SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#1 SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by delightful »

Drzite se teme i pravila foruma: http://www.sarajevo-x.com/forum/uslovi.html
maxell_sarajevo
Posts: 2221
Joined: 08/02/2008 19:19

#2 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by maxell_sarajevo »

Otkriven autor grafita
Datum objave: 31.10.2011
2.policijska uprava

Radeći na otkrivanju autora grafita neprimjerenog sadržaja, na stambenoj zgradi u ulici Grbavička, općina Novo Sarajevo, policijski službenici II PU su došli do saznanja da bi izvršilac moglo biti trinaestogodišnje krivično neodgovorno djete. Sa istim je u prisustvu roditelja obavljen intervju na navedene okolnosti, kojom prilikom je djete izjavilo da je dana 25.10.2011.godine u popodnevnim satima ispisalo pomenute grafite.

O prednjem je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, koji je naložio da se obavijest protiv krivično neodgovornog djeteta dostavi tužilaštvu.

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/111026012
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#3 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Pasiflora »

maxell_sarajevo wrote:Otkriven autor grafita
Datum objave: 31.10.2011
2.policijska uprava

Radeći na otkrivanju autora grafita neprimjerenog sadržaja, na stambenoj zgradi u ulici Grbavička, općina Novo Sarajevo, policijski službenici II PU su došli do saznanja da bi izvršilac moglo biti trinaestogodišnje krivično neodgovorno djete. Sa istim je u prisustvu roditelja obavljen intervju na navedene okolnosti, kojom prilikom je djete izjavilo da je dana 25.10.2011.godine u popodnevnim satima ispisalo pomenute grafite.

O prednjem je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, koji je naložio da se obavijest protiv krivično neodgovornog djeteta dostavi tužilaštvu.

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/111026012
Za ovu vrstu prekrsaja bih ja roditelje dooobro zveknula po dzepu. Nakon toga ce vjerovatno roditelji nadobudnog juniora skontati da im je lakse istoga umlatiti (protiv sam fizickog kaznjavanja djece - ali sto se mora, mora se), nego raditi za njegove "umotvorine".
Mislim da je to najucinkovitiji nacin za rjesavanje slicnih problema.
User avatar
vitamini
Posts: 1002
Joined: 18/05/2008 23:29

#4 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by vitamini »

U ovakvim slučajevima roditelj i jeste krivično odgovoran. Sankcije u vidu novčane kazne i to je to. Mada je tužno i strašno da ovakve stvari pišu djeca rođena poslije rata, koji nemaju veze sa životom :|
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#5 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by amrica »

vitamini wrote:U ovakvim slučajevima roditelj i jeste krivično odgovoran. Sankcije u vidu novčane kazne i to je to. Mada je tužno i strašno da ovakve stvari pišu djeca rođena poslije rata, koji nemaju veze sa životom :|
i onda ce biti jos kivniji na srbe jer je, eto, njihova krivica sto roditelji zlatnog djeteta noraju iz dzepa izvaditi markice... :roll:

obrnuta logika :run:
maxell_sarajevo
Posts: 2221
Joined: 08/02/2008 19:19

#6 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by maxell_sarajevo »

Jel ovo na C.Vili neko puca od ludosti ili veselja?
User avatar
jesaha
Posts: 16584
Joined: 26/08/2010 22:29

#7 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by jesaha »

Kakvo je"novo"pucanje u Sarajevu,javljaju na radio stanicama :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#8 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by karanana »

jesaha wrote:Kakvo je"novo"pucanje u Sarajevu,javljaju na radio stanicama :roll:
gdje?
User avatar
jesaha
Posts: 16584
Joined: 26/08/2010 22:29

#9 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by jesaha »

Na Dobrinji,pucano na kladionicu.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#10 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Pasiflora »

sijedi
Posts: 255
Joined: 15/04/2007 19:49
Location: desna obala Miljacke

#11 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by sijedi »

jucer sam hodao Hrasnicom,koja je valjda dio Sarajeva i vidio sam dvije velike svastike(kukasta kriza) nacrtane na zgradama u blizini pijace kod onih nebodera.Ti grafiti kao da nikome ne smetaju, stoje nacrtani kao sto je nekad stajala petokraka.
Kuda i gdje sve ovo vodi?
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#12 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by dr.gog »

sijedi wrote:jucer sam hodao Hrasnicom,koja je valjda dio Sarajeva i vidio sam dvije velike svastike(kukasta kriza) nacrtane na zgradama u blizini pijace kod onih nebodera.Ti grafiti kao da nikome ne smetaju, stoje nacrtani kao sto je nekad stajala petokraka.
Kuda i gdje sve ovo vodi?
Hoćeš da prohodamo ovih dana sa farbom da to prefarbamo? Kladim se da ćemo naći još nekoga na forumu da nam pripomogne..
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#13 CRNA HRONIKA-Chronicles of Shejla Y. Turkowitch

Post by dr.gog »

Nisam mogao odoliti da drsko i neovlašteno prekopiram integralni članak "čuvene sarajevske novinarke" i barda ekstremnog novinarstava :D " pivarsko-selimovićevskog ratnoprofiterskog klana okupljenog oko davnopropalog Oslobođenja i njegovih smećaninovskih podlistaka",tzv. Bh Dana:
Napisala: Janny-ann Caroop Druschko

Tajna 15. sprata Radon Plaze

Ko je naručio Delalićevo ubistvo? Zijad Turković, kako tvrdi Islam Kalender? Naser Keljmendi i Fahro Radončić što je objavio EuroBlic? Ili Muhamed Ali Gaši kako u svom pismu navodi Anđelko Veljančić? Kakav god bio odgovor očito je da svi putevi vode prema Radon Plazi

O prijateljstvu Keljmendija i Radončića ne treba ni govoriti, dovoljno je samo spomenuti izvještaj Interpola prema kome je Radončić u organizaciji Nasera Keljmendija

“Manje-više se zna da sam ja dvije i po godine (dok je bio u bjekstvu, prim. aut.) proveo u Turskoj. Jednom prilikom Gaši je došao u Tursku da meni predloži posao. Bili su njih petorica: Muhamed Ali Gaši, njegov brat, taj Faćo, koji je u to vrijeme bio njegov tjelohranitelj, zatim Izo Spahović i onaj Miko, stvarno mu se ne mogu sjetiti imena. Oni su tada ispričali sljedeću priču: posudili su novac na kamatu Bahriji Kačaporu, vlasniku Aque, i planirali da mu posude još jednu izvjesnu sumu. Htjeli su hotel. Čim sam to čuo, odmah sam rekao da mrzim taj posao – nikada zaista nisam poslovao s njima, niti sam od njih šta tražio – i jesam stvarno rekao šta ja mislim o takvoj vrsti posla. Oni su prvo počeli da vrijeđaju moje prijatelje, a onda su i mene uvrijedili. Ja sam tada malo namlatio njegovog brata, pošto mi je bio bliži. A on – ništa.

Kakav je to čovjek? Ja ne bih mogao gledati da mi neko udari brata, ja bih nešto učinio. On je pobjegao i sat vremena se krio pod nekakvim protivpožarnim stepenicama. Ostali su stajali po strani. Ja nisam bio naoružan i uopšte ne znam jesu li oni bili. Mene to stvarno i ne zanima. Što se mene tiče, to je bilo to: uvrijedili me, ja udario. Gotovo – ja sam svoje završio. Mene to više nije ni zanimalo, ali onda sam čuo kako je njega taj incident toliko pogodio da je naručio moje ubistvo.
Navodno je trebalo da me odradi čitava grupa – 30-ak Kurda i Albanaca – a kažu da je posao likvidacije bio spreman da plati s 300.000 eura!? Kažu da je odmah ostavio kaparu od 30.000 i da se to uopšte nije krilo – po povratku u Sarajevo javno se hvalio kako ću ja biti likvidiran. Valjda nisu mogli trpjeti poniženje, cijela je čaršija o tom pričala. Šta hoću reći? Oni mene nisu istukli, niti su mi šta nažao učinili, oni su, ustvari, samo dobili ono što su tražili.” Ovo je za Dane izjavio Ramiz Dellaić Ćelo 6. augusta 2004. godine.

U četvrtak 28. juna 2007, pola sata prije ponoći, pred ulazom u Odobašinoj ulici na broju 1, ubijen je Ramiz Delalić Ćelo. U klasičnoj sačekuši izrešetan je s leđa. Istragom je utvrđeno da se radi o dvojici egzekutora, ali nikad nije otkriveno ko je ubio Delalića, niti ko je naručio njegovo ubistvo. No, njegova smrt i danas izaziva podjednaku pažnju kao i prije četiri godine.

Jedina tačka optužnice koja nije dokazana u optužnici protiv Muhameda Alija Gašija i njegove zločinačke organizacije jeste upravo ona koja je Gašija teretila da je stajao iza Delalićevog ubistva. Kao izvršilac tada se navodio Ljirim Bitići koji je bio nedostupan bh. istražiteljima jer je pobjegao iz BiH i navodno se sklonio na Kosovo. U godinama koje su prolazile počelo se vjerovati kako se nikad neće saznati ko je naručio Delalićevo ubistvo i ko su njegovi egzekutori, a onda, posve neočekivano, uhapšen je Zijad Turković i njegova zločinačka organizacija i među brojnim otkrivenim detaljima počele su se pojavljivati i informacije o Delalićevom ubistvu, što će, sada već sasvim izvjesno, biti predmetom nastavka istrage o ovoj organizaciji koju vodi Tužiteljstvo BiH.

Novi dokazi za nastavak istrage Jedan od članova Turkovićeve zločinačke organizacije Danijel Planinčić u istrazi je, između ostalog, pričao o Milenku Lakiću najomiljenijem Turkovićevom egzekutoru koji je za njega radio bukvalno sve, od ubistava do pljački. Planinčić je tvrdio da mu se Lakić često hvalio ubistvima koja je za Turkovića počinio u Sarajevu, spominjući čak i ubistvo neke trudne žene: “Pričao je i da je ubio Ramiza Delalića Ćelu i Mladena Ćehu te da je učestvovao u pljački na aerodromu u Sarajevu, da se radilo o velikim parama koje su otišle za Makedoniju, da se operu.

Govorio je i da druge pare koje Zijad zaradi prodajom droge idu u Makedoniju da se peru.” No, na ove izjave uzvratila je Šejla Jugo tvrdeći da je bila prisutna kad su isplaćene pare za Delalićevo ubistvo. Malo ko je ozbiljno shvatao njene izjave vjerujući da su to samo njeni pokušaji da skine odgovornost sa svoga muža jer je ona tvrdila da niko od uhapšenih iz Turkovićeve grupe ne stoji iza Delalićevog ubistva.

No, da je Jugo mogla nešto znati upućivalo je više činjenica. Osim što je godinama radila za Fahrudina Radončića s kojim je, po tvrdnjama upućenih bila u bliskim vezama, bila je i (slučajno?) svjedokom sukoba Delalića i Gašija u Istanbulu, a i nazočna prilikom obračuna u caffeu Akademija. O tom sukobu za Dane je prije nekoliko mjeseci govorio Elvis Hodžić, koji je bio blizak Delaliću: “Jedan od prvih sukoba između Delalića i Keljmendija desio se u caffeu Akademija u Novom Sarajevu, 11. aprila 2005.

Tog dana napadnut je Nezir Bajraktari zvani Žuti koji je sjedio u društvu sa Delalićem. Na drugoj strani su bili Naser, Liridon, Elvis i Besnik Keljmendi, a sa njima i Rexhep Keljmendi iz Peći, koji živi u Njemačkoj, a tih dana je bio u gostima kod Nasera Keljmendija, te Aslan Peci i Almir Kukan. Povod za napad bio je navodni dug, s tim što je Bajraktari tvrdio da mu je Peci ukrao 50.000 maraka, dok je Peci izjavljivao da mu Bajraktari duguje 24.000 KM. Nekoliko godina kasnije, na suđenju zločinačkoj organizaciji Muhameda Alija Gašija, jedan od svjedoka je tvrdio da je taj dan u Akademiji bio zakazan sastanak Nasera Keljmendija i Ramiza Delalića kako bi se izmirili.”

Šta to Jugo zna otkrilo se nakon što je EuroBlic objavio, pozivajući se na podatke Obavještajno-sigurnosne agencije u BiH, da je Keljmendi u prisustvu nekoliko svjedoka isplatio dvojici momaka iz Beograda 100.000 eura da završe sa Delalićem. U tekstu je stajalo: “Dogovor da se Ćelo likvidira pao je na 15. spratu sarajevskog hotela Radon Plaza, a prisustvovali su mu, osim Keljmendija, još i Naser Orić, Fahrudin Radončić i Ekrem Lekić. Razlog za Ćelinu likvidaciju bio je strah vrha sarajevske mafije jer je on već postao preopasan zbog stalnog ukazivanja na puteve droge i njihove kriminalne aktivnosti.” Prema saznanjima EuroBlica posrednik za Delalićevo ubistvo bio je jedan kontroverzni biznismen iz Beograda koji je za likvidaciju zadužio profesionalca Strahinju Rašetu.

Dan nakon što je objavljen ovaj tekst Šejla Jugo-Turković potvrdila je za EuroBlic da je prisustvovala tom sastanku u Radon Plazi?! Nikakvih provjera ili istraga od strane nadležnih tužitelja (zasad) o tome nije bilo, no prema onome što se nezvanično najavljuje tek bi trebala uslijediti prava istraga oko novih detalja vezanih za Delalićevo ubistvo. S obzirom da je Keljmendi dugo praćen i prisluškivan (nekako baš i u to vrijeme, što se da lako provjeriti) od strane različitih institucija u BiH ne bi trebalo biti teško dokazati da li je održan spomenuti sastanak i šta je na njemu dogovoreno. Naravno, uz suradnju svih onih koji bi o tome nešto mogli i trebali znati.

Ko su drugi? U međuvremenu Dnevni avaz koji pomno prati suđenje Turkoviću i ostalima u utorak 25. 10. 2011. donosi naslov preko cijele naslovne strane: Zika Turković je ubio Ramiza Delalića Ćelu. Naslov je izvučen iz svjedočenja Islama Kalendera koji je u Sudu BiH ustvrdio da je Turković učestvovao u Delalićevom ubistvu. Kalender je izjavio da Šejla Jugo nije u Expressu ništa pisala o Delalićevom ubistvu jer je “znala da je njen muž upleten u taj slučaj”. Dalje se navodi: “Također, otkriveno je ko zaista stoji iza ubistva Delalića, iako je Turkovićeva u agresivnoj medijskoj kampanji, znakovito potpomognutoj iz Beograda taj zločin pokušala podvaliti drugima.”

Ko su drugi? Keljmendi? Radončić? Orić? Dnevni avaz o “drugima” nije pisao, čak nije ni demantirao EuroBlic. A svi su, barem se to zna, s izvrsnim vezama u Beogradu. U reagiranju koje je Jugo poslala Oslobođenju i u kome potvrđuje da nije napisala ni jedan tekst o Delalićevom ubistvu kaže: “Ali ne zato što Fahro i ovo ubistvo pokušava podmetnuti Zijadu Turkoviću, nego zato što sam imala zabranu da pišem o tome. Kao što mi je bilo zabranjeno da pišem o Muhamedu Aliju Gašiju. Dakle, izvjesno vrijeme sam pisala o obojici, ali je potom uslijedilo naređenje Fahrudina Radončića i Nasera Keljmendija da prestanem pisati o Gašiju. O Delaliću jedino što sam mogla napisati jeste da je Fahrudin Radončić odobrio njegovu likvidaciju a to je, priznat ćete, vrlo neprilično objaviti u njegovoj vlastitoj novini. Dakle, tvrdim i ostajem pri tome da iza ubistva Ramiza Delalića stoje Radončić, Keljmendi i još neki ’uglednici’ poznati javnosti.”

Ko je naručio Delalićevo ubistvo? Zijad Turković, kako tvrdi Islam Kalender? Naser Keljmendi i Fahro Radončić što je objavio EuroBlic? Ili Muhamed Ali Gaši kako u svom pismu navodi Anđelko Veljančić? Kakav god bio odgovor očito je da svi putevi vode prema Radon Plazi, odnosno 15. spratu gdje je, kako je objavljeno, postignut dogovor o Delalićevoj likvidaciji. Je li poslije dogovora Keljmendi pokrenuo svoje veze – kao što je na Gašijevu molbu angažirao Kurde u Istanbulu da ubiju Delalića – ili je Gaši lično bio u Beogradu kako bi dogovorio Delalićevu likvidaciju sasvim je svejedno. Jer, i u vrijeme kad su pričali da su u najvećem sukobu Keljmendi i Gaši su bili u izvrsnim odnosima, uostalom spaja ih i kumstvo. A Delalić im je bio zajednički neprijatelj godinama. O prijateljstvu Keljmendija i Radončića ne treba ni govoriti, dovoljno je samo spomenuti izvještaj Interpola prema kome je Radončić u organizaciji Nasera Keljmendija protiv koga informacije prikuplja nekoliko evropskih država. Kakva je u svemu tome bila uloga Zijada Turkovića? Kao što je najavio sam će to ispričati kad bude svjedočio u Sudu BiH. No, očito je da su svi oni upetljani u priču oko Delalićevog ubistva i da će imati šta reće kad iskaze o tome budu davali Tužiteljstvu BiH. Sudeći po zainteresiranosti nekih međunarodnih istražitelja za cijeli ovaj slučaj, nema tog tužitelja koji će ih u tome moći zaštititi.


Anđelko Veljančić
Ubice Delalića su krenule iz Beograda


Redakcijama Dana i Oslobođenja stigla su dva pisma Anđelka Veljančića, koji je trenutno na izdržavanju zatvorske kazne u Kazneno-popravnom zavodu Zenica. Veljančić je bio među najžešćim momcima u Republici Srpskoj povezivan s mnogim teškim krivičnim djelima no skoro ništa od toga mu nikad nije dokazano. U Sarajevu je osuđen zbog pljačke 2,2 miliona eura Privredne banke Sarajevo u kojoj je učestvovao s Darkom Elezom, s kojim je godinama u bliskim odnosima. Povod za njegovo javljanje bilo je spominjanje njegovog imena u nekim svjedočenjima u istrazi u slučaju Turković, ali i zbog toga što, sudeći po onome što piše, zna jako puno toga o događajima interesantnim kako Tužiteljstvu BiH, tako i cjelokupnoj javnosti.

U svom pismu Veljančić navodi da će reći istinu koju je znao od 27. – 28.juna 2007, a “nisam htio da se petljam. Preko nekih ljudi sam poručivao da skrenu pažnju detetu Muhamedu Aliju Gašiju da ne mlati gluposti tipa: da su njegova braća Ždrale, Škobe i Mačori i da su oni bili 14. – 15. 4. 2006. da bi me oni ubili (kada su me u tunelu kod Dayton kafane pokušali ubiti).

Kompletna akcija ubistva Ramiza Delalića je pripremljena u Beogradu. Uglješa Aranitović Ugo je tada ležao u Šapcu u istrazi, ali preko meni poznatog čovjeka je bio fol na liječenju u Beogradu na Urgentnom centru, ustvari je bio u jednom hotelu na Zelenom vencu. U Beograd su otišli Gaši, Muharem Čaušević Pele i još jedan čovjek. U Beogradu je sa Uglješom bio i Mladen Muga iz Čačka i Vlaja Lizdek Gumeni. Sa njima je vrlo kratko bio i pjevač Hasan Dudić. Gaši je dogovorio da preko Uglješe sklone Ramiza Delalića. Neću i nije moje da pričam koga su još momci sklonili jer ne diraju, kada me diraju biće povratna.

Uglješa je angažovao Strahinju Rašetu i Milana Mitića da završe Ramiza. (Strahinja Rašeta je kasnije poginuo u Beogradu kada je pokušao da postavi bombu pod džip prijatelja Milana Mitića, kome je dugovao 15.000 eura – prim. aut. U drugom pismu Veljančić piše: “Neka Zijad Turković kaže zašto je ubio Strahinju Rašetu u Žarkovu u Beogradu?”) O novcu neću da govorim jer postavljaće se pitanje moje uloge u tom slučaju, a imaju službe i tužilaštva pa neka rade svoj posao.

Ubice Rašeta i Mitić su prešli u BiH preko Zvorničkog jezera kod čamdžije Zeca i došle su u Sarajevo. Mitić je imao hrvatska dokumenta. U Sarajevu ih je čekao iznajmljen stan i još dvije leteće baze koje su koristili da zavaraju trag.

Te noći je Ramiz u vremenu oko 21 i 30 do 22 i 40 ustao iz jednog ugostiteljskog objekta i krenuo ka kući. Tu su ga sačekali Strahinja i Mitić. Iz automatskog pištolja Uzi 9 mm sa prigušivačem Strahinja je pucao, neću reći tačno, ali ispucao je od šest do devet metaka. Ubice je pokupio čovek sa vozilom Audi teget plavi ili crni i odvezao ih u stan. Rašeta je imao na sebi duksericu sa kapuljačom, koja je skroz sa rajsferšlusom do očiju zatvara. Bačen je prigušivač od drugog oružja istog kalibra sa otiscima drugog čovjeka.

Neka se zapitaju svi ko je u vrijeme ubistva napravio saobraćajni udes u blizini mjesta zločina i sačekao namjerno da se uviđaj završi da bi imao alibi. I zašto na 27. – 28. juni na srpski praznik Vidovdan da se skrene istraga u pravcu Srba, da bude šatro osveta za svata Gardovića kada se zna da je Ramiz oslobođen za to djelo. Isto kao što se zna da je Ramiz tu noć trebao da ide iz Bosne na određenu lokaciju jer je ispričao određenim agentima strogo povjerljive državne operacije. Ali, eto imao je odane prijatelje i žensku osobu, neka se zahvali njima, oni su ga i tipovali.

U svoj ovoj priči postoji još jedan čovjek koji je trebao Gašiju na svoj način reći da primiri, jer ja da sam htjeo mogao sam ispričati 26. 9. 2007, imao sam razloge jer je Gaši bio kao brat Vlatku Mačaru i dogovarali su se da me završe dok sam bio u Centralnom zatvoru Sarajevo. Isto tako Gaši zna da znam da je pokojni Boris Boki Govedarica za njega ubio Ljuljzima Krasnićija Ljuljija u Dubravi u Zagrebu, ujutro u pet sati.”

Zagrebačka policija saopćila je 23. 3. 2006. da je ubijen Ljuljzim Krasnići, koga su lokalni mediji opisali kao šefa albanske mafije u Hrvatskoj koji je dovođen u vezu sa krijumčarenjem narkotika, oružja i cigareta preko Balkana u zapadnu Evropu. Ubica je 42-godišnjeg Krasnićija sačekao pred stanom i ispalio mu u leđa nekoliko metaka iz pištolja sa prigušivačem. Nakon njegovog ubistva se saznalo da je Krasnići otprilike dva mjeseca prije toga u hotelu Maršal na Bjelašnici organizirao sastanak s ciljem da izmiri Ramiza Delalića Ćelu i Nasera Keljmendija. Po okončanju sastanaka, kako tvrde naši izvori, primirje je uspostavljeno. Jedino na šta Delalić nije pristao, kako se kasnije pričalo, bilo je da se izmiri s Gašijem, niti da sjedne sa njim za isti sto.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by karanana »

ja ovo vise nista ne kontam. svak svakog roka, svak svakog jebe.
moze li neko nacrtati ko je s kim od mafije u gradu?
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#15 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by sheilak »

karanana wrote:moze li neko nacrtati ko je s kim od mafije u gradu?
mislim da ni oni sami to vishe ne kontaju. :-) ili se impulsivno odlucuju na udruzivanja. :D
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#16 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

Image
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#17 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by arman1 »

sijedi wrote:jucer sam hodao Hrasnicom,koja je valjda dio Sarajeva ....
Hrasnica je dio Ilidže, a ne Sarajeva. Čak i stara pjesma kaže na Ilidži pokraj Sarajeva.
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#18 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Urban B. »

taman krenuo da napisem kad vidim vec je neko postavio ovo hapsenje ovog pedofila u subotu :x
znal iko sta i kako ce dalje ovo ici?hocel ga sad ovdje zadrzat ili cce ga pustiti na slobodu?
kakva je procedura kad je strani drzavljanin u pitanju?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#19 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by respo »

ja konkretno ovaj slucaj sa talijanom uzimam s rezervom
14 godina djevojcica ili vec djevojka on 32 godine mozda je bilo malo zavodjenja malo ovo ono ona za njim krenula fazoni i smjestila mu mozda zbog novca mozda zbog nececg drugog ne znam
al kazem ja licno ovo uzimam s rezervom mada i ovo kako pise nije iskljuceno

nemojte prozivati jer je to moje misljenje
User avatar
vitamini
Posts: 1002
Joined: 18/05/2008 23:29

#20 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by vitamini »

Stigmatizacija žrtve i prebacivanje krivice na žrtvu je uvijek bilo dio našeg mentaliteta ("obukla je prekratku suknju, znači sama je to tražila"). :roll:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#21 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by mrtva kokoš »

vitamini wrote:Stigmatizacija žrtve i prebacivanje krivice na žrtvu je uvijek bilo dio našeg mentaliteta ("obukla je prekratku suknju, znači sama je to tražila"). :roll:
uhh malo je falilo da se prashina digne na ovome forumu. izlazis li ti napolje, gledas li slike sa masina i bojlera ?!
niko ovdje ne pravi zrtvu ni od koga i lik od 32 nema sta da tu trazi da mu je gace skinula nasred trga ali nemoj da pocinjes sa demagogijom tipa stigmatizacija zrtve i sl. glupostima. respo je malo neiskusno uletio na forum sa konstatacijom ali prvi tvrdim da ovakvih situacija kod nas ima!!

nisam jednom bio prisutan kada malodobne da ne kazem sta, iskoristavaju svoju poziciju koje imaju kod osoba koje nisu za primjer, najblaze receno, kako bi drugoj osobi sa kojom su se zamjerile naudile...

fakat nekad pomislim da neki zive u filmu djeca cvijeca, sve im kao strano, nikad nisu prisustvovali potezanju pistolja, nozeva, kurvalucima po ulici, javnom dilanju droge... :-)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#22 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by respo »

vitamin citas li ti sta pise
auspuh071
Posts: 1389
Joined: 08/10/2011 13:01

#23 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by auspuh071 »

šime.sparina wrote:
vitamini wrote:Stigmatizacija žrtve i prebacivanje krivice na žrtvu je uvijek bilo dio našeg mentaliteta ("obukla je prekratku suknju, znači sama je to tražila"). :roll:
uhh malo je falilo da se prashina digne na ovome forumu. izlazis li ti napolje, gledas li slike sa masina i bojlera ?!
niko ovdje ne pravi zrtvu ni od koga i lik od 32 nema sta da tu trazi da mu je gace skinula nasred trga ali nemoj da pocinjes sa demagogijom tipa stigmatizacija zrtve i sl. glupostima. respo je malo neiskusno uletio na forum sa konstatacijom ali prvi tvrdim da ovakvih situacija kod nas ima!!

nisam jednom bio prisutan kada malodobne da ne kazem sta, iskoristavaju svoju poziciju koje imaju kod osoba koje nisu za primjer, najblaze receno, kako bi drugoj osobi sa kojom su se zamjerile naudile...

fakat nekad pomislim da neki zive u filmu djeca cvijeca, sve im kao strano, nikad nisu prisustvovali potezanju pistolja, nozeva, kurvalucima po ulici, javnom dilanju droge... :-)
mozda decko ima predrasude o A.P.... ne znam da'l bi ovo isto napisao da se desilo na Ciglanama ?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#24 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by respo »

mozda
al mozda bi isto napisao i da se desilo bilo na ciglanama bilo u titovoj pofalicima c vili ili ilidzi
User avatar
jesaha
Posts: 16584
Joined: 26/08/2010 22:29

#25 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by jesaha »

Oko 22:30 h, u Alipašinoj ulici, vozač ``BMW-a Compact``, prema izjavama očevidaca, izgubio je kontrolu nad vozilom, nakon čega se izvrnuo na bočnu stranu. Potom je, prešao preko trotoara i udario u parkirani Pežo pored puta i pozidu koja je, od jakog udara, prepukla. Nema teže povrijeđenih, a kako saznajemo, vozač je bio sam u automobilu i zadobio je lakše povrede.
:x
Locked