SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#30551 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Molim vas izbacite epicentar iz rijecnika, osim ako ne govorite o zemljotresu. Katastrofa je koliko se pogresno koristi ta rijec.
Nazalost mladji cuju od starijih pa misle da je ispravno.
I nije jedina koja se pogresno koristi.
noviclan
Posts: 10987
Joined: 31/10/2013 06:48

#30552 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

muha_sa wrote:šta je ovim ljudima :-) fakat ih ne kontam :lol:

Sudar dva automobila u Dalmatinskoj

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/46 ... lmatinskoj
E to ti je ono kad kaze ja imam prednost i puca boli ga k ili sa druge strane ovaj kaze ko mu j mater sto ima prednost nek' me saceka i onda bude :cmok:
noviclan
Posts: 10987
Joined: 31/10/2013 06:48

#30553 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

Niko od građana neće dobiti 50 hiljada KM za dojavu o ubici Edinu Gačiću
http://www.klix.ba/clanak/190225076

E moj sadma a mogao je voziti a6 jbg
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30555 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

insaneinthebrain wrote:i opet, nova zrtva :run:

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190226001
uzrok nepoznat--garant se samo zapalilo
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#30556 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

muha_sa wrote:
uzrok nepoznat
citaj duzni pare ili se zamjerili s nekim...al nece niko rec od tih istinu...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#30557 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

bitanga_sa_otesa wrote:
muha_sa wrote:
uzrok nepoznat
citaj duzni pare ili se zamjerili s nekim...al nece niko rec od tih istinu...
Zapišavanje teritorije, neplaćeni reket itd...tdi...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#30558 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

Tomahawk11 wrote:...tdi...
jel sve i crveno ? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#30559 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Tomahawk11 wrote:...tdi...
jel sve i crveno ? :D
To se ne pita 8-) :mrgreen:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#30560 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

Tomahawk11 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
muha_sa wrote:
uzrok nepoznat
citaj duzni pare ili se zamjerili s nekim...al nece niko rec od tih istinu...
Zapišavanje teritorije, neplaćeni reket itd...tdi...
Samo da vam kazem da znam dvoje ljudi kojima su auta zapaljena, nit su se kome zamjerili, nit su kome duzni, ni nista. Jedan covjek haman pred penziju, drugi porodicna osoba. Misilm znam ih veoma dobro i znam sigurno da nisu ni u kakvim mutnim radnjama. Ali su im auta otisla.

Pa koliko je bilo paljevina onu jednu godinu, sigurno preko 200. I niko nista nije poduzeo, evo sad je opet krenulo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#30561 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Thorgerson wrote: Samo da vam kazem da znam dvoje ljudi kojima su auta zapaljena, nit su se kome zamjerili, nit su kome duzni, ni nista. Jedan covjek haman pred penziju, drugi porodicna osoba. Misilm znam ih veoma dobro i znam sigurno da nisu ni u kakvim mutnim radnjama. Ali su im auta otisla.

Pa koliko je bilo paljevina onu jednu godinu, sigurno preko 200. I niko nista nije poduzeo, evo sad je opet krenulo.
Recimo da su im zapaljena auta bez ikakvog razloga. Zašto bi neko palio auta onako? Možda je zamijenjeno auto, u smislu zapali to i to auto, te boje i onda fasuje tvoje auto umjesto nekog hairlije kome je paljevina naručena.

Ja što znam situacija paljevine, znam i razloge. Prostitucija, dug i tako te stvari.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#30562 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Jes da imamo dužnika masu, jes' da se volimo kurvat i kockati, jes' da volimo zakuhati, al puno je ovo.

Previše je da svaku drugu skoro noć nečije auto plane. Neko nalazi zadovoljštinu u tome da random pali vozila koliko god to bezveze zvučalo. Najgore što nema nekog uzorka kako radi nego šeta pa gdje potrefi. Vjerujem da mu se privalilo još pojedinaca koji iz svoje neke objesiti pa vozila ono furka eeeeee.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#30563 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

O'zone wrote:Jes da imamo dužnika masu, jes' da se volimo kurvat i kockati, jes' da volimo zakuhati, al puno je ovo.

Previše je da svaku drugu skoro noć nečije auto plane. Neko nalazi zadovoljštinu u tome da random pali vozila koliko god to bezveze zvučalo. Najgore što nema nekog uzorka kako radi nego šeta pa gdje potrefi. Vjerujem da mu se privalilo još pojedinaca koji iz svoje neke objesiti pa vozila ono furka eeeeee.
Šta radi policija?
Priča se o nekakvim videonadzorima, sad kolika je pokrivenost, ali ako šeta random, mora biti nekih snimaka.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#30564 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Tomahawk11 wrote:
O'zone wrote:Jes da imamo dužnika masu, jes' da se volimo kurvat i kockati, jes' da volimo zakuhati, al puno je ovo.

Previše je da svaku drugu skoro noć nečije auto plane. Neko nalazi zadovoljštinu u tome da random pali vozila koliko god to bezveze zvučalo. Najgore što nema nekog uzorka kako radi nego šeta pa gdje potrefi. Vjerujem da mu se privalilo još pojedinaca koji iz svoje neke objesiti pa vozila ono furka eeeeee.
Šta radi policija?
Priča se o nekakvim videonadzorima, sad kolika je pokrivenost, ali ako šeta random, mora biti nekih snimaka.
Skuplja operativna saznanja.

Priveli su 14 osoba 13 obradili protiv 11 podnesena neka vrsta prijave za oštećenje tuđe imovine
User avatar
sime_cipol
Posts: 16335
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#30565 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

Misljenja sam da je većina auta zapaljena sa razlogom.
Neka su izgorila kao kolateralna steta, neka mozda greskom zapaljena.
Da imamo posla sa piromanom, onda bi gorjeli kontejneri, radnje, suma, livada. Ovako ipak mislim da auta gore zbog nekih aferima.
Jedino ako isti ima fetish na auta u plamenu :roll:
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#30566 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

A ima tu svega.
Neces nesto da uradis nekome. Taj neko ti posalje poruku tako sto ce udariti na imovinu tvog oca.
Ne mozes povezati sa njim, a opet znas da je zato...
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#30567 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by wolfie »

User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#30568 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

Tomahawk11 wrote:
Thorgerson wrote: Samo da vam kazem da znam dvoje ljudi kojima su auta zapaljena, nit su se kome zamjerili, nit su kome duzni, ni nista. Jedan covjek haman pred penziju, drugi porodicna osoba. Misilm znam ih veoma dobro i znam sigurno da nisu ni u kakvim mutnim radnjama. Ali su im auta otisla.

Pa koliko je bilo paljevina onu jednu godinu, sigurno preko 200. I niko nista nije poduzeo, evo sad je opet krenulo.
Recimo da su im zapaljena auta bez ikakvog razloga. Zašto bi neko palio auta onako? Možda je zamijenjeno auto, u smislu zapali to i to auto, te boje i onda fasuje tvoje auto umjesto nekog hairlije kome je paljevina naručena.

Ja što znam situacija paljevine, znam i razloge. Prostitucija, dug i tako te stvari.
Ok, tješi sam sebe. Ja ti samo kažem da su ljudima zapaljena auta bez ikakvog razloga. Nit su se kome zamjerili ni nista. Ok, eto ti kazes mozda ih je neko zamjenio. Moguce. Ali isto tako je moguce da neko iz zajebancije, ceifa, boga pitaj sta, bolesti zapalio ta auta.

Pa u prethodne dvije godine je zapaljeno sigurno 300 automobila. Ne znam zasto, ne znam je li ista osoba, sta je u pitanju, ali siguran sam da nemamo bas toliko reketasa, mafijasa, kriminalaca itd. I siguran sam da je minimalno 50% paljevina nevezano za to.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#30569 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

"pravih" nemamo. ali je jednostavno postalo jako dostupno i nekažnjivo. da nekoga baš dobro zajebeš, a da ne bude ništa. vlast je napravila klimu gdje se zločin ne kažnjava. i onda, neko te poprijeko pogleda a ti ovo.

ja znam čovjeka kojem je bivša žena naručila paljevinu. zbog koškanja oko razvoda i svega. nije kriminalac, a nije ni ona. ali lako, pakosno i bez sankcije. nisu kriminalci, ne žive od kriminala ni od ilegalnih talova, ali nije ni nasumično.
Last edited by JThomas on 26/02/2019 12:39, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#30570 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Thorgerson wrote: Ok, tješi sam sebe. Ja ti samo kažem da su ljudima zapaljena auta bez ikakvog razloga. Nit su se kome zamjerili ni nista. Ok, eto ti kazes mozda ih je neko zamjenio. Moguce. Ali isto tako je moguce da neko iz zajebancije, ceifa, boga pitaj sta, bolesti zapalio ta auta.

Pa u prethodne dvije godine je zapaljeno sigurno 300 automobila. Ne znam zasto, ne znam je li ista osoba, sta je u pitanju, ali siguran sam da nemamo bas toliko reketasa, mafijasa, kriminalaca itd. I siguran sam da je minimalno 50% paljevina nevezano za to.
Čuj tješi sam sebe :-) pa nije meni zapaljeno auto, pa da se tješim :?
Moguće je i to. Bio je već jednom onaj neki što ga je kamera negdje snimila kako se samozapalio dok je podmetao požar na auto.
Možda ima neko što random pali auta i to je onda baš ozbiljan problem. Znaš kad će se tome ozbiljno pristupiti? Kad strada auto kakvog glavonje.
Nezavisno od ove mogućnosti, svakako imamo paljevine auta koje su rezultat slanja poruke, obračuna, starih dugova i slično.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#30571 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

Ma boli me briga jeli random paljenje ili sa namjerom. I ako je s namjerom može moje auto nastradati kao kolateralna šteta. To je najveći problem.
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#30572 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by LongDong »

Možda glupo pitanje, al šta bude sa tim zapaljenim vozilima kasnije... jesul za otpada il se to može nekako opravit?

i da li redovno osiguranje pokriva štetu... pitam jer fakat nemam blage veze šta u slučaju, ne daj bože, da se desi
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#30573 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

LongDong wrote:Možda glupo pitanje, al šta bude sa tim zapaljenim vozilima kasnije... jesul za otpada il se to može nekako opravit?

i da li redovno osiguranje pokriva štetu... pitam jer fakat nemam blage veze šta u slučaju, ne daj bože, da se desi
Ako se ne daj Bože desi, a nemaš kaksko osiguranje, da izvineš, popušio si!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#30575 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ommadawn »

LongDong wrote:Možda glupo pitanje, al šta bude sa tim zapaljenim vozilima kasnije... jesul za otpada il se to može nekako opravit?

i da li redovno osiguranje pokriva štetu... pitam jer fakat nemam blage veze šta u slučaju, ne daj bože, da se desi
Poslije paljevine - slijedeća stanica otpad.
Post Reply