SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#24401 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

O'zone wrote:Mogla bi ovdje proći nagodba. Mlad, bez prekršaja, mokra cesta, bla, bla, bla....

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... vom-394975
Ma ja, 3 godine (izlazi za dvije), 400 maraka za tablice i vožnju neregistrovanog. :evil:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24402 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

i četiri kaznena boda.

ali poštenije je svakako nego sranje sa sefićem. a na institucijama bi trebalo biti da ne pristaju na premale kazne. pa ako nema zakonitog i primjerenog dogovora, bože moj, idemo u postupak. a ne sve nagodba.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#24403 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Pa bolje da ih puste odmah nakon hapsenja i ne progone vise. Grehota je da im se skolovanje prekida.

Pa nek se osteceni sami privatno pobrinu za pravednu presudu. Svasta se za pare moze dobiti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#24405 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Treba napraviti projekat video nadzora grada. Znači 2000 kamera postaviti i centar za nadzor. Dozvoliti da i gradjani postavljaju nadzorne kamere na prozore i sl, tj prihvatiti te snimke kao dokaz. Pa kad parkiram auto da znam i ko me je na parkingu zakačio, a ne samo ko je šta zapalio. Znači table na ulaze u grad, na raskršća, na trgove, "podrucje pod video nadzorom" i zdravo.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#24406 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/41 ... -na-sudiju

normalan insan nikad u svom životu ne bi mogao zamisliti da će se sud i profesija kompletna do te mjere poseljačiti i primitizovati
i onda očekujemo reszultate od pravosuđa
drama jbt
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#24407 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by славянин »

vješalica wrote:https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/41 ... -na-sudiju

normalan insan nikad u svom životu ne bi mogao zamisliti da će se sud i profesija kompletna do te mjere poseljačiti i primitizovati
i onda očekujemo reszultate od pravosuđa
drama jbt
Nista iznenadjujuce , pocnes od toga da kad udjes u sud i trazis neke dokumente dadnu ti formular a olovke ni na mapi nema - pa te onda posalji preko puta sa kupujes nekakve markice kao da zivimo u 1974. Godini. Pa ti obrazovana “gospodja” kaze “ko ste vi da meni govorite” na apel da prihvate uplatnicu ovjerenu od banke jer je hitan slucaj i tako je sudinica trazila itd.

Ovako neka se i biju - krkanluk je od vrha do dna (policija,pravosudje,javne ustanove,javna preduzeca,opstine) tako da sve je kako treba da bude.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#24408 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by славянин »

drug_profi wrote:Treba napraviti projekat video nadzora grada. Znači 2000 kamera postaviti i centar za nadzor. Dozvoliti da i gradjani postavljaju nadzorne kamere na prozore i sl, tj prihvatiti te snimke kao dokaz. Pa kad parkiram auto da znam i ko me je na parkingu zakačio, a ne samo ko je šta zapalio. Znači table na ulaze u grad, na raskršća, na trgove, "podrucje pod video nadzorom" i zdravo.
CCTV - samo sa kojim parama - to zahtijeva fina ulaganja kao i kontrolni centar,vjestake,administratore itd ..
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#24409 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

Ma ima uhljeba sta se sikiras , platicemo im nek gledaju ekrane :lol: :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#24410 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

славянин wrote:
drug_profi wrote:Treba napraviti projekat video nadzora grada. Znači 2000 kamera postaviti i centar za nadzor. Dozvoliti da i gradjani postavljaju nadzorne kamere na prozore i sl, tj prihvatiti te snimke kao dokaz. Pa kad parkiram auto da znam i ko me je na parkingu zakačio, a ne samo ko je šta zapalio. Znači table na ulaze u grad, na raskršća, na trgove, "podrucje pod video nadzorom" i zdravo.
CCTV - samo sa kojim parama - to zahtijeva fina ulaganja kao i kontrolni centar,vjestake,administratore itd ..
Para uvijek ima za sve njihove potrebe, samo ih nema za opšte dobro.
Za početak nek dozvole da svako ko zeli postavi nadzornu kameru na zgradu i da se snimci privatnih nadzornih kamera koriste kao dokazi.
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#24411 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote:Treba napraviti projekat video nadzora grada. Znači 2000 kamera postaviti i centar za nadzor. Dozvoliti da i gradjani postavljaju nadzorne kamere na prozore i sl, tj prihvatiti te snimke kao dokaz. Pa kad parkiram auto da znam i ko me je na parkingu zakačio, a ne samo ko je šta zapalio. Znači table na ulaze u grad, na raskršća, na trgove, "podrucje pod video nadzorom" i zdravo.
Što se tiče grada i kamera, nema potrebe.
Ionako će snimci nadzora biti izbrisani jer je nestajalo struje i slične gluposti.
Hoću da kažem da zakon nije isti za svakoga.
Ti i ja ćemo ekspresno biti procesuirani i osuđeni na robiju ako ukrademo podrigušu u granapu, a neko se izvuče za dilanje kilograma heroina, pucnjave i sl bez dana zatvora. Naše trulo i korumpirano sudstvo daje uslovnu kaznu na uslovnu, dotle je došlo.
Džaba ti milion kamera ako je država u banani.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#24412 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Qler »

Sta je ono Zelenih beretki jutros opasano onom zutom trakom policija, od doma armije pa do pozorista, sve sa desne strane?
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#24413 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

Da nije svečana ceremonija za Lavrova?
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#24414 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Naslovnica wrote:
drug_profi wrote:Treba napraviti projekat video nadzora grada. Znači 2000 kamera postaviti i centar za nadzor. Dozvoliti da i gradjani postavljaju nadzorne kamere na prozore i sl, tj prihvatiti te snimke kao dokaz. Pa kad parkiram auto da znam i ko me je na parkingu zakačio, a ne samo ko je šta zapalio. Znači table na ulaze u grad, na raskršća, na trgove, "podrucje pod video nadzorom" i zdravo.
Što se tiče grada i kamera, nema potrebe.
Ionako će snimci nadzora biti izbrisani jer je nestajalo struje i slične gluposti.
Hoću da kažem da zakon nije isti za svakoga.
Ti i ja ćemo ekspresno biti procesuirani i osuđeni na robiju ako ukrademo podrigušu u granapu, a neko se izvuče za dilanje kilograma heroina, pucnjave i sl bez dana zatvora. Naše trulo i korumpirano sudstvo daje uslovnu kaznu na uslovnu, dotle je došlo.
Džaba ti milion kamera ako je država u banani.
kako ba nema potrebe? Ima itekako. Hiljade KD sa NN izvrsiocima. 300 auta godisnje izgori, 500 se ukrade. Sve NN izvrsioci.
Ovo ostalo stoji, ali nije svakom dostupno. Manje ljudi je imuno od zakona nego sto nije.
User avatar
arman1
Posts: 5329
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#24415 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by arman1 »

Black swan wrote:

bio sam ljetos na ilidžafestu na koncertu nervoznog poštara

kako su se raspojalase pokrivene djevojke tamnopute kože dakle strankinje na ovu pjesmu
nažalost nisam snimio :lol: to skače vrišti skida jakne :lol:
Zato su bendovi koji su bili prije odradili posao za one sa urbanijim navikama. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24416 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

drug_profi wrote:
kako ba nema potrebe? Ima itekako. Hiljade KD sa NN izvrsiocima. 300 auta godisnje izgori, 500 se ukrade. Sve NN izvrsioci.
Ovo ostalo stoji, ali nije svakom dostupno. Manje ljudi je imuno od zakona nego sto nije.
Oni koji bi mogli to uraditi, neće i nije ih briga. Oni se ionako voze službenim autima, šta njih briga što nekom jadi izgori četvorka uz peticu kakvog kabadahije?! Nek se vozi autobusom, trolom, tramvajem ko i ostala sirotinja. I nek glasa za....ko god bio na vlasti.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#24417 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

vješalica wrote:https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/41 ... -na-sudiju

normalan insan nikad u svom životu ne bi mogao zamisliti da će se sud i profesija kompletna do te mjere poseljačiti i primitizovati
i onda očekujemo reszultate od pravosuđa
drama jbt
Hahaha što se ismijah na sabahu. Obojica su onako ludi sami od sebe, ali mi je prejako da Radivoje podnosi KRIVIČNU prijavu Advokatskoj komori. Eto ti pravnika i sudija :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24419 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Al se prevrcete ko veliki :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#24420 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

BadBoy wrote:
vješalica wrote:https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/41 ... -na-sudiju

normalan insan nikad u svom životu ne bi mogao zamisliti da će se sud i profesija kompletna do te mjere poseljačiti i primitizovati
i onda očekujemo reszultate od pravosuđa
drama jbt
Hahaha što se ismijah na sabahu. Obojica su onako ludi sami od sebe, ali mi je prejako da Radivoje podnosi KRIVIČNU prijavu Advokatskoj komori. Eto ti pravnika i sudija :D
Pa vidi ovaj spis.
Ja sam bivsi, nesvrseni student prava pa bih ovo bolje i pismenije srocio, pobogu...

Image
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#24421 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by wewa »

'bem ti mater, a onda to i realizovao :shock: :lol:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#24422 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Kreni od gornjeg lijevog ugla gdje lik navodi tj.poziva se na broj spisa u Ps-u nigdje veze
Text je dokaz da je stvarno to bio događaj jer je vidno da amo prolupao insan ovo vako more pisati
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#24423 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klosar pravi »

Da li ste vi procitali ikad da se nešto slicno desilo u svijetu? :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24424 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

čak i za naš sud malo je čudno :mrgreen: al' eto, bio je još jedan advokat, vještak i najmanje još zapisničarka pa ćemo vidjeti...
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#24425 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klosar pravi »

JThomas wrote:čak i za naš sud malo je čudno :mrgreen: al' eto, bio je još jedan advokat, vještak i najmanje još zapisničarka pa ćemo vidjeti...

Jašta je nego Bosna pa nema više nikakvih iznenađenja..

Scene baš :D
Post Reply