SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#401 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by mahalas505 »

kokuz_sa wrote:
astrid wrote:
Religious Fantastic wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

Sezona na poštare je otvorena. Ako nekom zafali keša, znate gdje ga možete podići

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111209014
:shock: ..al' stvarno..čuj nema osnove za pritvor :-)
treba da je za krivicno djelo kazna veca od 5god(minimalna) d abi te mogli pritvore..ako si stranac i ako nemas mjesto boravka definisano onda pritvor..a ako si rega prijavljen da zivis na nekoj adresi i eto kazna za to djelo majna od 5god odmah te kuci posalju..takav nam zakon :)
Ne znam detalje slucaja, ali valjda su ga napali s nekim oruzjem, zar nije zato predvidjena veca kazna?

Ali nije to toliko bitno, nego bolje je pitanje da li ih je Omar branio? :mrgreen: :bih:.

Sudstvo i drzava, no comment!
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#402 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by O'zone »

Omare ako si na forumu podijeli sa nama neki Emergency phone number za ne daj Bože, klijentela zagarantovana a ovo ti je reklama samo taka.

:sax:
User avatar
hotazmaj
Posts: 308
Joined: 14/03/2004 00:00

#403 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by hotazmaj »

Imate na cika gugletu broj :D. Ev ja upisao za nedaj boze :lol: i to na 1 kao speed dial 8-)
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#404 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Miki123 »

kokuz_sa wrote:
astrid wrote:
Religious Fantastic wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

Sezona na poštare je otvorena. Ako nekom zafali keša, znate gdje ga možete podići

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111209014
:shock: ..al' stvarno..čuj nema osnove za pritvor :-)
treba da je za krivicno djelo kazna veca od 5god(minimalna) d abi te mogli pritvore..ako si stranac i ako nemas mjesto boravka definisano onda pritvor..a ako si rega prijavljen da zivis na nekoj adresi i eto kazna za to djelo majna od 5god odmah te kuci posalju..takav nam zakon :)
kako boga ti.. kakav ti zakon spominješ?
uslovi za određivanje pritvora.

(1) Ako postoji osnovana sumnja da je određena osoba učinila krivično djelo pritvor joj se može odrediti:
a) ako se krije ili ako postoje druge okolnosti koje ukazuju na opasnost od bjekstva,
b) ako postoji osnovana bojazan da će uništiti, sakriti, izmijeniti ili krivotvoriti dokaze ili tragove važne za krivični postupak ili ako naročite okolnosti ukazuju da će ometati krivični postupak uticajem na svjedoke, saučesnike ili prikrivače,
c) ako naročite okolnosti opravdavaju bojazan da će ponoviti krivično djelo ili da će dovršiti pokušano krivično djelo ili da će učiniti krivično djelo kojim prijeti, a za ta krivična djela može se izreći kazna zatvora od tri godine ili teža kazna,
d) u vanrednim okolnostima, ako se radi o krivičnom djelu za koje se može izreći kazna zatvora deset godina ili teža kazna, a koje je posebno teško, s obzirom na način izvršenja ili posljedice krivičnog djela, ako bi puštanjem na slobodu rezultiralo stvarnom prijetnjom narušavanja javnog reda.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#405 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by kokuz_sa »

meni na zadnjem ispitu prije diplome pitanje bilo pritvaranje..tako da ovo iz zakona i ovo sto sam ja kazao je samo mali dio toga sto se moze reci o pritvaranju a uslova sta kako i presedana malih milion..
samo u skripti ima bar 4-5listova..

ja se eto zeznuh samo u godinama..nije 5minimalna nego eto 10 po tom tvom :)
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#406 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Miki123 »

kokuz_sa wrote:meni na zadnjem ispitu prije diplome pitanje bilo pritvaranje..tako da ovo iz zakona i ovo sto sam ja kazao je samo mali dio toga sto se moze reci o pritvaranju a uslova sta kako i presedana malih milion..
samo u skripti ima bar 4-5listova..

ja se eto zeznuh samo u godinama..nije 5minimalna nego eto 10 po tom tvom :)

skripta i šta svs ne... ko je danas pravnik, bože sačuvaj, ovaj zakon o krivičnom postupku je još malo pa 9 godina na snazi. nešto ne vjerujem da si ti diplomiro prije 2003. godine, kada je stupio na snagu ovaj zakon, 1.08. ako se ne varam...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#407 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by kokuz_sa »

Miki123 wrote:
kokuz_sa wrote:meni na zadnjem ispitu prije diplome pitanje bilo pritvaranje..tako da ovo iz zakona i ovo sto sam ja kazao je samo mali dio toga sto se moze reci o pritvaranju a uslova sta kako i presedana malih milion..
samo u skripti ima bar 4-5listova..

ja se eto zeznuh samo u godinama..nije 5minimalna nego eto 10 po tom tvom :)

skripta i šta svs ne... ko je danas pravnik, bože sačuvaj, ovaj zakon o krivičnom postupku je još malo pa 9 godina na snazi. nešto ne vjerujem da si ti diplomiro prije 2003. godine, kada je stupio na snagu ovaj zakon, 1.08. ako se ne varam...
nisam pravnik..i btw hajde kazi u cemu sam pogrijesio eto sem u onome za 5god?
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#408 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by neo7 »

gdje je djevojčicu, prema njenoj izjavi, profesor zadržao nasamo, a potom je naparfemisao po vratu i rukom joj miris razmazao po grudima. Osim ovog puta, profesor je ovoj učenici, kako je sama izjavila, još u dva navrata prišao na neprimjeren način i dodirivao je po tijelu
Ko da pisu erotsku pricu... :D

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111214080
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72784
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#409 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Velkoski »



:mrgreen:
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#410 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Cafe Camargue »

neo7 wrote:
gdje je djevojčicu, prema njenoj izjavi, profesor zadržao nasamo, a potom je naparfemisao po vratu i rukom joj miris razmazao po grudima. Osim ovog puta, profesor je ovoj učenici, kako je sama izjavila, još u dva navrata prišao na neprimjeren način i dodirivao je po tijelu
Ko da pisu erotsku pricu... :D

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111214080
ovdje je još bolje

Code: Select all

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/70359-skandal-u-cetvrtoj-gimnaziji-na-ilidzi-profesor-geografije-prijavljen-za-seksualno-uzemiravanje-ucenice.html
:-)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#411 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by sheilak »

A jedan wrote:
neo7 wrote:
gdje je djevojčicu, prema njenoj izjavi, profesor zadržao nasamo, a potom je naparfemisao po vratu i rukom joj miris razmazao po grudima. Osim ovog puta, profesor je ovoj učenici, kako je sama izjavila, još u dva navrata prišao na neprimjeren način i dodirivao je po tijelu
Ko da pisu erotsku pricu... :D

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111214080
svako ko je isao u cetvrtu gimnaziju zna za profu i njegove sklonosti ka ucenicama. lafo zavodnik neki uvijek bio, radujem se da mu spucaju zatvorsku :D
Da. Sefik Coric i njegove eskapade...to je javna tajna. :-) Ne znam kako niko od nastavnog osoblja nije prije reagirao, svi su znali.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#412 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by thekupus »

evo i veceras je gruhnulo nesto, bomba neka :O
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#413 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by The Nightwatchman »

fakat, posteno je eksplodiralovsinoc nesto prije jedan. koliko sam skontao negdje na podrucju tranzita gore, ali eksplozije su varljive. jel zna neko gdje je gruhnulo i sta je u pitanju?
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#414 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by thekupus »

The Nightwatchman wrote:fakat, posteno je eksplodiralovsinoc nesto prije jedan. koliko sam skontao negdje na podrucju tranzita gore, ali eksplozije su varljive. jel zna neko gdje je gruhnulo i sta je u pitanju?

sto je najgore, nigdje nista na portalima...ziv se satrah trazeci ikakve informacije o pucnjavama i eksplozijama svake noci, nikada nista, valjda nam je to postalo toliko normalno da se ni ne prenosi vise
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25781
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#415 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by BHF_Manijak »

Upravu si! I neko jutro je, ja mislim subota da je bila, odjeknulo strasno negdje oko Otoke, inace imam jako tvrd san ali ovo me je probudilo, nekad oko 8 ujutro je bila eksplozija i ujutro gledam po teletexu, portalima, nigdje nista! :-)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#416 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by vjesticanametli »

leet wrote:

:mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: jadni voditelj hoce da crkne :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#417 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by mali Ninja »

škevrije će mi zgradu pojesti, ima ih bar 15 ispred ulaza :x :x :x :x :x :x
User avatar
karanana
Posts: 47218
Joined: 26/02/2004 00:00

#418 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by karanana »

zna li neko sta se desilo na alipasinom pored zgrade volvinga u izgradnji? sad prodjoh autom glavnom cestom od ilidze i na trotoaru pokriveno tijelo. par bicikala pored uz drvo.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#419 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Comrad »

karanana wrote:zna li neko sta se desilo na alipasinom pored zgrade volvinga u izgradnji? sad prodjoh autom glavnom cestom od ilidze i na trotoaru pokriveno tijelo. par bicikala pored uz drvo.
U blizini studentskih domova u Nedžarićima preminuo je muškarac.

Njegov prijatelj i on su se vozili biciklima, a kada je u jednom trenutku stao kako bi napumpao gumu pozlilo mu je.

Prolaznici su ga pokušavali reanimirati, ali po dolasku Hitne pomoći ustanovljeno je da je mrtav, potvrđeno nam je iz Hitne pomoći KS.

Uzork smrti je još uvijek nepoznat.
s o u r c e . b a
User avatar
karanana
Posts: 47218
Joined: 26/02/2004 00:00

#420 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by karanana »

uzas. jedan minut se vozas na biciklu a drugi si ispod bijelog carsafa cekas kombi za mrtvacnicu.
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#421 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by 6.april »

Comrad wrote:
karanana wrote:zna li neko sta se desilo na alipasinom pored zgrade volvinga u izgradnji? sad prodjoh autom glavnom cestom od ilidze i na trotoaru pokriveno tijelo. par bicikala pored uz drvo.
U blizini studentskih domova u Nedžarićima preminuo je muškarac.

Njegov prijatelj i on su se vozili biciklima, a kada je u jednom trenutku stao kako bi napumpao gumu pozlilo mu je.

Prolaznici su ga pokušavali reanimirati, ali po dolasku Hitne pomoći ustanovljeno je da je mrtav, potvrđeno nam je iz Hitne pomoći KS.

Uzork smrti je još uvijek nepoznat.
s o u r c e . b a
Zna li se ko je?
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#422 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cappy_tempo »

User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#423 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Cholina_Lokica »

6.april wrote:
Comrad wrote:
karanana wrote:zna li neko sta se desilo na alipasinom pored zgrade volvinga u izgradnji? sad prodjoh autom glavnom cestom od ilidze i na trotoaru pokriveno tijelo. par bicikala pored uz drvo.
U blizini studentskih domova u Nedžarićima preminuo je muškarac.

Njegov prijatelj i on su se vozili biciklima, a kada je u jednom trenutku stao kako bi napumpao gumu pozlilo mu je.

Prolaznici su ga pokušavali reanimirati, ali po dolasku Hitne pomoći ustanovljeno je da je mrtav, potvrđeno nam je iz Hitne pomoći KS.

Uzork smrti je još uvijek nepoznat.
s o u r c e . b a
Zna li se ko je?
Moj prvi komsija :( Nek mu je rahmet :(
User avatar
Manic Psycho
Posts: 1178
Joined: 09/11/2011 12:32

#424 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Manic Psycho »

Pred policijom odbacili oružje
Sarajevo: Delalić i Kajević uhapšeni u kafiću Vatra

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111216159
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#425 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by KENJAC »

Manic Psycho wrote:Pred policijom odbacili oružje
Sarajevo: Delalić i Kajević uhapšeni u kafiću Vatra

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111216159
I... sad bi ja trebo komentarisat dva (biiiiiiiiiip) sto ce ih sutra korumpirana pravosudna banda ponovo pustit vani ? Ma necu vala ni rijeci rec! Sto bi meni hiljadu kilometara dalekom smetalo nesto sto ne smeta onima sto im se to pod prozorom desava!?
Locked