SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
cikaBosanac
Posts: 283
Joined: 11/11/2011 00:57
Location: Rajvosa

#4076 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cikaBosanac »

Misljenja sam da je ukidanje vojske dovelo do ovoga da balavurdija hara masuci pistoljima i nozevima...od bijesi vise ne znaju sta ce!!!! Da hoce vojsku vratiti pa da tamo krv propisaju, vracali bi se manji od makova zrna! :x
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#4077 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Troll_Happens »

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-h ... brani.html


pa nece niko napadati normalnog covjeka koji se vrati iz amerike, doduse mislim da je ovde vise carovalo to sto se lik malo kurc.. i da je nekom stao na zulj nego sto je reket u pitanju ali eto. Ko ce znati ako si u takvom drustvu lako je ocekivati da vec sutra ti budes na meti za odstrjel. :oops:
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#4078 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cappy_tempo »

Jedan001 wrote:http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-h ... brani.html


pa nece niko napadati normalnog covjeka koji se vrati iz amerike, doduse mislim da je ovde vise carovalo to sto se lik malo kurc.. i da je nekom stao na zulj nego sto je reket u pitanju ali eto. Ko ce znati ako si u takvom drustvu lako je ocekivati da vec sutra ti budes na meti za odstrjel. :oops:

mah na faci mu se vidi da je dusa draga ali sta ce kad policija nece da ga zastiti pa je on morao kupiti pistolj da se brani. pravda za njega,delalica i njima slicne.

avaz postale prave idiotske novine. uvijek su bili ali ga sad pretjerase sa ovakvim tekstovima, umjesto da pljuju ovakve likovi oni ih cak brane,kace neke jebacke slike...
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#4079 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Hendrix »

Pa možda je dijete išlo na specijalizaciju u Ameriku, tata držao kurs nošenja i upotrebe vatrenog oružja.
I jadnog ga napadnu ljubomorni krkani sa Dobrinje, mislim da je ovaj dečko neshvaćen kao i Benjo kuglaš.

Avaz ko ispovjedaonica, krimosi vam pričaju tužne priče.
:x
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#4080 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by zahvalan »

Najvise mi smeta ovo prozivanje radnicke djece i siromasnih,ljudi koji nisu rodjeni u Sarajevu i tako to

kriminalac je KRIMINALAC ne bitno ko je i sta je
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4081 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by JThomas »

pustite šuplju, materijalna bijeda je vrlo veliki, možda i najveći faktor kriminala, o tome apsolutno nema diskusije. što je teže zaraditi na pošten način, veća je motivacija da se pokuša na nepošten i veći broj pojedinaca će popustiti.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4082 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by zateznistub »

JThomas wrote:pustite šuplju, materijalna bijeda je vrlo veliki, možda i najveći faktor kriminala, o tome apsolutno nema diskusije. što je teže zaraditi na pošten način, veća je motivacija da se pokuša na nepošten i veći broj pojedinaca će popustiti.
Do prije rata situacija je bila upravo suprotna. Znam itekako mnogo persona guzonjinih sinova a koji su se itekako bavili lopvlukom. Valjda uvijek malo, pa daj malo ta tlane.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4083 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by JThomas »

druga država, drugi sistem, drugi mentalitet, drugo sve...pa je i taj lopovluk bio drukčiji. ovi pucaju jedni na druge, a zajedno sve da ih istreseš ne bi skupio sto maraka, što kaže trlaja u čitulji...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4084 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by zateznistub »

JThomas wrote:druga država, drugi sistem, drugi mentalitet, drugo sve...pa je i taj lopovluk bio drukčiji. ovi pucaju jedni na druge, a zajedno sve da ih istreseš ne bi skupio sto maraka, što kaže trlaja u čitulji...
Dodduše
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4085 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by JThomas »

tad se kralo mangupski. a danas padaju zato što ne mogu izdržati da se ne pohvale na fejsbuku. nabijem ja na kurac takve lopove i mangupe.
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#4086 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by zahvalan »

JThomas wrote:pustite šuplju, materijalna bijeda je vrlo veliki, možda i najveći faktor kriminala, o tome apsolutno nema diskusije. što je teže zaraditi na pošten način, veća je motivacija da se pokuša na nepošten i veći broj pojedinaca će popustiti.
eto onaj Mirza nije siromasan pa je opet pucao i maltretirao ljude zaposlene u hotelu

pustite se suplje,svako danas ima oruzje i bogati i siromasni,smijesno mi citati neke postove. ova pucanja nisu bez razloga ovi momci rade za nekog starog mafijasa. Sve je ovo oko Kamata,Droge,kradje automobila i boga pitaj cega jos


nista se ne desava bez razloga
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4087 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by JThomas »

jah, pretpostavljam da bi kriminal dalje skočio da je nezaposlenost 15% umjesto 45% i prosječna plata 1500 umjesto 800 KM :roll:

čestitamo mačak čestitamo :roll:
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#4088 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by zahvalan »

JThomas wrote:jah, pretpostavljam da bi kriminal dalje skočio da je nezaposlenost 15% umjesto 45% i prosječna plata 1500 umjesto 800 KM :roll:

čestitamo mačak čestitamo :roll:
Zemlje za obradjivati koliko hoces,jednostavno ti momci nece da rade(niti su navikli na rad) .Oni 30 KM uzmu sad pa sad.koliko ja poznajem puno veca lova je u igri tako da je njima 1500 KM smijesno. Naravno sto gora pozicija to manje budu placeni.



Sve dok su kazne za kriminal smijesne imat cemo ovakvo stanje

i dalje tvrdim da se ne pucaju bez razloga,sve je to smisljeno tj neko je naredio

da i ja tebi cestitam na naivnosti :-)
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#4089 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by sinuhe »

Nezadovoljni mladi muskarci.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4090 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by JThomas »

ekonomski ekspert, saznade li ikad koliko su doprinosi i dažbine na platu?

uvijek je bilo i uvijek će biti pojedinaca iz svih društvenih slojeva koji se bave kriminalom. ali u globalu, bijeda uvijek pogoduje da ga bude više. duplo veća prosječna plata na poštenom poslu = duplo manja motivacija da pokušaš nešto nepošteno. kriminala će uvijek biti, ali što se bolje živi od poštenog posla biće ga manje, to je elementarna logika.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#4091 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by dzeno123 »

Fazon je sto im se tolerise da ponavljaju djela po 100 puta bukvalno i onda im nesto saberu, objedine i dobiju za hejbet teskih prekrsaja po 1 godinu ili 2 maksimalno. Pa ljudi ako hocemo demokratiju i ljudska prava, i sistem bez kaznjavanja zub za zub moraju se poostriti kazne drasticno. Tri puta pocinis isto krivicno djelo ili slicno, ti nisi za drustva, maksimalna kazna i kraj price. Gluho bilo i daleko ali trenutno se isplati kriminalac, navodim primjer par momaka iz kraja. Momci su lafcine, zavrsili fakultete, prepametni ali su ne zaposleni, demoralisani, na licu im vidis da su utuceni idu pjeske ili se vozaju grasom dok oni koji su citav zivot bili problematicni voze bijesna auta, sponzoruse vodaju, ismijavaju policiju i sada to sve gledaju ovi mladji narastaji, kakva se njima poruka salje? Daj boze da ce im uzori biti ovi prvi momci i u startu imamo sistemski problem koji ce nas tlaciti jos godinama ukoliko se nesto drasticno ne promjeni.
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#4092 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Reglan »

Mami u posjetu ides sa pistoljom. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4093 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Chmoljo »

JThomas wrote:jah, pretpostavljam da bi kriminal dalje skočio da je nezaposlenost 15% umjesto 45% i prosječna plata 1500 umjesto 800 KM :roll:

čestitamo mačak čestitamo :roll:
znaš šta... to si potpuno u pravu. s tim što bih dodao da kada bi naše društvo bilo sposobno da u kratkom roku udupla prosječnu platu, da bi i stav prema kriminalu automatski bio drugačiji.

ono, društvene vrijednosti su takve da se više poštuje kriminalac nego pošten i radišan čovjek. bar je to neki mejnstrim, ili je to mišljenje najglasnije.

e sad, da bi uduplao te plate, potrebni su ti radišni i pošteni ljudi... ma u stvari, ne moraju biti pošteni, ali se trebaju guliti od posla. rintati... stvarati novu vrijednost. a što bi? kad je lakše uzet' utoku i valjati drogu... ionako svi seru po državi... u našim kućama se uči da je država njesra, da je sve njesra, i nauči se da se roditelji jedino plaše kriminalaca....

nabacah svašta, ali mislim da ćeš me upratiti. jer danas, pored Vojne bolnice, lik sa malcem, plati onom parking i nešto oni među sobom melju... i stari govori liku - nema sine ovdje države, ništa ovo ne valja, sve su ovo lopovi... ona standardna mantra. koja će odgojiti momčića koji neće imati zeru povjerenja ni u šta, ni u kakvu instituciju, ni u kakvu društvenu tvorevinu osim što će jedino poštovati onu hijerarhiju sile. i možda će htjeti da bude dio nje...

ne znam... valjda se mi još učimo da vjerujemo sistemu, kojeg mi sami činimo ovakvi, nepovjerljivi...

o bože... ja što nabaljezgah :lol:
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#4094 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Margita81 »

vrzino kolo, ne mozes uzdizati nesto bez pokrica. Ne valja ni to. Dakle nama stvarno jeste sve u k.... i drzava i vlast i sigurnosna situacija i privreda a od lopova posten covjek ne moze da dise. U situaciji smo gdje par likova debelo iskoristava silan posten rad ljudi koje se zguljuju za 300km. I takav jedan covjek mislis da ima snage da mantra kako je sve ok i kako ce biti ok.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4095 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by JThomas »

pa država destimuliše pošten rad a stimuliše zločin. na milion načina, direktno i indirektno. smiješnom kaznenom politikom, nametima privredi, maženjem budžetskih trutova.

eto možemo uzeti SDPovu politiku uhljebljavanja nakon uzimanja vlasti, kakvu ona poruku šalje, nego da se više isplati uvlačiti u guzicu u stranci nego učiti zaista raditi i praviti novu vrijednost?
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#4096 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by amko76 »

JThomas wrote:eto možemo uzeti SDPovu politiku uhljebljavanja nakon uzimanja vlasti, kakvu ona poruku šalje, nego da se više isplati uvlačiti u guzicu u stranci nego učiti zaista raditi i praviti novu vrijednost?
Hehe pa kad su i manekenke kao oličenje inteligencije to zaključile, mislim stvarno... :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4097 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Chmoljo »

@Margita, slažem se s tobom...

ne kažem da je taj čovjek zlonamjeran. vjerovatno živi od mjeseca do mjeseca, dok ga kolju režije za stanovanje... ali... mene najviše ljuti da to što on misli, prenosi na svoje dijete. a to je da je sve crno, da će umrijeti u državi koja nikada neće stati na noge, i da će 100% biti fukara do kraja života.

ono, ne znam, ja bih možda to isto rekao svom djetetu, ali bih rekao i - sine, ništa neće doći samo. bori se... :roll:

nadam se da nećemo dobiti generaciju koja je ubijena u pojam tim stavovima roditelja koji ne vide izlaz iz tunela.

moji roditelji su npr. generacija koja je izgubljena ušla u tranziciju... nisu mi mogli dati neke korisne savjete. iskreno, više smo ih ja i moj brat njima mogli dati, a vezano za trenutnu situaciju... :roll:

ali baš... sve je to vrzino kolo...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4098 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Chmoljo »

JThomas wrote:pa država destimuliše pošten rad a stimuliše zločin. na milion načina, direktno i indirektno. smiješnom kaznenom politikom, nametima privredi, maženjem budžetskih trutova.

eto možemo uzeti SDPovu politiku uhljebljavanja nakon uzimanja vlasti, kakvu ona poruku šalje, nego da se više isplati uvlačiti u guzicu u stranci nego učiti zaista raditi i praviti novu vrijednost?
ok.

ali ono... realno, zar možemo očekivati od političkih stranaka da nam stvaraju društvene vrijednosti?

lično, meni je to uvijek dilema bila - ko to treba raditi? jer, ovdje se samo od političkih stranaka to zahtjeva, a njihova priroda je... pa ono... kako da kurva dijeli lekcije iz poštenja?
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#4099 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by amko76 »

Chmoljo wrote:
JThomas wrote:pa država destimuliše pošten rad a stimuliše zločin. na milion načina, direktno i indirektno. smiješnom kaznenom politikom, nametima privredi, maženjem budžetskih trutova.

eto možemo uzeti SDPovu politiku uhljebljavanja nakon uzimanja vlasti, kakvu ona poruku šalje, nego da se više isplati uvlačiti u guzicu u stranci nego učiti zaista raditi i praviti novu vrijednost?
ok.

ali ono... realno, zar možemo očekivati od političkih stranaka da nam stvaraju društvene vrijednosti?

lično, meni je to uvijek dilema bila - ko to treba raditi? jer, ovdje se samo od političkih stranaka to zahtjeva, a njihova priroda je... pa ono... kako da kurva dijeli lekcije iz poštenja?
Oho ti se ako ovo vide SDP-ovci iz centra ili Mirza Muhović :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4100 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Chmoljo »

šta to? da je politika kurva?

ja sam mislio da i prosti puk koji gleda Mladena Marića zna za tu izreku :oops:
Locked