SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
konektovan
Posts: 41330
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#79426 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

DaysleepeR wrote: 14/05/2024 10:49 Bahatost je u porastu u Sarajevu.
Nevjerovatno kako ljudi imaju nekakve fantazije da im natprosječna primanja daju neograničene privilegije.
Za to vrijeme policija u kladionici.
:thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 46967
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#79427 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

DaysleepeR wrote: 14/05/2024 11:15
AdzijaFace wrote: 14/05/2024 11:14
DaysleepeR wrote: 14/05/2024 11:00 Ja imam i keša i status i primanja, ali imam i kućni odgoj.
i sta imas od njega? Imam i ja odgoj i vecinom ispadam glup u odnosu na druge
Imam svoj obraz i dostojanstvo i ogroman bol u preponama za druge i šta drugi misle o meni.
:thumbup:
Ko ocekuje neku korist od obraza, onda mu ni ne treba. Obraz se cuva zbog sebe i licnog dostojanstva, a ne zbog toga sta ce drugi reci ili misliti.
laik1981
Posts: 13214
Joined: 05/12/2012 13:04

#79428 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laik1981 »

DaysleepeR wrote: 14/05/2024 10:49 Bahatost je u porastu u Sarajevu.
Nevjerovatno kako ljudi imaju nekakve fantazije da im natprosječna primanja daju neograničene privilegije.
Za to vrijeme policija u kladionici.
Bahatost je na vrhuncu u Sarajevu, a u porastu je u proteklih 15 godina. Sarajevo je postalo bas ogavno mjesto za zivot, a iskljucivo zbog ljudi koji ga nastanjuju. Previse je nekog snobizma i agresivnost, sto aktivne, sto pasivne. Ima ona "kad se fukara docepa vlasti", a na snazi je "kad se fukara docepa solidne plate i kreditne sposobnosti".
BadBoy
Posts: 8188
Joined: 01/11/2005 21:55

#79429 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

DaysleepeR wrote: 14/05/2024 10:49 Bahatost je u porastu u Sarajevu.
Nevjerovatno kako ljudi imaju nekakve fantazije da im natprosječna primanja daju neograničene privilegije.
Za to vrijeme policija u kladionici.
Bošnjaci nemaju nikakvu želju da promijene sistem i učine ga pravednim i jednakim za sve. Jedina želja je ubaciti se na privilegirani položaj da onda ti postaneš tak koji jebaje druge.
ZuzuTop
Posts: 552
Joined: 02/03/2022 12:44

#79430 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ZuzuTop »

Nije to samo u Rajvosa. I po TZ kod zgrade Pecare stalno pice po trotoaru. Gori su oni sto se maknu.
User avatar
nepass1
Posts: 10088
Joined: 06/07/2017 07:35

#79431 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

DaysleepeR wrote: 14/05/2024 10:49 Bahatost je u porastu u Sarajevu.
Nevjerovatno kako ljudi imaju nekakve fantazije da im natprosječna primanja daju neograničene privilegije.
Za to vrijeme policija u kladionici.
Zakon jaceg vlada u gradu, pravnu drzavu zaboravi
smijesni_ste
Posts: 6001
Joined: 09/10/2009 16:46

#79432 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

Meni se ovo desilo 2,3 puta kod Parlamenta kad ulaze sa glavne ceste direktno preko autobuske stanice da parkiraju (ili obrnuto)

Pomaknuo sam se u stranu ili ubrzao korak jer:

a) ne znam kakva je budala u autu i na šta je sve spreman

b) čak i ako je strpljiv i ne trubi i ne požuruje me, meni je lično grozan osjećaj kad znam da je auto metar iza mene i da se 'lagano' kreće :roll:
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#79433 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Evo čim se postave dodatni radari i kamere srediće se sve to, dajte malo sabura...
:gunjastajl:
User avatar
Optimus09
Posts: 3125
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#79434 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Optimus09 »

BadBoy wrote: 14/05/2024 15:21
DaysleepeR wrote: 14/05/2024 10:49 Bahatost je u porastu u Sarajevu.
Nevjerovatno kako ljudi imaju nekakve fantazije da im natprosječna primanja daju neograničene privilegije.
Za to vrijeme policija u kladionici.
Bošnjaci nemaju nikakvu želju da promijene sistem i učine ga pravednim i jednakim za sve. Jedina želja je ubaciti se na privilegirani položaj da onda ti postaneš tak koji jebaje druge.
Dobar dio ljudi jest takav,ali daleko od toga da se generalizuje.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20232
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#79435 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by teskeredzic_22 »

konektovan wrote: 14/05/2024 12:01
DaysleepeR wrote: 14/05/2024 10:49 Bahatost je u porastu u Sarajevu.
Nevjerovatno kako ljudi imaju nekakve fantazije da im natprosječna primanja daju neograničene privilegije.
Za to vrijeme policija u kladionici.
:thumbup:
Na Čengić Vili na preuskoj preostaloj pješačkoj stazi između bicklističke i trgovki/bašte kafića/džamijske ograde redovno jurcaju džipovi , mercedesi , golfovi , bijeli , plavi , crni...ne hebu brude nikoga a kamo li tamo neku fukaru koja hoda pješke.

Policija je logično u policijskoj stanici a gdje drugo ?

Da hoće Vučić što prije izumiti leteće automobile da se ponovo hoda ljudski po cesti.
BadBoy
Posts: 8188
Joined: 01/11/2005 21:55

#79436 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Optimus09 wrote: 14/05/2024 23:14
BadBoy wrote: 14/05/2024 15:21
DaysleepeR wrote: 14/05/2024 10:49 Bahatost je u porastu u Sarajevu.
Nevjerovatno kako ljudi imaju nekakve fantazije da im natprosječna primanja daju neograničene privilegije.
Za to vrijeme policija u kladionici.
Bošnjaci nemaju nikakvu želju da promijene sistem i učine ga pravednim i jednakim za sve. Jedina želja je ubaciti se na privilegirani položaj da onda ti postaneš tak koji jebaje druge.
Dobar dio ljudi jest takav,ali daleko od toga da se generalizuje.
Većina je takva što je dovoljno za generalizaciju.
User avatar
shbc
Posts: 3417
Joined: 20/07/2012 12:13

#79437 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shbc »

teskeredzic_22 wrote: 14/05/2024 23:34
konektovan wrote: 14/05/2024 12:01
DaysleepeR wrote: 14/05/2024 10:49 Bahatost je u porastu u Sarajevu.
Nevjerovatno kako ljudi imaju nekakve fantazije da im natprosječna primanja daju neograničene privilegije.
Za to vrijeme policija u kladionici.
:thumbup:
Na Čengić Vili na preuskoj preostaloj pješačkoj stazi između bicklističke i trgovki/bašte kafića/džamijske ograde redovno jurcaju džipovi , mercedesi , golfovi , bijeli , plavi , crni...ne hebu brude nikoga a kamo li tamo neku fukaru koja hoda pješke.

Policija je logično u policijskoj stanici a gdje drugo ?

Da hoće Vučić što prije izumiti leteće automobile da se ponovo hoda ljudski po cesti.
Jucer trojica jedan iza drugog. Po najvecoj spici. Gospoda. Sto bi oni cekali u guzvi ko svi mi ostali? Sto neko rece gori su oni koji im se sklone, a najgori oni sto ih jos puste da se ukljuce opet u saobracaj
User avatar
Ateista
Posts: 46967
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#79438 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Meni fakat nisu jasni ti sto pustaju papke, evo i ja juce zaglavio u guzvi, pokusavam skrenuti lijevo prema Kovacicima na onom dijelu gdje je suzenje zbog zgrade koja treba da se rusi, standardno papci zaglave raskrsnicu i jedva se ukljuci par auta. Lijeva traka puna, lik iz desne fino obidje nekoliko auta i samo se prestroji, stvarno ne razumijem sta je u glavi onih koji puste takve da se prestroje.
Jos zanimljivo sto sam vidio, a nije prvi put da to vidim kod vozaca grasa - trolejbus je usao i blokirao raskrsnicu, sto znaci da niko tad od njega ne moze da se ukljuci. Nije da branim one sa autima koji to rade, ali je puno veci problem kad to uradi trolejbus, a znao sam vidjeti autobuse isto tako, blokiraju i one velike raskrsnice na glavnoj i niko ne moze proci, izmedju auta se moze bar nekako provuci.
User avatar
nepass1
Posts: 10088
Joined: 06/07/2017 07:35

#79439 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Ateista wrote: 15/05/2024 09:17 Meni fakat nisu jasni ti sto pustaju papke, evo i ja juce zaglavio u guzvi, pokusavam skrenuti lijevo prema Kovacicima na onom dijelu gdje je suzenje zbog zgrade koja treba da se rusi, standardno papci zaglave raskrsnicu i jedva se ukljuci par auta. Lijeva traka puna, lik iz desne fino obidje nekoliko auta i samo se prestroji, stvarno ne razumijem sta je u glavi onih koji puste takve da se prestroje.
Jos zanimljivo sto sam vidio, a nije prvi put da to vidim kod vozaca grasa - trolejbus je usao i blokirao raskrsnicu, sto znaci da niko tad od njega ne moze da se ukljuci. Nije da branim one sa autima koji to rade, ali je puno veci problem kad to uradi trolejbus, a znao sam vidjeti autobuse isto tako, blokiraju i one velike raskrsnice na glavnoj i niko ne moze proci, izmedju auta se moze bar nekako provuci.
Ja najvise nedam onima sa hifa pumpe (svrakino) lijevo da skrenu. Tu idem na kontakt
Jucer se jedan morao u rikverc vracati jer je upao na pola ceste nadajuci se da pustam.
Ali sta ces kad policija isto radi
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#79440 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

nepass1 wrote: 15/05/2024 09:37
Ateista wrote: 15/05/2024 09:17 Meni fakat nisu jasni ti sto pustaju papke, evo i ja juce zaglavio u guzvi, pokusavam skrenuti lijevo prema Kovacicima na onom dijelu gdje je suzenje zbog zgrade koja treba da se rusi, standardno papci zaglave raskrsnicu i jedva se ukljuci par auta. Lijeva traka puna, lik iz desne fino obidje nekoliko auta i samo se prestroji, stvarno ne razumijem sta je u glavi onih koji puste takve da se prestroje.
Jos zanimljivo sto sam vidio, a nije prvi put da to vidim kod vozaca grasa - trolejbus je usao i blokirao raskrsnicu, sto znaci da niko tad od njega ne moze da se ukljuci. Nije da branim one sa autima koji to rade, ali je puno veci problem kad to uradi trolejbus, a znao sam vidjeti autobuse isto tako, blokiraju i one velike raskrsnice na glavnoj i niko ne moze proci, izmedju auta se moze bar nekako provuci.
Ja najvise nedam onima sa hifa pumpe (svrakino) lijevo da skrenu. Tu idem na kontakt
Jucer se jedan morao u rikverc vracati jer je upao na pola ceste nadajuci se da pustam.
Ali sta ces kad policija isto radi
Džaba znakovi zabrane za lijevo i za ulaz i za izlaz sa pumpe, ne jebe niko ni 5%, uključujući i policiju.
Najveći kriminal je što je onde uopšte i dozvoljena izgradnja pumpe.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8590
Joined: 15/04/2015 11:26

#79441 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

Pa o cemu pricamo ako vec 10 i kusur godina bijesna auta stoje na trotoaru ispred tratorije kod bristola.

I niko nista.

Jednostavno zakon nije isti za sve. I to je nas osnovni problem otkako postojimo.
sahbazzz
Posts: 366
Joined: 19/07/2020 12:27

#79442 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sahbazzz »

Ateista wrote: 15/05/2024 09:17 Meni fakat nisu jasni ti sto pustaju papke, evo i ja juce zaglavio u guzvi, pokusavam skrenuti lijevo prema Kovacicima na onom dijelu gdje je suzenje zbog zgrade koja treba da se rusi, standardno papci zaglave raskrsnicu i jedva se ukljuci par auta. Lijeva traka puna, lik iz desne fino obidje nekoliko auta i samo se prestroji, stvarno ne razumijem sta je u glavi onih koji puste takve da se prestroje.
Jos zanimljivo sto sam vidio, a nije prvi put da to vidim kod vozaca grasa - trolejbus je usao i blokirao raskrsnicu, sto znaci da niko tad od njega ne moze da se ukljuci. Nije da branim one sa autima koji to rade, ali je puno veci problem kad to uradi trolejbus, a znao sam vidjeti autobuse isto tako, blokiraju i one velike raskrsnice na glavnoj i niko ne moze proci, izmedju auta se moze bar nekako provuci.
Kako ti nisu jasni, pa druze jel ti vidis da se djeca ubijaju na semaforima, o cemu pricamo. Otkud ja znam kakav retard je za volanom i sta me ceka ako se krenem kofrcit. Da sam ja 195cm i sa jedno 130 kila misica pa hajd, a ne zgoljo sa jedva 75 kila. Moze me srednjskolac otrest kako mu cejf.
Kod Gazproma iz Jukiceve u Barama skrecu lijevo svaki dan, kolicina bezobrazluka je tolika da odmah po trojica iskacu na cestu i po cijenu sudara guraju naprijed. E vala meni je zao mog auta, nek se jebu i oni i policija.

Jel mi krivo, jest, izjede me, najradije bih uzeo francuski kljuc i sve ih polupao reom. Da li smijem, jbga ne smijem :D
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#79443 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by AdzijaFace »

sahbazzz wrote: 15/05/2024 11:50 Kod Gazproma iz Jukiceve u Barama skrecu lijevo svaki dan, kolicina bezobrazluka je tolika da odmah po trojica iskacu na cestu i po cijenu sudara guraju naprijed. E vala meni je zao mog auta, nek se jebu i oni i policija.
hahah vidi, odgovor je
sahbazzz wrote: 15/05/2024 11:50 Da li smijem, jbga ne smijem
Jbga, zakon jaceg, ludjeg, etc etc. Gledaj video, prestigao sve koji su cekali u koloni da skrenu i ubacio se ispred njih. Znaci prekrsaj na prekrsaj, no bili ga visuljak on pici zuri


Spoiler
Show
Image
I hajde ti meni reci da zasluzujemo nesto bolje? Kako jeste, vozi, suti, ne nerviraj se, guzi vise, a ovo kako jeste-jeste, nema pomoci.
Karikaturist
Posts: 4059
Joined: 20/12/2020 10:03

#79444 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Karikaturist »

Sve uredno i po pravilu :oops:
User avatar
Ateista
Posts: 46967
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#79445 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

sahbazzz wrote: 15/05/2024 11:50
Ateista wrote: 15/05/2024 09:17 Meni fakat nisu jasni ti sto pustaju papke, evo i ja juce zaglavio u guzvi, pokusavam skrenuti lijevo prema Kovacicima na onom dijelu gdje je suzenje zbog zgrade koja treba da se rusi, standardno papci zaglave raskrsnicu i jedva se ukljuci par auta. Lijeva traka puna, lik iz desne fino obidje nekoliko auta i samo se prestroji, stvarno ne razumijem sta je u glavi onih koji puste takve da se prestroje.
Jos zanimljivo sto sam vidio, a nije prvi put da to vidim kod vozaca grasa - trolejbus je usao i blokirao raskrsnicu, sto znaci da niko tad od njega ne moze da se ukljuci. Nije da branim one sa autima koji to rade, ali je puno veci problem kad to uradi trolejbus, a znao sam vidjeti autobuse isto tako, blokiraju i one velike raskrsnice na glavnoj i niko ne moze proci, izmedju auta se moze bar nekako provuci.
Kako ti nisu jasni, pa druze jel ti vidis da se djeca ubijaju na semaforima, o cemu pricamo. Otkud ja znam kakav retard je za volanom i sta me ceka ako se krenem kofrcit. Da sam ja 195cm i sa jedno 130 kila misica pa hajd, a ne zgoljo sa jedva 75 kila. Moze me srednjskolac otrest kako mu cejf.
Kod Gazproma iz Jukiceve u Barama skrecu lijevo svaki dan, kolicina bezobrazluka je tolika da odmah po trojica iskacu na cestu i po cijenu sudara guraju naprijed. E vala meni je zao mog auta, nek se jebu i oni i policija.

Jel mi krivo, jest, izjede me, najradije bih uzeo francuski kljuc i sve ih polupao reom. Da li smijem, jbga ne smijem :D
To si u pravu, ima i takvih slucajeva, ili jos gore ne znas ko ima kakvo oruzje. Nisam ni ja nista krupniji, niti imam bilo kakvo oruzje, ali ja se zainatim i ne dam pa sta bude, nije ni cudo da sam imao vec raznih situacija, jednom i na sudu zavrsio zbog incidenta nakon sto tako debila nisam htio pustiti da se prestroji nepropisno, sreca pa nisam naletio do sad na nekog sa oruzjem. :D
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#79446 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Trappist »

AdzijaFace wrote: 15/05/2024 12:08
sahbazzz wrote: 15/05/2024 11:50 Kod Gazproma iz Jukiceve u Barama skrecu lijevo svaki dan, kolicina bezobrazluka je tolika da odmah po trojica iskacu na cestu i po cijenu sudara guraju naprijed. E vala meni je zao mog auta, nek se jebu i oni i policija.
hahah vidi, odgovor je
sahbazzz wrote: 15/05/2024 11:50 Da li smijem, jbga ne smijem
Jbga, zakon jaceg, ludjeg, etc etc. Gledaj video, prestigao sve koji su cekali u koloni da skrenu i ubacio se ispred njih. Znaci prekrsaj na prekrsaj, no bili ga visuljak on pici zuri


Spoiler
Show
Image
I hajde ti meni reci da zasluzujemo nesto bolje? Kako jeste, vozi, suti, ne nerviraj se, guzi vise, a ovo kako jeste-jeste, nema pomoci.
a mi se kao smijemo onim raskrsnicama u bangladesu i indiji. Da nas ima kao njih jos bi nam gore saobracajnice bile.
statixx
Posts: 8844
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#79447 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by statixx »

Vozac DHL-a udario zenu u Titovoj kod ceke, sad hitna dosla.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5249
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#79448 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oldtajmer »

U Sarajevu je prije nekoliko dana preminula Halida Bojadži, pripadnica Armije Republike Bosne i Hercegovine.

Njoj su 9. juna 1992. u dvorištu kuće ubili dva sina Fehima (17) i Mirzu (12). Granta je ispaljena sa srpskih položaja. Osim njih dvojice, ubijena je i Amina Bojadži, njihova rodica, kao i Sakib Prašović.

Halida je sahranjena na Bakijskom mezarju Faletići, a na sedminu njene smrti opljačkana je porodična kuća u kojoj je živjela.

Ovu informaciju objavio je predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Sedrenik Muhamed Hamzić na Facebooku.

- Želim vas obavijestiti o nedavnom događaju koji je potresao našu zajednicu. Dana 9. maja, dok se u našoj džamiji na Sedreniku održavao (učio) tevhid sedmine u spomen na preseljenje rahmetli Halide Bojadži, došlo je do provalnog incidenta u porodičnoj kući Bojadži, praćenog ozbiljnom krađom. Ovakvi događaji nas sve duboko pogađaju i zabrinjavaju, posebno zbog gubitka sigurnosti u našem okruženju - naveo je predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Sedrenik Muhamed Hamzić na Facebooku.
pogan vakat
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#79449 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

statixx wrote: 15/05/2024 13:00 Vozac DHL-a udario zenu u Titovoj kod ceke, sad hitna dosla.
Kombinacija gledanja u terminal sa pošiljkama za preuzimanje i pješaka koji tu redovno prelaze mimo pješačkog.
dvajt
Posts: 127
Joined: 09/08/2022 15:47

#79450 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dvajt »

zato sam ja prije pola godine upiso MMA i sad sam već u prilici da se kurcim. to i radim :izet:
Post Reply