SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#6526 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Urban B. »

Mislim da ovo nije mjesto gdje treba spominjat nacionalizam i slicna sranja,ko ima problema stim nek ga rijesi nekako il nek prica sa istomisljenicima al nemojte na ovoj i temi jer on je sama po sebi dovoljno tuzna!
Ovo za Dejana je tuzno da tuznije ne moze biti al postoji ipak jedna stvar koja mi nije jasna,znaci vidjelo se da je momak u losem drustvu,da je pao u depresiju i niko nista da poduzme po tom pitanju e to meni nikako ne moze u glavu!
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#6527 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Boom71 »

Urban B. wrote:Mislim da ovo nije mjesto gdje treba spominjat nacionalizam i slicna sranja,ko ima problema stim nek ga rijesi nekako il nek prica sa istomisljenicima al nemojte na ovoj i temi jer on je sama po sebi dovoljno tuzna!
Ovo za Dejana je tuzno da tuznije ne moze biti al postoji ipak jedna stvar koja mi nije jasna,znaci vidjelo se da je momak u losem drustvu,da je pao u depresiju i niko nista da poduzme po tom pitanju e to meni nikako ne moze u glavu!
Pa u tome i jeste fol.
Postoje li i sta rade pedagozi po skolama,socijalni radnici...?

Prica meni jedna stara uciteljica kako se radi na tome da se djeci prave profili od samog pocetka skolovanja.Od afiniteta do ponasanja,da se napravi kao neka baza podataka gdje bi se registrovalo recimo smanjenje vladanja i razlog odlaska kod pedagoga,direktora...
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#6528 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Alkos »

Ove postove o SBH necu ni komentarisati, samo cu reci kako je Bosnjacima u RS i HB, 100 puta je bolje Srbima i Hrvatima u Sarajevu. Pa oni sa pala i istocnog sarajeva su se svi pozaposljavali po drzavnim sluzbama, Hrvat danas u SA bez problema moze naci posao, jer se mora zadovoljiti taj jebeni nacionalni kljuc. Kako god, to sto sam Bosnjak mi ne igra nikakvu ulogu niti mi ista moze pomoci! Ne bih ja nas razdvajao na ove i one, svima je isto, svi smo u istim govnima...
Da ima fasizma i netrepeljivosti prema Srbima i Hrvatima u SA ima, vjerovatno ima, kao ssto ima i prema Bosnjacima u BL-u. Jedina razlika je sto ovdje polnocku covjek moze docekati u miru i veselju, a tamo ces strepiti hoce li te neko kamenovati za Bajram namaz.


Da ne duljim vise, samo cu se obratiti ovima koji osudjuju potez Dejana. Osudjujem i ja sto je odlucio sebi oduzeti zivot, ali sta ocekujete od obicnog djecarca, koji je u godini dana izgubio sve sto se moze izgubiti. Vi ocekujete od njega da se on trebao nositi sa tim problemima kao da mu je 30 godina, a ne 18. Mozda jeste bio punoljetan, ali je bio dijete, djecak kojem je neko trebao pomoci, pocev od skolskih pedagoda, pa do njegove majke ili rodbine. Prepusten sam sebi, bez igdje ikoga, skoro bez krova nad glavom, bez skole i bez pravog prijatelja, bez djevojke, bez bilo koga ko bi mu mogao pomoci u tim trenucima, zagrliti ga i dati mu koristan savjet, nije se mogao izboriti sa zivotom i problemima koji su ga zadesili. Jebi ga, mnogo mi je zao, ali krivca necu traziti u njemu, vec u onim oko njega, rodbini, profesorima, pedagozima, skoli, sistemu, drzavi, politicarima...
Ovo sto prica Kristijana ima smisla itekako i 99% podrzavam njene stavove, osim onog dijela gdje ispade da se Dejan ubio jer ima pogresno ime i prezime. Znam jos nekoliko Dejana, eno ih zivi i zdravi! Nemojte ljudi da i ovu tragediju okrecemo na pricu o nacionalizmu i konstitutivnosti naroda.

Dejan je bio Srbin, ali je njegova politika bila FKS, a stranka Hz. Dejan je volio FKS, imao je prijatelje drugih vjera na sjevernoj tribini, jer tu nije bitno ko si i sta si, vec samo ljubav prema klubu i ovom gradu.

RIP Dejane
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#6529 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Urban B. »

Boom71 wrote:
Urban B. wrote:Mislim da ovo nije mjesto gdje treba spominjat nacionalizam i slicna sranja,ko ima problema stim nek ga rijesi nekako il nek prica sa istomisljenicima al nemojte na ovoj i temi jer on je sama po sebi dovoljno tuzna!
Ovo za Dejana je tuzno da tuznije ne moze biti al postoji ipak jedna stvar koja mi nije jasna,znaci vidjelo se da je momak u losem drustvu,da je pao u depresiju i niko nista da poduzme po tom pitanju e to meni nikako ne moze u glavu!
Pa u tome i jeste fol.
Postoje li i sta rade pedagozi po skolama,socijalni radnici...?

Prica meni jedna stara uciteljica kako se radi na tome da se djeci prave profili od samog pocetka skolovanja.Od afiniteta do ponasanja,da se napravi kao neka baza podataka gdje bi se registrovalo recimo smanjenje vladanja i razlog odlaska kod pedagoga,direktora...

Ovi pedagozi po skolama su nula bodova,u srednjoj skoli sam vise puta bio kod iste zbog vladanja i meni je to samo smijesno bilo kao da pricam sa nekim djetetom a ne sa pedagogom :D
a ovo sto se tice baze podataka je dobra ideja kada bi se zaista i sprovela al tu se opet moraju svi ukljuciti(roditelji,nastavnici,psiholozi) jer u par dana je ovo drugo samoubistvo tako da je vrijeme da se nesto poduzme!
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#6530 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Vragolan »

Boom71 wrote: Prica meni jedna stara uciteljica kako se radi na tome da se djeci prave profili od samog pocetka skolovanja.Od afiniteta do ponasanja,da se napravi kao neka baza podataka gdje bi se registrovalo recimo smanjenje vladanja i razlog odlaska kod pedagoga,direktora...
uh kako mi to lici na udbaske metode
znaci napravi ti file koji ce te pratiti do fakulteta
i ti dodjes do pedagoga i on trzne taj file i kaze ti ne mozes u ovu skolu jer si u 5om osnovne imao tri neopravdana
to je pocetak velikog brata
a ako se to i uvede sto i ne bi bilo tako lose, ko ce biti posten i realan u koristenju sa tom bazom podataka, ko je nece zlouptrebljavati, ko ce odluciti e sad cemo ovo baciti i ne treba nam vise , ko ce unositi podatke, je li mozemo slijepo vjerovati pedagogu, ucitelju, direktoru
jesam za da se u tu bazu upisuju samo negativna vladanja i problematicna ponasanja a ko ce garantovati da je to istina
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#6531 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Boom71 »

Vragolan wrote:
Boom71 wrote: Prica meni jedna stara uciteljica kako se radi na tome da se djeci prave profili od samog pocetka skolovanja.Od afiniteta do ponasanja,da se napravi kao neka baza podataka gdje bi se registrovalo recimo smanjenje vladanja i razlog odlaska kod pedagoga,direktora...
uh kako mi to lici na udbaske metode
znaci napravi ti file koji ce te pratiti do fakulteta
i ti dodjes do pedagoga i on trzne taj file i kaze ti ne mozes u ovu skolu jer si u 5om osnovne imao tri neopravdana
to je pocetak velikog brata
a ako se to i uvede sto i ne bi bilo tako lose, ko ce biti posten i realan u koristenju sa tom bazom podataka, ko je nece zlouptrebljavati, ko ce odluciti e sad cemo ovo baciti i ne treba nam vise , ko ce unositi podatke, je li mozemo slijepo vjerovati pedagogu, ucitelju, direktoru
jesam za da se u tu bazu upisuju samo negativna vladanja i problematicna ponasanja a ko ce garantovati da je to istina
I meni je prva misao bila oko moguce zloupotrebe,ali kako sam skot'o svaki unos bi bio uz prisustvo roditelja i ostalih odgovornih.
Inace ideja je da se neka devijantna ponasanja uoce na vrijeme i djeluje! Recimo ako se provali ili posumnja da je dijete depresivno,da se moze na vrijeme djelovati.Ili,ako se vec desi nesto,recimo samoubistvo,da se vidi kada je to uoceno i zasto niko nije reagovao na vrijeme.
Isto tako,lako bi se uocila djeca sklona delikvenciji i shodno tome ukljucili socijalni radnici,psiholozi.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#6532 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Comrad »

Inace, ova masinska skola treba hitnu reorganizaciju. Jeste tesko smiriti te delikvente, ali niko nista ne radi po tom pitanju. Nesto se mora uciniti. Direktori, nastavnici i svi ostali u toj skoli su krivi za stanje u kojoj se nalazi. Ako ne mogu da se nose sa tim poslom, pa neka odu i neka dopuste ljudima koji bi mozda mogli nesto uraditi.

Cinjenica je da dosta delikvenata i ovih problematicnih maloljetnika potice upravo iz ove skole, tu su jos i elektrotehnicka Buca potok.

Sve se moze kad se hoce.
User avatar
kkbosna_90
Posts: 147
Joined: 20/05/2008 01:23
Location: Sarajevo

#6533 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by kkbosna_90 »

Comrad wrote:Inace, ova masinska skola treba hitnu reorganizaciju. Jeste tesko smiriti te delikvente, ali niko nista ne radi po tom pitanju. Nesto se mora uciniti. Direktori, nastavnici i svi ostali u toj skoli su krivi za stanje u kojoj se nalazi. Ako ne mogu da se nose sa tim poslom, pa neka odu i neka dopuste ljudima koji bi mozda mogli nesto uraditi.

Cinjenica je da dosta delikvenata i ovih problematicnih maloljetnika potice upravo iz ove skole, tu su jos i elektrotehnicka Buca potok.

Sve se moze kad se hoce.
Ne bih se slozio s tobom, iz licnog iskustva.
User avatar
hotazmaj
Posts: 308
Joined: 14/03/2004 00:00

#6534 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by hotazmaj »

kkbosna_90 wrote:
Comrad wrote:Inace, ova masinska skola treba hitnu reorganizaciju. Jeste tesko smiriti te delikvente, ali niko nista ne radi po tom pitanju. Nesto se mora uciniti. Direktori, nastavnici i svi ostali u toj skoli su krivi za stanje u kojoj se nalazi. Ako ne mogu da se nose sa tim poslom, pa neka odu i neka dopuste ljudima koji bi mozda mogli nesto uraditi.

Cinjenica je da dosta delikvenata i ovih problematicnih maloljetnika potice upravo iz ove skole, tu su jos i elektrotehnicka Buca potok.

Sve se moze kad se hoce.
Ne bih se slozio s tobom, iz licnog iskustva.
Ni ja se nebi slozio. Osim ako se nesto nije promjenilo u zadnjih desetak godina.
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#6535 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Kristijana »

cappy_tempo wrote:pricajte sta hocete ali ima istine u kilometarskom postu kristijana.ne u onom nacionalistickom jer ga vala pretjera tu nego u vezi skole.i sam sam isao u skolu koja nema ni glavu ni rep (elektoenergetska) gdje se vuku jedinice po cijelu godinu pa stari sa parama zavrsi tricu ili cetvorku na kraju godine i ovo nisam jednom vidio nego 1001.iskreno i meni je stari sredjivo matematiku samo jer profa koji mi je predavo veze sa zivotom nema sto je fakat istina...
Izvini, malo sam ti skratila post :D samo da potpišem to, i ja sam mislila na elektroenergetsku. To treba da bude jaka škola, ma kao i svaka gimnazija, ali iz nekih razloga nije. :sad:

Alkos, nisam ja rekla da se on ubio zbog imena, nego jer mu se tako mladom nakupilo puno toga, pao u depresiju i ubio se. Ubiju se i bošnjačka djeca, ubiju se i djeca koja imaju bolje uslove, više novca, idu u bolje škole, ja samo stavljam naglasak na osjetljivost tih mladih osoba. A konkretno za Dejana sam rekla da bi mu ime bilo otežavajuća okolnost za budućnost uz završenu samo osnovnu školu. U državnoj službi se traži faks ili srednja, pa štela...
On bi tražio radničke poslove a poslodavac, u privatnom sektoru, će između 100 ili 1000 kandidata za jedno mjesto ( i dotle je došlo ) ako je Bošnjak ( a u SA uglavnom jest ) izabrati - Bošnjaka. Nije stvar u tome ko je bolji, niko nije loš za bilo koji posao, svi zaslužuju da rade, bukvalno svi, nego je riječ o tome da su male šanse za svakoga, zbog ogromne nezaposlenosti, a u promilima su ti ako si neobrazovan Srbin bez štele. Sa školom bi makar imao šanse, i dalje male, ali opet bi mu uglavnom trebala štela. Mogao bi otići raditi vani, ali kud će bez bar srednje škole, koja bi, eto, trebala i obavezna postati? Izbaciti maturanta je zaista idiotski i bezdušno.

Iz te pozicije budućnost je crna i bezizgledna. I drugi očajavaju, tonu u depresiju, ali ako imaju bilo šta dobro u životu ( nekome je to roditelj, nekome sretna ljubavna veza, nekome činjenica da ima nekretninu koju može prodati pa se spasiti gladi itd. ) za šta se mogu uhvatiti kad problemi navale, tada se samoubistvo odgađa, jer se osoba ima za šta boriti i čemu se nadati. Ubiju se ljudi bez tračka nade, a Dejan je izgubio sve: oca, stan, ljubav i školu. Nije se imao za šta uhvatiti, možda za majku ili brata, ali ima tu drugih faktora: kakvi su oni bili prema njemu, da li je bilo nasilja u porodici, da li su ga ozbiljno shvatali ili samo odmahivali rukom, možda naprosto nije vidio oslonca niti bilo kakvo svjetlo u mraku.

Ono što je vjerovatno sigurno je da mu je to izbacivanje iz škole prelilo čašu gorčine koju je ispijao od djetinjstva ( rođen u ratu, prošao razvod roditelja... ). Ko zna i kako i od čega su živjeli, da li mu je majka imala vremena obratiti pažnju ili je morala trčati za novcem da prehrani djecu. Smatram da pedagozi i profesori u školi trebaju individualno raditi sa svakim učenikom, upoznati njegovu situaciju kod kuće, pogotovo ako je dijete problematično i - prije nego ga izbace iz škole i sjebu mi budućnost. Sad, to je već stvar našeg školstva generalno, koje je možda i ferceralo u bivšoj Jugi kad su skoro svi roditelji bili zaposleni i kući bili u 4 popodne ali danas djecu odgajaju ulica, Fejsbuk i Farma, sve je izopačeno, potpuno su izvrnute moralne vrijednosti a roditelj ili krši ruke spajajući kraj s krajem ili krši koske radeći od jutra do sutra.

Dakle ti živi Dejani, Ivani, Adnani, Marije, Jelene i Fatime imaju se još čemu nadati ili neke oslonce. Ili su prosto žilavi, ili su kukavice pa se boje umiranja. Ti tvoji Dejani sigurno nisu ni izbačeni iz škole. Svima je teško ( kome je teško ) a sad kako ko ispliva to je individualno. Takvih ljudi blizu samoubistva je u gradu sigurno nekoliko desetina hiljada. Ja bih se usudila reći, to je fakat min. 10% nas. Većina će isplivati, ali depresija je jako raširena i ima je praktično svaka osoba kad tad u životu, a svaka druga osoba vuče je godinama. Sredina, naravno, odmaže, a ne pomaže. Ekonomska situacija je tu da nas dokrajči. :cry:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#6536 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by pustopoljina »

posto forum, kao i novine, uglavnom citam otpozadi, nisam procitala kristijanin kilometarski post. ako dobro pratim, neko se ubio- izmedju ostalog- jer je i pogresne nacionalnosti->bezizgledne buducnosti u neposrednoj okolini.
ne vjerujem ni najmanje u takav razlog za samoubistvo mladog covjeka, osim ako nije pogresna nacionalnost u ljubavi.EDIT: eto sto ti je ne citati. znaci bilo je "zabranjene ljubavi". to uzimam bez ikakvog pogovora kao moguc razlog samoubistva (vezanog za nacionalnost)...ono o BUDUCNOSTI...pa niko u tim godinama ne misli o buducnosti.
iz sredine (gotovo 100% muslimanske iz koje poticem) samoubistva su se desavala zbog jedinica, ljubavi izmedju 15-ogodisnjih rodjaka u 55om koljenu i slicnih nevjerovatnih stvari. ono malo nemuslimana su prezivjeli skolu.
prijateljica mi se nakon rata htjela ubiti (zamalo izbacena iz skole, nikad los djak- morala na popravni iz dva predmeta) zbog krize uzrokovane zavrsetkom rata i dolaskom rodbine iz dijaspore. :shock:
bez sale.
ljudi dosli sa novim autima, a kod njih stan raznijela granata, i nisu ga imali cim zakrpati. zivjeli u dvije neostecene sobe.
par mjeseci je to trajalo...
ali nesto mi je posebno zasmetalo:
ne citas sta pise, nego ko pise :shock: :shock: :shock: :? :? :?
mozes to uraditi kod nekoga ko je po tvom misljenju provjereno glup.
ali ne vjerujem da si toliko iscitala forum da zmireci znas ko sta pise :shock:
ja ne citam ko pise, nego sta pise.
tako se desi da se na nekim temama kacim sa ljudima s kojima sam mislila da se slazem (iskustvo s druge teme). u tome ne vidim nista lose, niti je to ista licno.
ali citati samo od odredjenih ljudi, ili doci na FORUM samo da se napise SVOJE misljenje je nidje veze.
to se otvori blog, pa se brisu nepozeljni komentari i komentatori.
Last edited by pustopoljina on 10/01/2011 22:48, edited 1 time in total.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#6537 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by terra_incognita »

Koja li je to 100% muslimaska sredina iz koje si ti ?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#6538 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by pustopoljina »

nije 100% nego skoro sto posto
krajina.
(nemoj me jos samo uvjeravati da kod nas ima i hrvata. znam, isli su svi sa mnom u skolu :) )
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#6539 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by vnm »

dejan nije izbacen iz masinske tehnicke skole.
generalno se veoma cesto u novinama muvaju delinkventi iz metalske tehnicke skole a nasi strucni novinari nemaju ni volje ni vremena da provjere cinjenice, nego polete ko lesinari kako bi iskoristili jos jedan zalostan dogadjaj da poguraju svoju "karijeru". fuj je cinjenica da se toliki intimni podaci iznose, a da ne pricam o lazima...

jos gori je pokusaj odredjenih forumasa da ovo iskoriste za raspravu o nacionalnom kljucu. fuj...
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#6540 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by MAN-lion's coach »

vnm wrote:dejan nije izbacen iz masinske tehnicke skole.
generalno se veoma cesto u novinama muvaju delinkventi iz metalske tehnicke skole a nasi strucni novinari nemaju ni volje ni vremena da provjere cinjenice, nego polete ko lesinari kako bi iskoristili jos jedan zalostan dogadjaj da poguraju svoju "karijeru". fuj je cinjenica da se toliki intimni podaci iznose, a da ne pricam o lazima...

jos gori je pokusaj odredjenih forumasa da ovo iskoriste za raspravu o nacionalnom kljucu. fuj...
:thumbup:

Baš me zanima koliko novinari iznose detalje tj.i krvnu sliku mafioza po Sarajevu koji prevrnu grad na sebe.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#6541 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by MAN-lion's coach »

Comrad wrote:Inace, ova masinska skola treba hitnu reorganizaciju. Jeste tesko smiriti te delikvente, ali niko nista ne radi po tom pitanju. Nesto se mora uciniti. Direktori, nastavnici i svi ostali u toj skoli su krivi za stanje u kojoj se nalazi. Ako ne mogu da se nose sa tim poslom, pa neka odu i neka dopuste ljudima koji bi mozda mogli nesto uraditi.

Cinjenica je da dosta delikvenata i ovih problematicnih maloljetnika potice upravo iz ove skole, tu su jos i elektrotehnicka Buca potok.

Sve se moze kad se hoce.
Misliš METALSKE?
User avatar
no_crnjak
Posts: 15306
Joined: 17/05/2009 17:42
Location: B block

#6542 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by no_crnjak »

bezze naglabate ocam'...

laka mu crna Bosanska zemlja....i to je to
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#6543 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Kristijana »

pustopoljina wrote:ali nesto mi je posebno zasmetalo:
ne citas sta pise, nego ko pise :shock: :shock: :shock: :? :? :?
mozes to uraditi kod nekoga ko je po tvom misljenju provjereno glup.
ali ne vjerujem da si toliko iscitala forum da zmireci znas ko sta pise :shock:
ja ne citam ko pise, nego sta pise.
tako se desi da se na nekim temama kacim sa ljudima s kojima sam mislila da se slazem (iskustvo s druge teme). u tome ne vidim nista lose, niti je to ista licno.
ali citati samo od odredjenih ljudi, ili doci na FORUM samo da se napise SVOJE misljenje je nidje veze.
to se otvori blog, pa se brisu nepozeljni komentari i komentatori.
Pogrešno si me shvatila. To ''KO piše'' se odnosi na one koji vrijeđaju bez razloga, ni ja ne vrijeđam nikog.

Niko ne čita sve. Ja recimo uzmem jednu temu danas, šta mi je zanimljivo, a u druge ni ne virnem. I onda tu čitam sve, pa se i raspišem. Ja sam od onih što će uvažiti svakoga dok ne vrijeđa. Ne dijelim forumaše na podobne i nepodobne, naprotiv, ali ne shvatam rasprave preozbiljno i ne vizualiziram te ljude. Mislim da je forum mjesto gdje anonimni ljudi upumpavaju svoje ideje u svijet. Za 5 godina neću se sjećati nijednog imena s foruma ali ću znati da sam na forumu dosta naučila, informisala se, vidjela kako se razmišlja u SA i tako to. Tako da i ja isto kao i ti: čitam šta se piše a ko piše ionako ne znam. :) A ona fraza je namijenjena samo spuštanju zapjenjenih kolega forumaša.

Kad se nađu tu oni koji vrijeđaju, a ja ih ne znam otprije, a oni mi počnu: Njeni postovi ništa ne valjaju'', ''Širi nacionalizam'' ( svako ko je ZAISTA čitao moje postove zna da to nije tako ) obje, jasno, neistine :D onda i ja njima nekako odvratim, jer ne mora se niko slagati sa mnom, ali ako je to na nivou onoga: ''Slažemo se da se ne slažemo'' ( evo, ovako kao što ti pišeš, kulturno ) onda je ok. Zato smo na forumu pa ćemo diskutovati. Ali ako me omalovažavaju zbog mog stava ili mišljenja i samo je njihovo ispravno, onda - tu spuštam.
Uporedi sama njihove komentare i svoj. Ti komentarišeš ovdje napisano, a oni bulazne nešto o SVIM mojim postovima, psuju.

Zato im kažem da me zaobiđu, a čitat ćemo se kad proradi kultura komunikacije. Mi smo recimo, ne Ekonomiji udarili preko 10 strana ozbiljne rasprave kapitalizam vs. anarhija pa niko nikoga nije vrijeđao. Međutim, kad se spomene nacionalnost, svi zapjene ako osoba ne govori ono što ONI misle o toj temi. Zašto da to bude tabu tema? Meni nije. Hiljadu sam puta napisala da ima diskriminacije i nad Bošnjacima u RSu, kao i ovdje nad Ostalima, tako da mi nije jasno zašto su se dotični :lol: razgoropadili.

Nije važno, na forumu, ko je u pravu ko nije ( svako je sam sebi u pravu ) nego da uvažimo tuđe pravo na njegovu priču.

no_crnjak, u pravu si. Dosta smo začatali. Izgleda danas mirno u gradu pa samo o ovome pričamo. A što se tiče samoubistava mladih, važna je prevencija a ona je sveobuhvatna - cijelo društvo mora postati bolje, od politike, ekonomije do obrazovanja. Svijet i sistem trebaju služiti ljudima a ne ljudi sistemu. Svi trebaju imati mogućnosti, škole, poslove, novce, stanove, cure s kojima se vole... da je tako, samoubistava i depresija ne bi bilo. :cry:
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#6544 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zvrcak »

Vijest upravo stigla : pucali na Cak Norisa, metak u kriticnom stanju!!!
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#6545 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Comrad »

MAN-lion's coach wrote:
Comrad wrote:Inace, ova masinska skola treba hitnu reorganizaciju.
Misliš METALSKE?
Ajd recemo iz one kod muzeja. Ja je znam ko masinsku. Ne znam kakvih jos smjerova imaju.

Mozda grijesim, ali tako je uvijek po novinama i na netu. Vecinom su ucenici iz te skole. Tesko da ces vidjeti da neko iz prve, druge gimnazije, ekonomske se tuce okolo i uzima mobitele. Mislim ima i toga, ali sam siguran kad bi se napravio neki spisak da bi ovi prednjacili.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#6546 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by MAN-lion's coach »

Comrad wrote:
MAN-lion's coach wrote:
Comrad wrote:Inace, ova masinska skola treba hitnu reorganizaciju.
Misliš METALSKE?
Ajd recemo iz one kod muzeja. Ja je znam ko masinsku. Ne znam kakvih jos smjerova imaju.

Mozda grijesim, ali tako je uvijek po novinama i na netu. Vecinom su ucenici iz te skole. Tesko da ces vidjeti da neko iz prve, druge gimnazije, ekonomske se tuce okolo i uzima mobitele. Mislim ima i toga, ali sam siguran kad bi se napravio neki spisak da bi ovi prednjacili.
U toj zgradi se nalaze 3 ŠKOLE.
Mašinska,Metalska i sa boka zgrade Građevinska.
Ako ćemo pričati o debilizmima učenika onda je to metalska škola čiji učenici prave idiotarije,ali bogami donose i medalje sa olimpijada zajedno sa kolegama sa drugog sprata tj.Mašinske škole.

Nema problema po drugim školama a znalo se i pištolj potegnuti i sl.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#6547 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by terra_incognita »

Ima i po drugim školama.
Vala ona drvna je isto sivi dom. Radila sam u zgradi pored i imala priliku da ih doživim, užas jedan.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#6548 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by terra_incognita »

Opet pješak stradao
kod Waltera :sad:
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#6549 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by vnm »

Comrad wrote:Ajd recemo iz one kod muzeja. Ja je znam ko masinsku. Ne znam kakvih jos smjerova imaju.
nisu to smjerovi, to su dvije skole sa dvije grupe nastavnog osoblja, a posto ti prozivas pedagoge moras znati razlikovati te dvije skole.

ucenici iz te skole jesu katastrofa, ali ne zbog nastavnog osoblja. te iste ucenike da upises u gimnaziju isto bi radili, samo sto ne mogu upisati bolju skolu pa oni koji reda radi srednju ganjaju nazalost zavrse u tim skolama i maltretiraju i lose uticu na normalne ucenike, pa se na kraju zavrsi nazalost kako se u ovom slucaju zavrsilo.

sa mnom su u gimnaziju isli likovi koji su imali po nekoliko mjeseci uslovnih kazni zbog belaja koje su pravili, ali sve redom strasno pametni likovi koji su bez problema mogli upisati bilo koju skolu ako dovoljno zapnu...
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#6550 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by smoki_choko »

CVIKERASH wrote:Beograd 1993 = Sarajevo 2010/11

Dizelasi zive i dalje.Kao sto uvijek smo uvjek znali da recikliramo najgori otpad sa zapada,sad smo poceli da kopiramo i istocne komsije.


ovo je Sarajevo danas :


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2Y9sE77a ... re=related[/youtube]
jel ovom krimosu na kraju na sahrani ovi trubaci sviraju od Safeta Isovica - Sehidski Rastanak :shock: ili se meni cini
koja ironija :-)
Locked