebna ljekarska pomoć;

2) preduzme sve što je u njegovoj moći da se otklone nove opasnosti koje mogu nastati na mjestu saobraćajne nezgode, omogući normalno odvijanje saobraćaja i nastoji da se ne mijenja stanje na mjestu nezgode i sačuvaju postojeći tragovi pod uslovom da preduzimanje tih mjera ne ugrožava bezbjednost saobraćaja;

3) obavijesti najbližu policijsku stanicu o saobraćajnoj nezgodi i vrati se na mjesto saobraćajne nezgode te sačeka dolazak službenog lica koje obavlja uviđaj.

(2) Nadležni organ i druga pravna ili fizička lica koji su obaviješteni o saobraćajnoj nezgodi u kojoj je neko lice bilo povrijeđeno dužni su da o tome odmah obavijeste najbližu zdravstvenu ustanovu.

Član 155

Lice koje se zatekne ili naiđe na mjesto saobraćajne nezgode u kojoj ima povrijeđenih dužno je da ukaže pomoć licima povrijeđenim u saobraćajnoj nezgodi.

Član 156

(1) Vozač koji se zatekne ili naiđe na mjesto saobraćajne nezgode dužan je da na zahtjev ovlašćenog lica preveze lice povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi do najbliže zdravstvene ustanove.

(2) Vozač je dužan da postupi prema odredbi stava (1) ovog člana i prije dolaska ovlašćenog lica, osim ako se nezgoda dogodila na mjestu na kojem se može očekivati brzi dolazak vozila hitne pomoći, ili ako vozač zaključi da nestručnim i neodgovarajućim prevozom stanje povrijeđenog lica može da se pogorša.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#45383 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Iker C »

Ako si ti prouzrokovao nezgodu a udaljis se sa mjesta nezgode tj, vozilom kojim si skrivio nezgodu da bi pomogao ozljedjenom licu je specificna situacija.
Realno tom radnjom pomazes ozljedjenom ali i onemogucavas uvidjajne radnje , te ces sebi omoguciti povoljniji polozaj prilikom eventualnog sudjenja jer si unistio dokaze.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#45384 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

meni je u jednu ruku jasno sto ovi mladji bjeze
jbg kad skontam kao dijete razbijem tanjir i ja bjezim jer ce me kazniti
tako vjerovatno i ovi do nekih 30ak godina otprilike tako misle a nisu zreli da prihvate kaznu za svoje postupke
wolfie
Posts: 891
Joined: 19/10/2010 21:21

#45385 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by wolfie »

Omanula, da nije bjezala, ne bi je razapeli ovoliko, ovako trajna mrlja.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#45386 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dječak sa šibicama »

Ljudi uvijek nalaze opravdanja za krimose jer kao tezak zivot mora se sta ce otimaju svi mora i on i tako dalje... bezveze.

Malog Lekica znam od kako je bio dijete, i tada je bio problematican, malo kovrdjavo dijete koje se pentra po krovovima i hebe majku rodjenoj majci kad ga tjera da sidje. Uopste me ne cudi sto je upucao covjeka jer ga je "pogledao ruzno".
To su takvi likovi, drustvo sa tim nema nikakve veze.
User avatar
za udaje
Posts: 28
Joined: 22/11/2020 12:05

#45387 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by za udaje »

Pa onda bi bili svi tako lopovi, dileri, svako malo pripucaš po komšiluku jer te mrko neko pogledao. Istrijebili bi se svi brzo.

Kakvi crni uslovi života.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#45388 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by gdesi bre »

A cim ces se bavit u ovakvoj drzavi ako nemas stele za poso imas fakultet opet posla nema,bas bi volio da cujem ove mudrace sto im je pala kasika u med pa pametuju ko da te ovde ceka poso cim zavrsis fax.Nemojte samo one suplje radi za 4 stoje izletit ce nesto,izletit ce karina iz rođendanske torte.Ocigledno se vecina vas nije nasla u situaciji da nema izlaza pa da moraju ici sa one strane zakona da bi prezivjeli.Ne kazem da klosara nema koji nemaju ni skole pa se bave svacim ali je dosta njih natjerao zivot.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#45389 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by breuer »

gdesi bre wrote: 23/04/2021 15:40 A cim ces se bavit u ovakvoj drzavi ako nemas stele za poso imas fakultet opet posla nema,bas bi volio da cujem ove mudrace sto im je pala kasika u med pa pametuju ko da te ovde ceka poso cim zavrsis fax.Nemojte samo one suplje radi za 4 stoje izletit ce nesto,izletit ce karina iz rođendanske torte.Ocigledno se vecina vas nije nasla u situaciji da nema izlaza pa da moraju ici sa one strane zakona da bi prezivjeli.
svako ko počne teško može očekivati više od 800, mic po mic raste to, nekom manje, nekom više...a dosta razmažene raje misli ako je završilo fakultet da su obezbjeđeni do kraja života sa 3k min...malo morgen :zzzz:
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#45390 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

gdesi bre wrote: 23/04/2021 15:40 A cim ces se bavit u ovakvoj drzavi ako nemas stele za poso imas fakultet opet posla nema,bas bi volio da cujem ove mudrace sto im je pala kasika u med pa pametuju ko da te ovde ceka poso cim zavrsis fax.Nemojte samo one suplje radi za 4 stoje izletit ce nesto,izletit ce karina iz rođendanske torte.Ocigledno se vecina vas nije nasla u situaciji da nema izlaza pa da moraju ici sa one strane zakona da bi prezivjeli.Ne kazem da klosara nema koji nemaju ni skole pa se bave svacim ali je dosta njih natjerao zivot.
Dobar automehanicar, moler, parketar, itd. se uvijek trazi i znam ljudi bi platili vise za dobro uradjen posao. Ne treba ti fakultet, ne treba ti stela. Samo je potrebno da vrijedno radis. Tako da posla ima, posao nije problem - problem je raditi.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4781
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#45391 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tvrtko II Kotromanić »

gdesi bre wrote: 23/04/2021 15:40 A cim ces se bavit u ovakvoj drzavi ako nemas stele za poso imas fakultet opet posla nema,bas bi volio da cujem ove mudrace sto im je pala kasika u med pa pametuju ko da te ovde ceka poso cim zavrsis fax.Nemojte samo one suplje radi za 4 stoje izletit ce nesto,izletit ce karina iz rođendanske torte.Ocigledno se vecina vas nije nasla u situaciji da nema izlaza pa da moraju ici sa one strane zakona da bi prezivjeli.Ne kazem da klosara nema koji nemaju ni skole pa se bave svacim ali je dosta njih natjerao zivot.
vala ta suplja natjerao me zivot me tako nervira

to nam je ovaj moralni sunovrat tranzicije donio, kao ok je krasti, lagati, ubijati, dilati jer eto zivot me natjerao
bjezi bgt

evo meni nije nikako kasika u med pala, ali me odgoj i vjera sprjecavaju da kradem i haramim, a nafaka abd dolazi od Boga, pa saburam
supruga fakultet veterine zavrsila, posla nema vec 2 godine, sta sad, treba da pocne dilati?
de bgt

nemoj ziv bio opravdanja za lopovluk
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#45392 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by STARx »

last mohicans wrote: 23/04/2021 01:46
STARx wrote: 22/04/2021 22:37 Furke na stare kriminalce. Ima tu puno opasnijih rasa od pitbulova.. Cane corso, amstaff.. jedino ukrast, kupit ne moze.. .:D
Zar je tako opasan Cane corso,djeluje miroljubljiv. Prelijep pas.
Jasta je. Mnogo fizicki jaci od pita, veci. Propisno dresirani ti psi su vrhunski cuvari. Nisu idealan izbor za djecu, a ni pocetnike.
User avatar
za udaje
Posts: 28
Joined: 22/11/2020 12:05

#45393 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by za udaje »

gdesi bre wrote: 23/04/2021 15:40 A cim ces se bavit u ovakvoj drzavi ako nemas stele za poso imas fakultet opet posla nema,bas bi volio da cujem ove mudrace sto im je pala kasika u med pa pametuju ko da te ovde ceka poso cim zavrsis fax.Nemojte samo one suplje radi za 4 stoje izletit ce nesto,izletit ce karina iz rođendanske torte.Ocigledno se vecina vas nije nasla u situaciji da nema izlaza pa da moraju ici sa one strane zakona da bi prezivjeli.Ne kazem da klosara nema koji nemaju ni skole pa se bave svacim ali je dosta njih natjerao zivot.
Ništa meni nije palo u med.

Fakultet i znanje engleskog plus njemačkog danas nije neka naučna fantastika to se većinom i podrazumijeva, te isto ne garantuje da nećeš biti godinama na birou, a niti si bolji od drugih koji iste nemaju, ali ubiše se od posla zanatom u rukama.

Školu ti niko ne može oduzeti, ali da li će ti ista biti isplativa za život ovisi od mnogih faktora, a ne da ti u cv-u samo stoji 2 fakulteta, 3-4 jezika, seminari i radionice "uspjet ću", a nema pojma na poslu i o poslu, ali "ja imam fakultet."
A tete sa biroa samo što ga nisu nazvale, imat će i svoju kancelariju i sekretaricu gratis.


Za sad nisam nigdje pripucala, ništa još uvijek opljačkala, dilovala, a valjalo bi vidiš onako olako doći preko noći do mnogo većih iznosa od pola hiljade, ne znam vidjeću.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#45394 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

Ja ne znam nikoga sa fakultetom, pa čak ni ovim novokomponovanim da krade, pljačka, otima i dila. Bar ne na ovaj klošarski način. Ne brojim tu političare, koji sve to rade u rukavicama.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#45395 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by gdesi bre »

za udaje wrote: 23/04/2021 15:54
gdesi bre wrote: 23/04/2021 15:40 A cim ces se bavit u ovakvoj drzavi ako nemas stele za poso imas fakultet opet posla nema,bas bi volio da cujem ove mudrace sto im je pala kasika u med pa pametuju ko da te ovde ceka poso cim zavrsis fax.Nemojte samo one suplje radi za 4 stoje izletit ce nesto,izletit ce karina iz rođendanske torte.Ocigledno se vecina vas nije nasla u situaciji da nema izlaza pa da moraju ici sa one strane zakona da bi prezivjeli.Ne kazem da klosara nema koji nemaju ni skole pa se bave svacim ali je dosta njih natjerao zivot.
Ništa meni nije palo u med.

Fakultet i znanje engleskog plus njemačkog danas nije neka naučna fantastika to se većinom i podrazumijeva, te isto ne garantuje da nećeš biti godinama na birou, a niti si bolji od drugih koji iste nemaju, ali ubiše se od posla zanatom u rukama.

Školu ti niko ne može oduzeti, ali da li će ti ista biti isplativa za život ovisi od mnogih faktora, a ne da ti u cv-u samo stoji 2 fakulteta, 3-4 jezika, seminari i radionice "uspjet ću", a nema pojma na poslu i o poslu, ali "ja imam fakultet."
A tete sa biroa samo što ga nisu nazvale, imat će i svoju kancelariju i sekretaricu gratis.


Za sad nisam nigdje pripucala, ništa još uvijek opljačkala, dilovala, a valjalo bi vidiš onako olako doći preko noći do mnogo većih iznosa od pola hiljade, ne znam vidjeću.
Kad ti dosadi radit za rezija i cekera a vidis okolo tebe tatini sinovi i stranacki supci vozaju skupa auta kupuju stanove,mozda ti padne na pamet da malo preskocis granicu :lol:
Naslovnica
Posts: 27649
Joined: 20/03/2013 15:38

#45396 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Ovim dilerima i društvu oko njih, kod mene u B-Fazi, još uvijek je rat kriv za sve, još uvijek čekaju da se Juka pojavi, i stalno šuplja socijala, jarane maca ovo, jarane maca ono...
A opljačkat Konzum u naselju gdje inače kupuje hljeb ili istrgnut starici naušnice iz ušiju...i za to je kriv rat.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#45397 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

gdesi bre wrote: 23/04/2021 15:46
Horcrux wrote: 23/04/2021 15:45
gdesi bre wrote: 23/04/2021 15:40 A cim ces se bavit u ovakvoj drzavi ako nemas stele za poso imas fakultet opet posla nema,bas bi volio da cujem ove mudrace sto im je pala kasika u med pa pametuju ko da te ovde ceka poso cim zavrsis fax.Nemojte samo one suplje radi za 4 stoje izletit ce nesto,izletit ce karina iz rođendanske torte.Ocigledno se vecina vas nije nasla u situaciji da nema izlaza pa da moraju ici sa one strane zakona da bi prezivjeli.Ne kazem da klosara nema koji nemaju ni skole pa se bave svacim ali je dosta njih natjerao zivot.
Dobar automehanicar, moler, parketar, itd. se uvijek trazi i znam ljudi bi platili vise za dobro uradjen posao. Ne treba ti fakultet, ne treba ti stela. Samo je potrebno da vrijedno radis. Tako da posla ima, posao nije problem - problem je raditi.
Jarane ne supljiraj kakav ba moler zavrsis 2 faxa posla u bransi nema.Sad ce neko cetkom mlatit poslje 2 faxa haha dobar si,nas mentalitet klasika.
Da si procitao dalje od prve recenice vidio bi da sam pisao ne treba ti fakultet. Za novac bacen na fakultet, covjek je s tim mogao zapoceti uspjesan bizinis u drugim poljima.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#45398 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by gdesi bre »

Horcrux wrote: 23/04/2021 16:10
gdesi bre wrote: 23/04/2021 15:46
Horcrux wrote: 23/04/2021 15:45

Dobar automehanicar, moler, parketar, itd. se uvijek trazi i znam ljudi bi platili vise za dobro uradjen posao. Ne treba ti fakultet, ne treba ti stela. Samo je potrebno da vrijedno radis. Tako da posla ima, posao nije problem - problem je raditi.
Jarane ne supljiraj kakav ba moler zavrsis 2 faxa posla u bransi nema.Sad ce neko cetkom mlatit poslje 2 faxa haha dobar si,nas mentalitet klasika.
Da si procitao dalje od prve recenice vidio bi da sam pisao ne treba ti fakultet. Za novac bacen na fakultet, covjek je s tim mogao zapoceti uspjesan bizinis u drugim poljima.
To je opet tvoje misljenje,ne misle svi isto.Da je tako niko faxa nebi imo.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#45399 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dječak sa šibicama »

Slijedom logike, Benjo Delalic ili Mirza Hatic, da su rodjeni u Minhenu danas bi bili univerzititski profesori ili bar menadzeri u BMW.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#45400 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by gdesi bre »

dječak sa šibicama wrote: 23/04/2021 16:55 Slijedom logike, Benjo Delalic ili Mirza Hatic, da su rodjeni u Minhenu danas bi bili univerzititski profesori ili bar menadzeri u BMW.
Mozda sljedom mahalske logike,ako se normalnom logikom vodis nas mentalitet,nisu mogli dobacit dalje od babe.Kakav otac takav sin.Slabo kod nas imas izroda,imas ali bas bas slabo.Dok kod zena je to dosta drugacije.Ljepsi pol,pametnije su dosta od nas moram priznat.
Steta sto nemam zenski mozak,daleko bi doguro.
Post Reply