SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#28451 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Mašala, mašala...prekuco je Sefića. Ako obojici ostanu iste kazne, idemo prema rekordu.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#28452 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Ejubović se od hapšenja nalazi u pritvoru u KPZ-u Mostar, a ranije je tražio da mu se odobre slobodne posjete, na šta mu je sud odgovorio da na to nema pravo jer nije u bračnom odnosu.
Koga li je htio da prca...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20552
Joined: 12/08/2013 12:51

#28453 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

Nisam ocekivao ni ovako brzo ni ovoliko godina da ga osude. Al malo je, koliko god. Onih djevojaka vise nema a on ce izaci za 10-12 ako bude dobar. :roll:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#28454 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

insaneinthebrain wrote:Nisam ocekivao ni ovako brzo ni ovoliko godina da ga osude. Al malo je, koliko god. Onih djevojaka vise nema a on ce izaci za 10-12 ako bude dobar. :roll:
Malo, ali nema puno veće za ovo djelo-nedjelo.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#28455 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Umro u najgorim mukama u zatvoru.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#28456 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emigrazione »

Ja ne znam zasto ljudi podcjenjuju 15 godina Zenice, ono jeste da ga je trebalo čerečiti, nabiti na kolac i slično, ali jebiga nemamo takav zakon...ako imate nekoga ko je lezao u zatvoru pitajte ga slobodno sta je Zenica, pogotovo kako tamo prolaze ovakvi klosari ili oni sto onu djevojku ubise u Olovu na pravdi boga, majcino mlijeko ima da proklinje tamo
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#28457 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Xavier1 »

Previse je 15 godina. Ocekujem da smanje kaznu.
Izgleda da nije dobro uvezan kao neki.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#28458 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

noviclan wrote:
Ma dok policijaradi posao, pazi radar, nema zime za budzet kanzona sarajevo a sto se tice sigurnosti to je vec druga prica
Dobro i sta je tvoje rjesenje? Da policajac dezura pred bankom 24/7? Ne kontam.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#28459 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

emigrazione wrote:Ja ne znam zasto ljudi podcjenjuju 15 godina Zenice, ono jeste da ga je trebalo čerečiti, nabiti na kolac i slično, ali jebiga nemamo takav zakon...ako imate nekoga ko je lezao u zatvoru pitajte ga slobodno sta je Zenica, pogotovo kako tamo prolaze ovakvi klosari ili oni sto onu djevojku ubise u Olovu na pravdi boga, majcino mlijeko ima da proklinje tamo
Ja stalno ponavljam...u SFRJ koju mnogi hvale i po pitanju kaznene politike, osim za najteže slučajeve svirepih ubistava (za što se dosuđivala smrtna kazna, koja se često i nije izvršavala) najveća kazna koju si mogao dobiti za sva ostala djela bila je 15 godina zatvora.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#28460 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

podcjenjuje ko ne zna šta je to. ali vala, nije ni kod nas lako omastiti 15 godina, baš nije. mnogi karijerni, cjeloživotni kriminalci se ne naleže toliko ni kad se sve sabere.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#28461 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

Meni nista nije jasno.

1. slučaj
Imamo s jedne strane Sefica koji gazi djevojke na putu, koje s njime nemaju apsolutno nikakve veze, jednostavno idu svojim poslom. Pobjegao iz drzave. Jedva ga dovukli na sudjenje. Sudjenje trajalo dvije godine. - Dobije 14,5 god zatvora.

2. slučaj
Imamo Kerima Mudželeta, koji brzom i nepažljivom vožnjom ubija isto tako djevojku koja nit ije suvozac, ni nista. Jednostavno djevojka je cekala tramvaj. NIkakva saradnja sa sudom. Sudjenje - Dobije 7 godina zatvora i to nakon 3 godine peglanja po sudovima, prvostepenim, vrhovni sud, ovaj onaj!!!

3. slučaj
Imamo Ejubovica koji vozi auto, u tom autu se nalaze djevojke koje su svojom voljom tu, budimo realni boga pitaj na sta je ta voznja licila. (svi smo se dok smo bili mladji vozili sa rajom i znam ja veoma dobro kako to izgleda i na sta lici, lik je pogrijesio uzasno i neka sad leži) Saradjivao koliko toliko sa sudom, imao nekih nigdje veze izjava, nije pobjegao. Sudjenje trajalo kolko? 2-3 mjeseca? - Dobije haman 16 godina.


I jos nesto. Ja kad vozim autoputem, rijetko prelazim 130km/h. Uvijek sam haman najsporiji! Neki likovi me profuraju i ostave, dakle voze sigurno preko 200km/h. Drugo, nije isto voziti na autoputu gdje je sve zasticeno ogradom, gdje su sanse da ces nekoga zgaziti ravne nuli. Dakle, ovdje je nagradjeno prekoracenje 40+ km/h u gradu, ja tako to vidim.

Po kojoj osnovi i kojoj logici? Mislim volio bih pravno objasnjenje.

Meni je stvarno zao ovih djevojaka, svih koje su poginule. I zao mi je sto ovom moram reci, ali ove zrtve nisu iste. Dvije djevojke koje prelaze cestu, nemaju nikakve veze sa automobilom. I druge djevojke koje su u automobilu. Uloga suvozaca nije nimalo zanemariva.

MIslim sto se mene tice kazna je adekvatna, da je i 20 godina. Ali jbmu moramo biti dosljedni.

Znam da ce se osut drvlje i kamenje na mene, ali nebitno poenta je ako je ovaj dobio 16 god, onda je sefic morao dobiti 25, a mudzelet 20. Ali eto zakon nije isti. I sta sad reci porodici one djevojke koju je Kerim zgazio na stanici, koja je gledala svoja posla? A on ce za koju godinu vani?

I 16 godina u Zenici nije malo. Dovoljno je da skontas da je on obicni lik, nit je kakav zajebani krimos ni nista. Obicni momak sa ulice. I dolazis medju zvijeri. I tu ce provesti haman toliko zivota koliko ga je evo proveo od rodjenja vani.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#28462 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

ma mudželet je premiju dobio u odnosu na ostale. njegova žrtva čak nije bila na cesti. i gasao je u najprometnijem gradskom pješačkom dijelu. krivica, odnos prema samoj vožnji (hajd' eto nije bježao) - sigurno gori od ove dvojice. jer mi govorimo o sličnom prekoračenju u puno osjetljivijem dijelu grada i kontekstu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#28463 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

emigrazione wrote:Ja ne znam zasto ljudi podcjenjuju 15 godina Zenice, ono jeste da ga je trebalo čerečiti, nabiti na kolac i slično, ali jebiga nemamo takav zakon...ako imate nekoga ko je lezao u zatvoru pitajte ga slobodno sta je Zenica, pogotovo kako tamo prolaze ovakvi klosari ili oni sto onu djevojku ubise u Olovu na pravdi boga, majcino mlijeko ima da proklinje tamo
Ti izgleda samo znaš za Zenicu. Gdje piše konkretno da će tamo biti upućen kad je već uMostaru? Mozda dole ostane ili bude npr u Ustikolini?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20552
Joined: 12/08/2013 12:51

#28464 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

Mudzeleta su nagradili a ne osudili :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#28465 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

čisto životno, jel veća opasnost 90 "kod čeke" ili 166 na autoputu? mislim da nije teško pitanje. za mene nije.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#28466 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

vješalica wrote:
emigrazione wrote:Ja ne znam zasto ljudi podcjenjuju 15 godina Zenice, ono jeste da ga je trebalo čerečiti, nabiti na kolac i slično, ali jebiga nemamo takav zakon...ako imate nekoga ko je lezao u zatvoru pitajte ga slobodno sta je Zenica, pogotovo kako tamo prolaze ovakvi klosari ili oni sto onu djevojku ubise u Olovu na pravdi boga, majcino mlijeko ima da proklinje tamo
Ti izgleda samo znaš za Zenicu. Gdje piše konkretno da će tamo biti upućen kad je već uMostaru? Mozda dole ostane ili bude npr u Ustikolini?
A inace u Mostaru leže sve akademici? :roll:

Zenica jeste na glasu, ali kakvih sve ima budala i po ovim ostalim zatvorima Mostar, Foča itd... Isto je to sve.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#28467 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

zenica je ipak najgora.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#28468 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

vješalica wrote:
emigrazione wrote:Ja ne znam zasto ljudi podcjenjuju 15 godina Zenice, ono jeste da ga je trebalo čerečiti, nabiti na kolac i slično, ali jebiga nemamo takav zakon...ako imate nekoga ko je lezao u zatvoru pitajte ga slobodno sta je Zenica, pogotovo kako tamo prolaze ovakvi klosari ili oni sto onu djevojku ubise u Olovu na pravdi boga, majcino mlijeko ima da proklinje tamo
Ti izgleda samo znaš za Zenicu. Gdje piše konkretno da će tamo biti upućen kad je već uMostaru? Mozda dole ostane ili bude npr u Ustikolini?
Inače je Mostar ljetovalište? :-)
To i Ustikolina su zavodi poluotvorenog tipa, ne znam ima li pravilo do koliko godina osuđeni mogu biti u takvim zatvorima.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#28469 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Ma ne leže nego se uheftali Zenice ko totema...
Vrlo bitne stvari:

""""
Sud je imao u vidu sve nalaze vještaka gdje stoji da postoji doza egoizma i nedovoljne samokritičnosti i da se pogrešno postavlja u odnosu na situaciju.

Iskaz optuženog je zasnovan samo na izbjegavanju krivične odgovornosti.

Apaurini od 5 miligrama su blagi, a kazala je da nema reakcije na stres i da je obavio samo dva razgovora sa specijalistima. Osoba koja osjeća krivnju to bi činili svako 10-15 dana.

Tokom cijelog postupka je šutio i optuživanje osobe koje više nema za krivično djelo je krajnje nehumano (da je Ajla Ibrica povukla volan, op.a.)", kazala je tužiteljica Šejla Herceglija.
""""""""

Slika i prilika rumenog ljaksafona kojem je kao dovoljno 15tak godina...i još bi da guzi
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#28470 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Očito ima obožavateljki otkad je u ćuzi i da je brzo prebolio jednu od tih poginulih koja mu je valjda bila cura, dok već traži da guzi u zatvoru.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#28471 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

vješalica wrote:Ma ne leže nego se uheftali Zenice ko totema...
Vrlo bitne stvari:

""""
Sud je imao u vidu sve nalaze vještaka gdje stoji da postoji doza egoizma i nedovoljne samokritičnosti i da se pogrešno postavlja u odnosu na situaciju.

Iskaz optuženog je zasnovan samo na izbjegavanju krivične odgovornosti.

Apaurini od 5 miligrama su blagi, a kazala je da nema reakcije na stres i da je obavio samo dva razgovora sa specijalistima. Osoba koja osjeća krivnju to bi činili svako 10-15 dana.

Tokom cijelog postupka je šutio i optuživanje osobe koje više nema za krivično djelo je krajnje nehumano (da je Ajla Ibrica povukla volan, op.a.)", kazala je tužiteljica Šejla Herceglija.
""""""""

Slika i prilika rumenog ljaksafona kojem je kao dovoljno 15tak godina...i još bi da guzi
Dobro i?

Sta je sa Seficem ili Mudzeletom? Kakva su to kajanja oni pokazali? Jebote ovaj pobjegao iz drzave i jos citavo sudjenje mu familija vrijedjala ostecene.

Mislim sud je takav, ne mozemo sad jebote odokativno lupati kazne kako nam se neko svidi. I kako sudiji padne na um.


Ovo je jednostavno fula advokata. Isto kao sto su gore fule tuzitelja i sudija. Jer za mene u ova tri slucaja nije logicno i normalno da Ejubovic dobije najvecu kaznu. Druga dvojica su bili direktna prijetnja za građane, jer su vozili velikom brzinom kroz grad. Ovaj divljao po ograđenom autoputu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#28472 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

:run:
Pa još gore je divljati po ograđenom autoputu nije to kako da objasnim opravdanje da moreš i divljaniti
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#28473 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

mudželet je imao sigurno najboljeg advokata od njih. koji se etično bori za svog klijenta, bez ispada ali "do zadnje". koji nije ustvari advokat tužilaštva i da se predmet što prije zatvori, i koji zna znanje, sve za razliku od mnogih koji se mnogo češće pominju.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#28474 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Tokom cijelog postupka je šutio i optuživanje osobe koje više nema za krivično djelo je krajnje nehumano (da je Ajla Ibrica povukla volan, op.a.)", kazala je tužiteljica Šejla Herceglija.
Katastrofalna izjava za jednu tužiteljicu.

Bez obzira koliki kreten je bio za volanom, njegove tvrdnje su se morale dokazati ili opovrgnuti, a o ovoj verziji događaja nismo čuli ni riječ.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#28475 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klaki »

Bicu vjerovatno osudjen za ovakvo misljenje ali teretiti ovog momka za ubistvo i ravnati ga sa ovim ostalim je meni smijesno iskreno jer nije nikako isto... duga uslovna + dugotrajno oduzimanje vozacke bi po meni bilo bolje rjesenje, pa ako hoce u tvorza nek onda izvoli

zatvori su sve samo ne popravne ustanove :)
Post Reply