SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
nepass1
Posts: 9524
Joined: 06/07/2017 07:35

#44876 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Ja se sad vezem, krenem negdje usput idem da bacim smece, bukvalno 20 sec u autu do kontejnera.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#44877 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dustaban »

noviclan wrote: 14/04/2021 16:30
spinel_ wrote: 14/04/2021 16:17 Jel se jos neko veze da naprijed samo prebaci pojas preko ramena jer je stalno ustekano?
:thumbup:
pa ja kako drukcije ?!
:mrgreen:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#44878 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oruzana_pobuna »

"otreso bi te ko balon sajbu"


ozbiljan kandidat za ginisa kolicine glavom razbijenih sajbi....
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#44879 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

oruzana_pobuna wrote: 16/04/2021 07:42 "otreso bi te ko balon sajbu"


ozbiljan kandidat za ginisa kolicine glavom razbijenih sajbi....

Bolje reci baksuz...nego rekorder.....
User avatar
basicm
Posts: 10406
Joined: 16/01/2012 21:38

#44880 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

Ne daju mu osiguranje stakla na autu :)
costacurta
Posts: 3504
Joined: 05/05/2005 08:25

#44881 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by costacurta »

Pitanje jedno,
Jel realno da neko ko ima završen katolički teološki fakultet, te je bio zaređen za svećenika Katoličke Crkve i Nakon što se ogriješio o 6. Božju zapovijed „ne sagriješi bludno“, odlukom Svete Stolice bude otpušten iz Katoličke Crkve, te mu biva zabranjen bilo kakav daljnji angažman na području vjere i morala, kao i bilo kakvo predavanje u školama dobije posao kao Inspektor Federalne uprave policije?!

Čitam na onoj stranici Crna hronika i pogodi me što pakuju onom inspektoru Šehoviću, kad u tekstu i ovo?
Teologiju završiš i direkt za Inspektora :run:
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#44882 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uvijekIInikadI »

Dovoljno je da si kriminalac a šta imaš od škole uopšte nije bitno, zagarantiran put do inspektora
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#44883 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sociolog »

Posto je zakljucana tema o migrantima, da li je neko ovdje primjetio, sto migranti na Hepoku, prodaju po 2km kozemtiku, pravo dobri ,neotpakovani oni samponi, i pjene za brijanje.

Prodavali novu MIELE citrusetu za 7,8 km :shock: :o
Ko finansira, onu higijenu, super proizvodi za 2km? Obaraju cijene u DM :skoljka:

Fkt, jel iko primjetio zadnjih 10 dana?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#44884 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Sociolog wrote: 16/04/2021 18:31 Posto je zakljucana tema o migrantima, da li je neko ovdje primjetio, sto migranti na Hepoku, prodaju po 2km kozemtiku, pravo dobri ,neotpakovani oni samponi, i pjene za brijanje.

Prodavali novu MIELE citrusetu za 7,8 km :shock: :o
Ko finansira, onu higijenu, super proizvodi za 2km? Obaraju cijene u DM :skoljka:

Fkt, jel iko primjetio zadnjih 10 dana?
Vjerovatno higijena koju dobijaju kao sljedovanje a njima treba lova i nešto drugo

Neki dan su ih išle grupe sa plavim kesama u rukama. Bilo sljedovanje
Giancarlo
Posts: 482
Joined: 26/12/2008 21:22

#44885 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Giancarlo »

elk wrote: 15/04/2021 23:54 Vezanje pojasa i za 30 sec voznje je normala. Vezite se ko svi odgovorni i civilizovani ljudi. Ili razbijajte glavom sajbe :mrgreen:
Ja imam neke u familiji koji maksuz, pazite sad SKIDAJU POJAS sa sebe kad su na autputu :lol: :cry: :?: Na moje pitanje sto se to radi, kad su tu zapravo najvece brzine, odgovor je citiram "pa buraz sta, ovo je najsigurnije, autput, sta se moze desiti" :-) :-) :-) Ludilo mozga, ja se uvijek iznova cudim, iako sam vec navikao da to pojedinci rade. A mene inace ismijavaju kad se vezem momentalno po ulasku u auto, nebitno jeli se vozim(o) 10m ili 1000km. Stavr navike, iako se vezem zbog sigurnosti prije svega. Kad ga ne bih stavio, ne bih mira imao sekunde, srklet bi me neki hvatao.

Ma sve je to u glavi i do mentaliteta. Pojas je i dalje najveci "izum" sto se tice sigurnosti putnika, iako danas ima tih svakakvih sistema u autima, sto dobrih i korisnih, sto nekih sminkerskih, ali sam pojas i dalje povecava sanse za preko 50% u udesima. Sto bi neko lud bio i sebi umanjio toliku sansu za prezivjeti ili za manje povrede, ja ne razumijem fakat.

Inace ti neki moji rodaci pojas stave kad se kao voze magistralama kod nas, jer, zli policajci su uvijek nedje iza coska i samo gledaju kako ce "neduznog" vozaca i putnika kazniti. U njihovom paralelnom svijetu, pojas je vjerovatno izmisljen od strane policije, ne zbog sigurnosti ljudi, nego samo da bi kaznjavali sa xy iznosom maraka, kuna, eura, dolara, itd... :D

O mentalitetu "naseg covjeka" koji odjednom zna i postuje sva pravila cim prede granicu sa Hr necu ni govoriti, tu je svima njima satro sigurnost na prvom mjestu (ali malo morgen, nego se boje velikih kazni i ne mogu potkupiti Hr policajca sa 50 kuna :D )
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#44886 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zli_hordas »

costacurta wrote: 16/04/2021 17:37 Pitanje jedno,
Jel realno da neko ko ima završen katolički teološki fakultet, te je bio zaređen za svećenika Katoličke Crkve i Nakon što se ogriješio o 6. Božju zapovijed „ne sagriješi bludno“, odlukom Svete Stolice bude otpušten iz Katoličke Crkve, te mu biva zabranjen bilo kakav daljnji angažman na području vjere i morala, kao i bilo kakvo predavanje u školama dobije posao kao Inspektor Federalne uprave policije?!

Čitam na onoj stranici Crna hronika i pogodi me što pakuju onom inspektoru Šehoviću, kad u tekstu i ovo?
Teologiju završiš i direkt za Inspektora :run:
Možeš završiti i za lutkara ili slikara i biti inspektor kod nas je to normalno.
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#44887 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Ne otpusta se zbog seste zapovijedi
A ima ta stela na relaciji teologija drzavne institucije OSA SIPA eto sad cujem policija
Jak je to faks sa 104 predmeta...to je ustvari filozofsko pedagoski studij ako izbacimo teoloske predmete
Zapravo fakultet drustvenog smjera
User avatar
konektovan
Posts: 40082
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44888 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Sociolog wrote: 16/04/2021 18:31 Posto je zakljucana tema o migrantima, da li je neko ovdje primjetio, sto migranti na Hepoku, prodaju po 2km kozemtiku, pravo dobri ,neotpakovani oni samponi, i pjene za brijanje.

Prodavali novu MIELE citrusetu za 7,8 km :shock: :o
Ko finansira, onu higijenu, super proizvodi za 2km? Obaraju cijene u DM :skoljka:

Fkt, jel iko primjetio zadnjih 10 dana?
Mislim da su to donacije, i da ih koriste, ne bi li dodatno sta zaradili...ima vec 10 ak dana kako sam primijetio da prodaju kozmetiku..
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#44889 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by problemnatravunu »

Giancarlo wrote: 16/04/2021 20:19
elk wrote: 15/04/2021 23:54 Vezanje pojasa i za 30 sec voznje je normala. Vezite se ko svi odgovorni i civilizovani ljudi. Ili razbijajte glavom sajbe :mrgreen:
Ja imam neke u familiji koji maksuz, pazite sad SKIDAJU POJAS sa sebe kad su na autputu :lol: :cry: :?: Na moje pitanje sto se to radi, kad su tu zapravo najvece brzine, odgovor je citiram "pa buraz sta, ovo je najsigurnije, autput, sta se moze desiti" :-) :-) :-) Ludilo mozga, ja se uvijek iznova cudim, iako sam vec navikao da to pojedinci rade. A mene inace ismijavaju kad se vezem momentalno po ulasku u auto, nebitno jeli se vozim(o) 10m ili 1000km. Stavr navike, iako se vezem zbog sigurnosti prije svega. Kad ga ne bih stavio, ne bih mira imao sekunde, srklet bi me neki hvatao.

Ma sve je to u glavi i do mentaliteta. Pojas je i dalje najveci "izum" sto se tice sigurnosti putnika, iako danas ima tih svakakvih sistema u autima, sto dobrih i korisnih, sto nekih sminkerskih, ali sam pojas i dalje povecava sanse za preko 50% u udesima. Sto bi neko lud bio i sebi umanjio toliku sansu za prezivjeti ili za manje povrede, ja ne razumijem fakat.

Inace ti neki moji rodaci pojas stave kad se kao voze magistralama kod nas, jer, zli policajci su uvijek nedje iza coska i samo gledaju kako ce "neduznog" vozaca i putnika kazniti. U njihovom paralelnom svijetu, pojas je vjerovatno izmisljen od strane policije, ne zbog sigurnosti ljudi, nego samo da bi kaznjavali sa xy iznosom maraka, kuna, eura, dolara, itd... :D

O mentalitetu "naseg covjeka" koji odjednom zna i postuje sva pravila cim prede granicu sa Hr necu ni govoriti, tu je svima njima satro sigurnost na prvom mjestu (ali malo morgen, nego se boje velikih kazni i ne mogu potkupiti Hr policajca sa 50 kuna :D )
Vidim po gradu gomilu auta gdje su likovi vezali pojaseve , pa ih provukli iza sjedišta , a neki su ih ostavili ispred pa sjede na pojasu, takođe ima gomila sa uštekanom fake kopčom!
Dakle, oni su se i više nego svjesno odrekli obaveze, ali i zaštite pojasom od eventualnih posljedica...
Takvi bi meni , da sam policajac i da je to moguće :mrgreen: , plaćali kazne od po hiljadu KM , a u slučaju nesreće, komplet troškove liječenja i svega mogućeg, te automatsko odbijanje isplate od strane osiguranja!
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#44890 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sociolog »

konektovan wrote: 16/04/2021 23:42
Sociolog wrote: 16/04/2021 18:31 Posto je zakljucana tema o migrantima, da li je neko ovdje primjetio, sto migranti na Hepoku, prodaju po 2km kozemtiku, pravo dobri ,neotpakovani oni samponi, i pjene za brijanje.

Prodavali novu MIELE citrusetu za 7,8 km :shock: :o
Ko finansira, onu higijenu, super proizvodi za 2km? Obaraju cijene u DM :skoljka:

Fkt, jel iko primjetio zadnjih 10 dana?
Mislim da su to donacije, i da ih koriste, ne bi li dodatno sta zaradili...ima vec 10 ak dana kako sam primijetio da prodaju kozmetiku..
Jutro, mali kucanski aparati..

Citruseta Miele, nije ispod 50banke, ovi ih prodaju za 8 km
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#44891 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

Sociolog wrote: 17/04/2021 08:47
konektovan wrote: 16/04/2021 23:42
Sociolog wrote: 16/04/2021 18:31 Posto je zakljucana tema o migrantima, da li je neko ovdje primjetio, sto migranti na Hepoku, prodaju po 2km kozemtiku, pravo dobri ,neotpakovani oni samponi, i pjene za brijanje.

Prodavali novu MIELE citrusetu za 7,8 km :shock: :o
Ko finansira, onu higijenu, super proizvodi za 2km? Obaraju cijene u DM :skoljka:

Fkt, jel iko primjetio zadnjih 10 dana?
Mislim da su to donacije, i da ih koriste, ne bi li dodatno sta zaradili...ima vec 10 ak dana kako sam primijetio da prodaju kozmetiku..
Jutro, mali kucanski aparati..

Citruseta Miele, nije ispod 50banke, ovi ih prodaju za 8 km
Kupi, pa.preprodaj na PIKu za 50.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#44892 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by NediM17 »

Ne vjerujem da su baš citrusetu dobili u humanitarnoj, prije će biti da su je negdje maznuli.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#44893 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sociolog »

Za Bloo, da ne odemo u off

Nisam preprodavac niti lihvar :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#44894 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Prodaju ono sto su ukrali a Bosnjo ih podrzava kupovinom :-)
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#44895 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by YouAreMyDestiny »

costacurta wrote: 16/04/2021 17:37 Pitanje jedno,
Jel realno da neko ko ima završen katolički teološki fakultet, te je bio zaređen za svećenika Katoličke Crkve i Nakon što se ogriješio o 6. Božju zapovijed „ne sagriješi bludno“, odlukom Svete Stolice bude otpušten iz Katoličke Crkve, te mu biva zabranjen bilo kakav daljnji angažman na području vjere i morala, kao i bilo kakvo predavanje u školama dobije posao kao Inspektor Federalne uprave policije?!

Čitam na onoj stranici Crna hronika i pogodi me što pakuju onom inspektoru Šehoviću, kad u tekstu i ovo?
Teologiju završiš i direkt za Inspektora :run:
Pa kada ti je žena tužiteljica možeš šta hoćeš izgleda.

Inače, je li se pojavio neko pošten, eto hoštaplera i lopova da mu pokušaju smjestiti. Čovjek napisao onaj izvještaj i sada je na meti mafije.
A čula sam da je on i prije toga imao probleme, jer radi kako treba.
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#44896 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Zato ne treba talambasat
Samo slijedi zapovijedi
Ili pravac njemacka
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#44897 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by NediM17 »

Raspop ima završen pravni fakultet.
User avatar
konektovan
Posts: 40082
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44898 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Sociolog wrote: 17/04/2021 08:47
konektovan wrote: 16/04/2021 23:42
Sociolog wrote: 16/04/2021 18:31 Posto je zakljucana tema o migrantima, da li je neko ovdje primjetio, sto migranti na Hepoku, prodaju po 2km kozemtiku, pravo dobri ,neotpakovani oni samponi, i pjene za brijanje.

Prodavali novu MIELE citrusetu za 7,8 km :shock: :o
Ko finansira, onu higijenu, super proizvodi za 2km? Obaraju cijene u DM :skoljka:

Fkt, jel iko primjetio zadnjih 10 dana?
Mislim da su to donacije, i da ih koriste, ne bi li dodatno sta zaradili...ima vec 10 ak dana kako sam primijetio da prodaju kozmetiku..
Jutro, mali kucanski aparati..

Citruseta Miele, nije ispod 50banke, ovi ih prodaju za 8 km
Druze, ja sam mislio samo na kozmetiku.. ;-)
Te kućne aparate nisam vidio, ali je primjetan veći broj i našeg domaćeg ološa, koji se predstavljaju k'o migranti,...ima tu svega..
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#44899 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Forsaken »

Vezano za pojas, djelimicno, primjecujem neki trend u zadnje vrijeme da mala djeca(cca 2 - 5 god) ne sjede na sjedalicama, sjede naprijed bez pojasa, stoje izmedju sjedista iza i gledaju "dje se vozi" i slicno, dok njihovi roditelji ponosno caskaju medju sobom(naravno nevezani). I da se nesto desi, to dijete bi prvo nastradalo, nije mi jasan taj mentalni sklop nikako, ne razmisljanja ni 5% o mogucim(kobnim posljedicama).

Ovo primjecujem sve vise kako vozim malu u vrtic autom. Da se razumjemo, radi se o skupljim autima sa sjedalicama na kojima dijete NE SJEDI.

E ovakvima bi ja 1000km kazne lupo
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#44900 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

Ode vam ova tema u off. Ovoliko rasprave oko auto pojasa :?
Post Reply