SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Qler wrote:Najjaci argument je sto ne bi mogla parkirati kad uvijek tu parkira... sad ja pocnem ostavljati auto na sred glavne dzade, i kazem sto me zezate, tu ja stalno parkiram...
to je uobicajena praksa--ostavljat auto gdje je kome cejf :-)

najbolja vaspitna metoda udarac po novcaniku i izmjenit ovo pravilo 7 dana :-) umjesto ako uplatiš u narednih 7 dana duplo je manje treba ako ne uplatiš u narednih 7 dana duplo više i svaki sljedeci dan 10% na cifru

zacas bi se red uveo i idioti disciplinovali

ovako niko ne jebe nikog :-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#30902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by skafiskafsnjak »

muha_sa wrote:
Qler wrote:Najjaci argument je sto ne bi mogla parkirati kad uvijek tu parkira... sad ja pocnem ostavljati auto na sred glavne dzade, i kazem sto me zezate, tu ja stalno parkiram...
to je uobicajena praksa--ostavljat auto gdje je kome cejf :-)

najbolja vaspitna metoda udarac po novcaniku i izmjenit ovo pravilo 7 dana :-) umjesto ako uplatiš u narednih 7 dana duplo je manje treba ako ne uplatiš u narednih 7 dana duplo više i svaki sljedeci dan 10% na cifru

zacas bi se red uveo i idioti disciplinovali

ovako niko ne jebe nikog :-)
Pa znas sta... ja bih ostavio to 7 dana. Ali bih ukinuo onu zastaru nakon 5 godina. Uveo bih da nakon godine ne placanja ide dodatna kamata....

Svugdje u svijetu te kazne ako ne platis u odredjenom roku. Samo kod nas te nagrade.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

skafiskafsnjak wrote:
muha_sa wrote:
Qler wrote:Najjaci argument je sto ne bi mogla parkirati kad uvijek tu parkira... sad ja pocnem ostavljati auto na sred glavne dzade, i kazem sto me zezate, tu ja stalno parkiram...
to je uobicajena praksa--ostavljat auto gdje je kome cejf :-)

najbolja vaspitna metoda udarac po novcaniku i izmjenit ovo pravilo 7 dana :-) umjesto ako uplatiš u narednih 7 dana duplo je manje treba ako ne uplatiš u narednih 7 dana duplo više i svaki sljedeci dan 10% na cifru

zacas bi se red uveo i idioti disciplinovali

ovako niko ne jebe nikog :-)
Pa znas sta... ja bih ostavio to 7 dana. Ali bih ukinuo onu zastaru nakon 5 godina. Uveo bih da nakon godine ne placanja ide dodatna kamata....

Svugdje u svijetu te kazne ako ne platis u odredjenom roku. Samo kod nas te nagrade.
ne vjerujem da ima zastara :-)
jer sve ide u sistem--šipak ceš registrovat, licnu il vozacku produžit ako imaš dug

imadoh kaznu iz Vlasenice--30 maraka jer nisam vidio znak stop na glavnoj ulici i zapisaše me
cim sam došo u SA platio kaznu i sve ok :thumbup: nakon dvije godine dodjem da produžim vozacku kad šipak :-) imate neplacenu kaznu :shock: kako sam registrovo auto dvije godine zaredom ako nisam plati :? :?
dajte priznanicu
bacio priznanicu :-) elem--moradoh odmah ponovo uplatit da bi mi uzeli zahtjev za produženje vozacke :-)
gidra
Posts: 3573
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#30904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by gidra »

zilog wrote:
Logovan wrote:https://crna-hronika.info/video-mucan-s ... LvgHz_kA9k

Joj policajca i ponašanja. :facepalm: Ako je nepropisno parkirala, onda joj napiši kaznu, a ne ovako. :-)
Znak zabrane parkiranja, pored FMUP-a i OSA-e, oglusila se o direktno upozorenje policajca i pokusala se udaljiti od vozila. Dobro je prosla...
Kod Titine milicije bi je sasivali...

Pisanje kazne i pauk bi pili vode da nije rijec o cuvanim objektima.
Ja koliko mogu skontati ovo nije ispred FMUP-a već niže 20 metara, gdje je dozvoljeno parkiranje iza Taxi standa, ima 5-6 parking mjesta za običnu raju.
Prazan parking, mislim da je i besplatan, otud i odgovor nje da vazda parkira, još je i rano jutro 6 ujutro.
Najrealniji scenarij je taj da je ovaj drot pod krinkom uniforme čuvao ta besplatna parking mjesta za svoje kolege koje dolaze u 7, pola 8 na posao.
Last edited by gidra on 20/03/2019 08:23, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#30905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by skafiskafsnjak »

muha_sa wrote: ne vjerujem da ima zastara :-)
jer sve ide u sistem--šipak ceš registrovat, licnu il vozacku produžit ako imaš dug
Ma ima ... nakon 5 godina.
E druga je stvar ako ti zatreba vozacka prije tog isteka.
A takvi ljudi vecinom registruju auto na dr osobu.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#30906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Blixen »

gidra wrote: Najrealniji scenarij je taj da je ovaj drot pod krinkom uniforme čuvao ta besplatna parking mjesta za svoje kolege koje dolaze u 7, pola 8 na posao.
naravno
murija je uniformisana kriminalna druzina :D
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#30907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dr. Kuca »

Logovan wrote:https://crna-hronika.info/video-mucan-s ... LvgHz_kA9k

Joj policajca i ponašanja. :facepalm: Ako je nepropisno parkirala, onda joj napiši kaznu, a ne ovako. :-)
Ovo je i problem. Sta se ti imas raspravljati sa policajcem? nepropisno parkiranje izvini se i vozi.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Dr. Kuca wrote:
Logovan wrote:https://crna-hronika.info/video-mucan-s ... LvgHz_kA9k

Joj policajca i ponašanja. :facepalm: Ako je nepropisno parkirala, onda joj napiši kaznu, a ne ovako. :-)
Ovo je i problem. Sta se ti imas raspravljati sa policajcem? nepropisno parkiranje izvini se i vozi.
jebo naš zakon :-) da ponovim po stoti put--lijepi naš milicajac Jažic :D znaš kad bi sa njim bilo rasprave i još izvadit mobitel i snimat :-) u usta bi ga "snimatelju" uvalio cim bi se trzno da ga izvadi

danas vlada krkanluk, primitivizam i bahatost svake vrste haman na svakom koraku a posebno u saobracaju
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Dr. Kuca wrote:
Logovan wrote:https://crna-hronika.info/video-mucan-s ... LvgHz_kA9k

Joj policajca i ponašanja. :facepalm: Ako je nepropisno parkirala, onda joj napiši kaznu, a ne ovako. :-)
Ovo je i problem. Sta se ti imas raspravljati sa policajcem? nepropisno parkiranje izvini se i vozi.
A da li je nepropisno parkirala, možda je parkirala na dozvoljeno mjesto?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#30910 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by славянин »

A policija pomno se uklapa u te moderne “odlike”


Policajac - sprovodi zakon na nacin koji mu je definisan u sluzbi.

Policajac - nije pijacar pa da se “ oooo cues sa ti kazem” raspravlja i jos cini povredu nacina postupanja vlastite sluzbe.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#30911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dr. Kuca »

Logovan wrote:
Dr. Kuca wrote:
Logovan wrote:https://crna-hronika.info/video-mucan-s ... LvgHz_kA9k

Joj policajca i ponašanja. :facepalm: Ako je nepropisno parkirala, onda joj napiši kaznu, a ne ovako. :-)
Ovo je i problem. Sta se ti imas raspravljati sa policajcem? nepropisno parkiranje izvini se i vozi.
A da li je nepropisno parkirala, možda je parkirala na dozvoljeno mjesto?

Cisto sumnjam. Nju su roditelji odgajali da moze sve, da je uvijek upravu.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#30912 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ommadawn »

Ja imam jednu jaranicu u BiH - parkira se onako nonsalantno, kako autom stane, tako se parkira. Rekoh "De fino se parkiraj pa ovaj pored tebe nema mjesta ili ne moze parkirati" a ona samo odmahne rukom "Ma sta ima veze". Fakat me bi sramota.
Jedan drug, tek pristigao iz Bosne, takodjer se parkira bas tako - dzaba govoriti da se treba propisno parkirati, na to ne obraca paznju.
Uplatio on parking, otisli mi na kafu, vracamo se kroz sat vremena kad na sofersajbi kazna - 25 eura. Lik poludio! Pise lijepo obrazlozenje zasto - nisi se parkirao propisno. Imas 10 dana da platis kaznu - ako ne, slijedi opomena, koja takodjer kosta, a ako nju ne platis, kazna se duplo poveca.
Ja mu sve to objasnim, lik se opet pravi pametan, ko biva kurac ce on platiti. Kasnije kad je bilo duplo, zove mene, sta ce, kako ce. Plati sad cijeli iznos i gotovo.
Sad se parkira da lenijar mozes sinhronizovati po njemu.
Sto kaze @muha, udri ga debelo po novcaniku pa ces vidjeti.
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#30913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Ommadawn wrote:Ja imam jednu jaranicu u BiH - parkira se onako nonsalantno, kako autom stane, tako se parkira. Rekoh "De fino se parkiraj pa ovaj pored tebe nema mjesta ili ne moze parkirati" a ona samo odmahne rukom "Ma sta ima veze". Fakat me bi sramota.
Jedan drug, tek pristigao iz Bosne, takodjer se parkira bas tako - dzaba govoriti da se treba propisno parkirati, na to ne obraca paznju.
Uplatio on parking, otisli mi na kafu, vracamo se kroz sat vremena kad na sofersajbi kazna - 25 eura. Lik poludio! Pise lijepo obrazlozenje zasto - nisi se parkirao propisno. Imas 10 dana da platis kaznu - ako ne, slijedi opomena, koja takodjer kosta, a ako nju ne platis, kazna se duplo poveca.
Ja mu sve to objasnim, lik se opet pravi pametan, ko biva kurac ce on platiti. Kasnije kad je bilo duplo, zove mene, sta ce, kako ce. Plati sad cijeli iznos i gotovo.
Sad se parkira da lenijar mozes sinhronizovati po njemu.
Sto kaze @muha, udri ga debelo po novcaniku pa ces vidjeti.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#30914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

I sta? U Svedskoj se niko vise lose ne parkira?
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#30915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Blixen »

Dr. Kuca wrote:Cisto sumnjam. Nju su roditelji odgajali da moze sve, da je uvijek upravu.
ona je dusa nasa posebna :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#30916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

'naĆi pravnica nasa draga :-D
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:I sta? U Svedskoj se niko vise lose ne parkira?
naravno da parkira--al ima neki ciko il više njih a nisu uniformisani pa ti zakace papir za brisac :-) stisni pa ne plati :-)
nece ti više na pamet past da tako auto ostaviš :-)
najbolja vaspitna metoda
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#30918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ommadawn »

insomnia78 wrote:I sta? U Svedskoj se niko vise lose ne parkira?
Uvijek se nadje neki parking papak, naravno. Samo sto on to ne nastavlja biti duzi period jer vise imas parking-cuvara nego policije i uzasno su rigorozni.
Vjerujes li da se Svedjani znaju cuditi kako se parkira po Italiji i Spaniji?
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30919 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Ommadawn wrote:
insomnia78 wrote:I sta? U Svedskoj se niko vise lose ne parkira?
Uvijek se nadje neki parking papak, naravno. Samo sto on to ne nastavlja biti duzi period jer vise imas parking-cuvara nego policije i uzasno su rigorozni.
Vjerujes li da se Svedjani znaju cuditi kako se parkira po Italiji i Spaniji?
Kalmar :-D došo kasno i nisam mogo parkirat pred zgradu (besplatan parking pa ko od stanara ugrabi--nije numerisano) a preko puta zgrade školski parking a na tabli piše da je dozvoljeno parkiranje od 22--7 ujutro :D šta cu vec parkiram tu a ujutro ce zet kad krene na poso preparkirat :D raspust je-nigdje nikoga :-) ujutro zet ode na poso a zaboravio preparkirat :-) ja oko 9 sišo po auto kad za brisacem koverta :-) 400 kruna :lol:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#30920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Gray »

muha_sa wrote:
insomnia78 wrote:I sta? U Svedskoj se niko vise lose ne parkira?
naravno da parkira--al ima neki ciko il više njih a nisu uniformisani pa ti zakace papir za brisac :-) stisni pa ne plati :-)
nece ti više na pamet past da tako auto ostaviš :-)
najbolja vaspitna metoda

Trebalo bi privatizovati parking kazne, dati privatnoj firmi da to radi (znam da je to kod nas odmah korupcija :D ), 2/3 kazne ide državi, 1/3 njima, pa ne bi mogao 5 minuta nigdje stati da te ne uhvate i zalijepe kaznu :D

Naravno, da se stavi da moraju slikati auto i da se ima mogućnost osporavanja kazne kao i sada da bi se izbjegle zloupotrebe.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#30921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ommadawn »

muha_sa wrote:
Kalmar :-D došo kasno i nisam mogo parkirat pred zgradu (besplatan parking pa ko od stanara ugrabi--nije numerisano) a preko puta zgrade školski parking a na tabli piše da je dozvoljeno parkiranje od 22--7 ujutro :D šta cu vec parkiram tu a ujutro ce zet kad krene na poso preparkirat :D raspust je-nigdje nikoga :-) ujutro zet ode na poso a zaboravio preparkirat :-) ja oko 9 sišo po auto kad za brisacem koverta :-) 400 kruna :lol:
Sta mislis da si ga parkirao negdje na travu ili trotoar?
Tad bi 400 kruna bilo nista.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#30922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Gray »

Moj prijatelj je u Malmeu ostavio auto na cesti ispred zgrade, upalio sva 4 samo da iznesemo gume iz auta i stavimo u podrum. Ma nisu prošle ni tri minute, zalijepljena kazna.
zilog
Posts: 7546
Joined: 06/03/2009 11:19

#30923 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zilog »

gidra wrote:
zilog wrote:Znak zabrane parkiranja, pored FMUP-a i OSA-e, oglusila se o direktno upozorenje policajca i pokusala se udaljiti od vozila. Dobro je prosla...
Kod Titine milicije bi je sasivali...

Pisanje kazne i pauk bi pili vode da nije rijec o cuvanim objektima.
Ja koliko mogu skontati ovo nije ispred FMUP-a već niže 20 metara, gdje je dozvoljeno parkiranje iza Taxi standa, ima 5-6 parking mjesta za običnu raju.
Prazan parking, mislim da je i besplatan, otud i odgovor nje da vazda parkira, još je i rano jutro 6 ujutro.
Najrealniji scenarij je taj da je ovaj drot pod krinkom uniforme čuvao ta besplatna parking mjesta za svoje kolege koje dolaze u 7, pola 8 na posao.
Napisah znak zabrane parkiranja (Osim...), do Taxi standa, nema ni jedno mjesto za obicnu raju.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#30924 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Matijevic_Vlado »

Ommadawn wrote:
muha_sa wrote:
Kalmar :-D došo kasno i nisam mogo parkirat pred zgradu (besplatan parking pa ko od stanara ugrabi--nije numerisano) a preko puta zgrade školski parking a na tabli piše da je dozvoljeno parkiranje od 22--7 ujutro :D šta cu vec parkiram tu a ujutro ce zet kad krene na poso preparkirat :D raspust je-nigdje nikoga :-) ujutro zet ode na poso a zaboravio preparkirat :-) ja oko 9 sišo po auto kad za brisacem koverta :-) 400 kruna :lol:
Sta mislis da si ga parkirao negdje na travu ili trotoar?
Tad bi 400 kruna bilo nista.
I jel platio zet il si ti morao od svoje penzijice?
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30925 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Gray wrote:Moj prijatelj je u Malmeu ostavio auto na cesti ispred zgrade, upalio sva 4 samo da iznesemo gume iz auta i stavimo u podrum. Ma nisu prošle ni tri minute, zalijepljena kazna.
:lol: :lol:

nigdje živog roba ne vidiš al koverta je tu :lol:

nisu Švede ništa pametnije od nas--i oni bi svugdje auta ostavljali da ih ne rebne po dzepu :-)

zato sam ja za tu vaspitnu metodu--al bez privilegovanih :) baš kao što je kod njih--da predsjednik parkira a isteklo mu vrijeme naci ce kaznu
stisni pa ne plati :-) sve uvezano--kreneš da iznajmiš stan šipak :-) da digneš kredit šipak :-) nema muljanja :-) sve su moguce finte kupili--posebno od nas "snalažljivih" :lol:
Post Reply